Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: CDman   
Дата:   26-11-14 18:47

Всеки път като чуя “конкурс” и се сещам за един виц.

Отива един човек за пръв път на конни състезания. Гледа , че конете бягат в кръг и пита един от зрителите:
- Защо бягат тия ?
- Първия ще получи голямата награда.
- За първия ясно ! Другите защо бягат ?


Наздраве ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   26-11-14 18:53

тъма няма рицари вече нямаааа ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 19:37

тъма
Преди време, в друга тема, по друг повод, посочих едно име и получих насрещен отговор от въпросния добър автор, според който тук не било прието да се споменават имена...
А те, имената, прозират през кадрите... Както и да е...кауза пердута!


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 20:24

Честно казано трябваше да изтрием всички кадри с корабчета, влакове по полето, хорца на мегдана, рибари , разходки с контражури и т.н., но щяхте да пуснете още 10 теми с протести. И без друго ни заляха с ЛС заради отстранени снимки. Всички тези кадри са спорни и не отговарят на идеята на конкурса.
Проблемът е, че не виждате гредата в окото си...
Ако правим друг подобен конкурс, вероятно ще е с жури за финалната фаза.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 20:46

Admin
ОК, да сте го направили това с триенето, но не сте. Отстранихте 1-2 пейзажа, доколкото забелязах, а може да е имало някоя снимка от дъното на таблицата. А първите, в челото, излиза, че са недосегаеми.
И като има толкова много спорни кадри, значи не е добре обяснена идеята.
А за гредата в окото си - вижте примери с вашето участие и тогава съдете останалите.
Да съм посочил моите снимки като добри примери - не съм. ОК, да приемем, че моите са най-слабите. Това лищава ли ме от правото да питам? Или трябва да си налагам автоцензура?


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 21:22

Отстранили сме около 50 снимки, не са 1-2. И не са били само от дъното.
Да не говорим за стари снимки от серии във варианти ч/б - цветно .
Хора, идеята на тези конкурси е да стимулират снимането, да излезете и да снимате по зададената тема. Не за претоплени манджи, които сте пускали в сайта под какви ли не версии и варианти. Няма смисъл просто. Сега ще кажете, ама те снимките не са същите. Добре, не са, така е, но малко достойнство нямате ли? Даже ви стоят по профилите.
Сега видите ли пуснали сме линк в профила на ФФ с подкана за гласуване. Ами ще пуснем, какво да правим - искахме по-масово гласуване и не случайно.

От конкурса:


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1414748748_IMGP4346P2.jpg



и преди година


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1384366380_IMGP4347P.jpg




От конкурса :

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1415223381_IMG_9168.jpg



и преди няколко месеца :


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1405673347_IMG_9169.jpg



От конкурса :


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1412793241_IMG_2859.JPG



преди няколко месеца :


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1400602397_14.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 21:24

Идеята е обяснена добре, моралът е нисък и чувството за достойнство го няма. Загубена кауза.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 21:32

Цитирам допълнителните ви условия:
- Не се допуска участието на снимки, които вече са показвани в сайта Фото Форум.

И трите ви примера са за подобни кадри, но не са същите, а различни, т.е. не са показвани досега. Пишете, че и подобни не може.

Излезе, че само аз съм с ниския морал :)


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 21:35

Кое не е показано??? Снимка, правена през по-малко от секунда.


Ще се самоцитирам :

Сега ще кажете, ама те снимките не са същите. Добре, не са, така е, но малко достойнство нямате ли? Даже ви стоят по профилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-11-14 21:41

Тъй ми КО? [smilie18]

Голям майтап с тези конкурси в България! Що тъй? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 21:44

Ето още един случай.

От конкурса :


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1413304199_DSC_1917_Zb_1200.jpg



Преди няколко месеца - даже кадърът горе в дясно изглежда, че е кроп от конкурсната :


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1408550184_33.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 21:48

Хора, адмистратори на сайта,

Уважавам всичко, каквото сте направили и правите през всичките тези години за популяризирането на фотографията и всички събития свързани с нея! Вероятно това ви коства много усилия, не го отричам, а заслужава адмирации.
Но винаги, когато някой предложи нещо или зададе въпроси, които са ви нелицеприятни, среща пред себе или нищо или стена. Кому е нужно? Като има някакви кусури, нищо няма да ви стане да се вслушате - не в моите думи - имало е други теми, повдигнати от други потребители, по други проблеми и все едно също накрая...

...този, който се обажда - той е най-виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 21:52

И това със снимането в момента на конкурса - че то на почти всички снимките са най-малко от лятото. Това ново условие ли е? А тези дето си крият EXIF-а, за тях какво да кажем?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: митко   
Дата:   26-11-14 22:24

И аз участвах в конкурс, в който правилата изискваха снимка в JPG, а трето място спечели анимиран GIF [cool] .Понеже бях втори, не протестирах, а и наградата на стойност 700лв. ми запуши устата [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 22:27

Нищо няма да кажем, направо да направим опция да си местете старите шедьоври от галерията, където са били, в галерията на конкурса. Даже с копи - пейст е най-добре.
И да, коства ни усилия, особено като гледаме всички възможни трикове и опити да се опорочи всеки конкурс или гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-11-14 22:48

Автор: Admin
Дата: 26-11-14 21:22

Хора, идеята на тези конкурси е да стимулират снимането


Всичко е добре, но как да се съглася с това?! По принцип идеята е реклама и след това останалото. [smilie7]




Сега да споделя нещо по стимулиращо фотографията и нещо във връзка с темата, публикувано преди два месеца от същия "спонсор", обръщам повече внимание на удебеления текст:


Здравейте!

Планираме да осъществим едно двудневно събитие в София на 25-26 Октомври.

За момента няма окончателно име (приемам идеи за име:)). Планираме да е като мини Фотокина, само за Сони, в центъра на София, със свободен достъп, много демонстрации и техника, възможност за покупка на място, промоции и т.н.

Мисля да има и изложба на 8бр 4К ТВ от Сони (от 55 до 85 инча), като искам снимките да са само със Сони Алфа.

Въпросът ми е следния - за да съберем различни интересни снимки, които да се видят в 4К резолюция, бих предпочел да съберем снимки от много и различни автори с различни сюжети. Авторът ще бъде изписан на снимката, която ще се показва на телевизора, както и моделът на техниката, с която е заснет. Снимките ще ги покажем само на Телевизорите и само на това събитие. Правата за снимките си остават за авторите. За съжаление нямам бюджет да ги закупувам снимките, т.е. няма да има заплащане, а само моралната награда от участие в първата 4К изложба в БГ :)
Подборът на снимките, които ще се покажат ще е от мен. Резолюцията им трябва да е 3840 х 2160 точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: victory13   
Дата:   26-11-14 23:01

туше... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: sandart   
Дата:   26-11-14 23:04

Какви трикове, бе хора?
След обявяване на конкурса, в малкото си свободни дни, специално ходих на авиошоуто, за да присъствам на събитието и с намерението да направя някой друг интересен кадър, интересен според мен. Първите ми 2 снимки са от този ден 11.10.
От средата на октомври, вече близо два месеца цялото ми семейство боледува и дори в момента още сме на антибиотици... Нямах възможност да излизам често навън, изключая 1-2 пъти за кратко в планината. Качих като 3та и 4та снимка кадри от Керкини от миналата година, като само единия е подобен на един мой стар кадър. И това ли ми е прегрешението!? Това ли са ми триковете?

Ще ви моля, поне да не ми засягате достойнството, защото кой знае какво друго нямам!

Ето, че научих поредния си урок от тази тема, но ще го запазя за себе си.
Едва ли скоро бих участвал в бъдещите Ви подобни прояви. Все пак, желая ВИ успех!



Публикацията е редактирана (26-11-14 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 23:17

Stoykovv666, ако смяташ, че може да се направи конкурс без награди и спонсор - ОК.
Такива има - всяка галерия в сайта е конкурс, но без награди. Ако има материални награди, трябва някой да ги даде.
А горния текст, не знам къде е публикуван, май не е във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-11-14 23:42

Автор: Admin
Дата: 26-11-14 23:17

Stoykovv666, ако смяташ, че може да се направи конкурс без награди и спонсор - ОК.
Такива има - всяка галерия в сайта е конкурс, но без награди. Ако има материални награди, трябва някой да ги даде.
А горния текст, не знам къде е публикуван, май не е във ФФ.


Напълно споделям мнението ти, трябва да има стимул [smilie24] Дори се радвам, че спонсорите не са кривнали от пътя. Имат дори моите поздравления, че намират сили да организират подобни неща. Знаем всички какъв е българския пазар...
Та се надявам тези думи като морал и достойнство, които споменаваш в по горните постове и спонсорите да не ги забравят.

пп Да текста не е публикуван тук, а
тук


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: Admin   
Дата:   26-11-14 23:52

Ами това си е фен форум на алфа, там Светльо от Сони си пише с феновете - който иска да им два снимки за 4К. Той пък от друга страна прави доста за тях, нямаш идея колко хора са се възползвали да вземат обектив, апарат за снимки или тест и други. Голямо чудо, че ще му дадат снимки за прожекция на телевизори за 3 дни. Това не са снимки за печатни материали и реклами, освен това, който иска - дава. Рекламните бюджети за БГ на всички фирми са орязани и сведени до минимум. Производителите не обръщат особено внимание на Бг пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: CDman   
Дата:   27-11-14 13:44

Много е интересно правилото снимките за конкурсите да не са показвани преди самия конкурс.

Ако се чудите защо във форума няма добри снимки – ами авторите пазят силните си кадри за конкурсите [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: nyamago   
Дата:   27-11-14 15:58

> Много е интересно правилото снимките за конкурсите да не са
> показвани преди самия конкурс.

Не във всички конкурси е така, някои допускат и стари снимки. Други пък (като този) имат за цел да стимулират ново творчество - било като чисто художествено освежаване с нови идеи и търсения, било за (понятните и оправдани цели на спонсорите) стимулиране на потребление, т.е. - и на продажби.

Какво лошо има в това? Всеки организатор на конкурс има суверенно право да си формулира условия и икого не кара насила да участва?

[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-11-14 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: тьма   
Дата:   27-11-14 18:45

Едно предложение - щом не ви стига времето да огледате всичко и да спазвате правилата, които сте поставили в началото на конкурса, намерете си модератори - по желание, без заплащане, със сигурност ще има такива, безпристрастни и строги, от няколкото лагера, които са се образували във ФФ - нека преценяват заедно кое става и кое не [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурси, условия, Фейсбук, ...керванът си върви...
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-11-14 19:27

Тьма[cool]

По мои наблюдения у нас конкурсите се правят през глава или за парлама. Някак си и дори с най-добри намерения хората по веригата спонсор-организатор-промотър изпускат нещо дребно и резултата не е добър. В бързината пропуснато уточнение, неясна тема, усложнена оценка и апетитна награда - и коня отиде у реката. Слава богу , че у София реките са плитки! Дишайте свободно и дерзайте - една награда няма да ви направи щастливи за цял живот.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »