Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: ecobo   
Дата:   10-02-15 12:51

deerstalker написа:

> Каквото и да е било - си беше добре,
> имаше един новобранец от Разград -
> беше над два метра и кусур, нямаше
> дрехи и обувки за него, че от два
> въшкарника му направиха куртка,
> панталона го надиха две педи, а
> обувки - цял месец ходи с неговите,
> че нямаха. А вместо автомат му
> зачислиха - лека картечница.
> Хубави времена бяха[smilie5]

Това да не е било в ШЗО-то, 1993-та, щото и ние имахме един такъв юнак :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ffoko   
Дата:   10-02-15 12:53

От тука писующите малцина знаят какво е истинската казарма. А тя по същество е хубаво нещо, защото както бе писано по-горе, след години разбираш, колко ти е била полезна. Времена през които нямаше компютри, за да се скатават някои и после да пишат, че са "били в казармата". Времена през които се служеше 3+ и 2+ години ..... Времена за истинското приятелство!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: EvaJor   
Дата:   10-02-15 12:56

Добре де, а защо никой не обясни простичко какво точно й е хубавото на казармата и с какво толкова е полезна за мъжете? Или кое е това нещо, което в цивилизацията не можеш да го получиш, а желаеш:
-някакви умения, които са ти полезни, а не можеш да придобиеш навън?
-какви са пречките, свързани с това да придобиеш/ заздравиш приятелства извън казармата и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-02-15 12:57

Ха така.
Като младеж с майка - френски гражданин през соца си ме пратиха както е и редно - В редовете но ВМТ (Воскки на Министерство на Транспорта) или както е добило гражданственост - ЖП войски. Независимо от крайно високото ми ниво на грамотност (спрямо никакво на 90% от войничетата) и редицата допълнителни умения си строях ж.пл линии и мостове почти през двете години.
За хора като мен това си е загубено време - можех да съм много по-полезен на държавата си с каквато и да е друга работа. Трудови навици си имах, физическа подготовка - също. Но за огромната част от младите мъже това е начин за елементарно въвеждание в понятието за ред, дисциплина, йерархия в обществото и прочее. И да не звуча пристрадстен в тази група сега ще сложа и най-големият ми 21-годишен син, който не "не можел да си представи някой да му нареждал какво да прави". Там се научаваш, макар и не по-най добрия начин. Затова и после в цивилвния живот като ти се скара шефа за нещо гледаш доста по-философски на това.

Хюз, ти си бил голям връзкар, бееее ...
Разузнавач - на мен във военното окръжие ми казаха, че с родители от НАТО през 1985 г. може и автомат да не ми дадат ... затова кирка и лопата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-15 13:03

Тезата,че ако не си ходил в казарамата не си мъж,животът всекидневно ми я доказва.
Гледам мъже,дето са ходили в казарма,командос до командоса,мила моя майно льо[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: uri64   
Дата:   10-02-15 13:13

като си погледна първата и последна снимки в казармата - егаси разликата от ухиления дебелобузест гологлавец в школата в Плевен, до изпълнения с горчивина и житейска мъдрост поглед в края на втората година в Елхово [smilie18] [smilie18] [smilie18]...иначе - бЕсната кашимерия и уво с връщане и задръжки лето Господне 84-то...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ecobo   
Дата:   10-02-15 13:16

Който е бил в ШЗО, знае какво е това [smilie3]


https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/film_645_2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: uri64   
Дата:   10-02-15 13:18

ъ, това сигурно е т.нареченият "нов район"...нищо не е това - стаи по четирима и дори вода на моменти...курорт...глезльовци [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-02-15 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ecobo   
Дата:   10-02-15 13:38

Истината е, че казармата е едно голямо недоразумение. Военните се вземат на сериозно, а не осъзнават колко са жалки отстрани. Толкова глупаци, колкото видях сред военните за година и половина не съм видял за всичките вече 20 и кусур години след това. Понякога господа офицерите ръсеха такива простотии, че се чудехме дали не се преструват за да се правят на интересни. Не се преструваха. Невероятно простотия, животинска, сега като се сетя ми става жал за тия хора. А преди да станат военни вероятно са били една идея по-нормални. Пак са били глупаци, но не са били толкова опростачени...
Година и половина от живота ми, от най-хубавите ми години, отидоха да играя по свирката на едни хора, които идея си нямат от реалния живот, те си живеят в един техен свят, нещо като някаква игра, но те тая игра я вземат насериозно и си мислят, че са решаващ фактор и извън нея. Те грам не осъзнават колко много са извън реалността, колко много са неподготвени за това, което обществото очаква от тях и колко колко бързо биха били приземени, ако се наложи да играят играта си в реална обстановка.
Велика простотия наистина, безпределна!
Ако сега някой ми каже, че трябва да изпратя сина си в подобна казарма, веднага се изселвам в друга държава, без грам да се замисля!

Ей тука съм дежурен по рота в ШЗО-то. На тия години, вместо да правя пари и да гоня мацките, аз се занимавах с пълни простотии!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/film_471.jpg




Публикацията е редактирана (10-02-15 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Ирник   
Дата:   10-02-15 13:39


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1423568143_45.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Ирник   
Дата:   10-02-15 13:41

#
https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1423568143_45.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Ирник   
Дата:   10-02-15 13:42


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1423568143_45.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Ирник   
Дата:   10-02-15 13:44

И от мен

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1423568143_45.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 13:54

На трета снимка си излязъл малко непоряден.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 13:56

Готино време, макар и загубено. Бях на бермудите, но не стрелях по хорица, пращах миговете да ги пуцат с ракетите[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Преди да ме заточат там си карах кефа в ШЗО-то, таман беше се сменил строя и скоро ни намалиха службата на 1.5г... от въодушевление правех луди офицерите, те им писна за ме арестуват и ме пратиха на бермудите. Там купон, малко офицери, повече войници, виното тежко и много червено, имало преди години стрелба по офицерите от войничетата , та много не смееха да вдигат гири. Кеф ти язовир малко Шарково да се изкъпеш, кеф ти природа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 13:57

Голяма простотия и мизерия..Имах някой лев и се дохранвах. С 3 радиатора по 3 KW в спалното беше 13 градуса. Като купихме хартиено тиксо да облепим прозорците стана 39. Нелепо е на моята скромна "служба" от 6 месеца, но на третия ми дойдоха новобранци...капитана извади лични кинти и ме прати да купя крупки да не се уплашат от мизерията и тъмнината.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: CDman   
Дата:   10-02-15 14:13

@ EvaJor

Цивилизацията на пръв поглед предлага всичко , което ти е нужно, но непознавайки друга обстановка освен тази в която имаш и приемаш за даденост повечето неща те лишава от възможността да оцениш повечето от нещата, които те заобикалят.

Казармата те вкарва в обстановка в която не искаш да си и те кара да общуваш с хора с които по принцип не би искал да общуваш, но си длъжен да го правиш - това закалява характера.

Личния ми опит показва че:

Казармата в повечето случаи трайно изкоренява негативни качества като егоизъм, надменност и чувството, че си единствен, уникален и си по-по-най.

Казармата те учи да оцеляваш в обкръжение, което не ти е по вкуса, но ти се налага да приемаш поради невъзможността да го напуснеш.

Казармата те учи на отговорност към собствените ти действия и думи тъй като лично поемаш негативите им т.е. няма на кой да разчиташ да те закриля или измъкне от ситуация в която си се оказал.

Казармата те учи да запазваш спокойствие и да разсъждаваш трезво в критични ситуации.

Казармата те учи да цениш труда си и този на другите, да си над дребните неща и най-вече да цениш свободата си.

Не на последно място казармата те учи, че е по-добре да се живее с една жена отколкото с 30 мъже в едно спално [smilie5]

След подобно преживяване живота в "цивилизацията" ти се струва доста по-приятен. [beer]

Това да приемаш, че служилите мъже трябва да са като командоси е крайно неточно.

Познавам яки като бикове момчета на по 20-25 години, които изпадат в истерия ако им свърши батерията на телефона, изцапат си якето или ги разкара гаджето. Ако бяха минали през казарма нямаше да е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Frenchev   
Дата:   10-02-15 14:25

EvaJor казармата като цяло беше едно загубено време. Не знам кой го е казал, но много точно описва казармата: – Всички влизат различно умни и излизат еднакво тъпи.

Моите ползи бяха:

-Наддадох 26 килограма. Влязох 54 кг. хилаво момченце и излязох 80 кг. мъж (разбирай маса, не сланини).

-Разбрах какво е да си наистина безгрижен. Колкото и смешно да звучи, това беше мястото на което съм се чувствал най-безгрижен. По безгрижен и като дете не съм бил. Не мислиш за пари, не мислиш, за работа, не мислиш как да вържеш двата края, не мислиш за никой от хилядите ежедневни проблеми. Приемаш факта, че си вътре за 9 месеца или година или 2.
Извършваш си преките задължения и никой за нищо не те търси. Не мога да го обясня, но искам също така да поясня, че повече от деветте месеца не бих издържал така. Аз по принцип съм непоправим оптимист и винаги намирам добрите страни на която и да е било ситуация.

Ползите за по голямата част от младежта:
- научават се на ред и дисциплина - нещо което за жалост никой не може да ги научи в днешно време. Нито родителите още по малко учителите.
- научават се да се справят сами с трудности от различно естество без да се осланят на мама и тате. (тук изключвам големите връзкари, които не карат никаква служба).
- научават се, че не могат да се правят на интересни без да останат ненаказани, било то от офицери или по старши войници.

Това с приятелството е истина, но важи и за всички други моменти на трудности, които сплотяват дадена група от хора.

Минусите са страшно много и повечето хора нагоре ги изброиха и няма смисъл да се повтарям. Смятам обаче, че плюсовете които изброих са страшно важни. Като погледна днешната младеж в какво състояние е и чак се плаша.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-15 14:26

Ако е като в Швейцария,съм ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 14:39

[smile]



Публикацията е редактирана (10-02-15 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: EvaJor   
Дата:   10-02-15 14:45

Cdman, благодаря за отговора.

За това: "След подобно преживяване живота в "цивилизацията" ти се струва доста по-приятен" ми напомни онзи виц- за човека, който си удрял главата с камък и когато го попитали "Защо го правиш?", отговорил: "Ами много е приятно като спра".

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 14:46

Всички тези плюсове ги постигаш като излезеш от дома на мама, почнеш да работиш и да се издържаш. Тия държави без казарма кой им оправя жените?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: EvaJor   
Дата:   10-02-15 14:49


Уважавам всяко едно мотивирано мнение, благодаря за отговора, Frenchev. Може би, в такъв случай, казармата - дори и наборната - следва да бъде по желание -за тези, които искат /и осъзнават както предимствата, така и недостатъците й/, тъй като например качества като ред и дисциплина не са ценност за всеки, в това число и за мен. Самодисциплина- да, но това е малко по-различно от дисциплината.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: kvakioh   
Дата:   10-02-15 14:49

2 месеца и спрях. Нямаше какво да правя там. След това почти една година се занимавах само с военни и техните идеи и тестове на материали. Добър опит, видях доста, научих достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-15 14:49

Баш туй си мислех и аз,Шербо



Публикацията е редактирана (10-02-15 14:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »