Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 00:58

За 2500 можеш да си вземеш доста добър ultrabook (включително някой джиджан dell alienware), която няма да е mac и ще е с уиндоус и ще си сложиш безплатно avira. И ще е по-добра от всеки мак за тия пари. Това, че геймърите налитат на конзоли просто не е вярно. Конзолите не си струват парите, трудно се пиратства на тях и хардуера им е мнооого по-назад от компютъра, който вероятно вече имаш. Даже вече ги правят със същите процесори, които са масово производство, че да е по-лесно за тях самите и за разработчиците на игри. Слагаш един hdmi кабел в телевизора, взимаш си два гейм контролера за usb (ако исаш може и wireless) и си джиткаш от компютъра каквото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 01:16

Gravolez знаеш ли какво значи Exclusives? Има много яки игри примерно за PlayStation, предполагам има и за XBox, дето просто няма как да се играят на компютър. Та да не намесваме нещо дето не му е тука мястото. На компа си джиткаш usual shit.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: anow   
Дата:   02-09-14 01:32

Относно "скъпите" цени на епъл направих едно бързо сравнение между 3 Ултрабука в сходен клас и със сходни характеристики (извадил съм най-важните в сравнението) :


DELL XPS 13 Ultrabook™ Touch Price$1,649.99 (взета от : http://www.dell.com)

Processor 4th Generation Intel® Core™ i7-4510U processor (4M Cache, up to 3.1 GHz)
Display 13.3 inch LED Backlit Touch Display with Truelife and FHD resolution (1920 x 1080)
Memory 8GB DDR3L-RS 1600Mhz (On Board)
Hard Drive3 256GB Solid State Drive
Video Card Intel® HD Graphics 4400
Dimensions & Weight:
Height: 0.2” – 0.7” (6mm - 18mm) / Width: 12.4” (316mm) / Depth: 8.1” (205mm)
starting at 3.035 (1.37kg)



Samsung ATIV Book 9 Plus (13.3” QHD+ Touch / Core™ i7) Price:$1,799.99 (взета от :http://www.samsung.com/)

Processor CPU Intel® Core™ i7 Processor 4500U Speed 1.80 GHz Turbo Boost 3.0GHz CPU Cache 4MB L3
Display 13.3" touchscreen Resolution 3200 x 1800
System Memory 8GB
Storage 256GB SSD
Graphics Intel® HD Graphics 4400
Dimensions 12.58" x 8.78" x 0.54"
Weight 3.06 lb (1.38kg)




13-inch MacBook Air $1,449.00 (взета от : http://www.apple.com)

Processor 1.7GHz Dual-Core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.3GHz
Display 1440 by 900 (native)
Memory 8GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM
Storage 256GB PCIe-based Flash Storage
Graphics Intel HD Graphics 5000
Dimentions Height: 0.11-0.68 inch (0.3-1.7 cm) Width: 12.8 inches (32.5 cm) Depth: 8.94 inches (22.7 cm)
Weight 2.96 pounds (1.35 kg)



Както се вижда голямата разлика е в дисплеите. Ако на дела и самсунга се сложи подобен дисплей, като на макбука, цените горе доло ще се изравнят. Така че не съм много съгласен че епълите били скъпи (тоест те са скъпи, но не са по-скъпи).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 01:33

Знам, че има такива. Производителите на конзоли се грижат да има такива неща, че иначе ще им се свие още повече пазара. Но има бая игри, които не са ексклузивно за дадена платформа и малко по-късно се появяват портове за PC.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marrio31   
Дата:   02-09-14 01:42

apple печелят пари основно от айфон и айпад,това предполагам на всички е ясно,но вече има андройд и нещата са различни,ако не извадят по-големи дисплей,дори и болните мозъци ще се замислят



Публикацията е редактирана (02-09-14 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   02-09-14 02:06


Защото намесихте Адобе, да си припопмним, че допреди има няма година-две, Фотошопът за оптимизирания Мак беше само 32-битов...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 02:16

Има Aperture, за какво му е на мака 64 битов шоп...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   02-09-14 02:52


Бозо, верно ли не му трябва на Мака 64-битов Шоп?
И Индизайн и Илюстратор също не му трябват 64-битови, защото дизайнерите са спокойни хора и докато скролнат картинката, могат да излюпят десетина семки, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: localhost   
Дата:   02-09-14 04:08

bpavlov: a за Windows да не беше 128 бита [smilie5] ?

като вземете да се втелявате.

anow по-горе ви е дал добро сравнение. маковете са направени за по-лесна и удобна работа. за хора с пари и малко свободно време. а ако имаш доста свободно време можеш и собствено PC да си сглобиш - и какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   02-09-14 06:51


Мак, РС - все ми е тая -> сядам и започвам да работя...

Другото е суета и празни приказки!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 08:18

anow, а в България разликата при подобни модели е 850лв:

Toshiba Z30

Makbook Air

Аз преди година си взех ултрабук за 750лв, който използвам при пътуване(не чак толкова често) и не виждам с какво ще подобря ползването, ако си взема такъв за 3к.

Научете се, че не може да обобщавате, при определени условия едното е по-добро, при други условия друго [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   02-09-14 08:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: localhost   
Дата:   02-09-14 08:38

noncho: това е така заради педалското ценообразуване на ябълките.

Ето пример за същият модел в различните страни/валути и в левове:

AU $1499 2354

US $1449 2160

UK £1,209 2988

DE EUR1.449 2833

После кажи че не са ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gogzy   
Дата:   02-09-14 08:41

Повечето от спорещите тук дори не знаят с каква операционна работят маковете [smilie5] . Как да им се довериш? iOS е за телефони, таблети. Други съпоставят процентно вируси. Идвам където кажете с лаптопа, връзваме се към една мрежа и ще чакам да ми заразите машината с вирус. До тогава ще съм на ваши разноски на пиене, или докато не ме приберат от Пирогов за алкохолно натравяне [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-09-14 09:13

Vanquished, нарочно включих в списъка с продуктите на Aple киндълите и нуковете, защото техните собственици обикновено имат същото безапелационно мнение като на ползващите джаджите на Ейпъл, че всички останали електронни книги са пълен боклук. А примерно Покетбук имат много сериозни устройства, разпознаващи много повече файлови формати, много разширени настройки, възможности за качване на допълнителни програми за четене, отворена и достъпна за настройване и бъзикане операционна система /Линукс/ и т.н. Плюс възможност за създаване на каталози, библиотеки, списъци, папки. Елементарен пример - Покетбукът позволява инсталиране на всякакви шрифтове със всякаква големина и стил. Естествено има модели с вградена подсветка, тъч скрийн и висока резолюция на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: pesho13   
Дата:   02-09-14 09:22

Като прочета, че на МАК не му трябвало антивирусна ми идва да си прегриза сам гръкляна.....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:30

аз пък кой знае защо съм се нагледал на рекламни и видео едит студия които са оборудвани само с мак... еле пък видео студията които ползват един от най-добрите софтове за монтаж - файнал кът...

за геймърчетата и програмисчетата гаражното РС винаги ще е актуално...

предишният ми аймак издържа 6 години без да барам нищо по него, а преди гаражното РС искаше само нови части преинсталации и тем подобни шитни...

всеки е свободен да говори каквото иска... аз моето спокойствие ссъм си го Усигурил вече 10та година [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 09:46

IT-то беше с Делл до скоро...6 години без да го игаси....
Изгоря му мрежовата платка накрая...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mitku   
Дата:   02-09-14 09:49

Абе то и Опел е "немското си е немско", има 4 колела с гуми и двигател, и върви (понякога)... и Порше е немско и има 4 колела с гуми и двигател, и върви (почти винаги). Но все пак има някои разлики, които на село на кЪра не се забелязват, а струват "едни пари", но все пак за някои хора, които го ПОЛЗВАТ (а не само гледат през витрината), явно си заслужава. [smilie5]
То и с Мак-овете е така. Като започне човек да ги ползва и му влязат под кожата "малките нещица", за който "някой се е сетил" и после не иска да погледне друго освен пак Мак. Но лошо няма хората да си мислят, че гроздето е кисело. [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-09-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:49

аз съм си направил изводите за себе си с дълго време тестване на мак и РС... второто бе с по-добри характеристики и с по-лоша производителност на натоварен фотошоп сравнено с по-слабият ми тогава мак...

за какво да слушам тогва някакви цифри от чели нещо в нета си след като сам съм си направил нужното...

за за основният софт на мака също няма какво да говоря, толкова по интуитивен и лесен за работа е...

както казах не убеждавам никой, не искам и никой мен да ме убеждава да се върна на недоразумение като винбоза.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 09:49

Поредният спор на тема "кои плодове са по-вкусни - ягодите, ананасите или мангото?" [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 10:28

не вярвам на сълзи а на собствен опит...

имаше си тестове които се пускат на компа и се засича време един същи екшън за шоп с н количство слоеве и обработки

вярвам на очите си и хронометъра и мога да прочета характеристиките на компютрите така че... говори си

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »