Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: Kpuc5000   
Дата:   22-09-14 19:55

@mugen
От това, което си дал става ясно, че батерията не ми е оригинална. Искам да кажа, че продавача никъде не е писал, че батерията която продава е оригинална, а и аз не съм го питал...
От това, което в написал колегата @krolp си правя заключение, че е направил повече кадри от колкото може да се направи с оригиналната. И аз силно се надявам да издържи с това си темпо батерията повече от година, ако не здраве да е!
Утре е моя тест, ще видя колко ще изщракам и аз, но със сигурност няма да ги направя над 1000 и ще ми остане заряд..
Лека Вечер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: bobby__   
Дата:   23-09-14 15:46

Моите две са идентични с една разлика в един от редовете надписи:


http://www28.zippyshare.com/i/5053102/681/DSCF0100.JPG



Порових се малко в ибей и мисля, че това е батерията от линка на mugen. Постарали са се доста с външния вид, ако изкарва 1400 кадъра явно е добра като цяло и може да се ползва за заместител на оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: krolp   
Дата:   23-09-14 19:04

@Kpuc5000 , според продавача(собственика) на photo-zona,батерията е оригинална,поне така каза,защото го питах.Говорил съм с друг притежател на Д7000,който ми каза,че е правил 1500-1700 кадъра с оригиналната батерия.Освен това по стандарта CIPA апарата прави 1050 кадъра,по спомен това включва снимки с вградената светкавица,преглед на дисплей,лайв вю и др. Според тестовете на НИКОН,които използват друга схема може да стигне ако не се лъжа до 3000 кадъра.Така,че нещата са доста относителни и зависят много от начина на работа с техниката.
Според мен точно тази е малко вероятно да е оригинална,по-скоро е високо качествена реплика.

EDIT: В долния линк са обяснени подробно при какви условия са направени тестовете на ЕНЕЛ15,при които може да се направят 4500 [smilie10] [smilie10] [smilie10] кадъра

http://www.dpnotes.com/nikon-d7000-battery-life/

@bobby__ , mugen е дал линк на фейк батерия,която е с надписи НИКОН,лепенка НИКОН и т.н. и като цяло изглежда досущ като оригиналната и честно казано,ако не може да ги сравниш едва ли ще разбереш какво купуваш.Линка в ибей ясно си личи,че става въпрос за евтин заместител,без никакви надписи НИКОН.Обикновено пишат for Nikon или някоя измислена китайска марка и честно казано на тях най-малко бих разчитал...



Публикацията е редактирана (23-09-14 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: bobby__   
Дата:   23-09-14 19:21

krolp ,
Батерията от линка в ибей също изглежда досущ като оригиналната, просто трябва да се разгледат внимателно картинките. Продавачът не казва, че е оригинална... В същото време на две от снимките не съвсем дискретно е замаскирал надписа Nikon, на тази и 3-те такива върху лепенките:


http://www16.zippyshare.com/i/84896826/19/bbcc48db-1572-4845-b8c0-52a597104409.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: Sentel   
Дата:   23-09-14 19:26

Аз пак да попитам - не е ли по-добре да вземеш примерно Duracell вместо реплика? Че и аз ще поръчвам скоро. Някой ползвал ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: peter73   
Дата:   24-09-14 08:31

Като ти е апаратът 2к и не ти се рискува, защо искаш да спестиш 30лв.? И, между другото, апаратът ти може да гръмне и със съвсем оригинална никонска батерия - виж тук Разликата между оригиналните и неоригиналните батерии не е толкова в качеството на самата батерия, колкото в последствията за гаранцията, ако стане фал. Иначе ментетата почти всички са еднакви и вероятно 90% се правят на едно и също място, а разликата в цената им е въпрос на логистика или маркетинг (на някои им слагат по-висока цена, за да си мислят балъците, че за 5 лева повече си купуват по-добра батерия).

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: goldstar   
Дата:   24-09-14 11:59

https://support.nikonusa.com/ci/documents/detail/5/123

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: bobby__   
Дата:   24-09-14 13:53

Полезен линк , peter73 [smilie24] С две думи, ако деветият символ от серийния номер на вашата Nikon EN-EL15 е буквата Е или F, то тя подлежи на замяна.

Sentel,
Не съм ползвал никога. Но може да пробваш, цените са добри, даже с безплатна доставка за UK:

Duracell DRNEL15 for Nikon EN-EL15

Duracell DRNEL3 for Nikon EN-EL3e



Публикацията е редактирана (24-09-14 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: drow   
Дата:   24-09-14 23:59

Замяната на дефектиралите серии оригинални батерии е ясна,моята не беше от тях,добре че като си взех апарата и цъкнах в сайта за софтуерни актуализации и видях за проблема,от Синтезиса нищо не казаха,много интересно...
бтв,направих си експеримента с теглото на двете батерии и с изненада установих,че тази която взех сега е 90 грама,а оригиналната ми 85 [smilie11] [smilie10]
Интересно при положение,че според спецификациите трябва да е 87-88...
А продавачката в магазина където ползвах везната ме гледаше много странно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: Лидия   
Дата:   25-09-14 07:48

HAHNEL[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете заместител на EN-EL15
Автор: jingov   
Дата:   26-09-14 10:37

текст
С 1 година гаранция


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »