Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 13:54

fraction
Аз съм толераст [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 13:58

fast_eyebrow, не просто толераст. Убежденията ти са фашистко-комунистически. Искаш да преследваш хората и да им съсипваш живота, поради това, че мислят различно от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 13:59

червено-кафявата мъгла с дмитрий и ... превзема темата [cool]
наскоро един бард на мъглата се изнесе и той към ... прогнилия тлерастки запад [smilie18]
как така никой не покани шамарения в някое по-уредено общество, можеше и братско, не да се мъчи сега горкия [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-01-15 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 14:28

Автор: rx
Дата: 14-01-15 13:32

falcon тогава не би ли трябвало да обвиним всички гей лобита в дискриминация? те работят против разбирането на противниците си, не само колективно, но и организирано, и спонсорирано? Licemerie much?

И на мен не ми харесва да ми бутат навсякъде разбиранията си, това беше онова прескачане на границата, когато борбата за място под слънцето и приемане от околните отиде в натрапване още от едно време, когато докато вечерях със семейството си някой ми кълчеше кълки от телевизора и ми викаше шушу мушу..но доколкото това не е свързано с ясен упрек, че хетеросексуалните не трябва да бъдат такива, то просто гасиш телевизора или сменяш интернет страницата в днешно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 15:01

"Убежденията ти са фашистко-комунистически. Искаш да преследваш хората и да им съсипваш живота, поради това, че мислят различно от теб."

Каквито и квалификации да ми сложиш,пак ще си останеш един нещастен,озлобен, с интелект под средното ниво човечец,дето за всичко ще са му виновни другите. :)
Айде жив и здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 15:16

fast_eyebrow, много точно съм те определил. Ти сам декларира, че би преследвал и съсипвал живота на хората, които мислят различно от теб.

П/п
И точно ти не се грижи за моя интелект...далече сме един от друг. Доста далече.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: realnoncho   
Дата:   14-01-15 15:27

Тая цялата тема е като в някаква кръчма, ама имам чувството, че не съм пил достатъчно за да се включа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 15:36

Карикатура на трагедията са всички тези вопли, които се носят от няколко дни. А в същото време жълтата многотиражка получи популярност и чудесен финансов резултат. Кога са сънували те тираж от 3 млн. броя.
Другият резултат е, че сега още по-уверено ще ни обясняват, как държавата е много загрижена за нашата безопасност и по тази причина, ще ни следи, подслушва и снима, както си пожелае, а също така ще чете кореспонденцията ни...за наше добро. Вие да не си помислите нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Смешна тема
Автор: JeT   
Дата:   14-01-15 15:54

WTF [smilie23] ?! : " . . . Вие да не си помислите нещо друго. . . "

Хей Alsand, нали знаеш, че си последния който ще "ни каже" какво да си мислим [smilie5]

Всеки от нас е свободен да си мисли каквото си поиска [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-01-15 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: mbs   
Дата:   14-01-15 16:00

Всичко спорове по нашите земи са приключвали в момента, в който идва някой от другаде и отрязва главите на спорещите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: JeT   
Дата:   14-01-15 16:04

Тежки комплекси прозират от това изказване:

" ... Всичко спорове по нашите земи са приключвали в момента, в който идва някой от другаде и отрязва главите на спорещите . . ."[cool]



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: mbs   
Дата:   14-01-15 16:33

Прозират-непрозират, това е положението:

"И когато Кантакузин видя, че не може да прехранва войниците по катъргите, понеже не достигаше хляб и свинско месо, а и самата съкровищница всекидневно се изпразваше и дукати а сребро не достигаха, обмисли това и изпрати пратеници в Търново при българския цар Александър да му помогне за прехраната на морската войска, за да пазят брода. Българите обаче, когато чуха това, насмяха се и поругаха гърците, като не само ги обидиха, но ги напсуваха на жена и майка и ги отпратиха празни. Когато видя това, Кантакузин се нажали много и изпрати пратеници и при сръбските господари Урош, деспот Углеш и крал Вълкашин да помогнат за морските войски. И тези, като чуха това, се надсмяха, поругаха гърците, не само ги обидиха, но ги напсуваха на жена и майка и ги отпратиха празни. Когато Кантакузин чу това, той се нажали много и недоумяваше що да стори. Тогава Кантакузин изпрати при българските царе и при сръбските господари и им рече: „Не пожелахте да помогнете, обаче после ще се каете.” Те обаче никак не обърнаха внимание на тези думи, а отговориха: ,,Когато турците дойдат против нас, ние ще се браним от тях...”


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: kirilius   
Дата:   14-01-15 17:56

Много дълга тема, ама доста встрани от основния въпрос, зададен он Alsand :

Автор: Alsand
Дата: 13-01-15 13:39

Много се отклонихте от първоначалната тема. Въпросите бяха съвсем простички - как така с чувствата на едни хора, всеки може свободно да се гаври, както си иска, а по отношение на чувствата или по-скоро капризите на други хора, човек не може да си отвори устата.


Alsand, нека да ти отговоря. По принцип смятам, че абсолютно всичко може да бъде обект на подигравка. Проблемите в света до голяма степен идват от хора, които са се взели твърде насериозно - себе си и идеите, в които вярват. Сатирата и подигравката като цяло помагат за приземяването на въпросните индивиди.

От друга страна не е много смислено и продуктивно да се подиграваш с нещо, върху което човек няма контрол. Например да се подиграваш на някой, че е черен, бял, висок, нисък, мъж, жена и т.н. е глупост, защото той не може да направи нищо по въпроса. Същото се отнася и за сексуалната ориентация - сума изследвания има, които показват, че тя е вродена. Има страни и култури, които забраняват проявата на алтернативна сексуална ориентация, но това не я премахва, а само носи страдание на тези, които са се родили с нея.

Религиозните убеждения, от своя страна, са въпрос на личен избор! Те не са вродени и могат да се променят. Те са именно убеждения, които могат и трябва да бъдат поставяне под съмнение, както всяко друго убеждение. Няма такова нещо, като християнски деца или мюсюлмански деца! Има деца на християни и деца на мюсюлмани.

Та, ето ти кратък отговор на въпроса защо не е редно да се подиграваш с гейщината, а е нормално да се подиграваш с религията: едното е вродено, а другото е въпрос на личен избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 18:20

kirilius ако утре се появи "сума ти научни изследвания", че например, педофилията е "сексуална ориентация", ще продължиш ли да се осланяш на аргумента си? Питам само... значи в момента някои хора, включително и ти, се опитвате да прокарате идиомата за полубременната жена - или има свобода на словото, или има цензура. Няма средно положение, приятелю. Или мога открито да ти се подигравам по каквато и да е причина, както и ти на мен, и можем да си осмиваме, окарикатуряваме и гаврим с идеите на отсрещния, или не можем. Но на мен в момента в бастиона на "толерантността" ми е забранено да имам нещо против обратни, евреи, или пък да имам симпатии към хитлер? Не, че имам, ама самия факт, че ти се натиква в гърлото какво да харесваш и какво не, и да ти се тика в гърлото понятие за "нормалност" ми е някак пошло, грозно и лицемерно, когато тикащия си е закичил значка за толерантност, свобода и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: sherbit   
Дата:   14-01-15 18:42

Ние българите жиееейки в този неуреден живот, в какъвто и стадарт да живеем вървим по тези улици, дишаме този въздух, чакаме по-опашки в учреждения, борим се с нелепостите ни е трудно да разгерем европееца във всички отношения.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: kirilius   
Дата:   14-01-15 18:45

rx, прав си, че това с евреите и Хитлер е твърде преекспонирано. Както вече писах, смятам, че всичко може да бъде критикувано (подигравката е един вид критика). Голям съм фен на Монти Пайтън, например, за които непочтителността е запазена марка.

Но човек трябва да мисли с главата си и да преценя до какво би довело дадено действие (в случая подигравка). Лично аз не виждам проблем в това двама възрастни от един пол да бъдат заедно и да демонстрират (по-скоро да не са принудени да крият) това, което са. Те не нараняват никого. С педофилята нещата са съвсем очевидни - там страдат беззащитни деца. Изобщо не може да има място за сравнение.



Публикацията е редактирана (14-01-15 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 18:49

така обиждаш здравия балкански дух, въплатен в думите "ти ли шми каеш на мене? знаеш ли кой съм ас?" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-15 18:52

RX - не си прав,че нещата са или така или иначе и няма средно положение.
Нещата не са само черно и бяло.
Затова в съда има ОТ - ДО, ако беше както ти казваш щеше всяко провинение да се наказва с еднакво наказание.
Явно е обаче че има някакви нюанси.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 19:32

"червено-кафявата мъгла с дмитрий и мартинов превзема темата"

редактирам се немедленно, с извинения към г-н Мартинов... г-н Чуков се е намесил с "мъглата" [cool]

Допуснал съм грешка по аналогия с прогнозите на г-н Мартинов за долара, сша, обама, и т.н., но това изобщо не ме оправдава [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-15 19:32

В тази предълга дискусия ми се стори, че се проявиха някои случаи на:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vgdg9989.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/zqqg9636.JPG


https://xdhaoq-dm2305.files.1drv.com/y2pkDSAnOybbgMPgtm8ruzXFJIgDXlmjCZ-yUV-uFM0cBYbj2NJAvPHLysYcm4-




Публикацията е редактирана (14-01-15 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   14-01-15 19:35

Kirilius [smilie24]

Alsand, когато човек на ръководна позиция в дадена фирма финансира кампания, която е против даването на повече права на дадено малцинство, е лесно да се предположи, че този човек не би толерирарал служители от същото малцинство. Аз не се изненадвам чак толкова от това, че е уволнен. Разбира се, има значение къде се случва всичко. Например, в Щатите бракът дава някои привилегии, най-вече от финансово естество, за разлика от България.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 19:48

Жоро, на това сивото почиват всички диктаторски и репресивни режими в света :) Аз пак задавам въпроса - защо в Шарли Ебдо няма нито една карикатурка за евреи примерно? Или за обратни? Защото там се мери с другия аршин. И хората виждат. И се дразнят. И някои от тях просто мрънкаме по форуми, а други хващат желязото и ходят да стрелят. Защото меренето с двоен аршин е кофти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »