Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-05-15 00:59

Няма значение къде е търговеца. Важно е да има към кой да се обърнеш в ЮК, в случай на проблем. Гаранциите от този тип са от така наречените търговци от сивия сектор. Поддържат те гаранционното обслужване, вместо то да бъде осигурено от производителя или негов официален представител. Така успяват пък да смъкнат цената и клиента да се радва, защото хем получава гаранция някаква, хем купува по-изгодно. Не говоря за конкретния търговец, дори не погледнах линка по-горе ...и няма смисъл, това е масова практика и за едни може да бъде притеснително, за други може да бъде изгодна сделка! Искам да кажа само, че до сега нито едно тяло не съм си взел с гаранция поддържаща се в страната ни, но пък липсата на каквито и да е проблеми ме окуражава да смятам, че рядко човек може да му се наложи да ползва гаранция в наши дни...и се надявам да съм прав [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   08-05-15 19:07

Без гаранция за толкова пари... Не бих се навил. Скоро и без това ще вземат да падат цените и в амазон, а от там има и доставки, гаранция, може и някой приятел да ми донесе пратката. Тук като гледам вече в синтезиса нямат налични бройки (поне тела само). Скоро ще има ценово раздвижване. [cool] [smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: DX   
Дата:   08-05-15 23:37

Koe e без гаранция? За крайния клиент абсолютно еднакво, особено когато пазарува от чужбина, а се намира в България, т.е. няма значение дали ще вземе тялото от Амазон или от търговец в Англия с международна гаранция. И в двата случая при проблем, където и да идете в БГ ще ви помахат за довиждане, като им покажете гаранцията, вместо касова бележка от наш магазин прикрепена към гаранционната карта. Така, че не се прехласвайте много по гаранционните условия от където и да е по света, ако се намирате в България и не е от Никон [smilie3]
Всичките ми тела са закупени от САЩ, чрез приятел-посредник, който пазарува директно от B&H и наистина не ми се е случвало да използвам гаранция, за сметка на което съм спестил обща сума поне за още едно тяло или висок клас обектив през годините [smilie3]
Или както се казваше в приказката - който го е страх от мечки, да не ходи в гората!
Ако ще се чака и се двоумите толкова, то чакайте да дойде новия кроп и цената на този ще падне, но тогава ще чакате цената на новия да падне и т.н. За мен случая е ясен - който му трябва добро тяло, но няма възможност - взима уникалните Д7100 или Д7000. Който иска най-новото или си плаща или чака да излезе Д7300 и взима старото, това е. Егати умуването, егати чудото [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-05-15 00:44

Dx не зависимо от къде е закупено тялото в целия свят, ако е купено от оторизиран магазин с оригиналната гаранция тя важи за 1г в целия свят! А за отделните страни се дават допълнителни години при регистрация за Англия 2г за USA мисля е 5г, както и за обективите ;) А ако в БГ оторизиран сервиз не признават 1годишната гаранция даже и от EU значи само едно :D БГ пародия:D А относно за телата от ебау тези по евтините има някав много малък риск ако не проучиш и купиш от кофти продавач, а такива почти няма поне за тия скъпи неща, но гаранцията важи само за UK копувачи и не е от никон, а както казаха вече от продавача :) А за Амазон там такива цени чак ниски няма :)И сега е висок курса на паунда, така че трудно ще дойде по евтин, а и често от амазон продават неща без гаранция ;) така че ако не пише изрично, първо питай продавача, ако няма значи е от сивия сектор но го продава по скъпо от ебау, но в амазон щот там повечето неща са от оторизирани продавачи но има и шмекери, най добре да пише че се продава от самите Амазон ;) тогава е най сигурно и ако има нещо веднага го връщаш и всичко е ок! А от USA B&H както DX прави си е доста сигурно, при тях лабаво няма ;) но винаги има риск [shtrak] Риск печели риск губи ;)



Публикацията е редактирана (09-05-15 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: DX   
Дата:   09-05-15 01:09

Даниел, аз точно това имах предвид с поста си! Масово хората купуват от ебей или амазон, но реално попадат на прекупвач от сивия сектор, който не предлага оригинална гаранция на Никон, а предлага сервиз за негова сметка, макар и да е с по-голям период. А понеже си говорим в БГ, недай си на някой да му се случи нещо такова, т.е. проблем с такъв търговец - никъде в БГ няма да му признаят подобна гаранция. За Англия е друго - там масово гаранциите са на месно ниво и с едно вдигане на телефона се уговаряш - връщаш, ако могат отстраняват, ако не могат - сменят. Идеята ми е, че едно е да живееш в Англия и да пазаруваш от ибей или амазон, друго е да пазаруваш пак от там и да живееш в БГ ;)
Който иска да му е спокойно взима от двата специализирани и най-известни магазина + техно-тата и е пей сърце, не ги мисли тия 200лв и до там. Който иска тънкажно или взима и се чуди ще има ли проблеми, или като мен действа смело и никога не опира до гаранции-франции и си спестява пари [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: mIRCata   
Дата:   09-05-15 07:40

Ако стоката е купена през Амазон ОТ Амазон гаранции има и се работи с тях много леко. Имах проблем с рутер - след 2 писма разговор ми пратиха нов, само поискаха да пратя стария с един отпечатан код вътре, иначе щяха да ме таксуват за втория. Имам познати с подобен положителен опит с тях. Единия имаше дублирана поръчка - т.е пратена 2 пъти. Дребно нещо за 15 паунда - не искаха да го връща като им писа. Викат му взимай подарък. За други неща, не техника също са заменяли още по-лесно неща. Та ако нещата са от амазон проблемите се решават. Ако попаднете на нялой странен търговец през тях - това е вече друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   14-05-15 14:40

Хайде почвам и аз да дерзая с d7200. За начало с китака 18-105, по-нататък и с други. Да видим кви ще ги свърша :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   14-05-15 18:38

Честито! Със здраве да си го ползваш![beer] Очаквам с нетърпение впечатлението ти от машинката![shtrak] От къде го взе и на каква цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   14-05-15 21:12

Офертата за 2399. Исках от павилиона, че съм от Пловдив и те имат магазин, аз имам и някакви отстъпки, че съм купувал няколко сапунерки от тях. Но понеже го взех на изплащане, го взех от синтезиса. Това е защото като отидох в Павилиона и ми казаха крайна сума с 350лв повече от колкото в синтезис през същия кредитор за същия период за същата сума на покупката?!?! Бях проверил в офиса колко е в синтезиса през ТБИ, понеже имат калкулатор на сайта и се вижда всеки артикул как ще се плаща. Влизам със засилка в павиилона, надъхан, че след 30 минути излизам с апарат в ръцете и то от вид, който искам от години, но до сега съм правил компромиси - добър ден, колко ще ми струва на изплащане за 18 месеца? и ми дадоха една вноска с близо 20 лв отгоре през ТиБиАЙ спрямо тази в синтезис. 20 х 16= 360 лв разлика. Аха, спирачки, довиждане, тръгнах си в леко кофти настроение, понеже така се бях навил, а ме попариха. Като видях, че ще е през синтезис, си подадох заявката да е през Булбанк, понеже ипотеката ми е там, заплатата, други стоки на изплащане в момента и до 2 часа получих потвърждение, че съм одобрен. Даже през тях ми идва с някакви стотинки по-евтино и от синтезиската оферта на ТБИ. Та така. Днес дойде куриера, подписах документите и тъкмо слагам заредената батерия [cool]
Още го оглеждам като неандерталец, че доста повече неща има от моя fz200 :) Аз от няколко дни почнах да чета електроннотo ръководство, да се подготвя малко, но като не ми беше в ръцете да виждам за какво става дума e малко кофти, при положение, че с друг DSLR нямам почти никакъв опит и повечето неща са нови като начин на работа.
Иначе в офиса пробвах в северна стая без осветление, само от прозорците да снимам на 12800 iso на f32 и дава по-малко шум в jpeg-a от fz200 na исо 800 :)
Сега отварям ръководството и се отдавам на четене и тестове. От тук нататък не мога да обвинявам техниката, че не са ми се получили снимките [smilie25]. Ще бия само ЗАУ-то. https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/1087.gif




Публикацията е редактирана (14-05-15 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   14-05-15 22:27

Идеално, ще се научиш! Повечето тук пишат колко трудно е било, не било за всеки, математики, геометрии... Глупости, хващаш, щракаш си на воля и най - важното, трябва да прочетеш малко информация за връзката между Исо, Бленда и Скорост. Това се отнася за основата за работа с дизелара, за специфични сцени си трябва опит и четене. Отново те поздравявам за покупката! Живи и здрави и аз се надявам скоро да го взема и да споделим заедно опит. Тук има и доста професионалисти, които с радост и добър тон отговарят на всякакви въпроси свързани с фотографията. Това с фирмите за бързи кредити винаги ми е било доста съмнително, а и тази невероятна лихва - ГПР: 38.56 %[smilie10] и то за 3 месеца... Това го няма никъде освен в милата ни Татковина. Толкова си близки по смисъл и методи на действие с тези на лихварите през турско робство...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   14-05-15 23:25

Е аз не съм чак толкова начинаещ. На FZ200 си ги имам ръчните настройки и f/s/iso знам какво са и каква е връзката между тях. Не като някои други колеги, които са им като китайски думи това [smilie21] [smilie21]
Към текущия момент проблема ми е да намеря Camera Raw 9, че не ми разпознава файловете... Аз съм с 8.8 нещо си :(

Намерих ACR9. Photoshop - ok, разпознава ги, обаче LR не ще [smilie11]



Публикацията е редактирана (15-05-15 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   15-05-15 12:20

Извинявам се! Не съм искал да те засегна, просто не знаех какво е нивото ти на познания. Пробва ли с Capture NX-D? Пробва ли с това ?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: izabela   
Дата:   15-05-15 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   15-05-15 13:54

написа:

> Извинявам се! Не съм искал да те
> засегна, просто не знаех какво е
> нивото ти на познания. Пробва ли с
> Capture NX-D? Пробва ли с
>
> това ?
>

Споко, нама засегнати [beer] Просто уточних. Ти не си длъжен да знаеш всеки на какво ниво е все пак :)
За Lr CC/6 пари за легална няма в момента, че имам други планирани разходи в следващите няколко месеца, пък и първо ще гледам да си накупя разни неща за камерата - чанта, статив, обектив/и.



Публикацията е редактирана (15-05-15 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-05-15 14:23

Аз конвертирам с CaptureOne 8, но май и той още не поддържа D7200...или поне не присъства в списъка с поддържаните камери. Може би на по-късен етап...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-05-15 14:24

Aз с ACR бухам. Няма грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   16-05-15 15:08

Колеги, мисля в понеделник да поръчам и аз машинката, имам въпрос относно протектора за дисплей, къде от България може да се поръча, че не намирам? Само в амазон и ибей.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: alext   
Дата:   16-05-15 20:37

Интересно, на няколко места по тестовете казват, че D7100 има повече детайл в сенките при ниско ISO цък , цък2 , поне бандинга го няма [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-05-15 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-15 13:36

Четох в коментарите, че е възможно просто настройките по подразбиране да не са еднакви на двата апарата. На няколко сайта е обявено, че това за момента е най - добрата кропка.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-05-15 19:17

Не успях да намеря в България протектор за дисплея и се наложи да поръчвам от Ибей. Поръчах един немски на FX - антирефлексен - готино изглежда, но може би кристалния ще е по-удачен, защото вероятно изображението не изглежда едно такова дифузирано...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-15 19:25

Може ли линк, за да видя за какво иде реч? Гледах някакви стъклени, но са по 25 евро...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: mIRCata   
Дата:   17-05-15 19:52

Аз си поръчах едни мега евтини които да сложа понеже ще ползвам и пластмасовия. Нищо особено колкото ако влезе пясък или от сорта между дисплея и пшастмасовия да не драска. ей това

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-15 20:15

Ама в комплекта с апарата има ли протектор? Към д90-ката имаше BM-10 мисля, че беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   17-05-15 20:48

То в комплекта няма, сигурно са решили да пестят от материали. Но нищо чудно да го изкарат като аксесоар за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-15 21:36

А как стои въпроса с отстъпките за редовни клиенти в нашите родни два магазина? Трябва сам да си потърся или да съм направил оборот N за период X?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »