Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: iliyanb   
Дата:   02-03-15 14:49

lamerko, стига обяснения, няма нужда. Само ми кажи. обектива върху филтъра ли завиваш или филтъра в обектива. Дай да усложним нещата максимално в тази трудна задача "навиване на елемент върху резба". Както казах има конструктори за деца. И помисли върху термина посока.
Човекът сигурно се е оправил вече със страшния проблем.



Публикацията е редактирана (02-03-15 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: deandim   
Дата:   02-03-15 15:14

това явно е някакъв майтап..

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Павел_Василев   
Дата:   02-03-15 15:19

Колеги, въпросния филтър ми е първия който слагам и сега щеше да ми е и първото развиване на филтъра, пробвах и с свинска опашка не мърда докато не се изрониха зъбите на свинската опашка, от там насетне не посмях повече да го мъча и да прецакам нещо че обектива е нов и съм дал 1700лв и 100лв за филтъра. Ще го нося на Фотосинтезиса и дано да ми помогнат да го развием, дотогава с филтъра ще снимам или с телеобектива.

П.С. Толкова ли е сложно да го бяха направили филтрите да се закрепват чрез магнитно пръстенче а не с резба като че ли няма да го сваляш... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: exobexo   
Дата:   02-03-15 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Nazarov   
Дата:   02-03-15 17:29

Филтъра не се хваща в две диаметрално противоположни точки, защото така се деформира и затяга резбата. Вместо това, хваща се лекичко с палеца и показалеца за ръбчето, само в една точка, и такалесно се развива. Ако е прекалено натегнат, може да се пробва по същия начин и с фини клещи тип "гарги", но много внимателно и без напъване. Ако се налага напъване, значи нещо в постановката не е наред.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: deerstalker   
Дата:   02-03-15 18:24





Публикацията е редактирана (04-03-15 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: HP   
Дата:   02-03-15 18:39



How to Remove a Stuck UV Filter from lens


Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: deerstalker   
Дата:   02-03-15 18:42

HP[smilie24]
текст



Публикацията е редактирана (02-03-15 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: victory13   
Дата:   02-03-15 18:44

CPL е... тъй няма да е работата... или може и така, ама ще стане на 2 части [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: misho   
Дата:   02-03-15 20:34

Павел_Василев
"свинска опашка не мърда докато не се изрониха зъбите на свинската опашка"
Е, те тука пресоли манджата[cool]
Дай една снимка на свинска опашка с изронени зъби[smilie18] Ха ха, купувам свинска опашка с изронени зъби[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: n960   
Дата:   02-03-15 21:09


... гумен ластик с фи 3-4 мм е винаги в чантата и върши работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: dreamer   
Дата:   02-03-15 21:58

https://www.youtube.com/watch?v=afcbX8W2Uqc


Тествано е - действа безотказно. :)
С умерен натиск върху цялата площ на филтъра се завърта и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-03-15 18:58

...кръглите поларизациони филтри, които се завиват на обектива имат два пръстена , които се въртят свободно един спрямо друг...това прави развиването им при зацепване десет пъти по-трудно от разните други с един пръстен....не видях никой да коментира това...[smilie11]

имах такъв случай...пробвах всички чалъми...навивах канап с клечка/лост накрая , загрявах , хващах с гумена ръкавица , слагах във фризер...нищо не помогна...горният пръстен пречи да хванеш долния , както трябва...

...накрая го занесох във Фото ФОБО...Кайков го хвана с гумените приспособления , показани в тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1352568&t=1352568&offset=all и го разви за секунда..и срещу 2 лева...



Публикацията е редактирана (03-03-15 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: tyunkata   
Дата:   03-03-15 19:24

https://www.youtube.com/watch?v=kAPdfGZK6GY


опитай да направиш някакъв подобен инструмент с кабел или свински опашки.


Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Frenchev   
Дата:   03-03-15 23:28

Ако гледаш срещу обектива, въртиш филтъра обратно на часовниковата стрелка. В клипчето, което са ти постнали се вижда много добре в коя посока да въртиш.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: sherbit   
Дата:   04-03-15 08:00

Моканина го е казал най-добре.



Публикацията е редактирана (04-03-15 08:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Павел_Василев   
Дата:   04-03-15 19:16

Привет колеги, да поясна относно поляризатора, че е nano slim 77mm и се върти отпред, днес ходих до фотосинтезиса и единия служител беше много любезен и реши да помогне, първо се мъчи на ръка около 20 минути, после взе от специалните пвц клещи за филтри и с него не стана, клещите почнаха да се усукват и аха да се счупят и не стана след още половин час.

После обиколих сума ти железарии за да намеря подходящи клещи от типа гарга, накрая намерих специфични клещи за отвиване на маслен филтър с три точково захващане и обхваща диаметър от 60 до 90 мм, викам си дотук добре и ги купих, купих и черен изолиррбанд за да обвия назъбените краища на клещите за да действат като гума а и да не нараня филтъра и самия обектив.

Първа проба с клещите, изненада и пак не става, изолирбанда вече почна да се разкъсва и да стига до метал, след това предприемам другата стъпка, извадих от фризера гъвкав хладилен охладител за хладилна чанта и обвих с него само филтъра и металната резба, пробвах пак с клещите и не става и не става, накрая чак се нащърбиха ореберените зъби на поляризатора леко на едно място, и след тези опити вече не посмявам да пипам че ще счупя нещо със сигурност [smilie22]

Ето и снимки на клещите и на обеклтива с нараненото място на самия поляризатор, след тази случка намразих всякави филтри и със сигурност вече няма да ползвам такива с резба [smilie22]

http://media.snimka.bg/s1/4365/034974385.jpg?r=0



http://media.snimka.bg/s1/4365/034974386.jpg?r=0



http://media.snimka.bg/s1/4365/034974388.jpg?r=0



http://media.snimka.bg/s1/4365/034974389.jpg?r=0



Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: baron_barbaron   
Дата:   04-03-15 20:11

Преди време бях купил от тук един CPL Slim който се оказа леко деформиран. На няколко пъти се стигаше почти до груба селска сила за да го демонтирам.. Купих си такава джаджа като от клипа пуснат от @tyunkata. Върши работа определено !


За да избегнете в бъдеще подобен род проблеми, мога да препоръчам една малка хитрост. Която научих от един приятел занимаващ се с много финна механика. Слагам по един пласт тефлонова лента на резбата на филтъра. Да вярно че е доста досадно докато я окъсам да стане тънка за да не пречи на челната леща, но пък откакто го правя не съм имал заклещен филтър ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Павел_Василев   
Дата:   04-03-15 20:51

Мнение на baron_barbaron

....Преди време бях купил от тук един CPL Slim който се оказа леко деформиран. На няколко пъти се стигаше почти до груба селска сила за да го демонтирам.. Купих си такава джаджа като от клипа пуснат от @tyunkata. Върши работа определено !...



Точно въпросните клещи за филтри от клипчето, пробвахме в фотосинтезиса да го развием, не стана почнаха да се огъват до счупване...

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Pavlov   
Дата:   04-03-15 20:52

Така и така вече си остъргал филтъра, да споделя как си реших навремето същия проблем.
Взех една малка отверка, леко я подострих, и я използвах като секач. Забодох я в един от зъбците на филтъра, под ъгъл по посока на развиването, и с леко почукване с дръжката на по-голяма отверка, успях да го раздвижа.
След това и аз като теб си казвах, че повече не искам и да погледна такъв филтър [smile] . Само че не го изхвърлих, и още го ползвам от време на време. Все пак съм дал 169 лв за него ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-15 21:00

След като си стигнал до това ниво на проблема, с една спринцовка 1мл. пълна с машинно масло (от железарията) и игла съвсем внимателно обмазваш фугата м/у обектива и филтъра, така че да попадне масло в резбата. Изчакваш и си ти.
Само внимавай в каква посока въртиш, че вече прочетох, а и ми казаха, че си го завивал, вместо да го равиваш. Гледаш обектива с филтъра срешу теб и въртиш в посока обратна на часовника.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: Тед   
Дата:   04-03-15 21:17

Следя темата с голям интерес. Такъв запек досега не бях виждал, и то от първо завъртане.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: baron_barbaron   
Дата:   04-03-15 22:06

Ако си опитал всичко, което са казали колегите и не става... Лошо. Аз на твое място бих жертавал филтъра.. Знам че е малко крайно, но пък е по добре отколкото да повредиш обектива..

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: kvakioh   
Дата:   04-03-15 22:14

Чупенето става с обектива надолу, т.е филтъра да удари, а не чупещия уред. Така се запазва челната леща.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да развия поляризатора
Автор: sherbit   
Дата:   04-03-15 22:15

Режи с диамантена пила за нокти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »