Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 11:32

Аз друг въпрос имам към Жоро, даже два, или три
- Щом Европа е толкова хубаво място и ние сме част от нея, защо твоите роднини са избягали "по в Европа"? Нали уж сме част от нея, и би трябвало и тук да е хубаво? ;)
- Това, че Европа е най-доброто място за живеене(може да се поспори - нерде Япония, нерде Австралия, нерде САЩ, а защо не и някои страни в Южна Америка?), означава ли, че трябва сляпо да приемаме всяка простотия, която се бълва?
- Съгласен ли си с лицемерието в цялата история? Тоест щом някой обижда там Алах, Мохамед, и с това си действие ЗНАЕ, че накърнява доста дълбоко чувствата на вярващите, да не говорим екстремистите, е напълно в реда на нещата, а ако аз утре на висок глас кажа, че не понасям педерастите и нарисувам карикатура, включваща чичко ви Адолф и Кончитата Вурст, ще изляза по-черен от дявола? Съгласен ли си със "свободата" на словото, която забранява дори на учени историци да водят дебат на тема ВСВ, холокоста и т.н., защото щели да засегнат чувствата на някой "оцелял от холокоста"(т.е. сина му... т.е. внука му... т.е. малката му братовчедка)? А съгласен ли си, че в учебниците по история във Великобритания не се споменава дори думичка за зверствата, които пра-пра-пра-дядовците им са вършили в Африка, островите, Индия? За геноцида над цял индийски регион, подложен на няколко деситилетия глад - методично изтребване, за което и Гьобелс би завидял?
Та не смятам, че си прав - Европа е просто един от по-спокойните цивилизационни острови В МОМЕНТА, но да се говори, че е най-доброто и да се говори, че е без кусури е смехотворно - напротив - самия европейски модел в последните години бива изроден и компрометиран и това трябва да е на дневен ред всеки ден със съответната критика, за да може този модел да се върне в норма. Ако ли продължава по същия начин, тепърва ще почнем да губим бройката на Шарлитата, а лицемерието ще отлюспва все повече реноме от този модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   13-01-15 11:41

Ето и моите пет стинки по темата… Първо, ако някой си мисли, че става дума просто за някакви карикатури, които са обидили някого, дълбоко се заблуждава. Корените на тероризма са преди всичко социални и политически, и за пари, естествено. Цената на петрола се срина до невиждани за последните 10 години нива – и в сърцето на Европа започнаха да стрелят хора, свързани по един или друг начин с арабските страни. И това се представя като религиозен тероризъм. Но религията, и в частност Ислямът, са на последно място в списъка с причините. Но пък са перфектен камуфлаж. Естествено, в момента е доста удобно да се демонизира Исляма, но историята познава и други терористи, сред които и християни, анархисти, атеисти – всякакви. Както казах, следвайте парите. Това е било винаги. Това е сега. Това ще бъде винаги. Войни се водят за пари, не за слава, най-малкото пък за Божията слава. Войната не е прославила никого – поне не и в добрия смисъл.

От друга страна, трябва да е ясно на всеки, че свободата може да започва на върха на молива, но свършва на върха на бойното копие. Няма свобода, за която да не е платено с кръв. Това, че ние /под „ние“ имам предвид около 500 милиона жители на ЕС/ живеем в относително демократично общество, свободно от тирания, без война, без непосредствена заплаха за живота ни, без да се страхуваме за утрешния ден – буквално, и разполагаме в всички необходими блага, за да живеем нормално, не означава, че винаги ще е така, ако не сме готови да защитим този начин на живот.

С философски размисли за мира и толерантността държава не се пази. Пази се със сила. Съжалявам, ако съм засегнал нечия чувствителна либерална душа - то и аз съм привърженик на либералната демокрация, но когато срещу теб има насочени дула, когато някой иска да те убие, при това в собствената ти държава, само защото не споделяш неговите виждания за живота и света, когато някой използва терор, в преследване на каквито и да било цели, редно е да се защитиш. И това няма да стане като протестираш по площадите, вдигнал високо карандаш, докато срещу теб има насочен калашник.

И накрая, намирам за доста странно, че личната карта на единия от терористите е била „забравена“ в изоставения от тях автомобил. Това е доста непрофесионално. Най-малкото, дори и децата знаят, че като изоставяш автомобил, с който е извършено престъпление, редно е да го опожариш, за да прикриеш следите си. Ако пък искаш да те намерят – защо изобщо бягаш? Има нещо доста съмнително в цялата тази история, както винаги в такива истории.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 11:49

"Няма свобода, за която да не е платено с кръв." - това е нещото, което твърдя и в другата тема - няма как да отговориш с молив на калашник - смехотворно е всяко противно твърдение.

"живеем в относително демократично общество, свободно от тирания, без война, без непосредствена заплаха за живота ни, без да се страхуваме за утрешния ден" - в последните 15 години имаме абсолютно обратния пример - благодарение на толерастията, разпасаните гащи и разграждането на двора ни, такова нещо може да стане след час, довечера, утре, след седмица, след месец дори в твоя квартален супермаркет докато си купуваш праз и ориз. И гледайки как 3 маймуни разиграват 3 дни едни от най-елитните сили на реда в Света, не ми се мисли какво може да се случи тук ако на нас се окаже, че някой ни има зъб...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   13-01-15 11:55

Въпросът е да се намери баланса между опазването на реда и мира, от една страна, и превръщането на силата в тирания, от друга. Това е трудното. Затова трябва да има и вдигнати високо моливи.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: e-mil   
Дата:   13-01-15 11:55

Автор: rx
Дата: 13-01-15 11:32
"А съгласен ли си, че в учебниците по история във Великобритания не се споменава дори думичка за зверствата, които пра-пра-пра-дядовците им са вършили в Африка, островите, Индия?"


За Жоро не знам, но аз не съм съгласен. "Oxford University Press" и "Cambridge University Press" имат множество издания посветени на британския имперски геноцид. В лондонския King's College също се изнасят лекции изследващи военната история, които включват и британските престъпления.
И най-вероятно това не са единствените училища.



Публикацията е редактирана (13-01-15 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 11:57

И в кой клас от основното си образование учат въпросните факти от историята си?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 11:58

Rх - карикатури на Кончита Вурст, Хитлер, Папата, Обама, Путин и който се сетиш има колкото си искаш, пиши в Гугъл и гледай. Има ги именно в свободните страни.
Не съм чел английските учебници, но и в нашите няма и дума за зверствата на Симеон Велики, примерно. А тия територии не ги е завладял с хлеб и сол, а с огън и меч. И в Македонските хвалят Александър :)
Така са учебниците, да.
Ама, дай да си оправим първо нашите, па после да гледаме чуждите, а не обратното.

Серго - да, прав си, България не е добро място като повечето страни от Европа, но и не е лошо като повечето в Азия.
Смешно е да се твърди че Европа ни поощрявала корупцията.
Като те спре катаджията на пътя Европа идва и те кара да му бунеш 20 кинта, нали?
По отношение на братовчед ми - еми махна се, защото му писна от тукашните тарикати, един не му платил, друг го завлякъл, трети го цака с менте материали, администрацията го спъват за нек`ви документи разрешителни и т.н. и т.н. Абе, знаем си я нашата действителност и не ни е Европа виновна за нея.
Аз също съм патил неведнъж от административен произвол и хаос, от тарикати и гяволи, ама и през ум не ми е минавало че Европа е виновна за това.
Такъв е материала.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 12:03

Именно затова трябва да сме критични, Жоро - и към нашата си родна картинка, и към Европейската. Още повече - като скорошни членове на Европа, се предполага, че имаме много по-остър и ясен поглед над безсмислиците, неуредиците и абсурдите на Европа - нещо, с което европейците вероятно са свикнали и не им бие на очи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   13-01-15 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 12:23

Аз съм ОК с това да сме критични.
Само че у нас точно, тази критика не върви по посока "ей това не е добре, вижте как ще го направим по-добре и вземете пример от нас", ами върви по посока "ууу, деба гейската Европа, дайте да и запалим знамето пред паметника на Съветската армия".
В смисъл - няма критика, има Деконструкция, лъжи, опорни точки и открити призиви за напускане на ЕС, сякаш извън ЕС ще ни е по-добре. Еми, няма да е. Ще е по-добре на една шепа хора само.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 12:28

Ми не, но може да се почне от укрепването на външната ни граница, за да не сме разграден двор, изкъсото следене на хора, които "случайно" поддържат контакти и ходят "на екскурзия" в Талибания и такива работи... но в предната тема ме нападнаха, че оградата на границата била комунистическа... интересно на гърците електрическата ограда от коя тяхна ком-партия идва... а да не говорим идеята да се пратят малко военни да помогнат на полицията - щели сме да стреснем Турция - интересно с кое ще ги стреснем - с десетте ръждясали джогана или с разпадащите се танкове - целите 5 броя :)



Публикацията е редактирана (13-01-15 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 12:31

За укрепването на границата няма спор - трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: aldygreen   
Дата:   13-01-15 12:35

Когато започнат да ти приказват за "тънки граници" на допустимо и недопустимо, неуловими за нормалния здрав разум, защитавайки лицемерието си с всички подръчви средства, знай, че става въпрос за дебели интереси, казано простичко за "дебели пачки".
Другото е алабализъм.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 12:38

Жоро, пак вадиш някакви изолирани случки и ги плескаш като всеобщо определение към нагласите на хората. За корупцията на ниско ниво съм съгласен, че е въпрос на народопсихология, но на модерна народопсихология, наложена в последните години. Най-голяма заслуга за отпушването на този порок е корупцията във високите етажи на властта! ФАКТ!

Ти ще ми отговориш ли примерно, как ЕК спира финансиренато на България, когато политическата власт тук не и върви по свирката, и как веднага ги "отпушва" със смяната на изгодната за тях власт? Какво се променя в този кратък период? Кои документи, процедури и т.н.т. бяха променени за да се отпуши или спре определен фонд?

Защо няма нито една стъпка в посока изграждането на нови предприятия и разкриването на трайно заети работни места? Защо? Защо, ако България подкрепи българския производител срещу нея тръгват 1000 наказателни процедури, защо? Това е евро лицемерие в чист вид, това ни доведе то тая мизерна картинка която е България в момента!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-01-15 12:41

А преди това сме били цъфнали и вързали?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 12:52

serjy българската "индустрия" такава каквато е била, е била единствено създадена с цел Рассия да се изфука колко е як комунизАма и чрез България да покаже колко сме напред на европейците. Е не сме - всички фенове на соца много хленчат по митичното българско производство, ама са гледали с влажни очи корекома и са мечтали някой да донесе немска прахосмукачка или печка та да пратят Раховеца на село. Защо ли?

А митичният български предан и сръчен работник всъщност се оказва една брутална скатавка - ако може, ще излъже, че е работил, а шефа му, ако може - ще излъже, че му е платил. Та за кое производство си говорим? Тези, които някак си са успяли да изкарат качествена стока, вече са на европейския пазар. И сега очаквам да ми кажеш как големите лоши маркети убиват дребния търговец. Ами ти що ходиш в тях, а не купуваш от бабата на пазара бе?! Много са лоши моловете и големите вериги - гадни капиталистически мутри ги държат, ама като се чуе за намаление, през 5 булеварда има задръствания...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 12:59

Предприятията не се разкриват с адмистринативни наредби. А от предприемчиви хора - изгодно му е прави предприятие, не му е - не прави. В тоя смисъл няма как правителството на Германия да дойде и с указ да ни разкрие предприятия или с указ да накара техните хора да разкрият тук предприятия.
Администрацията може да пречи или да създава възможности. В случая - дава възможности. Ако има някой да пречи, това е вътрешната наша администрация. Няма страна с повече спънки от България, опитай да отвориш едно павилионче, а не предприятие, ще те скъсат от разрешителни и няма да ги събереш и за година, без да бутнеш десетки рушвети. Да дойдат от ЕС да уволнят нашите чиновници и да назначат техни ли?
А корупцията не съм съгласен че е от последните години.
Спомни си как по соца всичко ставаше "с връзки". Банани да си купиш, пак трябваше да си с връзки. Телевизор, кола, да вземеш карта за почивка... Еми тоя манталитет се запази, само дето част от връзките се замениха директно с пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: laa4   
Дата:   13-01-15 13:00

KING BORIS 1,FOREVER.BG [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   13-01-15 13:02

Ихааа почна се, дайте знак когато стигнем до търсене на проблемите в голямото бум[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 13:03

първо, да уточня, че цялата критика, която отправям, е към сегашното ни време. къде видяхте да славя нещо минало?

... и второ, това, че тогава не сме имали конкурентна индурстрия е една ГОЛЯМА ЛЪЖА! това, че българина е мързелив, също! айде не ми давайте примери с работливите европейци, че съм посетил не един и два немски и швейцарски завода. ти колко завода западни си посетил? а колко български?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-01-15 13:08

Сержи,тия като ги разправяш сам вярваш ли си? Лично на мен ми е обидно,все едно в очите ми казваш,че съм нещо малоумен или бавноразвиващ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 13:11

сам се определяш, зъжалявам, ако така се чувстваш! ако искаш някаква информация за "онова" време, също има в интернет, за такива, които не са го видяли е малко трудно да го възприемат.

едно не може да се отрече, сега пропагандата е 100 пъти по-агресивана и явно дава резултат...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: asahi   
Дата:   13-01-15 13:18

Като си ги посетил да беше погледнал за колко пари продукция правят на година и колко човека го правят това. Нарича се производителност на труда. И аз посещавам твърде често предприятията в региона и виждам в кои се работи ефективно, кои работят неефективно само да се прави нещо и кои откровено почиват.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-01-15 13:19

Сержи, аз си се определям точно така,както се и чувствам.Обаче си мисля,че се опитваш да обидиш интелигентността ми (сигурно не само моята).Видно е,че нямаш капацитета за това.
За "онова" време имам достатъчно информация от първа ръка (моята) и нещо,което вече се казва родова памет.И конкретно мога да ти кажа кога точно,българинът стана мързелив,че и крадлив.Ма може и да не ти кажа,ако продължаваш да си мислиш,че говориш на хора с излишък в хромозомите.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: asahi   
Дата:   13-01-15 13:29

На който не му харесва Европа да отскочи за 2-3 дни до Македония и да види как е било преди у нас.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »