Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   11-10-14 15:55

В никакъв случай не бива да се набутва непрофесионалиста с професионална техника. Още повече, много професионалисти снимат с непрофесионални апарати, поне според производителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: ZENON   
Дата:   11-10-14 16:08

хаха... доживях някой да ми определя АЗ за какво ще си харча парите.
Това или е някакъв майтап, или израз на пълзящото скодоумие на тоя народ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   11-10-14 16:17

Е, значи аз не съм се набутал, защото Фуджи X-E1 не е "професионален" фотоапарат! Урааааа!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: sauron69   
Дата:   11-10-14 17:21

Набутал си се, щото е по-скъп от 50 лева [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mini4iki   
Дата:   11-10-14 17:36

Ами аз лично съм точно от тези хора, имам професионални апарати и обективи, които никога няма да използвам за нещо друго освен хоби. За това са купени, за това ще си ги използвам. Не съжалявам за нито един вложен лев, а дори мисля за следващата инвестиция. [cool] Защо? Друг да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: prozium   
Дата:   11-10-14 17:39

Някаква вещомания се развива тук и явно авторът на темата е в другата крайност или пък просто троли ...
В този ред на мисли - скоро ми се случи да видя как двама японци щракаха с никон д7100 и 20-70 2.8 . Ситуацията беше следната - возим се на корабче в езеро, доста е облачно и общо взето светлината е крайно плоска, обаче япончетата си щракат и то със светкавици ( вградените ), бляскат някъде в безкрайността и се надяват, че апаратът ще компенсира. Както се сещате, тая светкавица нищо не може да компенсира и сигурно снимките им не са били шедьоври, но те и едва ли са снимали затова. Факт беше че се смееха доволни, коментираха и си зяпаха един на друг снимките по дисплейте. Явно бяха щастливи от постигнатото. А това би трявабло да е достатъчно. Така че кой за какво си дава парите е все тая, стига да си намери път към щастието :D

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: marves   
Дата:   11-10-14 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   11-10-14 17:59

Същото важи и за автомобилите, ай връщайте се на москветата да станете истински шОфери, още повече максималната разрешена скорост в България е 140 км/ч, тъй че коли развиващи по-високи скорости изобщо не ви требат.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: batsali   
Дата:   11-10-14 18:02

Оправдана е. Ако си мераклия, и започваш да навлизаш в материята, ще ти е от полза качествен инструмент. За мен добро правило е да вземеш най-доброто, за което можеш да отделиш средства, не най-скъпото. Всеки си знае колко го сърби крастата и си преценява колко му е скъп кефа, но както се каза вече - кеф цена няма. Това при условие, че си мераклия и те интересува. Купувай на старо.


А за колите като стана дума... Наистина малко са местата в родината, където безопасно можете да настъпвате колите си. Аз гоня повече високо ускорение и поведение отколкото високи скорости, защото ежедневното шофиране става много по-весело.



Публикацията е редактирана (11-10-14 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   11-10-14 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: BEYA   
Дата:   11-10-14 18:36

Автора нека си снима с ТЕЛЕФОНА или с апарата за 50лв.Катя я няма тръпката такива хора нямат работа в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   11-10-14 18:53

Автор: horacio24
Дата: 11-10-14 18:16
"Какво лошо има че имам продуктови снимки. Нали не претендирам че съм ги правил аз."


Напротив. Щом са в профила ти, значи претендираш.
Не знам дали в момента регистрацията те кара да се съгласяваш с правилата на сайта, но при всяко положение е трябвало да ги прочетеш. Особено щом си толкова гласовит. Ако наистина си новорегистриран, а не някой от старите тролове, то е възможно да получиш само предупреждение, а не изгонване, според това в какво настроение ще са админите, когато ти прочетат излиянията.
Няма как да минеш между капките, щото вече си им влязъл в радара - единият от тях е писал в темата. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   11-10-14 18:53

Тръпката да ходиш с обуща за 1800лв. ли?
Снимането със зенита си е голяма тръпка, тръпнеш дали ще затвори пердето примерно, но пък става и за самоотбрана и за чупене на орехи учи ни на търпение. Някой може ли да се похвали с цифрак доживял 30г? А 2х30?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-10-14 21:13

Един въпрос леко встрани от темата: Всъщност някой продължава ли да произвежда все още 35 мм филми за фотокамери - Кодак, Фуджи, Агфа, Коника, Скотч, Орво, Свема?[smile] Или вече е дошъл моментът, когато по ателиетата се търкалят само филмчета с изтекъл или изтичащ скоро срок на годност? Питам напълно сериозно, не се заяждам... Изобщо не ми е притупало, но в къщи все още се търкаля някой и друг филмов фотоапарат. Интересно кога ли филмовата лента ще последва съдбата на магнетофонните ролки примерно - може и да се използват още за професионални цели, но в магазинната мрежа за домашни магнетофони отдавна ги няма... Пишещите машини също заминаха в историята - преди 2-3 години някъде четох, че е затворил врати последният все още действащ завод за производство на пишещи машини - някъде в Индия беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 21:19

абе май в индия още си върви бизнеса с пишещи машини. Е таков акаквото е пред КАТ в София е там навсякъде около държавните институции....кесят десетки, сотитци хора дето да ти помогнат да бориш бюрокрацията срещу малко пари....

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 21:22

Има още ленти, всякакви почти. Някои класики биват спирани, някои малки производители правят нови марки филми. Рол филми също има бол.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-14 21:51

ако имам пари ще си купя най-скъпата техника ,която съществува и ,което искам.

Тва отговаря ли добре на темата на автора.

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: batsali   
Дата:   11-10-14 23:43

По въпроса някой бърка ли емулсия, не бърка ли

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: DeDomus   
Дата:   12-10-14 01:36

Хаха, колко много дребни душици си изляха злобата в тая тема. [cool]
Само така, пичове, всеки от вас е най-велик сред великите. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: bluebird81   
Дата:   12-10-14 01:53

Мерак с пари се гаси [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Петрос   
Дата:   12-10-14 04:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: jino   
Дата:   12-10-14 06:48

Ръгайте парите в дюшека.[smilie18]
Не са безпокойте след вас има кой да ги изхарчи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: georgivelev   
Дата:   12-10-14 09:37

Е аз нали затова си купих никон D4 с 14-24, 24-70, 70-200, 300/2.8, 85/1.4, 35/1.4, 24/1.4, 58/1.4 (това да само половината от обективите ми), за да показвам на професионалните фотографи какви са оръфани боклуци, щом не вадят достатъчно пари от занаята си и не могат да си позволят най-новата и най-модерна техника, а аз мога.

Умирам си, като видя изцъкления им поглед от гледката на фотографската ми раница, после се наслаждавам на коментарите им "сега ако имах този и този обектив, каква снимка щях да напавя тука", а аз го имам и правя снимката, а он добива изажението на петокласник, на когото са му изяли закуската.

С жените-фотографки е по-забавни, вика, "Георги, можеш ли да ми заемеш оня обектив" и така съчетаваме полезното с приятното.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   12-10-14 10:21

Реално погледната, цена от 50лв наистина е висока за фото-техника. Да смятаме:
1. Кутийка от нес кафе- 5лв;
2. Игла - 0.50лв
3. Кибрит - 0.50лв
4. Фотохартия (безплатно от някой познат).
Изпива се кафето, залепва се фотохартията на дъното на кутията, нагорещява се иглата и се пробива капачката - реална цена за камерата - 6лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: old_firehand   
Дата:   12-10-14 10:40

horacio24 - не ти влиза в работата ,кой за какво си харчи парите ,нали ?!



Публикацията е редактирана (12-10-14 10:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »