Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-15 16:26

Няма програма за лояни клиенти в нашите магазини понеже пазара не го позволява.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   18-05-15 16:33

Да се върнем на по-банални неща - обективи. Изговорена 100 пъти тема, най-вероятно се припокрива с нещата в 7100, но организацията на форума тип всичко на едно място и едната камара странно написани заглавия на теми ме затрудняват доста.

На мен ми трябват предложения за - пейзаж/природа, да снимам щерката по разни поводи в затворени помещения и в къщи(по-тясничко и тъмно), нещо за улицата. Предполагам нещо от рода на 35, 50, 85 1.8G ще е за някои от изброените горе нужди. Гледам има ги на поносими цени. Нов съм още в ориентацията кои мм ще ми вършат работа.
Моля помогнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-15 16:48

35mm ти трябва за всичко това. Пейзаж по-широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   18-05-15 17:04

Т.е 35 за всичко без пейзажа?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-15 17:06

Принципно нивото ти на незнание е толкова голямо ,че всеки ,който ти даде съвет ще те подведе. Препоръчвам ти да прочетеш малко литература в интернет или книжка. Там са описани най-основните неща и ще се ориентираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   18-05-15 17:14

Лелеее, днеска си поръчах апарата, ужким утре ще бъде при мен... Та друго исках да кажа, поговорих си със вежлива служителка на синтезиса и тя ми обясни, че нямалко протектори за 7200, защото имал CORNING® GORILLA® GLASS. Истина ли е това? Вече си поръчах от амазон някакви лепки, като тези за телефоните.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   18-05-15 17:56

написа:

> Принципно нивото ти на незнание е
> толкова голямо ,че всеки ,който ти
> даде съвет ще те подведе.
> Препоръчвам ти да прочетеш малко
> литература в интернет или книжка.
> Там са описани най-основните неща
> и ще се ориентираш.

Е то всичко може да се снима на всякакви мм :) Чел съм масово препоръчителните мм за портрет, пейзаж и т.н. Обективи с припокриващи се мм бол, затова посочих, какво основно искам да снимам, както и условията в които ще се снима - по-тъмни помещения. Именно за да се предложат подходящите за ситуацията обективи. Ето например предложения от теб 35мм f1.8 ще е по-добре от 18-55, който почва от f3.5. То и китака е от 18 нагоре, ама и той бавен. Предполагам има условия и условия където и двата ще вършат еднаква работа и тогава ще се вземе по-изгодния при еднаква "полза".
Просто търся оптимални варианти за моите конкретни нужди.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: asuan   
Дата:   18-05-15 18:18

За мен най-добър е принципа-"Око да види-ръка да пипне". Та в контекста на
на този принцип мога да предложа да пробваш 50/ 1.8G( виждам, че също си от Пловдив ако не се лъжа).
Ако имаш желание ми пиши на лично съобщение и ще измислим нещо [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   18-05-15 20:09

Благодаря за предложението. Днес колегата ми даде неговия 1.8Г, сега е в мен и 2-3 дни ще го гледам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: tycoon   
Дата:   18-05-15 20:46

Прочетох цялата тема. Изгледах всички видеа. Прегледах ревютата. Сравних с D7100, D610, D750 и т.н. и останах в тотален ступор. Все още не мога да се реша да ъпгрейдвам моето D200. Май по-добре да си купя AF-S 85/1.4...
Реално не виждам като фотоапарат какво ми дава повече. Исото .. измита картинка, видеото.. има по-добро, wi-fi?! wtf?!:))) crop factor на кропка?! Горила глас?! И сега снимам на 1/8000 и исото до 1/800 не ме дразни, а светкавицата, която почти вече не свалям ако снимам нещо сериозно си върши работата перфектно. Хмм.. май само страйпа ще сменя някой по-секси и дизайнерски да не пише D200, щото за някои модела има значение:)))[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: jivkojj   
Дата:   18-05-15 20:50

Ами д200 с неговия ccd сензор ще води винаги по качество на картината пред cmos-ите на ниско ИСО. Аз още се кефя на снимките, направени навремето с вече дъртия д40. Цветовете много радват. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: tycoon   
Дата:   18-05-15 21:04

Дъртия Д40 е по-млад:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   19-05-15 11:04

Ураа! Вече е при мен и сега го разглеждам и тествам, има доста промени от д90 насам. Горния дисплей е направен като за слепи старци - едър шрифт и малко място за информация...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-05-15 11:10

Значи също толкова дразнещ, като при Д750. Ще установиш и шрифта за фокуса (аf-s af-c af-a) е доста странен и за по-првгледно ще свикнеш да гледаш големия дисплей [smilie3]
Честито за придобивката, все пак![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   19-05-15 11:13

Ще отида там, където никога не съм бил с гледането на големия дисплей за информация! Благодаря ти Колега!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-05-15 11:17

Да..и на мен ми се налага, но то всичко друго да е наред, това да му е кусура [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: jivkojj   
Дата:   19-05-15 11:20

Полека-лека сигурно подготвят почвата да оставят горния дислпей само за най-високите класове [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: alext   
Дата:   19-05-15 12:25

Конкуренцията пък прави обратното, Canon 760d има горен дисплей т.е в класа на D5xxx серията, загуба ще е махането му. Все пак призмата, горният дисплей и АФ са най- значителни разлики с безогледалките.



Публикацията е редактирана (19-05-15 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-05-15 12:29

760д се води и 8000д така, че не се знае в кой клас да го сложиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: jivkojj   
Дата:   19-05-15 12:58

Като каза беогледалки, ще е перфектно да се сети някой да сложи ЛЦД екранче на безогледалка. Ще улесни неимоверно работата и ще се повиши значително живота на батерията - няма и да ми идва на акъла да пускам задния дисплей навън, който и без това поне при Сони е токова шибан, че се приближава до неизползваем на слънце.


А иначе ми се струва, че няма просто да напраят Д7300 без горен дисплей. По скоро ще направят Д6ххх - кръстоска между Д5ххх и д7хххх с чупещ екран, евентуално с призма, ЦЛС, без мотор, без горен дисплей и така ще обособят напълно два различни класа - ДХ и ФХ. Вече са го правили, като махнаха класа на Д200 и Д300. Защо да не отидат и по-наперд - да направят ДХ изцяло любителски клас. Който иска кроп, просто пуска ФХ тялото в кроп режим или слага кроп-стъкло. Ф-байонета така или иначе не прави разлика между ФХ и ДХ обективи.
Това са си мои спекулации разбира се [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: insanefen1   
Дата:   19-05-15 14:55

Още не съм прочел книжката към апарата, но има ли възможност за прехвърляне на снимките през вградения WiFi? До колкото видях той се използва за сдвояване с Android устройства, но не намерих информация за пренос на данни... Кабелчето, което са дали е дълго точно 30см, няма такава глупост!



Публикацията е редактирана (19-05-15 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: Pac   
Дата:   19-05-15 16:06

jivkojj, безогледалка с LCD има - Samsung NX1

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: jivkojj   
Дата:   19-05-15 16:10

Да, вярно, че има. Не знаех. [smilie24]

Но размера е на ДСЛР среден клас [smilie10]

http://www.dkamera.de/media/cache/full/news/Hands_On_Samsung_NX1_15.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   19-05-15 16:10

написа:

> Още не съм прочел книжката към
> апарата, но има ли възможност за
> прехвърляне на снимките през
> вградения WiFi? До колкото видях той
> се използва за сдвояване с Android
> устройства, но не намерих
> информация за пренос на данни...
> Кабелчето, което са дали е дълго
> точно 30см, няма такава глупост!
>

>
> Публикацията е редактирана (19-05-15
> 14:56)
Предават се към свързан телефон/таблет и тяхното приложение. Някъде между 250-260 страница в ръководството. При надроидите може и по NFC май.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200
Автор: m.djorov   
Дата:   19-05-15 16:26

По въпроса за втора батерия - само оригинална Никонска или може и алтернативни, но от изпитани марки? Гледам Duracell имат EN-EL15, на половин цена от Никонската. Разни noname алтернативи не ми трябват. Или да не спестявам точно от батериите?[smile]



Публикацията е редактирана (19-05-15 16:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »