Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:09

Даа тая скачаща серия ти е супер! Приемам, че е случайно попадение с тая орязана техника. Все пак едно на милион и хубава снимка сттава

Но и със Сони могат да се снимат скокливи красавици

(изтрито да не срамя апарата) [smilie18] [smilie18]

обаче както се вижда не винаги техническия прогрес води до по-добри резултати. Ето тука една дето нямам идея акк я направих от раз 50мм ф1.8 на бленда 1.8 от първи изстрел на единична стрелба с некс-7 (апарата има страхотна реакция, но няма следящ АФ въобще. Аз бях на ръчен фокус де. А тя скача докато тича към мен)


https://lh5.googleusercontent.com/-Jz8Rj6Iw5lc/UFY6wL1IK7I/AAAAAAAAR_s/BzTYEO24rEQ/w555-h833-no/DSC0


ПП Марвес виж с някое фуджи може да ме объркаш ама с олимпус....все едно да ловиш акула на сух хляб[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: D.S   
Дата:   26-01-15 23:11

Sony в ниския клас ги няма никакви. Ако имаш 10к за Цайси може би, но те самите не знам да имат един свестен обектив.

П.П - а това колко зле са били Олимпус навремето сигурно е шега [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:15

Д.С аз знам 10-тина....дето съм ги пробвал. Сигурно има и други ама не съм ги купувал.

Ето тука с най-смотания им обектив, че и приставка за фиш съм му сложил да не е мнгоо остър....


https://lh3.googleusercontent.com/-2K1EByLkQxE/UYYPYpH7kvI/AAAAAAAAXZA/43C25nQBQsI/w958-h639-no/DSC0


мога ли да го снимам с боцжествения китак на олимпус? НЕ - щото нямаше да го има половината кадър

ПП Знам поне 3 обектива на Сони, дето ги няма в никоя друга система и са по-добри от всички с изключение на разни супер скъпи цайси и лайки. За мое щастие имам два от тях.

ПП Цайсите за Сони са правени от Сони.



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:19

Hotsnail, дори и да погледна някога към Sony, първото нещо което ще се сетя, си ти, и сигурно ще се спра. От Sony трябва да ти плащат, за да не им коментираш камерите. Ще вдигнат в БГ продажбите със сигурност. Усещане нямаш човече. [smilie18] . И досега не съм видял от теб кадър, който с друга безогледалка да не може да се изпълни. Как па не пропусна една тема, в която се пита за техника. Аз ти казах вече: Пробвай да снимаш 1 месец без да броиш пикселите повече. Поразгледай малко динамични кадри на следящ фокус и стига ни пробутва тези коне, дето се движат в една равнина и си ги снимал от не знам къде си. Срамота е вече[smilie5].



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:23

ехх илиянски времето за философия беше вчера. Давай примери нали имаш поне две системи с безогледални.

Е конете дето пуснах идват срещу мен....кое е една равнина че не разбрах? Апарата непрестанно цъка фокуса - с тоя обектив това дори се чува, като леко потракване от малокалибрена картечница [smilie18]

ПП Водя щерката на яздене и затуй коне. Ако тръгне да кара смаолети ще ти писне да гледаш крила и перки [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 23:24

Хотиии,
горе двете снимки... скачащата я изтрий [smilie3] ...
Другата е готина, виждал съм я
[smilie24]

На Атон, как се лови кръста!


https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D


Там Богоявление беше миналата седмица... та да споделя... със смешния Олимпус!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:30

Кириле, примери за какво? Кадри съм показвал достатъчно - това, което аз снимам. Кажи фотографията за теб кое е? Следящия фокус и размазания фон??? Влезни в профила на Thor. Едни кучета има. С nex3 май. И ми е някак неудобно да кажа, с ръчнофокусен обектив, не трака като картечница....
Като докараш такъв кадър с твоята камера, пусни го. Първи ще те поздравя.

ПП Половината коне, които съм виждал от теб, се движат в една равнина. Другата половина не запълват нищо от кадъра, демек и с префокусиране с всяка камера са постижими и с всеки обектив, дори и с такъв без автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:38


https://lh5.googleusercontent.com/-ln0TZV1hkl8/TQaShMv0aXI/AAAAAAAALig/CL05Rzu9Jko/w958-h638-no/DSC0

Пак кадро потвърждаващо, че често с по-евтина техника кефа е по-голям. Сони некс-5 със 18-55 китака на ръчен фокус.


ПП Илиянски нещо не си на кеф. Никога не съм имал претенции на велик фотограф. Thor-а снима хубаво никой не спори, за съжаление отдавна снимки не е пускал. Има и други хора дето снимат по-добре от мен с ръчен фокус. Има и такива дето по-добре снимат с АФ. Въобще не живея със самчувствие на добър фотограф - прост щракач съм си. Аз от снимане на спорт не разбирам и мисля, че веднъж седмично го пиша. Кефя се и на спортни снимки и на снимки с плитък фокус, но ако си гледал какво пускам, много малко от снимките ми са спорт или размазани фонове. Просто и двете рядко имам шанс да ги снимам.

ПП Човека си избра камера. добър избор направи...дай поне да напълним темата със снимки и майтапи



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:48

Тя е за затваряне темата отдавна[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:41

тоз верно напълни темата със снимки-майтапи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-15 00:52

ооо жалкия се появи....това лие примера за фотография бе таланте?



Един съвет още малко смали, ако ги пуснеш 15х10 пиксела няма да се види липсата на талант и техничеко качество



Публикацията е редактирана (27-01-15 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:55

[cool] ... тук не ми е сработил автофокуса... ма ти тва няма как да го разбереш... [smilie18]
качи другата... ама моля те в цял размер, че тия плюнки хич ги не харесвам, а и очилата трябва да слагам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-15 00:57

Пусни си ти каквото си харесваш. Нали е фото форум?


ПП Хайде сега с ръчнофокусния не ти сработил АФ-а....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП Не съм добър с ръчния фокус. Тора или симбон и няколко други човека много ме респектират. Страшно са добри. Направо се подтискам и не ща да снимам с ръчните обективи. Ето мойта най-добра снимка със следящ ръчен фокус (момичето не бързаше особено много). За да не се срамя много съм тилтнал небрежно обектива, не че помага много ама имам оправдание за неточния фокус (мисля че е в доста голям размер)


https://farm8.staticflickr.com/7480/16113609275_232a3c5516_c.jpg

DSC04576.jpg by Kiril Ka, on Flickr

ППП преди години имаше един голям пич с ник от роман на Харман Мевил, дето пише невероятни шеги и много кефещо снима с ръчнофокусни. Беше ми обяснил как става с мотористите далаверата (още помня и дори приложих ). Ама е така поради липса на широка кройка у форума все на нож с някой, баннаха го няколко пъти и го няма. А си беше сносен щракач и допринасяше за форума хем фотографски хем и технически. Eто тука една със съветите на тоз човек (май съм схванал какво ми е писал)


http://karaatanasov.info/SEL70200/DSC01967.jpg





Публикацията е редактирана (27-01-15 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:59

... ми аз съм ги качил... във всяка тема ли трябва да ги поствам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Vanquished   
Дата:   27-01-15 12:21

Оакахте се[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karamelina   
Дата:   27-01-15 16:21

iliyanb, аз като написах мнението си, темата беше до втора страница, даже сега като го гледам се учудих, че излиза чак на 3та и то в толкова часа. Така, че може и по-спокойно да реагираш.

Честито на автора на темата, със здраве да си ползваш покупката!



Публикацията е редактирана (27-01-15 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Savinelli   
Дата:   27-01-15 17:06

karamelina,какво му се връзваш на приказките? Остави го да си избива комплексите, да си мисли колко е значим....накриви си шапката и му гледай сеира [smilie5] Айде със здраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-15 23:49

тази тема е пълен ташак.
Аз не бих купил нито едно от двете недоносчета.

Единственото OLY което ме изкуши и го гепнах е E-M1, ама на дълга експонация и от най ниско ISO на 30сек е трагично. Дори Samsung NX30 го сложи в малкия си джоп. [smilie18]

SONY пък имат само една-единствена наистина хубава матрица, опакована в тяло, да прилича на фотоапарат - a7R

Айде със здраве.

Та туй то. Взимайте Nikon D810 и се радвайте на живота!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: ZENON   
Дата:   27-01-15 23:58

Да бе, та да се изгърбим с тия тукмаци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: kireto_a   
Дата:   28-01-15 00:30

аз само не разбрах снимката от йорданов ден за оплакване или за хавалене от олимпуса е? ако това са му силите настина не виждам защо адаша се пъне :), се едно да риташ труп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Myth   
Дата:   30-01-15 14:37

Автор: nyamago
Дата: 25-01-15 16:38

Този линк трябваше да се появи много по-рано, също и в други теми. Не е сериозно да се очаква, че следим всички блогове в безкрайния Интернет. Още по-несериозно е да се очаква, че всички знаем блога на Нончо, защото е световно известен.

От позицията на неизвестност, острите му критики звучаха самоуверени и неподкрепени със собствени способности. Затова печелят логични коментари като горните.

...


Ми че той нончо си има профил във ФФ, достатъчно е да чукнеш на ника му и да видиш, какви снимки има и какви няма, освен това в профила му е написан и адреса на блога му, ама то е много трудно да се провери нали. [smilie18] [smilie18]

И hostnail преди да пише унищожителните си коментари, да беше цъкнал и да види, вместо да пише газиран и да се излага. Не е нужно нонцхо да показва каквото и да било цъкаш в профила и гледаш, ако беше цъкнал щеше да видиш спортни снимки с Олимпус.... за разлика от профила на hostnail който няма нито една спортна снимка в профила си или поне аз не видях.

Много ми хареса... "от позцията на неизвестност" [smilie18] [smilie18]

Човека си има профил в който има снимки, че в който профил както вече казах НА ВСИЧКО отгоре има и адреса на блога му.

Но е много лесно да се пише без да си направи човек труда да провери.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 02:02

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 09:20

Тук като се почнат едни обсъждания за матрици, все едно ще печатате на плакати 10 метра и ще правите големи изложби. Отиваш, гледаш и купуваш което ти хареса. Обективи ще се намерят за всичко, даже и за Сони - нали имат преходник за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: EmoXide   
Дата:   04-02-15 10:21

ееее, Марио, оля се!
трябваше да му намериш по-компактна капачка, не стига, че тръбата със стъкло тежи къде 30-40 кила, ами и още 350г му слагаш. С Пани GM1 щеше да е значително по-практично, не мислиш ли!?[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »