Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: moto12   
Дата:   18-05-15 23:28

Взел си емнайсе истински и от тях една излиза менте, така ли излиза? Аз това разбрах дотук. Честен кръст, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Stoyan_5   
Дата:   18-05-15 23:31

bombata151
Не се засягай!
И аз считам, че е коректно да върнеш парите на колегата.
Това ще докаже, че не си "пробутал" умишлено повредената карта.
Ако с теб се случи подобно нещо утре, и ти ще очакваш да ти възстановят сумата и ще потърсиш подкрепата ни, нали?!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   18-05-15 23:32

Из нета е пълно с информация как да се разпознае неоригинален сандиск. Ама и двамата се правят на ударени...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 23:37

bombata151 написа:

> Не знам, аз съм ги взел за
> оригинални и за такива ги
> продавах.

Сега остава да кажеш, че си ги взел от официалния вносител [smilie18]
Дай да видим фактурата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 23:40

Отдавна апелирам на анонимни потребители да се забрани да пишат в този форум, вкл. да продават. Не ме чуват. И тази случка няма да е последна. Подобни "търговци" си развяват коня в базара от много време и няма кой (поне) да им се поскара малко. В много други форуми за подобна постъпка получаваш доживотен бан. А уж в базара е забранено за търговци...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: asahi   
Дата:   19-05-15 00:04

Не робувайте на марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: prozium   
Дата:   19-05-15 00:20

Абе как така се прецаква карта? Колко клетки трябва да измрат в тая карта, че от 32гб да слезне на 8гб ? Най-вероятно става дума, за китайска карта-менте със сменен фирмуеър, който репортва повече пространство :) Сандиск не се славят с най-прецакващите се карти. Странно ми е също как и други се оплакват, че Андроид омазвал нещата и прочие ...
Ако снимките от темата са на артикулите, които се продават, то си личи че са менте, даже лошо менте при това. Но според мен трябва да си гледа и купувачът какво взима, доверие само на заслужилите.

П.С Какъв е смисълът да се купи сд карта от форума, пък била тя и запечатана? Обикновенно в магазините дават гаранция, така че, когато се случи такова нещо с касовата бележка си получаваш нова карта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-15 00:34

Взе да отива коня в ряката като чета по-нагоре.
До продавача/Светлозар:
Ако човека беше тествал на място да покаже че нещо не е наред, или беше звъннал в същия ден или на другия ден ок, ама след 1 седмица да ми обяснява някакви неща и още повече с такъв тон, който дори няма да коментирам...

Да започнем от зад, напред. За какъв тон, по точно става въпрос, ако мога да попитам? Никъде не съм си позволил да ползвам какъвто и да било неприличен тон, даже и персонално не съм квалифицирал никого. Дори да я бях пробвал на място, нямаше как да разбера, че картата не е истинска, защото на място, трябваше да отнеса лаптоп и да почна да прехвърлям 32GB информация за да видя, дали ще се запише цялата и после да проверя файл по файл, дали няма повредени. След като я форматирах на ПС-то, безпроблемно прехвърлих цялата информация от телефона на картата (около 6GB), след което почнах да я "допълвам" (записвайки клип) и картата блокира, в следствие на което всички файлове се "счупиха".
Тъй като помислих, че проблемът е в мен, поставих картата на друг телефон (от самсунг S4 на Xperia Z3) - както написах и в личното съобщение качих няколко песни на картата, пуснах ги през плеъра и след известно време ми излезе съобщение - "картата спря да работи". Поставях я на различни устройства и на три различни телефона, убедих се че проблемът не е в мен. В личните съобщения, съм написал всичко това и съм завършил с :
Можете ли да ми предложите някакво решение на проблема, като замяна с друга - макар и по-малка, или връщане на част от парите.
Благодаря за разбирането,
Мартин Методиев

Не съм за 30-те лева, за мен беше важно отношението и отговорът, който ще получа:
- Продал съм 4-5 такива карти и до сега не съм чул оплакване. Проблема с форматиране през устройството обаче съм го засичал в интернет и аз съм се сблъсквал - през комп явно процесора е по-способен. Виж из интернет какво може да пише по въпроса. До сега не съм чул лоша дума за сандиск.
В отговор на което, отново описах проблема и завърших с:
Разчитам на вашата коректност и се надявам, че може да ми предложите някаква компенсация.
Благодаря за разбирането,
приятна почивка

Отговорът:
Не знам каква компенсация мога да предложа - картата беше запечатана чисто нова, пък и аз съм физическо лице а не магазин/фирма. Бих предложил разни отстъпки при следващо пазаруване, но в момента нямам никакви карти памет, понеже не се търсят толкова много (освен компакт флаш). Ясно има проблем с конкретната бройка, защото никой друг не се е оплакал от другите ккарти, а някои от тях са ми редовни клиенти фотографи. Но за този дефект не съм знаел, защото несъм я разпечатвал да я пробвам.
Съжалявам за обидните квалификации, които продавачът "отнесе", но това е рискът да препродаваш стока в базара. Както аз поемам моя риск да си купя карта от физическо лице (не от магазина с гаранция и касова бележка), така и продавачът поема своят риск, когато попадне в такава ситуация, да си понесе негативите.
Като допълнение, ще кажа, че въпросната карта не струва 40лв в магазина, както продавачът твърди, а струва 59лв. Нека не продължаваме с подвеждането на хората. Цената си беше атрактивна, не виждам нищо срамно да си призная, че именно тя ме подтикна да я купя. С пускането на тема, просто искам да предпазя други наивници като мен, да се сдобият с карта, която не могат да ползват [smilie24] Аз така или иначе, вече ще си имам една на ум, за подобни оферти.

GenaDP
Дата: 18-05-15 23:32

Из нета е пълно с информация как да се разпознае неоригинален сандиск. Ама и двамата се правят на ударени...


Не виждам как се правя на ударен. Дали ако знаех, че се продават толкова точни копия на оригиналните карти щях да си губя времето да купувам ментета?
По логиката - "правя се на ударен", можех да я пусна отново в базара с красиво описание, завършващо с "закупена от фото*** Варна, но не става за моя телефон. Касовата бележка съм я загубил. Работи без проблем, пращам само с ЕКОНТ.
Няма смисъл да спорим и да се обиждаме. Просто внимавайте, защото следващият път някой ще реши, че ще ползва такава карта с преходник за апарата и ще изпищи на умряло, ако си загуби снимките (примерно).
Със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   19-05-15 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 02:53

Даже от снимката се вижда неугледната опаковка, криво залепени стикери и надписи. Тотално менте. Всички Сандиск карти имат сериен номер с който може да се регистрираш на техния сайт. Имат и SN, които се показват с изтриване (като от лотарийните игри) за лиценз за една година на разни обработващи програмки, като Magisto.

Оригиналната опаковка изглежда така :



или по-скоро това е ОРИГИНАЛНАТА опаковка на твоята карта- разликите сами се набиват на очи.



Продавача от Кралството от когото купувам е :http://www.ebay.co.uk/usr/mymemory-uk?_trksid=p2047675.l2559

идват за 4-5 дни и няма ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-15 12:02

Светлозаре, почваш да ставаш нагъл. Никъде не съм казал да си гледаш работата! Къде го прочете? Копирах отговорът ти. В него ПИШЕ ЛИ, че когато имаш карта, ще замениш моята с нова - работеща??? "Какво е искал да каже авторът със своите думи".
Грозно е да се оправдаваш като ученичка в случая, още по грозно е да наглееш толкова много.
Като цяло не одобрявам тарикатлъкът на някои хора в базара, явяващи се "препродавачи" на боклуци от ebay, но в такива ситуации, нека поне запазят някакво достойнство, въпреки анонимните си "търговски" профили.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Ivo55   
Дата:   19-05-15 13:05

Всеки такъв продавач си има цена - неговата е 30 леФа....
Като палавничките на околовръстното.
С две думи - евтин тарикат[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Тед   
Дата:   19-05-15 13:15

Споделям становището на "Gospodin".
"Даже от снимката се вижда неугледната опаковка, криво залепени стикери и надписи. Тотално менте. Всички Сандиск карти имат сериен номер с който може да се регистрираш на техния сайт. Имат и SN, които се показват с изтриване (като от лотарийните игри) за лиценз за една година на разни обработващи програмки, като Magisto:

За SD or micro Sd card апелирам, препоръчвам от магазин, с гаранция /не реклмаирам магазин конкретно, може да се сетите или да видите и по компютърните фирми/.

Издават документ за покупката + гаранция 5 год/ /поне за Самсунга бяха така/.

От ebay- нашия хубавец, откъдето се е снабдил, е бил пределно ясно че става дума за менте.
Само че в ebay ви защитават и правите диспут и ви връщат парите, а тука пиете студена вода и трупате опит с тези карти.

Ebay e пълен с такива карти -SD and micro SD и имат най-голяма работа с тези търговци.
Все пак, ако иБей ви е по сърце - вижте опаковката - не е ли 1:1 с оригиналната....горите като факла на 100%.

Качествена карта от ebay сравнено с цена и гаранция в наш магазина са почти 1:1. /поне двете Samsung 64 gb SD card, които имам са така/.

Темата е да подпомогне бъдещи собственици на ДСЛР, които тепърва търсят бързи и с капацитет карти /видео, предимно, а и фотоси/.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   19-05-15 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 15:35

Какво се правиш на ударен бе!
Компенсацията е да върнеш парите на човека на мига!
Какво значи "Добре, ще ви имам предвид. Извинявам се" - продал си му продукт, който не отговаря на описанието ти! Какво се правиш на две и половина???

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 16:03

Преди време бях купил от тук, от базара едно тяло Никон.
Нямах никакво време да го гледам в еконта, само видях, че всичко, за което се бяхме разбрали, беше в кутията, грабнах го и си тръгнах.
Като се прибрах видях, че има два проблема, които не бяха според уговорката.
Първо, тъй като апаратът беше купуван от щатите, зарядното беше с техния накрайник и не можеше да се включи, нямаше адаптер.
Второ - имаше огромно петно, някакъв боклук върху огледалото.
И така, казах на продавача за проблемите.
Още на същия ден ми отговори, че ще ми възстанови разходите по отстраняването им.
Човекът ми каза, че е забравил адаптера при опаковането, а петното просто не е видял. След като му казах къде е, сам установи на свои снимки, правени с това тяло, че го има. Факт е, че въпросната прашинка е трудно да се види при снимане на силно контрастни сцени.
Купих си адаптер, 2 лв и нещо беше, обадих се в сервиза на фотопавилион и въпреки, че те не предлагат услуга по почистване, ме насочиха към сервиз. Там ми взеха 25лв за почистване.
Още на другия ден имах превод от продавача, покриващи тези разходи.
Та защо разказвам всичко това?
Ами грешки всеки допуска.
Обаче това е цивилизованият начин да се разберат двама души.
И всички са доволни, няма лоши чувства - вероятно той си е купил ново тяло, каквото е искал, аз си снимам с кеф с това, което той ми продаде.
Надявам се се вижда разликата между моя случай и този тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pstoev   
Дата:   19-05-15 17:12

Преди време и аз изгорях със същата карта в продавалкник, оказа се че това са ментета и се продават в алибаба. Но там търговеца беше написал че не са 32бг а по-малко, 500карти-$500

След месец попаднах на тази обява:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=46312
Писах на админите, те ми писаха че познават човека и картите са ок. Което не е вярно, картите са 100% менте!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ogogogo   
Дата:   19-05-15 17:52

Такива карти засякох да се продават в ОЛХ и ми направи впечатление в една две обяви че хората си казваха че са ментета и горе-долу какъв им е капацитета. За мен трябва да му се върнат парите на човека и ако не бъде направено да има Бан по ай-пи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Тед   
Дата:   19-05-15 19:25

"В някой нови модели стига до 40 но не повече. За по високи скорости USB3.0 четец и то качествен, не като боклуците които продаваш".

Относно скоростите. За любителите на високи скорости, не само бързата карта, USB 3.0, но и SSD, където се хвърлят файловете.

Моят рекорд: USB 3.0 четец, 64 ГБ Самсунг СД, ССД - 70 mb/s сваляне през четеца и 40 мб/с писане.
Колкото тествах Самсунга с Magic Lantern на апарата - 72 мб/с.
/малко по-добре от Sandisk./
Ако мятате в/у друг диск /не ССД или на USb 2.0 външен ХДД - реже/.
Същото е, ако четеца е закачен на USB 2.0 порт, независимо дали мята на ССД.

Иначе четеца го дават макс 115м мб/с - тестван с Compact Flash 800x.
Moже да ви е интересно, затова споделих.



Публикацията е редактирана (19-05-15 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 20:26

Виж сега.
В моя случай също предложих на продавача две опции - или да върна тялото, или да ме компенсира с разходите.
Същото, което е направил и metodiev_martin.
Можете ли да ми предложите някакво решение на проблема, като замяна с друга - макар и по-малка, или връщане на част от парите.
Ти не можеш да му замениш картата, затова остава другото желание на купувача, да му възстановиш част от сумата, предполагам е имал предвид до фактическия обем на картата.
Моят случай беше доста аналогичен, затова си правих труда да пиша.
Затова ти предлагам - бъди пич и му върни парите или част от тях, както е пожелал купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-15 01:45

Сега се прибирам и прочетох дискусията до тук.

Днес бях пуснал картата през h2testw, преди да изляза и на осмия час беше стигнала до средна скорост на писане 608 KByte/s и не мърдаше на никъде.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1432075498x.jpg



Въпреки всичко се радвам, че продавачът има желание да стигнем до някакво решение на проблема.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »