Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pumabg   
Дата:   24-10-14 15:14

Неделчо, моите уважение, но от години по скоро ти се изявяваш, като хроничен Никонски хейтър от колкото обратно.. И много те моля да не слагаш в един куп Сони фенове и Никонаджии..
Аз Сони не харесвам поради ред причини.. През годините не едно и две неща съм имал техни и знам за какъв маркетинг и реклама говорим..
Никон е стара фотографска марка с традиции и много фенове по света..
Днес Сони правят сензорите им утре ще е някой друг..
Що се отнася до вечният спор за Канон и Никон то той е безсмислен, тъй като най вече става въпрос за вкус и нищо повече.. Никога не съм отричал, че Канон имат своите предимства и аз не съм сляп за да ги видя!
Дори в кратце мога да ти кажа, как аз ги виждам нещата без да твърдя, че технически ги разбирам..
При Никона винаги ми е харесвала плътната картинка и разработването на матрицата така, че да набива повече черно.. По този начин първо се тушира една част от цветният шум в сенките от друга изображението изглежда доста по сочно.. Както виждаш това са субективни усещания, но те са много важни! Преди време се опитвах да обясня това и на Генчо- Канона, ние говорим за материя, която кръжи между точни науки, но и субективни усещания..
И каквито и тестове да ми представя някой, на мен продължава тази точно Никонска картинка да ми харесва, а Канона не!
А защо не ли? Пак ще ти отговоря..
Канона има рехавост, която виждам от километър! Плитка картинка без дълбочина.. А пипнеш сенките или нещо друго и от там изскачат такива парцали, че не е истина..
Генчо ми отговаряше на времето, ами за това човек трябва да се учи на правилна експонация..
Супер, казвам аз ама защо тогава, като гледам някоя снимка на птица правена с Канон и на всякъде преекспонирани участъци? (Все едно прегорели, ама те не били прегорели, но така изглеждали…) Аз ще ти кажа защо, защото ако не преекспонираш реално нямаш сенки, и работата отива много на зле…
Та на мен чисто и просто не ми харесва канонското изображение, и на дали скоро ще ми хареса..
Между другото настройките на Д800 и Д4 са доста в посока на това да коригират контрастната крива и да направят изображението малко „по канонско“, което на мен никак не ми се нрави..
Д750 се връща пак към класиката и трябва да ти кажа, че насладата за окото ми е огромна..
Вчера обработвах един файл на 8000 иса и … Кво да говорим..
Та така.. Аз си харесвам Никон, ти Канон и всичко е ок, до момента в който не започнеш да се правиш на арбитър и да говориш кое как и защо..
Аз също не съм съгласен с много от резултатите на ДХО.. За това винаги съм казвал, че освен ревюта хората трябва да си изграждат и собствено мнение на базата на това което виждат и сравняват!
Сега излезна поредната канонска кропка и вече фойерверки до небето.. Какво ново има в тая камера, че не се сещам? Мъчат една доста посредствена, поне според мен матрица и го изкараха новият терминатор..
Кадрите в секунда никога не са ми били проблем! Но липсата на запас от динамика, или шум в сенките са ме дразнели от както съм хванал цифров апарат..
Д750 има невероятна фокусната система! С новия 80-400 след 15 минути яко тест снимане нямаше един кадър без фокус! Закачих му и новия tc 1.4 и мога да ти покажа, един гълъб в полет почти към мен в края на кадъра в изключително тежки светлинни условия..
Буфера е малко малък, но видях че разликата между комресиран роу и некомпресиран е само 3 мб. при 14 бита, и 15 кадъра срещу 21..
Като виждам какво е качеството на jpeg-a тая малка компресия муха го ухапала..
Най хубавото е че всичко това изглежда солидно направено и доста леко..
Та така Nikon forever!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Nedelcho1   
Дата:   24-10-14 15:39

Ето малко рехави снимки:

https://500px.com/nedelcho


Можеш ли да ми кажеш на кои снимки се вижда от километър, да си ги знам.

Имай предвид, че канонските сензори от няколко години имат сравнително голямо развитие. Между 5D Mark II и (5d3, 6D) има голяма разлика в шума на високо исо и слаба светлина, въпреки че при нормална са доста близки. Също така, при изсветляване от сенките, новите се държат много по - добре, без почти никакъв бандинг. От опита ми при снимки с Никон (D800,D90, но без D700 - там нещата са супер), ако се снима в помещение със смесена светлина (по едно време снимах много интериори), после е доста трудно да се нагоди точен цвят. Аз коригирам баланса, избива някакъв друг цвят. Оправя него, нещо друго се разваля. Винаги избива в някакъв оттенък, а понякога дори два последователни кадъра са различни (като реално снимам на ниска скорост от няколко секунди, така че не ме лови мигането на лампите). Лично според мен, повечето никонски фотоапарати с различен от сони сензор (D3100, D7100, D700, D3, D4/s), се представят доста добре като баланс на цветовете и се работи по - лесно с файловете им. Признавам, че с D750 не съм снимал и не знам как се държи.

Инче ме кефи, как Nikon чак сега сложиха в по - нисък клас от D800 да може да си променяш блендата в live view и да работи exposure simulation-а. [smilie25]



Публикацията е редактирана (24-10-14 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 15:43

не виждам какво се пенявите. Вижте канонските форуми.

Купуват ли си Канонците профита 2-ри тела заради липсата на адекватни модели от Канон масово? Да.

Сега на неделчо не му стигали парите да си купи Д800 или на чефо А99 още си му харесвала...ми хубаво. Има хора дето с 5Д мк1 снимат, това не е престъпление, нито е срамно. Просто има нови модели с по-добри характеристики.

Като гледам за Вас грозденцето е киселко

Това е. Темата е приключена.

ПП Да гледните ми точки са крайни и са си мой. Не обвързвам никого с тях.


ППП Неделчо какво значи различен от Сони сензор? Бившите фабрики на Тошиба са всъшност собственост на и се управляват от Сони. Всички сензори на никон се правят от Сони. Някой ако не всичките са ексклузивни т.е. никой освен Никон не може да ги използва. Има достатъчно интервюта по мрежата където хората си казват кое как е.



Публикацията е редактирана (24-10-14 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Nedelcho1   
Дата:   24-10-14 15:49

Чакай сега. Къде прочете, че не ми стигат парите да си купя D800? Много ме кефи така, като почне някой друг да раполага с парите ми. Както и посочи къде съм говорил за стари тела (освен за някакво сравнение) и, че новите модели не са по - добри? Струва ми се, че като останеш без аргументи и почваш да си доизмисляш разни "факти", за да дискредитираш опонента. И наистина ще те помоля, ако няма да ми използваш ника, а името, да го пишеш с главна буква.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 15:56

Това за стария модел го казвам за А99 за коментара на чефо, извинявай. Просто А99 е по стар от Д610 и Д750 и не е адекватно да си мери с него човек пишката, освен за да си каже "още е рано да сменям бингията"

А за другото има си обективи дето работят добре на 36МП и да има доста хора които се радват на 36МП и да 36 > 22 както и да го сравнявам. Дори 36 > 24...странно нещо е математиката. Да реално се вижда повече детайл можеш да си свалиш/направиш студийни кадри и да видиш. Отделно сензора на Д810 си е доста сериозен, картинките са много хубави и като цвят и като динамика. Дори Д800 и А7r вадеха прекрасни неща, сега са още по-добри. Аз на това освен едно евала не мога друго да кажа.

400 000 > 50 000 странно но факт и на мен не ми се вярваше. А дали снимките на 50 000 от Канон са много по-добри от тези с Д4 на исо 50 000 не знам мен ми се струва, че не са. Дори някой Канонски фенове да вадят някакви кадри и да смаляват и уголемяват докато си заприличат в карайна сметка над 6К исо сензорите на Д4 и А7s в общи линии вадят по-добри картинки като цвят, динамика и нужда от обработка.



Публикацията е редактирана (24-10-14 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-14 15:58

Хах...А7 тялото е с цени като Д700 на старо вече, едва ли е кисело. Просто малко биха се занимавали с адаптори и изкелефенчвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Nedelcho1   
Дата:   24-10-14 15:59

И забравих само да допълня нещо към pumabg.

Не съм никонски хейтър. Точно обратното. Аз също съм и им, използвам продуктите понякога. Просто никонаджиите са най - гласовити и смятат в повечето случаи, че като са си купили фотоапарат от МАРКАТА, са хванали Господ за шлифера и всичко друго е боклук и не става. Просто ме хваща яд на моменти от такива крайни мнения. Както виждаш, аз като цяло се въздържам да пиша из форума. Не ми е работа да убеждавам някой в нещо. Всеки се радва на новата си играчка и е доволен. Няма лошо! Обаче това не дава право на всеки да изказва крайни мнения за системи които е виждал само на картинка в интернет и е гледал какво били казали в някакъв сайт.

Просто истината е, че няма перфектна марка и всяка си има предимства и недостатъци. Важното е, човек да има желание и усет за красивото, за да твори с която и да е система. Всички сензори в момента са достатъчно близки, за да гледаме разликите основно в над 100% кроп и ако някой не може да снима с никон или канон, няма да може и със сони или пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 16:00

г-н квако пак дойде. Къде някой спомена въобще А7 бе квако? Какви адаптори те преследват.

Писах че ДСЛР-ите умират и че Канон изсотават със сензорите. Това е темата.

Друогто дето писах е че Д750 е прекрасен ДСЛР (доколкото има нужда от ДСЛР-и). Браво на Никон дето направиха това дето трябваше преди 2 години да сглобят.



Публикацията е редактирана (24-10-14 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-14 16:05

Сонибой да не влезе в тема за Никон/Канон не може...и да се "наложи".
Спирам, Киро е по-тежък. Отивам да купувам А7с като пето тяло, че имам 7 обектива Канонски.



Публикацията е редактирана (24-10-14 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: BOZO   
Дата:   24-10-14 16:06

hotsnail,
темата е Nikon D810 vs 750

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Nedelcho1   
Дата:   24-10-14 16:13

Последно се включвам в темата, че стана голям спам. Все пак наистина си е за D750 и D810.

Сензорите на D4/s, Df, D3/s, D700 и доколкото знам D3100 се правят от фирмата Renesas, специално за никон.

http://en.wikipedia.org/wiki/Renesas_Electronics

http://image-sensors-world.blogspot.com/2012/10/chipworks-reviews-full-frame-dslr.html


Сензорите в nikon 1 системата са на Aptina.

Има и други независими производители на сензори. Не са само Sony. Например Aptina, Renesas, CMOSIS (те правят сензорите на Leica, може и на други не знам) и др.



Публикацията е редактирана (24-10-14 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pumabg   
Дата:   24-10-14 16:49

Автор: Nedelcho1
Дата: 24-10-14 15:39


Гледах кадри на Д6 и съм съгласен, че картинката е доста добра.. В Канонски стил, но добра!
Според мен при кропа най много изостават.. Д7100 с тия 24 направо кърти мивки.. Изключително добра матрица, особено като за кроп, но аз твърдо преминавам на ФФ.. Не знам защо въобще го отлагах това във времето..

Инче ме кефи, как Nikon чак сега сложиха в по - нисък клас от D800 да може да си променяш блендата в live view и да работи exposure simulation-а

Според мен вместо да се смеем трябва да се радваме, защото Никон не се предадоха и с всяка година все повече догонват Канон при видеото.. От това което гледах, Д750 и Д810 дават много сериозни възможности за видеозаснемане.. Дори си има отделно меню..
Все пак да не забравяме, че Канон имат много по голям опит при видеокамерите от години..


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Arminius   
Дата:   24-10-14 17:00

Мдамм, определено това D750 доста ме блазни и мен. Живот и здраве за Коледа може и да има подаръци. [smitten] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pumabg   
Дата:   24-10-14 17:45

Аз до Коледа няма да издържа.. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-10-14 17:47

Добрият кадър е 40% техника.Останалите 60% са в ЗАУ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: nqkojsitam   
Дата:   24-10-14 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pmartinov   
Дата:   27-10-14 16:16

Something catched my eye in Germany's "Chip" magazine review of the D750, especially since they emphasized it as a *con* for the D750. They find the low light shutter lag relatively slow on the D750. According to their measurements:

D810:

Shutter lag with manual focus 0,09 s
Shutter lag with autofocus in daylight 0,37 s
Shutter lag with autofocus in low light 0,46 s
Shutter lag Live View with Autofocus in daylight 1,14 s

D750:

Shutter lag with manual focus 0,07 s
Shutter lag with autofocus in daylight 0,30 s
Shutter lag with autofocus in low light 0,57 s
Shutter lag Live View with Autofocus in daylight 1,11 s

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-10-14 04:09

Печатна грешка в цифрите при слаба светлина или в описанието, вместо cons->pros, ама така или иначе се явява вид противоречие 3-тия ред при D750, защото само то е con така описано...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pmartinov   
Дата:   28-10-14 06:43

Дa и зa мен е печaтнa грешкa трети ред D750 зaщото нямa никaквa логикa нa всички други режими дa дaвa по-бързи резултaти ,a сaмо нa ниско осветление дa е по-бaвен.
Още повече,че aвтофокусния сензор е по-светлочувствителен.

Влязох в онлaйн Chip,но тaм тестовете бяхa публикувaни в съкрaтен вaриaнт без тези дaнни.Повечето списaния прaвят точно тaкa зa дa стимулирaт продaжбите нa печaтните си издaния.

Aко някой попaдне нa подобни дaнни некa ги кaчи в темaтa зa дa можем дa ги съпостaвим.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: Arminius   
Дата:   29-10-14 09:49

Review: Nikon D750 and D810

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pmartinov   
Дата:   29-10-14 22:30

Nikon D750


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: ivodianov1992   
Дата:   31-10-14 15:47

Д750 е добро тяло. Имам само две забележки, които ме дразнят. Околярът не е кръгъл. Бутона за управлението на режимите, с тия сцени ми е като от потребителския клас. Да си ги бяха запазили тези неща от Д700 поне...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 15:56

Кръглият околяр се слага на по-големите пентапризми,в случая тук основна цел е била компактността на камерата .

Има интервю с дизайнерите на камерата които обясняват подробно разработката и.



Публикацията е редактирана (31-10-14 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: krist   
Дата:   31-10-14 17:53

Никон тъкмо направиха Д750 такъв, какъвто трябваше да бъде Д600/Д610 и успяха с маркетингови номерца да му докарат добра (за тях) цена, но пак оплескаха нещата със спирането на Capture NX2. Сега имат хубава камера, без читав собствен конвертор. Някой има ли идея View NX2 може ли да се ползва като заместител поне за базовите неща за конвериране и качеството на картинката същото ли е като на Capture NX2 - енджинът същият ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs 750
Автор: pumabg   
Дата:   31-10-14 18:24

Аз лично чакам ACR-a.. Сега конвертирам в dng, но не съм доволен..
Не чете профили, дори не знам дали компресира.. Слага най вероятно някакви усреднени стойности..
View NX 2 може само да конвертира в tiff 16bit-a без корекции..
Но камерата е вълшебна. [smilie24]
Между другото може да се снима спокойно и в jpeg, качеството е толкова добро, че при правилна настройка от апаратът човек трудно може да изкара нещо по-добро от Raw..
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »