Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Култ към младостта
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-03-15 19:43

тьма Това беше нах-голямата изцепка която съм чувал .Абе тъма според теб този кадър не е нагласен спонтанен е хахахаха :)Иначе явно се имаш за много начетена и компетентна.. Можели един откровен отговор на един мой въпрос,ама ще ми кажеш чесно е ?


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:00

пише се чесТно [smile] корен на думата - чест


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:02

Ще се самоцитирам от личното, което пратих на Сливенски -

Ами много просто, Сливенски - просто Животът - от неговото начало до неговия край, ох, как го носим на гърба си :))) този проклет и все по-тежък товар.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:04

раждаме се голи и си отиваме голи - хаха, ако авторът беше сложил на актрисата памперс, е, тогава би станало кич - то и сега с този памперс леко бие натам, но идеята ми харесва[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mmjm   
Дата:   28-03-15 20:06

На мен пък ми заприлича на сцена от "Властелинът на пръстените", не знам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:16

За по-голям шок - още една от серията [smilie24]




https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ryny9920.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/ezot1069.JPG



мир на праха й на Мама Злата


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:00

Сега някой пак ще каже, че е отрязано под лакътя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:04

Тая по-добре... [smilie21] [smilie21]


[smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:06

Ма пак не е светнато както трябва. Лицето е в сянка. А там според мен трябва да е акцентът...


Освен, ако и тая философия не схващам... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:13

Акцента е на лявото зърно.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 21:17

Според теб е така, според автора - другояче! Това може да се превърне в нескончаем спор с неясни критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:19

добре. спирам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:22

Ее, всеки не може да бъде Юлиян Табаков, ае, стига сте му завиждали на таланта [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:31

тьма,
ти можеш да покажеш пърформънс в нуди селфи жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:34

BOZO, след още поне 20 години /не дай бог, че нещо не ми се иска да стигам до такава възраст/ може и да пробвам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-03-15 21:41

След тези кадри тотална разпродажба на цялото ми фотографско оборудване , лично повече не искам да имам нищо общо с тази кретенска гилдия !
Дори и телефона ще ми е без камера ,това е от мен!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: novi4ok   
Дата:   28-03-15 21:42

Joro, благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:46

paolo_n1, напротив, аз на твое място бих сложила началото на нов стил във фотографията, която правя [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 21:47

paolo_n1 не се давай, приятелю, ако потърсиш из уеб пространството хората до какви висоти(низини?) стигат, за да впечатляват, шокират и да са оригинални, ще се откажеш от света направо [smilie5] Ако трябва да съм искрен, преди много години тук имаше няколко кадъра на изпотени космати мишници - авторът твърдеше, че всеки имал право на фетиши и удоволствие от "различни неща" - тогава се надигна патаклама и точно участници в тази тема протестираха абсурда, ужаса, отврата, който изпитваха. Но явно с годините фетишите се менят [beer] На това ми напомня въпросната идея. Само тогава може би разликата беше, че автора не беше "наш" [smilie2]



Публикацията е редактирана (28-03-15 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: nyamago   
Дата:   28-03-15 21:48

Абе и аз не съм стар - само дето съм млад от твърде дълго време насам...
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 22:05

Вижте какво -тук въпросът не е до това дали старостта трябва да се показва гола/по-добре казано съблечена/ - а че авторът е действително талантлив и е успял с огромната помощ на покойната актриса да създаде нещо наистина впечатляващо и силно въздействащо - всъщност кому как - според вътрешната му нагласа, според възприемането на света, на морала му, на интуицията за идейно послание - няма смисъл да се оплюва нещо, което не сме способни да направим



Публикацията е редактирана (28-03-15 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 22:18

тьма не забравяй, че авторът може да е познат за теб, но аз нямам идея кой е, и единствената информация, която имам е изображенията му - това ми дава, един вид, анонимен, обективен и безпристрастен поглед. Оттам може би идва контраста, в коментарите ни и учудването ти, че не всички сме впечатлени, изумени и въздействани.
Не виждам някой да е оплюл по някакъв начин въпросното нещо, но последната част на коментара ти е тревожна - ако единственото качество на творбата е това, че "ние не сме способни да я направим", това не е хубаво качество - това именно подтиква много автори към абсурди просто защото "другите не могат това да го направят". Великите фотографи, ако щеш и художници, надали някога са били подтиквани единствено от мисълта "ся ще направя нещо дето никой не може да го направи". Това е типа сензация, "шокът", който търсят жълтите журналисти там, където го няма. Напр. в-к Шок. Толкова от мен по темата [beer]



Публикацията е редактирана (28-03-15 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 22:30

rx , едно написване на името му в чичко гугъл и ще ме догониш в знанията за автора. аз също възприех творбата, без да го познавам предварително. и я възприех точно така, както и сега, след като дори видях интервю с него - млад, интелигентен, не добре изказващ се, но главно добре мислещ млад сценарист и режисьор.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 22:35

paolo_n1,
Недей да се косиш толкова! Снимай си мацките с кеф, докато все още ти "връзват"! Като поостарееш, може да минеш и на "бабички", ама тогава ще си поумнял (дай Боже!) и ще виждаш нещата по различен начин. Младостта не е порок, старостта - също!

rx,
Тук не става въпрос за "наши" и "ваши" автори, нито за фетиши. Очевидно не знаеш коя беше Златина Тодева - мама Злата, та не можеш да видиш фотографиите през призмата на нейната личност, което в случая е от огромно значение. И сравнение не може да става с нечии подмишници - били те космати или не, изпотени или не и т.н. Възприятието на изкуството изисква известна доза смирение, което на теб очевАдно ти липсва. Лошо няма, ама младостта не е извинение за неадекватно поведение!

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 22:39

chrisnoch, ще ти отговоря на лични, защото не ми се обяснява в тази тема защо си противоречиш :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »