Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   21-01-15 16:42

Има една нова бизнес концепция, наречена Creating shared value (CSV). Толкова е нова, че дори май още няма превод на български. Според нея това колко един бизнес е успешен е пряко свързано с благосъстоянието на местното общество, в което този бизнес оперира. Или по-точно – че те са взаимно свързани.

С други думи, ако аз копая нефт в даден регион, трябва да мисля и за това, че когато този нефт свърши и аз си вдигна чукалата оттам, местното общество трябва: 1. Да не е тотално замърсено, унищожено и прочие и 2. Да съм създал условия за алтернативна заетост.

Това се случва по следния начин – преосмисляне на продуктите и пазарите, предефиниране на производителността и подпомагане развитието на местния бизнес.

Подобно е на корпоративната социална отговорност, за която предполагам доста хора са чували, поне доколкото и двете теории споделят една обща ценност по отношение на бизнеса – да бъдеш добре като правиш добро.

Сега, ясно е, че за нашенския новоизлюпен капиталист това звучи като ядрена физика, но по света капитализмът се променя. Не навсякъде, не всичкия и не изведнъж. Но поне вече се говори за това и се прилагат различни методи.

Няма да ви говоря сега и за така наречените „социални предприятия“, че ще ме обвините пак в комунизъм.


[smilie25]


[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   21-01-15 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: imitev   
Дата:   21-01-15 16:50


Сливенски, това за съжаление е малко утопична концепция...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-01-15 18:21

Въобще не е утопична концепция.Среща се и в България и то в български компании дори.
Нали като цяло не е добре да дефинираме думата "частен бизнес" или въобще "бизнес" като мръсна дума,защото той дава работни места и плаща данъци и пенсии [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: 5co   
Дата:   21-01-15 18:47

Георги Лозанов
- ще се окажем лидери сред страните от ЕС в тази „обратна солидарност”
Аз не съм Шарли!
...аргументът на тази реплика срещу масово издигания през отминалите дни лозунг „Аз съм Шарли” най-общо е, че било лицемерно да се поставяш на мястото на жертвите, без да си жертва. Атентатът в Париж обаче искаше не само да затвори устите на убитите карикатуристи и на тяхното издание, а да ограничи с оръжие правото на изразяване в евро-атлантическия свят въобще, да преформулира исторически наложилите се в него граници на свободата на словото...
За разлика от други подобни атентати – на улицата, гарата, в театъра или метрото, жертвите тук не са в кръга на случайно попадналите, а на предварително набелязаните (някои от тях извикани по име), заради конкретни образи и думи. В този смисъл той повече приличаше на екзекуция с неизречено послание: „Предупредихме ви, но не спряхте!” ...за първи път сме свидетели на такъв групов разстрел в днешна Европа. Той е зрелищна демонстрация на това, че заедно с натиска на политиката и икономиката върху медиите, който повече или по-малко съществува навсякъде, се връща още един, далеч по-зловещ – този на кръвта, налага се „кървава цензура”.
Въпросът на терористите, „изписан” с куршуми, е: ще се подчините ли на нея? Категоричният отговор „не” бе даден от милионното шествие в Париж, също за първи път в историята. Бе даден и от главоломно скочилия тираж на „Шарли ебдо” след събитията, който трябва да се приема като символичен вот за свобода на словото. Както и от всеки, който каза „Аз съм Шарли”.
Да кажеш в такава ситуация „Аз не съм Шарли”, вместо поне да замълчиш, е срамежливо потриване на ръце зад гърба: „Получихте ли си го?”

Прочетете цялата статия, заслужава

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   21-01-15 21:00

Не fraction, не е бил такъв плана, макар, че резултатите са били известни за Онзи, за който времето не е променлива величина. Плана е бил да се направи избор и избора беше направен..грешно[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-15 21:20

@falcon, @fraction : Дайте си сметка, че Оня дето е правил Генералния План е измислил и тоерията на вероятностите, и случайните явления. Оня, който е способен да измисли и Създаде всичко (!), е способен да измисли и създаде... Непредсказуеост.

Защото на Способния да предскаже всичко щеше да му е баси скучния безкраен (!) живот, ако безкрайният свят беше предсказуем... Та вярвам да е измислил разнообразието, а не скуката. И да е дал нарочно на създанията си правото на Избор - и на грешки, защото ако никога не грешаха, всичко щеше да е предсказуемо и отново - скучно. Скука се търпи минута, час, даже цял (човешки) живот. Ама безкрайност? [smilie11]

Та - Планът е... да няма План [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   21-01-15 21:23

Е това казвам и аз де, прав си, но непредсказуемостта остава за нас, не за Него, Той просто оставя нещата да се случват [cool]



Публикацията е редактирана (21-01-15 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   21-01-15 21:24

Оня, който е способен да измисли и създаде всичко, е способен да измисли и създаде непредсказуемост.

Евала! :-)) [smilie24]

Това ще си го запиша като една от най-готините сентенции, които съм чувал.

То това е казано и в Новия завет де - да не вярваме на врачки и гадатели... [smilie25]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-01-15 22:34

Аз пък не вярвам в Оня или Тоя

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-15 23:57

^ И за това Той ти е дал право на избор [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-15 00:10

Ама стига с отклоненията, че сме вече на 20-та страница, а още не сме решили Шарли ли сме, или не сме? И лицемерие ли е, или не е лицемерие?

За да решим бих попитал: кое лицемерие? Или по-точно: чие?

Не мисля, че хилядите (милионите?) дето се обявиха за Шарли и ходиха по манифестации за солидарност и протест - го направиха от лицемерие. Ще ми се да вярвам, че го направиха от искрено съчувствие и солидарност (макар малко стадна), без задни мисли.

Публични фигури с нужда от ПР може би имаха и такъв мотив, който малко девалвира искреното съчувствие. Политиците, нямам илюзии - вътрешно ИЗОБЩО не се мислят за Шарли (още по-малко - за Ахмед), но го направиха от вродено и професионално развито до хипертрофия лицемерие.

Затова, преди да мерим всички с един (?) аршин - нека не мерим еднакво различните Шарли-та. Нито различните не-шарлита, защото и при тях мотивите биват различни, и при тях не е изключено (и съм сигурен, че някъде има) лицемерие.
= = = = =

Сложна тема... [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-01-15 00:27

Тук няма солидарност и протест.Има послание и в този смисъл ПР-ът не е непременно нещо лошо.ПР забраеяме,че всъщност означава "връзки с обществеността/обществото",което често се изразява в определени послания.В случая посланията бяха "Няма да ни изплашите и да ни отнемете свободата на словото,няма да ни настроите един срещу друг !". Нали,нека не подценяваме толкова народ,грамотен,та да си мислим,че се отъждяствява с някакъв вестник.
Силните послания винаги са кратки и конкретни както в случая "Аз съм Шарли". Лицемерие никъде не виждам в това.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-15 01:09

> Тук няма солидарност и протест.

Има. Солидарността не е само (и непременно) със списанието, нито дори с жертвите на злодеянието. Тя е предимно МЕЖДУ протестиращите, сплотяваща солидарност, пък ако ще да е малко овча. Протестът е недвусмислено срещу извършителите и техните подстрекатели, срещу методите им и срещу целите им по отноение на останалото човечество.


> ПР-ът не е непременно нещо лошо.

Не е. В много други случаи. Тук имах предвид нездравия ПР, нужен на някои 'публични' личности за да продължат да са такива.

> ПР забраеяме,че всъщност означава "връзки с обществеността/обществото"

Говори в единствено число - аз не съм забравил нито за миг.


> В случая посланията бяха "Няма да ни изплашите и да ни
> отнемете свободата на словото...

Посланията нямат нужда от разшифроване и обясняване, повечето съфорумници са пълнолетни и са ходили на училище, не ги обиждай да им разшифроваш послания.

> Силните послания винаги са кратки и конкретни както в случая "Аз съм
> Шарли". Лицемерие никъде не виждам в това.

В самото послание няма лицемерие и никога не съм го твърдял. Опитах да разсъждавам върху различните групи хора, издигнали лозунга - и казах (чети бе, чукча!) че вярвам голямото болшинство да са искрени. Продължавам да не вярвам в искреността на някои групи - политиците са последните, за които ще го повярвам. При такива може да се говори за лицемерие.

Също казах, че редиците на 'не-Шарли' могат по същия начин да се сегментират - и сред тях също да се явят някои лицемери.

Човечеството е твърде разнородно да бъде подлагано под единствен общ знаменател (лицемерни са или не са) Добре е навсякъде да опитваме да разберем РАЗЛИЧНИТЕ групи хора, където може - и различните индивиди. Само Председателят Мао можеше да направи 800 милиона чифта обувки 39-ти номер (всичките!)...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-01-15 01:55

"Посланията нямат нужда от разшифроване и обясняване, повечето съфорумници са пълнолетни и са ходили на училище, не ги обиждай да им разшифроваш послания."

Виж тук съвсем не съм съгласен.Напоследък се убеждавам в противното.Като добавим и правописа на някои..

Иначе,ти обходи открай докрай абсцисата Шарли-Нешарли и ординатата лицемерен-нелицемерен,сигурно има от всичко :)
Като казах,че няма солидарност имах предвид,че едва ли няколко милиона човека се солидализират с едно списание,дето е имало 60 000 тираж.Но да,в случая солидарност между самите хора има,не лицемерие.Бедствието винаги сплотява членовете на едно племе и тук говорим и за атавистичен инстинкт,не само за споделена съпричасност поради общи морални и социални ценности :)



Публикацията е редактирана (22-01-15 01:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ctpahho   
Дата:   22-01-15 06:22

5co

Ръце зад гърба доволно не потривам, но определено смятам, че като му буташ колчетата на бостана на съседа, е нормално като те предупреди 2-3 пъти да ти цапне една лопата по главата [smilie5]

Но в случая и за това не става въпрос, защото, уви, това не е организирана акция от ислямистите. Не става въпрос за справедливост.

Така че, тази статия е просто продължение на пропагандата. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: тьма   
Дата:   22-01-15 07:11

ctpahho [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: 5co   
Дата:   22-01-15 08:19

Карикатури на Пеевски оскърбили чувствата на ДПС, в Сарая се готвят за джихад.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   22-01-15 21:56

е ся си ега мамата...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-01-15 12:19

владееm и Qcheck!?

[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-01-15 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-01-15 12:43

Аз предлагам темата да стане водеща и кой каквото чуе по тия въпроси да съобщава [smilie7]
Beer with Gandhi image withdrawn after protest

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Seifi   
Дата:   23-01-15 17:00


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rzue7401.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/giox2333.JPG


http://www.epochtimes-bg.com/201501/pix/15186640.jpg



Аз не съм Шарли ... Аз съм Синей. Работех за Шарли като карикатурист. През 2009 г. създадох една карикатура изобразяваща сина на Саркози, който приема юдаизма по финансови причини. От Шарли ме помолиха да се извиня и аз отказах. Те ме уволниха за осмиване на юдаизма. /zelas.blog.bg/

ЕС успя да успокои евреите

Европейският съюз се е изправил пред огромното предизвикателство да успокои евреите за тяхното бъдеще в Европа след атаките в Париж, които създават притеснения за антисемитизъм. Това каза заместник-председателят на Европейската комисия Франс Тимерманс, цитиран от АФП.

„Днес виждаме, че в някои от нашите държави-членки голяма част от еврейските малцинства не са сигурни за това дали имат бъдеще в Европа“, допълни той след заседание на ЕК, на което са били обсъдени варианти за контратерористични стратегии.

Според Тимерманс този проблем е много по-важен от европейската валута или ситуацията на вътрешните пазари на съюза. /blitz.bg/

Кметът на Анкара: Зад атаката срещу Charlie Hebdo стои „Мосад”

Льо Пен: САЩ и Израел стоят зад атаките в „Шарли Ебдо“

Жан-Мари льо Пен: Съжалявам, аз не съм Шарли. Няма да защитавам анархистко-троцкистки* дух [комунистически], покваряващ политическия морал

Волен: Не приемам холивудската нискобюджетна пиеса "Шарли"

Димитри Иванов: Аз не съм Шарли

„Маршът на единството“ на държавните глави в Париж - инсценировка на странична улица
Без САЩ комунизма нямаше да се роди

Списание „Американски Евреи” от 10-ти септември 1920 година пише: „Болшевишката революция в Русия беше работа на Еврейски мозъци, извършена от Еврейско недоволство, чрез Еврейско планиране, чиято цел е да създаде Нов световен ред...


http://www.epochtimes-bg.com/201501/15186640.html



Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   23-01-15 17:07

Каква е идеята с пускането на разни статии, да си спомним, че загубваме способността си да преценяваме сами за себе си и че някой друг трябва да ни каже как са нещата..или нещо друго.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Seifi   
Дата:   23-01-15 17:15

За тези които не са се усетили какво са основните медии в държавата [smile] който има очи ще види

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   23-01-15 18:14

В интерес на истината, основната част от болшевишкия елит се е състоял от евреи. Факт:

Лейба Давидович Бронщайн (Лев Троцки)

Григорий Евсеевич Зиновьев (фамилия на майка му - Алфенбаум)

Основателят на ГУЛАГ и Народен комисар по вътрешните работи, известен, като Хенрих Ягода се е казвал Енох Гершонович Ягода

Лазарь Моисеевич Каганович - оцелял чак то 1991 г. Един от организаторите ма терора в Украйна и Северен Кавказ през 30-те години.

Лев Борисович Каменев - Лейба Розенфелд.

Идеологът и ръководителят на антирелигиозната политика в СССР, председател на "Съюза на войнстващите безбожници" и главен редактор на вестник "Безбожник" - Емельян Михайлович Ярославский се е казвал Миней Израилевич Губелман.

И това е само малка част от хората. В същото време не мога да намеря обяснение за себе си, за подчертано антисемитската политика, провеждата в СССР до Втората световна война. Кой или кои стоят в дъното й и по каква причина?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »