Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Култ към младостта
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-03-15 23:40

И аз като Сливенски.

Гледах Златина Тодева в пиесата "Забравени от небето", беше гвоздеят на постановката - жизнена, енергична, макар и на около 90 години.


Тези снимки нещо не ми се връзват. Да ме прощава авторът, но можеше и по-добре да си свърши работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-03-15 23:43

Мислех да ходя на изложбата, но след тези анонси - май ще пропусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-15 00:04

> Възприятието на изкуството изисква известна доза смирение...

Смирение от rx? [smilie5] [smilie18] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   29-03-15 00:34

Не виждам послание, само голи хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 12:00


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ldqq1866.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/hzuq3512.JPG


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/53/Domenico_ghirlandaio%2C_ritratto_di_nonno_c

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 12:08

По някаква причина си спомних за горната картина, когато видях първата снимка в темата... Сигурно по това време не са имали памперси за показване[smilie3]

Да опазиш достойнството на снимания - независимо от възрастта - ми се струва изключително важно. В показаните снимки достойнство не виждам - вероятно това е било цел на автора, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   29-03-15 12:13

ejel [smilie24]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: EvaJor   
Дата:   29-03-15 12:17

Аз пък се сещам за онзи симпатяга Андерсен и призива "Царят е гол".
Горе- долу, същото се сещам и когато видя и положително гласуване на снимки на голи жени с отрязани свински глави или пък скумрии (карагьоз) в скута. Не знам защо [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-03-15 13:19

Според мен в картината с детето липсва каквато и да е провокация. За разлика от показаните снимки. Въздействието е различно, а и идеята, мисля, е различна. Моята първа реакция, когато видях първата снимка преди време, беше "WTF?!!". След това обаче несъзнателно се върнах на снимката. Определено имаше нещо повече от голи тела.

Ето една статия, в която авторът хвърля малко светлина върху идеята да снима Златина Тодева: http://www.capital.bg/light/neshta/2015/03/27/2498775_igra_na_spomeni/



Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-03-15 13:50

Една снимка трябва да говори от пръв поглед. Не те ли грабне, значи не е била достатъчно добра. Какво, като на снимката е Златина Тодева и защо трябва да чета , какво е мислил автора? Той представя фотография, а не роман.

Никой не познава моделите на Саудек, защото не са известни личности, но снимките му от това не са по-малко въздействащи и провокативни.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/jdzi2203.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/qsol5996.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   29-03-15 14:22

С последните два примера темата отива в съвсем друга посока.

Никой не е казал, че всички сме длъжни да възприемаме по еднакъв начин света и различните прояви на изкуство..

Успех на изложбата![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 14:45

"Светлина" върху момента с достойнството не видях много да се "хвърля" в статията...

И не схващам "провокацията" в снимките на голи възрастни актьори в студио в 21-ви век [smilie8]

Но всеки със своите си възприятия, де - далече съм от мисълта да поучавам или налагам моето виждане[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   29-03-15 14:53

Само още едно мнение и спирам да пиша в темата - мисля, че с друго тяло никога не би се получила такава фотография. Тялото на модела /няма значение, че това е страхотна актриса/ е толкова, както казват руснаците,"хрупкое" - много точна дума - може да се преведе с нежно, чупливо, крехко, но има и оттенък, който не се усеща в друг език - това "хрупкое" тяло най-точно изразява Живота..


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-03-15 14:57

Не е много приятно да те цитират неправилно. [smilie3] [smilie25]

Няма значение - има толкова много снимки, на които моделите са снимани в цялото им достойнство, че не си струва да се търси такова точно в тези снимки. [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: caspin   
Дата:   29-03-15 14:59

Това са нещата от живота и всеки човек ги възприема различно, което не е ненормално.Човек остарява и не изглежда като на 20 постоянно.Ако доживея тези години обещавам да пусна едно селфи[smilie5] .Уви за някои хора живота е само цици(млади) и чалга.Ще посетя изложбата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: batsali   
Дата:   29-03-15 16:18

Култ към младостта има заради биологията ни. Не ви харесват кадрите, не защото са слаби като фотографии, а защото се гнусите от съдържанието. Няма лошо. Защо обаче толкова лесно после почвате да чертаете границите на изкуството, така че това, което не ви харесва не е изкуство? Посланието на изкуството се формира в главата на потребителя му, то е крайно субективно. Затова и има такова разнообразие в изкуствата - просто няма правило, по което нещо да бъде систематично определено като валидна форма на изкуство. "как може сега такова нещо?" не е критерий със сигурност...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mmjm   
Дата:   30-03-15 10:03

Псалм 71:8-9
ח יִמָּלֵא פִי, תְּהִלָּתֶךָ; כָּל-הַיּוֹם, תִּפְאַרְתֶּךָ.
8 My mouth shall be filled with Thy praise, and with Thy glory all the day.
ט אַל-תַּשְׁלִיכֵנִי, לְעֵת זִקְנָה; כִּכְלוֹת כֹּחִי, אַל-תַּעַזְבֵנִי.
9 Cast me not off in the time of old age; when my strength faileth, forsake me not.



Публикацията е редактирана (30-03-15 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   30-03-15 13:06

Това, че е провокативно не означава, че е добро. За мен тази снимка е все едно Стефан Данаилов да тръгне гол по улицата. Какво е посланието на тази снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-03-15 13:24

mitpis,
А какво е посланието на разхвърляни бали слама по ожънато поле? Или на мърляво котенце с претеции за Богиня?
Какъв е смисълът на глупавата полу-усмивка на Джокондата, която на всичкото отгоре дори не е поразсъблечена?
Пред такива първични въпроси и най-големият шедьовър ще се засрами!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   30-03-15 14:30

Благодарение на определени финансови събития в началото на 20-ти век, знаеш какво изобщо е Джокондата. В предните си 5 века същесвуване, е била просто една от много картини. Пък и котенцето и джокондата все пак излъчват естетика и красота - две понятия, за които цивилизацията, във всичките й разновидности и различия, долу горе е стигнала до съгласие какво означават. Това, че някой е решил да наложи старостта като красива(а тя е грозна и негативна в крайна сметка) - ами прав му път. Аз оставам скептик, че ще убеди човечеството [smile] Разбира се, авторът 100% ще се радва на някаква определена подкрепа и подражание - та дори онзи дето си консервира фекалиите и ги представи за изкуство, намери на кой да ги продаде - света е широк [smile]



Публикацията е редактирана (30-03-15 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: dialektika   
Дата:   30-03-15 15:04

http://kezzyn.35photo.ru/photo_862725/

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   30-03-15 16:07

chrisnoch, виждам, че си пристрастен. Благодаря, че си ми разгледал профила, но не разбирам защо правиш паралел между моите неща и тези на Юлиян Табаков, аз не правя изложби, нито името ми стои по билбордовете в София, нямам претенции, че съм фотограф, нямам скъпа техника, просто участвам в този форум. Така не можеш да ме убедиш, че тази изложба струва нещо, особено със сравнението с Леонардо Да Винчи, кой съвременен български художник притежава неговата техника и мистичност-никой! Кой е Леонардо кой е Юлиян Табаков?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Alsand   
Дата:   03-04-15 17:18

Категорично не ми харесва. За мен това си е самоцелна провокация към елементарното естетическо чувство и нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   03-04-15 17:43

chrisnoch спомена по-горе защитавайки изложбата за "глупавата полу-усмивка на Джокондата", та искам да му кажа, че няма въобще усмивка, а има техника за рисуване "сфумато", която Леонардо и други италиански майстори са владеели отлично за да създават подобни илюзии, ама човек да ги знае тези неща трябва малко да е прочел и видял по въпроса.



Публикацията е редактирана (03-04-15 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: fraction   
Дата:   03-04-15 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »