Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   02-09-14 14:04

Според мен, макар, че не съм навътре в компютърните технологии, всичко опира до опита на ползвателя да си подбере и настрои както машината така и софтуера към своите нужди.

Преди 20-тина годинки в училище ползвахме някакви дърти макове, които все още бяха IBM-базирани, да се учим на Adobe Illustrator по графичен дизайн. Е наистина разликата с настолното PC беше фрапантна. MAC е по-лесно и интуитивно настроена оперативна система, удобна дори за лаици. По онова време Win 95 беше "големия пробив" [smilie18]

Помоему, Windows е за по-разбиращи ползватели, които не се влияят от гладък и приветлив интерфейс, но знаят как да си инсталират само това от тази ОС, което им е нужно, за да работи системата бързо. Е, има си и LINUX за съвсем напредналите. Към днешна дата Win 8 е добро нещо, но си гълта ресурс, според мен съвсем умишлено нещата са преднамерено такива. А това, че ОС-X работи леко е поредния маркетингов трик, от Apple.
Стремежа на всички производители е да не се наруши обратнопропорционалната зависимост -> поскъпване на musthave техниката, спрямо поевтиняването на технологиите...



Публикацията е редактирана (02-09-14 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 14:14

Премиерата е на 9.09 - очаква се дни по-рано пред епъл стор-овете да налягат интуитивно събрали се фенове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 14:29

IShoot, какво си тръгна да се пениш сега? Я кажи колко от изброените от теб фотографи са американци? Ммм, май почти всички ;) Патриотизъм, пропаганда и прочее... Всеки американец ще ти каже, че MADE IN USA е най- доброто, от коли до жени! То затова всички нагъват Mcdonalds, KFC, Starbucks и си карат пародиите на коли и чак песни пеят за тях. Резултатът е, че децата тук дават мило и драго за поредния Бигмак, а за тези по- напредналите да качат сника как държат чашка кафе със зеленото лого.
Какъв производител на МОБИЛНИ телефони беше Моторола навремето, а и сега? Американски, такъв ;) Moжеше ли тогава да се мери с Нокия? Хахаха...
Обаче Моторола беше най- показваният телефон в американските филми ( като изключим по- нататъшното включване на BB), телефон, който стъпка по стъпка отстъпи на iphone.... За компютрите е същото. В над 80 % от филмите и всякакви видеа, кампании, и прочее ще видиш продукт с логото на APPLE. Американската машина работи на пълни обороти и рибките кълват ли, кълват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 14:39

Че какъв производител е Моторола - този, който е изобретил клетъчния телефон. Нищо работа. [smilie5]
За другото си прав. написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 14:43

Sentel, удебелих МОБИЛНИ, защото първата моторола не беше от най- удобните за пренасяне. Като цяло визирах времето, в което телефоните започнаха да навлизат по- масово.



Публикацията е редактирана (02-09-14 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 15:06

Така е - съгласен съм с теб. Пропагандата в САЩ е много силна. Както виждаме целият свят се влияе от нея. То и тук така - Никон, Канон, Сони... все едно всички са крупни акционери, че скачат като ощипани като споменеш нещо срещу техниката, която ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-09-14 15:35



За добро настроение :

https://www.youtube.com/watch?v=ct1_r_61sk8


[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 16:56

Не се пеня просто казвам нещата
БАй дъ уей новият Ай фон няма да е по голям от Самсунги и СОнита за които ти трябват нови гащи .И бай дъ уей Юри Аркурс е Датчанин :) .Айде темата няма да я чепкаме че стана малко ФФ срещу кроп всички казват че ФФ е по -добре ама никой не знае защо :) същото като и с L обективите на Канон :)
А защо никой не казва фанатизираните PS фенове които спаха за да си вземат PS4.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Rand   
Дата:   02-09-14 17:09

Това ще да са били айфенове, които не могат да разцъкват игри на ОС Х. Спането пред магазина, когато пуснат нов продукт не е нещо ново за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   02-09-14 17:25

Без да искам да се въвличам в спора PC vs MAC, моето мнение като човек, който се занимава със софтуер и хардуер от много време, е, че 95% от хората, казващи че маковете са по-бързи, говорят заучени фрази или са с промити мозъци.
Останалите 5% може би си спомнят времето когато Епъл ползваха РИСК процесори и правеха някой прости сметки в по-малко цикли на процесора.
В момента всичко под капака на ПЦ/Мак е едно и също. Разликата е само в операционната система.
Човек ако малко разбира как да си конфигурира Windows за PC ,няма и да погледне Мак.

А за тези, дето споменаха колко е велик Aperture.
Защо ли Епъл спират да го разработват? Хвърляйте се на PC докато е време

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   02-09-14 18:17

kosmodisk, много точно казано [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nevermess   
Дата:   02-09-14 18:58

kosmodisk [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   02-09-14 19:33

Не е по-бърз, говорим за по-приятен и интуитивен за работа. Което си е чист глезалък де.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: sathv   
Дата:   02-09-14 19:37

E кое му е по приятното бе? Я му заври едно по екзотично устройство и си до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   02-09-14 20:33

Много се опитвах да не ставам и аз част от тази тема, но не се сдържах :) Преди да започна да кажа само малко факти:

Пиша софтуер от около 16 години. Бях и върл фен на Windows и въобще Microsoft. За последните 6-7 години, почти не пропускам големи конференции като Build, TechEd, имам и 2 ходения до Apple WWDC. С всяка изминала година, все повече идват с макове дори на конференциите на Microsoft. Дори в БГ се появяват все повече хора с макове. Вярно, много хора и то професионалисти, а не "фотографи" с космодиск, го ползват само заради хардуера и пускат windows-и на виртуални машини, просто защото е много по-бързо, удобно, 10 часа батерия са си нещо нормално и какво ли още не. Запитайте се защо хора, които работят в Microsoft пристигат на конференции и командировки с макове?!? Същото не може да бъде казано за хората в apple средите. От към софтуер MS единствено водят с cloud решенията си, но също стават последователи и копират едно към едно неща които се случват на другият бряг.

Лично аз съм Mac потребител от 2 години, в офиса ползвам windows-и, така че съм на двете системи едновременно. Повече никога няма да си купя машина за Windows. Никога. Нито за мои познати (за които купувам също аз). За фотообработка също. Дано Microsoft променят нещо, иначе от към OS го закъсват яко. И има защо...

Забелязвам, че повечето хора които дават хейтърски мнения или никога не са имали макове, или само слушат какво се говори за тях. Поне повечето мнения са супер не аргументирани. Ама то няма как.. няма как да се затвориш в една дупка и тя да стане твоят свят. Излез, поживей, виж, опитай и тогава се върни и говори.



Публикацията е редактирана (02-09-14 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   02-09-14 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: novi4ok   
Дата:   02-09-14 22:46

gchokov, и аз мислех да пропусна, но заради такива като теб не издържам.
2 години си мак-юзър? Е, аз от десет години в работата си използвам интензивно един мак, който се сменя на всеки две години, за да е "най-актуалното и най-доброто" и една PC работна станция, която е на същия цикъл. И между другото- проходил съм на мак. Още през осемдесетте. Занимвам се с видео. И отговорно ти заявявам, че ако не бяха капризите на шефа ми никога нямаше да се дават пари за "легендарния" Мак. И наистина е легендарен - само легенди се носят за качествата му, но уви, без никакво покритие. Защото не ми дава нищо повече пт ПС-то, но струва два пъти повече. И е безсмислица. А колкото до конференциите - вЕрвай ми, и аз ходя редовно и такова нещо, като "масово" няма! Просто маковете са направени така, че да се набиват на очи. Това е. А където съм бил, Маковете, според мен, са в съотношение поне едно към петдесет спрямо нормалните лаптопи.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   02-09-14 23:00

@novi4ok - ок, спокойно вярвам ти [smile]
Само не разбрах, защо точно сменяте мака. За да е най-актуалният и новият, то същото не важи ли и за PC системите? При това положение, пак добре ви кара, цели 2 години.. може да ги сменяте на всеки 6 месеца, ептем да сте в крак с шаренкото..

Нещо отново не виждам солиден аргумент в мнението ти, но да знаеш че ти вярвам иначе - доста често хората не си признават, че не знаят какво правят но за сметка на това, продължават да го правят. Няма лошо, аз споделих мнение.. не е лошо и потребителите като мен и теб да имат избор :)

Лека нощ. Бях до тук така или иначе с тази тема.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 23:14

Абе не ви разбирам, честно. Аз мога да си ползвам уин рс и мак без да изпадам в кризи на личноста. Хеле пък да споря до смърт кое било по-добро.
Както се казва в една архи тъпа реклама - "Който иска да мези, който иска да вчера,бе!"[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 23:35

Аз съм работил на Мак и съм за с двете ръце ако мога да си го позволя без излишен напън.

Понеже немога и не ми е приоритет за момента ползвам Нексус 4 телефон на гугъл / андроид + обикновен вече стар лаптоп.
Скоро ще си зема някоя по-нова машинка за 1500 лв от "новите" с която ще си бутам още 2-3 годинки и ще ми е достатъчно.

Е да не забравяме и Канон 7д мк2 [smilie18] [smilie19]



Публикацията е редактирана (02-09-14 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: rimohit   
Дата:   02-09-14 23:53

Комшията каза , че никон били по добри .. ?![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »