Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   03-09-14 00:39

Боб или леща?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   03-09-14 01:05

Един ден боб (с наденички ако може), друг ден леща....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   03-09-14 01:11

някои хора карат немски коли други френски...
кой е по-добър SEAT Ibisa или Dacia Sandero ? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: langel   
Дата:   03-09-14 09:41

Само да споделя, че някои от най-върлите Мац защитници в темата държат на показ в офисите и ателиетата си по един Епъл за да "впечатляват" клиентелата.
Иначе служителите им, които всъщност бачкат, си работят на РС с Уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: pmartinov   
Дата:   03-09-14 10:15

Комплекси,суета и еснафщина.



[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: proof_15   
Дата:   03-09-14 10:31

Нека си кажа и аз моето мнение.
През 2009 си купих първия МакбуукПро13 (и все още е единствения, който имам) и откакто го имам не бих си купил отново Уин. Не защото, както много хора се изказват, че са светкавично по-бързи или каквото и да е, а защото ТОГАВА беше единствения компютър, който знаех, с който може да се работи толкова лесно. Основното му предимство (според мен) беше "тракпада". С всичките си "джесчърс" (движения с 2;3;4.. пръста) се спестяваше много време и усилия за смяна на програми, прозорци, скролл и т.н. Разбира се и дисплея му е невероятен (поне пак преди толкова време не бях виждал друг лаптоп с такива благинки), програмите се инсталираха по-лесно, блутууд, безжичния интернет, всичко беше вградено много приятно в операционната система. Все още си е, малката разлика е, че Уиндоус също доста напреднаха и долу горе са се изравнили. В този ред на мисли не бих се върнал към Уин(ако имам пари да си купи пак МАК) не защото е по-лош, а защото съм свикнал страшно много с Мак ОС и го предпочитам.
Не съм си изпил кафето още, толкова от мен. Дано да съм помогнал :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   03-09-14 10:39

По-скоро шкембе vs гурме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 12:16

Автор: proof_15
Дата: 03-09-14 10:31

Нека си кажа и аз моето мнение.
През 2009 си купих първия МакбуукПро13 (и все още е единствения, който имам) и откакто го имам не бих си купил отново Уин. Не защото, както много хора се изказват, че са светкавично по-бързи или каквото и да е, а защото ТОГАВА беше единствения компютър, който знаех, с който може да се работи толкова лесно. Основното му предимство (според мен) беше "тракпада". С всичките си "джесчърс" (движения с 2;3;4.. пръста) се спестяваше много време и усилия за смяна на програми, прозорци, скролл и т.н.
-----------------------------------------------------------
Само по тази точка да спомена, че при наличие на Wacom таблет- особено в горния клас, тракпада на MAK изглежда като детска играчка. Мишката / при наличие на таблет / се използва рядко и китката ти е свободна.
За комбинации - от драйвъра настройваш до 5 пръстта кавито си искаш комбинации, бързите бутони - експреский, тач ринг /колелото сетинг/ и редиъл менютоо ти предлагат невероятен букет от опции и customs. Без да включвам писалката.

Цени на хардуера - Епъла при равни др.условия е напомпал неимоверно клиента, като го кара да мисли, че е платил за нещо различно.

Винаги съм мислил, че кАймаКа е Unix с Х графична среда, която я има отпреди да съществува. Но успяха да изкарат от това милиарди.

Питайте с коя банка може да правите интернет банкиране на Сафари или Лисицата под МАК :) - да, може да видите инфорамцията, но преводи повечето банки са зачеркнали тези Браузъри /на МАК ОС/, поради сигурността.

Много читав хардуер няма поддръжка на драйвъри под МАК....ограничен си. И много софтуер под WIN, който го няма под МАК, обратното не важи - има реципрочност. /сигурно има и някое изключение/. В смислъ софт за МАК, който да ти липсва под WIn.

Джагите към МАК са ги натоварили с екстра цена, за една бяла пластмаса.

Смяната на компоненти е ....
Да не говоря за някои оптимизации за ретина дисплеите на МАК на софтуери...за която е необходима оптимизация за повечето пиксели .... , а някои не искат да оптимизрат...

Погледнато в друга посока - Андроид и IOS :)

Перфектният хардуер е този, който ти върши безупречно работа със софтуера и задачите, които извършваш /не съм хейтър на МАК/. Ако не може да те задоволи - инсталираш си на същата машина друга OS. - както правят 99% от Макаджиите :)
бтв бая народ хвърли МакБуците и си взе здрави лаптопи. / процесите са променливи понякога/.

Най-добре е на една машина да имате WIN, Leopard i Linux - всичките ви турбо претенции за прозиводителност ще бъдат задоволени.

А да иначе да влезеш в ОФИС и някой да блее пред БЯЛ ЛЪЩЯЩ ДИСПЛЕЙ е признак за креативност, прозиводителност, престиж и интелект за работа с конзоли, команди и прочие.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: tuizzl   
Дата:   03-09-14 12:16

Аз лично за парите на един MAC бих си взел един workstation на DELL, HP или Lenovo. Грешка е да сравнявате MAC със сглобено PC, понеже сглобеното PC не е се оптимизира правилно хардуер-софтуер в повечето магазини, а при MAC всичко си идва фабрично оптимизирано или можеш да конфигурираш, но само точно определени компоненти. Това е само мое лично мнение тествал съм няколко MAC-a, но не съм работил с тях дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   03-09-14 12:19

gchokov:
[много хора и то професионалисти, а не "фотографи" с космодиск]

Приемам от това което си написъл, че с ирония намекваш, че аз не съм нито професионалист в професията си, нито фотограф... Щом си казал, още утре си продавам фото-техниката, напускам работа и отивам в Ъгъла на срама.

Това че ходиш по конференции прави ли те професионалист?
Ами ако ти кажа, че 80% от хората по конференции са или джуниър или средно ниво, защото хората на по-високо ниво и отговорности просто нямат време, а и нещата, които се обсъждат отдавна вече ги знаят и използват!

Личните ти наблюдения не са солиден аргумент.
Аз като ти кажа, че познавам много хора, които ползват iOS на PC с Virtual Box или VMWare, и никой който прави обратното?

Да, за тиинейджърите е модерно да са с Iphone и Mac, това не ги прави нито гурута в професията си, ни то по-добри фотографи.

Няма да отговарям на теб повече, щом започваш с лични нападки.
Лети си с Мак-а щом ти харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: CaracolStudio   
Дата:   03-09-14 12:26

Тед

На няколко банки им ползвам безпроблемно банкирането както с токен така и без със Сафари и нямам проблем .До сега никога не ми е липсвала програма която да я има за УИН а за мак не .А обратното го има няма Final Cut за уин :) Отделно покажи ми който си харесаш лаптоп ДЕЛ СОни на 2 години да му държи батерията 5-6 часа :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 12:35

Относително е да се каже, защо Мас e по добрата система, но най-общо казано е заради цялостната философия на компанията. Стив Джобс и компания извеждат компютинга на друго ниво и го правят явно добре.

Маковете са просто друг тип компютри, с друг клас компоненти. Има много маркетинг в това, но не такъв само на брошури, ами в реална производимост и параметри.

Но както във всяко нещо .. и това е с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 12:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 12:54

Автор: CaracolStudio
Дата: 03-09-14 12:26

Тед

На няколко банки им ползвам безпроблемно банкирането както с токен така и без със Сафари и нямам проблем
---------------------------------------------------------------

ОББ, УНИкредит? - преводи ? с МАК? брей...това ново ---ще го проверя :) Те освен IE друго не прзнават.

Софтуер- счетоводен, юридически, медицински? инженерен, графичен? МАК ?...недей ме разсмива:)
Периферия...? тв и ДВБ тунери, саунд карти, принтери, скенери и какво ли не? Всичко с драйвъри под МАК? брех...
За игри - не ме интересуват.
Е след време може да се обърнат нещата.

Навремето МАК имаха друга архитектура и процесори / G-тата /...като всичко стана INTEL ...се обезсмсили. /лично мнение /.

Споделям втор: tuizzl
Дата: 03-09-14 12:16

Аз лично за парите на един MAC бих си взел един workstation на DELL, HP или Lenovo.

Една сървърна машина от тези прозиводители е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   03-09-14 13:04

Ако някой се нарича "мак юзър" явно е от апъл сектата. Все едно влизаш в някъв клуб или нещо такова в момента в който си вземеш апълски продукт. Сякаш имаш нужда да оправдаеш покупката на апълски продукт, че е нещо повече от поредната джаджа, която просто върши някаква работа докато не се счупи или не я смениш със следващата.



Публикацията е редактирана (03-09-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-09-14 13:07

Не случайно всички DJ са с мак или и те от газария го правят .Просто искат като пускат да не се чува онова ДЪЪЪН запазена марка на УИН заедно със синият екран ,

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Rand   
Дата:   03-09-14 13:12

Какъв син екран?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 13:22

Този DJ например от тази събота 7 часа нищо не му заби, а беше с двe WIn базирани лаптопа [smilie24]


http://s23.postimg.org/f0tj3jtbf/image.jpg



Перфектно си вършеше работата - при положение, че имаше музканти и певец.

Все същите стереотипи, и блокажи породени от модата, рекламата и желанието да си по-различен.

Може ли една и съща пица единия да ти я продава за 1 лв., а другия за 2 лв., като ти обяснява глупости за производителности, здравина, вируси и сини дисплеи....

Кой пък от WIN тука са видели син екран? Като се скапе някой хардуер /памет, диск и прочие - да/.

Аз спирам, щото темата е безсмислена.
Въпрос на личен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vga   
Дата:   03-09-14 13:41

Аз съм виждал син екран. Хиляди пъти, от 92-ра докъм 2010-а. Ти не си ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: AlexValtchev   
Дата:   03-09-14 13:51

хахаах ето ти отговора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 13:56

Най-ценното при мак-а, е че съчетава десктоп компютъра с висока производимост. (Те са едни от първите, които го правят)

Това при другите компютри, се извдежда в друг клас. Тъй наречения, професионален.

Наистина разликата в цена качество е малка ..и в много от случаите не е в полза на Apple (разбирай, не е по евтино)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nyamago   
Дата:   03-09-14 14:06

Тая жестока тема все се катери най-отгоре [smilie10]

Само ако някой възроди една тема за Канон срещу Никон може да я бие [smilie11]

Всеки, който взима страна тук е куку! [smilie6] [smilie18] [smilie3] [smilie6] [smilie5]

Редките изключения, искрици на надежда, че разумът не е безнадеждно заминал оттук, бяха авторите с позиция 'Да!' (вместо 'или - или'). Или дори: " Да - И Linux! " (И Android, И iOS, И BSD, И всеки друг нюанс на UNIX, И Chrome OS, и изобщо каквото ви е по вкуса и ви върши работа за конкретния случай. Ай стига с тия взаимни изключвания и племенни вражди [smilie22]

И молба към админите - да направят нещо тая тема да не се качва повече най-отгоре, че даже аз се включих. Срам! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 14:18

[smilie5] ама то това с компютрите е заболяване! подреждането на върусите, бъговете и другите измислици, е жизненоважно.

Това трябва да е правецшка мъдрост [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »