Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: SLASH123   
Дата:   09-03-15 17:32

Здравейте, на някой да му е излизало ''Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts''?
Тялото ми е Canon 1100D ,а обектива EFS 17 -85 mm . Прави ми го този номер, когато вариото е на 17 mm.. Някакви съвети какво да правя?
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-15 17:49

Сваля се обектива. С клечка за почистване на уши се топва в изопропилов алкохол или чист спирт и се почистват металните контакти на обектива. Без да тече! Само леко се почистват. Изчаква се 5-10 мин и тогава пак се слага обектива. И капачка да се сложи на тялото.
Може и да е вътре в тялото контактите да не натискат.
А може и нещо в обектива.
Но първото трябва да се направи задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: SLASH123   
Дата:   09-03-15 18:47

Пробвах, пак същото. От 17 до 24 не иска да направи връзка..

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-15 19:19

На колко време е обектива, и дали е първи собственика?
17-85 има конструкционни проблемчета, които се появяват след 10-20 хиляди кадъра. Може и това да е, дано да не е.
Предполагам, давa Err01, може да е точно лентов кабел, свръзка и др.
Пробвайте с изключен автофокус дали може да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: SLASH123   
Дата:   09-03-15 19:32

На над 4 години е, купувал съм го втора ръка, предишния собственик и той го е вземал втора ръка. Да излиза ми Err01, на ръчен фокус също не иска да направи връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: Pavlov   
Дата:   09-03-15 19:35

Лентов кабел. Обичаен проблем за този модел, особено пък на такава възраст.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: SLASH123   
Дата:   09-03-15 19:37

Някакви предположения колко ще струва ремонта?

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-03-15 20:11

Лентов кабел , вече 3 бройки на колеги един и също номер ... ми над 100лв май беше ...

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-15 20:14

Лоша работа, май си е кабела. Има в интернет как сам човек може да си ги поправи. Но идва проблемът с настройката на лещите и нещо винаги може да се обърка.
Виждал съм лично поне 7 бройки от същия, като един ми се развали в ръцете. ТРудно е след това. Отворихме го и сменихме, прилича доста на старите Сигми този обектив отвътре, проблемен. По-добре да се разкара по някакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-03-15 20:23

Прави се , иди в пан сервиз, питай ги онлайн кви пари е. После си цъкаш безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: SLASH123   
Дата:   09-03-15 20:28

Ясно ,благодаря много за информацията!
Лека вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-03-15 00:46

Нещо тези цени малко ме стряскат.. Ето какво изрових аз в ebay ... US $2.99 + 0,99 шипинг..

Дори на снимката ясно се вижда къде точно би се оказал твоя проблем ;) Но няма вечни контактни енкодери...

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (10-03-15 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 12:23

Така е! Обективи на Канон масово излизат от строя след 4-5 години любителска употреба! А после kvakioh разпалено ни обяснява как великата марка е продала не-знам-си-колко милиона стъкла!
Апропо, имам автофокусни обективи на Минолта, които повече от 25 години работят безпроблемно - най-старият е от 1986 г. Качествената изработка вече не е това, което беше, уви!
EF-S 17-85mm е посредствен обектив с чудовищни хроматични аберации в диапазона 17-35 мм и покъртителна рязкост - особено в периферията. Според мен не си струва ремонта.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: imitev   
Дата:   10-03-15 12:28


Разбрахме, разбрахме!

Който се вълнува от страооотна техника - истината е Сони.

Всички останали явно могат да снимат и с боклуците...

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 12:46

imitev,
Гузен негонен бяга! [smilie5]
Не съм споменавал "Сони", ама хейтърите що пък да не се обадят с безсмислен коментар?

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 12:52

Абе, пак си нагъл и това си е. Обективът 17-85 си има конструкционна недомислица и това е. В случая пак се нахвърляш Ице върху цялата марка, а не върху определения случай. Генерализираш и ставаш пак смешен.
Примерчета за яки обективи от времето на баба си може да даде всеки. Тук се коментира само и единствено случая и точно този обектив и само и единствено бройките, които дават проблеми. Виждал съм десетки други 17-85, които с години не мръдват. А това колко е качествено крайното изображение, хич никой не го интересува. Човекът търси решение на проблема. Дадохме му го. А някой си пак спами за Минолти. Големата работа.
А не съм го казал тук, набивам ти го само в темите, в които пак спамиш, че са продали милиони обективи и продават доста. Минолти вече няма, единици са. Честито! Хайде ми обясни каква е връзката с Минолта с Канон тука, господин спамер.[smilie23]
Хейтър е по-добре от спамер, ти си и двете. Винаги.



Публикацията е редактирана (10-03-15 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 13:14

kvakioh,
Пак се нахвърляш с обиди и квалификации, от които никой не се интересува! Нещо съществено по темата да кажеш?
Дадох пример с Минолта САМО за да покажа, че качеството на масовите обективи не е това, което беше. Минолта са критерий в това отношение, за разлика от Канон!
Качеството на изображението на EF-S 17-85mm ИМА отношение към рентабилността на ремонта. Няма смисъл да се поправя боклук, който "си има конструкционна недомислица"!

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 14:08

Ами спамер си и това си е. В десетки, може би 100 теми ти го казаха. Не аз.
ДАдох точната диагноза и решението на автора на темата, 2-3 възможности. Не е питано дали е боклук или за оптиката, пита се как да се оправи.
Ти пък се изцепи за някакво си мое изказване преди време и похвали безмислено Минолта, все едно че има нещо общо. Минолта са БИЛИ критерий, само по времето когато си снимал, което никой не го интересува. Отвори си тема и хвали, не се навирай в нещата.
А определения като "боклук" и т.н няма как да се чуят тук от мен. Казах, че има недомислен механичен проблем, който СЕ РАЗРЕШАВА.
Нямам какво повече да ти кажа, дано някой най-накрая вземе решението да не си тук, няма смисъл. И без това не си виждал 17-85, а само говориш от четене недомислено на ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-03-15 01:40

kvakioh,
Да ти имам самочувствието!
Дал си точна диагноза, ама дръжки! Нахвърли напосоки 5-6 лаишки предположения ("клечка за почистване на уши" - "може и нещо в обектива" - "може да е точно лентов кабел, свръзка и др." - "има конструкционни проблемчета" - "има в интернет как сам човек може да си ги поправи" - ...), които завършват с: "По-добре да се разкара по някакъв начин."
Много точно и компетентно, няма що! [smilie5]
Няма как да знаеш дали съм снимал с EF-S 17-85mm или не, така че не се напъвай! Не ставаш за гадател!
А Минолта са все още критерий, защото стъклата им работят по 30 години, без да показват "конструкционни проблемчета"! Съответно Канон още не са стигнали там, където Минолта са били преди три десетилетия. Ама ти откъде да ги знаеш тези неща?!

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-15 07:07

Нямам какво да отговоря на това, освен че преиначаваш и взимаш думите ми от контекста. Дадох варианти за какво може да е, оказа се точно каквото предположих, дадох и решенията- сервиз, да се ползва както е или да не се използва.
Спамът беше докладван. Нямаш спирка, Християнчо.



Публикацията е редактирана (11-03-15 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-03-15 07:44

Хора съвсем отплеснахте, 17-85 му се сменя лентовия с новия модел и после си кара с години ...

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-15 07:49

Точно за това говорим, обаче някой явно е засегнат и спами.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-03-15 13:22

Изобщо не съм засегнат! Нещо се заблуждаваш!
За пореден път те предупреждавам да не интимничиш с мен! С "Християнчо" можеш да се обръщаш към сина си, но не и към мен! За теб съм г-н Ночев! Въпрос на елементарно възпитание, драги!

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-03-15 20:58

Човека пита за решение на проблем, с конкретен обектив. Тука почнахте да му обяснявате че обектива бил боклук.. Че и Минолта намесихте... Автора на темата си е задал въпроса доста ясно и недвуслмислено.. Защо просто не отговорихте на конкретния въпрос, вместо да заливате с ненужна информация и субективни мнения г-н Ночев ? Без да искам да влизам в персонални квалификации, забелязвам, че това го правите доста често. Като не особенно активен съфорумец, леко ме смущава това.

Отговори на това съобщение
 Re: Comunication between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-03-15 22:56

baron_barbaron,
Не знам какво Ви смущава, ама то си е Ваша работа.
Своето мнение съм изразил кратко и ясно: "EF-S 17-85mm е посредствен обектив с чудовищни хроматични аберации в диапазона 17-35 мм и покъртителна рязкост - особено в периферията. Според мен не си струва ремонта." Качествата на обектива са важен критерий, когато трябва да се прецени дали ремонтът му е рентабилен и дали не е по-разумно просто да се хвърли на боклука. Често цената на поправката се равнява на половината от цената на нов и по-добър обектив.
Лаконичният ми коментар за качеството на съвременните масови обективи и примерът с класическите стъкла на Минолта са някаква екстра, която не е задължително нито да четете, нито да коментирате. Доколкото виждам, авторът на темата не се е оплакал от наличието на тази допълнителна информация. Вие, изглежда, се смятате за негов адвокат и скудоумно протестирате, че 4-те реда, написани от мен, са Ви ненужни. Затова пък 5-те реда, написани от Вас, са изключително полезни за темата - нищо, че единственият им предмет е моята скромна личност. Много мило, че сте отделили от ценното си време, за да кометирате именно мен! Лаская се от такова внимание, макар изобщо да не го заслужавам!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »