Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: rimohit   
Дата:   19-12-14 14:42

A видоото къде е при това положение... Ами DJ я в ресторанта...
Истината е , че аз като ползвател на тези услуги например знам , че ако ми се наложи да повторя , (дано не) няма да наема същия видеооператор , който се опитваше да ни вмени , че това е събитие , което единствената му цел е да бъде заснето на филм и ние да сме "ГЛАВНИТЕ ГЕРОИ" ... Фотографа , който беше от екипа на DJ я пък беше супер сработен с първия ,но постоянно пък заобикаляше видеото .... Дума не обели ама направи страхотни снимки и съм безкрайно доволен от човека.
Ако бях го наел за сесия-ще го оставя да ме ВОДИ. Ако го наемам за събитие ... да ми подскаже-ДА .Да ми се налага -НЕ!
Мнението на един клиент :))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:42

Не!

Нямам никакъв опит!

Само малко имам проблеми с въображението...

[smilie5] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:42

Не, въпросът ми беше друг. Колко си изкарал ми е все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:46

Дано се включи фотограф с нещо зад себе си. pmartinov, харесвам мистични личности с въображение, специалисти по всичко, но неразкриващи се пред публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:48

Ако този който режисира и заснема събитието не доминира кой да е водещ ?

Задаваш отговори.

Не бъркайте ролята на диджея и фотографа...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:50

Скоро сервитьорка позната ми се оплака, че на една сватба много и се пречкали гостите по динсинга и не могла ди си върши работата гладко, както и се искало, тоест да разнася пиенето и яденето, пък както сподели тя, пиенето и яденето според нея били най-важни на такова събитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 14:52

rimohit - Чудесно ти е "клиентското" мнение, точно това имах предвид и аз. В крайна сметка хубава снимка изисква и от фотографа и от моделите, работи се заедно за нея, в екип. Не може да липсва комуникация, според мен. Интелигентния човек няма нужда от много приказки и налагане, а като фотограф се предполага, че си над средната интелигентност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:52

Ти pmartinov твърдиш, че фотографът е режисьор на събитието??? Демек без него събитието няма да се случи? Вервай си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 14:53

Режисьор си на снимките от събитието. Защо се заяждаш въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:54


Имаше една песен:

Нещо все ми пречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:58

Приятен ден ви желая. Ще следя дали истински фотограф ще се включи в темата, която ми е интересна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: rimohit   
Дата:   19-12-14 14:58

Въпроса е да се знае какво иска клиента , което е въпрос на поднасяне като опци в един предварителен разговор за да няма разочарования и понякога добрия занаятчия в обигран колектив ще постигне значително по-добър резултат от "натресен" и "именит" фотограф с визия в главата си , която не е споделил с клиента , защото все пак той е ИМЕТО и т.н. ...
Но се отклоних от темата.. Извинявам се ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:58

Ако не можеш да си режисираш кадрите снимките ти остават за спомен.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 15:02

Най-често клиента иска нещо много хубаво и за малко пари.

И така попада задължително на някой който си много вярва, че само апарата прави снимката.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 15:13

pmarinov, заучените ти фрази не носят информация. Ще те попитам директно и на прост език: Как би могъл фотографът да режисира събитие, организирано не от него и не за него, от което се изисква репортаж? Без значение събитието сватба ли е или коктейл, изложба, футболен мач и т.н.? Говорим за отразяване на събитие, където всеки от участниците би могъл да прави каквото му хрумне и да се пречка на фотографа. НЕ говорим за фотосесия, която по подразбиране е режисирана.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 15:20

Всяка ситуация си има индивидуално решение.

Работата на фотографа е да избира само печелившите решения.

Единствено те му гарантират продажбата на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 15:28

Абе хайде пак да уточня, че вникнах в някои от мненията. Vga, дали осъзна, че нямам КЛИЕНТИ, вече уточних, но сигурно не е ясно че не се занимавам с фотография по начин предполагащ да имам клиенти. Темата дори ми е интересна по-скоро като клиент.

pmartinov, продължаваш с гръмките лозунги. Не сме на комсомолско събрание. Кажи по същество. Как фотографът режисира събитие, което трябва да отрази?



Публикацията е редактирана (19-12-14 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 15:34

Вземи се гръмни!

Кратко,ясно и точно!

;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 15:38

Простотията ти ще я наградя с пренебрежение. Силни форумни тролове и друг път съм виждал. Това, че нямаш мнение, а просто убиваш времето с многознайство, си го доказал и друг път. Все пак си мери приказките, съветвам те.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 15:48

Прочети няколко пъти темата и сам ще рабереш кой играе ролята на ТРОЛ в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: asahi   
Дата:   19-12-14 15:53

Прав е ПМартинов. Ако не разбираш правилно думите му си е твой комуникационен проблем.

На сватбата клиентът не е водещ и не управлява събитията. Той е гост на шоуто в негова чест. Най-добре е да се остави в ръцете на професионалистите, на които е платил/ще плати. Слушайте си фотографите, видеооператорите, диджеите, консултантите. Те знаят какво правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 15:57

Ясно, нагласите в българските фотографски среди са ясни. Благодаря ви за ценната информация. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 16:04

Като не можеш да четеш между редовете не очаквай някой с фуния да ти го налее...

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: batsali   
Дата:   19-12-14 19:33

"На сватбата клиентът не е водещ и не управлява събитията. Той е гост на шоуто в негова чест."

На футболен мач футболистите не са водещи и не управляват събитията. Те са гости на мача в тяхна чест.....и един мармот тихо разглобява обективи в ъгъла.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: realnoncho   
Дата:   19-12-14 20:01

На мен ми е писнало да гледам снимки от сватби с фотографи-портретисти, на които няма един интересен репортажен кадър от събитието. И като снимат 100 сватби режисирайки всичко става еднообразно и клиширано. Да са станали режисьори като са толкова добри...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »