Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 10:52

Ми не са.През втората световна са ползвали сулфонамиди,идея са си нямали за пеницилин.А Кох какво общо има с антибиотиците?

Едит: "фармацеВт"се пише с "в" :)



Публикацията е редактирана (27-01-15 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 10:59

Автор: Alsand
Дата: 27-01-15 10:14

Искам пак да се върна на остновния въпрос:

Нормално ли е да бъдеш арестуван за пост във фейсбук, в който се шегуваш, че на шествието в Париж си се почувствал: "Шарли Кулибали"? Искам да ми го обясни някой защитник на "Свободата на словото", който се чувства Азис...аааа пардон - Шарли.


-------


Вече 30 страници чакаме отговор от "широкоскроените, свободни европейци"... хубавото е, че най-нагледно и като за холивудски филм се даде елементарен, кристално-ясен пример колко лицемерие всъщност седи зад тази "толерантност".



Публикацията е редактирана (27-01-15 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: e-mil   
Дата:   27-01-15 11:06

Автор: fast_eyebrow
Дата: 27-01-15 10:52
"През втората световна са ползвали сулфонамиди,идея са си нямали за пеницилин.А Кох какво общо има с антибиотиците?"


Ми доколкото помня от училище Кох открива антибиотичните свойства на някаква там... култура. И е било по времето на Пастьор, тоест към 50-60 години преди Втората световна.

А за това сулфо... какво беше там се наложи да бръкна в Интернет. Хората казват, че първият антибиотик в света бил произведен с търговска цел от Байер през 1932 и бил именно сулфонамид.

"Едит: "фармацеВт"се пише с "в" :)"
Вярно, че така се пишеше. Явно съм се омързеливил и вече не ми пука за правописните грешки. [smilie2]



Публикацията е редактирана (27-01-15 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 11:10

Глупости говорите и двамата - в България фармацевт се пише с М - от Марешки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 11:18

Сорка,ама сулфонамифите не са антибиотици,те са си отделна група.По-скоро са химиотерапевтици.Не че това касае темата,но просто уточнение.Байер са измислили и хероина като средство против главоболие.Това също няма отношение към темата,ма не мога да се сопра,стане ли въпрос за хапчета,лекарства и т.н. лайна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: e-mil   
Дата:   27-01-15 11:54

Може вътре в професионалната общност да си ги делите на групи, но според общоприетото опредление, което намирам навсякъде, антибиотици са всички вещества, които пречат на развитието на определени микроорганизми.

Тоест, ако видиш бактерия и я утрепеш с лопатата, значи лопатата също е вид антибиотик. [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-01-15 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 12:08

Да бе.То и всичко, що печата е "Ксерокс" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 12:19

Точно така, както ксерокс се използва за всяка копирна машина, вашето съсловие нарича антибиотик само една определена група антибиотици :) Така, че и емил е напълно прав - в широкия смисъл на думата сапуна също е антибиотик. Приеми, че и ние "извън съсловието" поназнайваме нещичко, нищо, че нямаме право да изписваме на хората по една торба антибиотици като бонбонки затова, че са кихнали 2 пъти :) Това в България де...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 12:28

То в съсловието не знаят, камо ли извън съсловието.
Ето "широкият смисъл" на антобиотик.По-широк от уикипедия няма на къде повече :)
Широк смисъл

http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Антибиотик

Некомпетентността не трябва да се оправдава с "широк смисъл".Аз например съм некомпетентен по въпроси като Самолетостроене, създаване андроидови приложения и въобще в много неща съм некомпетентен.И за да не си помислят хората,че съм глупав,не споря за тези неща със съответните им специалисти.А питам и слушам :)



Публикацията е редактирана (27-01-15 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 12:30

Така е, но за разлика от твоето изказване горе, аз като разбиращ от създаване на андроидски приложения, няма да те нарека неук и невеж и да се сопна високомерно [beer] Напротив - евала на хора дето искат да знаят повече за света отколкото тяхната собствена малка кутийка

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 12:39

Ми просто ми е писнало от разбирачи,бе.После като се омажат и "Помагай,ше мрем,натрових се,обринах се или мъдите ми окапаха" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 12:47

Всеки си има глава на раменете. Нали темата е за свобода на личността - включително свободата да вредиш на себе си :) Пък и чисто финансово, и лекарското съсловие, и фармацията са на печалба от "самолекувани" :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   27-01-15 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   27-01-15 12:53

Автор: rx
Дата: 27-01-15 10:59

Автор: Alsand
Дата: 27-01-15 10:14

Искам пак да се върна на остновния въпрос:

Нормално ли е да бъдеш арестуван за пост във фейсбук, в който се шегуваш, че на шествието в Париж си се почувствал: "Шарли Кулибали"? Искам да ми го обясни някой защитник на "Свободата на словото", който се чувства Азис...аааа пардон - Шарли.

Ми те си имали закон за това, въпроса правилно или не е арестуван и следва да носи отговорност е въпрос на произнасяне от съда, ако му бъде повдигнато обвинение. Няма как да коментираме без да знаем френски, поста на чиляка и закона им[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 12:57

хаха ми случаи секви,разбирачи секви.Тя и без това темата уйде в г..а.
Идва един и вика: "Бе много съм притеснен има ми нещо.Първо едната ми топка е по-голяма от другата и второ като си бъркам в лявото ухо и почват да ми вибрират топките.Нещо като резонанс" вика. "Казахи ми да ги намажа със син камък,верно ли?" [smilie18]
Няма такъв смях,едва съм се прибрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   27-01-15 13:04

fast_eyebrow, трябваше направо да го скопят тоя образ със синия камък, като в оня виц за един дето отишъл да му направят кастрация, щото сега било модерно хората да си правят таквиз работи и не ги хващал после грипа..термините са важни, разликата между имунизация и кастрация е голяма[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-15 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 13:08

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 13:10

Поне нямаше да го лазят колкорадски бръмбари.Някой ден ще издам книга са подобни бисери на разбирачи.То добре,че са разбирачите,де,че ще се мре от скука иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 13:10

Имам няколко познати в спешното - по това, което са ми разправяли, направо се изумявам какви идеи понякога ражда кратуната на човек [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   27-01-15 13:12

> Ми те си имали закон за това...

Какъв закон, по-точно? За кое?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   27-01-15 13:20

Автор: falcon
Дата: 27-01-15 12:53,

След като законът предвижда възможност да бъдеш арестуван, само заради изказване (тук не включваме призиви за убийства, насилие и насилствена смяна на конституционния ред), това означава, че вече има голям проблем и съвсем реално се извършва преход към тоталитарна система. И най-нелепото е, че този преход към неофашизъм се подкрепя от много "правозащитни" НПО-та, начело със клоновете на сектата "Хелзинкски комитет".

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   27-01-15 13:21

Някакъв нов закон за оправдаване на тероризма, ако се вярва на медиите[smile]



Публикацията е редактирана (27-01-15 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   27-01-15 13:25

Alsand, не е толкова просто, не знаем какво съдържа закона. А дори и да тоталитарен, сигурно няма да издържи дълго, може да си го отменят, като станат повече такива случаи. Не мога да я мисля Франция сега и в България си имаме достатъчно проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 13:46

"На обесения в къщата за въже не се говори " :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   27-01-15 14:04

falcon, иска ми се да съм оптимист, като теб, но за съжаление не съм. Безумните законодателни инициативи, включително идващи от Европа, не секват. Някой помни ли, каква борба беше тук, срещу Проектозакона за закрила на детето, в който бяха предвидени абсурдни неща, включително и "анонимен донос". Във Франция има например такава възможност и знам за конкретен случай, при който на българско семейство са отнети трите им деца, по донос, пуснат от тяхна съседка, която впоследствие е станала "приемен родител" на едното от тях. И най-безумното е, че докато у нас социалните, за да отнемат някое дете от семейството му, трябва да докажат правотата си в съда, във Франция и не само там, социалните отнемат деца, без съдебна санкция, а родителите трябва да доказват пред съда, че са невинни. И абсурдите не спират до тук. Всяка следваща жалба на родителите се разглежда от СЪЩИЯ съдебен състав. Тук всъщност не знаем, в какво уродливо чудовище се превръща правото в Европа.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »