Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е За?
Автор: valen_tin   
Дата:   01-09-14 18:29

Аз пък предлагам да се забранят символите различни от букви в коментарите [smile]
 Re: Кой е За?
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-14 18:44

На английски всичко е по- ... Лопе Де Вега! [smilie6]

Друго си е [smilie25]
 Re: Кой е За?
Автор: jerryes   
Дата:   01-09-14 18:58

Приятели, това е поредната изкривена тема с цел- мерене на х***ве и ИДА го извади най-голям с даскалските тестове, които прави на младите хора. Вярно-дразнещо е понякога, но такъв човек излага сам себе си, а и всеки сам преценя как да се държи. Живеем в такава среда в момента, че да запазиш език, традиция, поведение ако щеш, без да е повлияно от телевизията, интернет и пътувания е наистина много трудно. Такъв е живота, нещата се променят, особено езиците- това е закономерен процес, който го има във всеки език и тенденцията е към опростяване. В момента английския език се използва по такъв начин, че по старите англичани страшно много се дразнят на това. Има дори правила които най-грубо се нарушават от чистокръвни англичани, че в много случаи аз говоря много по- правилно техния език, защото съм го учил по учебник и дори аз се дразня когато го правят. Тачим си и Вазов и Паисий, но от тяхното време са отминали доста годинки, а и ако са имали компютри, ми е интересно как щяха да изглеждат произведенията им. Младите са по-скоро жертва, отколкото причинители на всички тези промени. До тук писах извън основната тема.
Заглавие ще си слагам каквото си поискам - на английски, китайски, нубийски и никой, освен админа, ако реши да въведе такова правило, не може да ме задължи и накара другояче. ОК?
Като не ти харесва подмини или напиши отдолу учтив коментар/критика - "заглавието на снимката не е подходящо". Какви са тези бойкоти, нерви, злобни изказвания. Който знае английски и посещава фотофорума им, знае че такова отношение един към друг там е непонятно и недопустимо! Дори и най-малко да покажеш неуважение към някой и се самоизтъкваш, като нещо повече, бил той и най- неопитния снимач с Никон Д3100+китак, самият ти ще бъдеш бойкотиран. Така, че от англичаните освен езика, да вземем да заимстваме и малко поведение.[beer]
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:01

по шукаритетно някакси викаш [smilie18]
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:04

Автор: jerryes
Дата: 01-09-14 18:58

Тук не става въпрос за общуване или развитие на езика.
Става въпрос за заглавия на снимки.
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:07

и по конкретно тъпи заглавия на снимки.[smilie5]
 Re: Кой е За?
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 19:08

Прав си, става, но трябваше някаква аргументация ЗАЩО се избират заглавия на английски, а после трябваше аргументация защо се избира английски пред български. А съвсем в реда на нещата тук всяка аргументация бе последвана от контра аргументация : D



Публикацията е редактирана (01-09-14 19:09)
 Re: Кой е За?
Автор: jerryes   
Дата:   01-09-14 19:14

jino, срещал съм такива, да, но какво значи да ги бойкотираме? Защо се отделя такова внимание и значение? Не усещате ли как безсмислено се лее яд и нерви, вече над 100 мнения? И отгоре на това авторката на темат я пусна като пръдня из гащи и избяга отстрани да гледа сеир. Аз като срещна такова заглавие - подсмихвам си се лекичко и ..следващата моля.
Между другото, според мен тези заглавия не трябва да са задължителни.
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:19

светът е шарен няма как [smile]
 Re: Кой е За?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   01-09-14 19:23

jerryes, ти да не си мил чинии в Лондон по староанглийски [smilie5]

ако не виждаш смисъл в тази тема, защо просто не я подмина?

Преди време, една съфорумка ме попита иронично, защо така на английски ..и аз взех че се замислих. Даже още мисля.., не е лесно!

Така, че браво на Тьма!
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:25

Тъма подхожда понякога с възрожденски ентусиазъм.[smilie5]
Що се хващате за думата.
Естествено че никой нищо няма да бойкотира.
Апела е към някои хора да четат и да мислят малко повече.
Също да обичат България и всичко българско, защото то си е наше и лайната също са си наши.[smilie5]
 Re: Кой е За?
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 19:26

Темата изобщо не е "пръдня из гащи". Според мен се бяха насъбрали много страсти и емоции в една друга тема, на която админите решиха да сложат тапата, и просто напрежението все трябваше да избие отнякъде. Вярно, темата беше за аругантното отношение на някои хора, но постепенно прерасна именно в спор на тема чуждици и прочее..
 Re: Кой е За?
Автор: sky-fan   
Дата:   01-09-14 19:42

Jino, няколко са причините. Първо мразя заглавия по-дълги от 2 макс 3 думи. Второ ако го напиша на Български ще е последния да затвори вратата и пак няма да бъде разбираемо. И не на последно място по конкурси никой няма да разбере заглавие на БГ написано на латинеца, освен ако конкурса не е Български. А тук търсите под вола теле... Големи патриоти излязохте...всичкото друго ни е наред до заглавията опряхте...



Публикацията е редактирана (02-09-14 09:03)
 Re: Кой е За?
Автор: nikton1954   
Дата:   01-09-14 19:42

А бе хора, наистина ли не виждате, че всичките теми на Тъма са Опорни точки.Изобщо не смятам че съм краен защото тези платени изроди ни доведоха до 350 лв. заплата за общо платените хора в държавата ни.На Тъма предлагам да отиде доброволец в Русия и да избива / над 2000 до този момент / украинци за да печели територии за Путльо.Както се казва - чемодан, вокзал, Русия!Баси, оставете ни на мира!


[smilie9]
 Re: Кой е За?
Автор: jino   
Дата:   01-09-14 19:45

Автор: sky-fan
Дата: 01-09-14 19:42

Мдаа [smilie18] .

Нема се палиш.Пиши си .
 Re: Кой е За?
Автор: IDA   
Дата:   01-09-14 19:47

Jerryes,

Говориш пълни глупости и тъжното е, че тук има достатъчно подрастващи, които, вместо да мислят с главите си, ти се връзват на простотиите. Това, за което говориш, не е опростяване, а ОПРОСТАЧАВАНЕ на езика. И шапка свалям на онези британски граждани, които се борят за запазване чистотата на езика си. Нациите, които уважават себе си, например германската, постъпват именно така. Другите, като нас, които не уважават себе си, с лека ръка се пускат по течението и без да се замислят, възприемат езиковите простотии, рано или късно плащат скъпо и прескъпо за своята простащина. България е изключително красноречив пример за това. Образованието започва с езика. Опростачиш ли езика, опростачаваш и образованието. От там нататък обществото започва да генерира простаци, които никой не уважава. Резултатът е печален. Българската нация е най-неграмотната нация в цяла Европа и на едно от първите места по неграмотност в света. Ето това е главната причина, защо цяла Европа е настръхнала като оса срещу България, разбра ли?

 Re: Кой е За?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   01-09-14 19:55

"Да, ще прочета мейла ти.., утре"
това е от една нова рекламна кампания (разбирай начинание)

... послание идващо от дълбините на загубени в превода!

ще се опитам да го преведа на нашенски:

"Да, ще прочета писмото ти, утре"

брей, не било трудно

интересно, как биха подходили гениалните английски рекламисти, сблъсквайки се с предизвикателството да подтикнат потребителя към незабавно действие.

Може би биха заменили думата ... "e-mail" с "letters"

нтересно!
 Re: Кой е За?
Автор: jerryes   
Дата:   01-09-14 20:21

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate

ИДА сега ти пишеш неверни неща (няма да казвам простотий, ще е неуважително)България, далеч не е на последно място в Европа, какво остава за света. Тези класаций от къде ги намери? Ако не бяха мангалите да ни събарят процента, щяхме да сме сред 1вите места. Това че грамотността ти я разбираш да владееш езика перфектно като по учебник е друг въпрос. В Англия повече от половината население, родено и учило там НЕ може да напише 3 думи без 2 правописни грешки и това е факт. Това не им пречи да са на едно от първите места по икономика. Неграмотността всъщност е последствие от простотията, а не обратно както се опитваш да твърдиш.
 Re: Кой е За?
Автор: nikton1954   
Дата:   01-09-14 20:38

Какво става, няма ли мислещи!?Или ви е страх!!!?
 Re: Кой е За?
Автор: nikton1954   
Дата:   01-09-14 20:42

Всички интелигентни хора са срещу Путльо!?Какво става?!!!



[smilie11]
 Re: Кой е За?
Автор: virosh   
Дата:   01-09-14 20:51

Вместо да снимате и да радвате на такива вие се карате дали имената на снимките да бъдат на български или на английски...[smilie10]
Няма да се оправим и това си е...
 Re: Кой е За?
Автор: 798099   
Дата:   01-09-14 23:31

простотий вече е доказателство за опростачване и безграмотност!!! Рядко се съгласявам с IDA, но този път го подкрепям с две ръце!!!

 Re: Кой е За?
Автор: 5co   
Дата:   01-09-14 23:42

От Елхово до Гоце Делчев всичко ломоти на турски.
От Шабла до Ахтопол се чува само руски.
Но разбира се, английският е големият проблем на българина.
Интернет и свободното общуване - също.
 Re: Кой е За?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-09-14 23:58

[smilie18]
Нито германците могат да си опазят езика, нито англичаните. Дори и французите не могат, въпреки специалния си закон, където не се казва "computer", а "ordinateur". Хората пътуват, комуникират по между си и това са неизбежни неща. Сега тук, колкото да ми се обясняват един застаряващ професор с дълги и плюнчиви постове, една патриотарска лелка от варненско и един-двама неграмотници, няма как да променят нещата. Леля, лека й пръст, казваше: "Всичката Мара втасала, та до това опрехме !!"[smile]

А и освен това, човек е свободен да намира начин на изразяване, както му харесва. Не може да се пуска тема и опорни точки, за всяко банално нещо, което не й харесва на някоя неуважена домакиня на средна възраст или на някой престарял и нереализирал се партиен секретар навремето.[smilie23]
 Re: Кой е За?
Автор: gml   
Дата:   02-09-14 00:54

Jerryes,

Ще дам за пример американците, на които (се стремим да) подражаваме:
Известни двуезични музикални изпълнители в САЩ като Хулио Иглесияс и Дженифър Лопес издават албумите си на два езика: на английски (за англо-говоряща публика) и на испански (за испанско говорящите).
И като отидат на турне в Мексико или Аржентина, пеят на испански - нищо че са си американци.

А наш Jerryes, който си е чист българин, говори с родната си българска публика на английски.
(Става дума като публикуваш снимки на български форум.)
КПД (какво по дяволите [smile]) ???

Е затова иде реч, майна!

Естествено всеки е свободен да си прави каквото му се пие.
Така че си слагай английски заглавия и да не ти пука.
Но като гражданин на света имай предвиод какво правят американците.

Хайде сега като толкова ти идва да се изразяваш на английски, преведи "няма две добри".

[cool]



Публикацията е редактирана (02-09-14 01:14)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.