Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Nedelcho1   
Дата:   18-09-14 15:38

IDA
Дата: 17-09-14 00:26 написа:

> Според мен, Канон направиха
> истински удар със 7Д2. Това е
> апарат разработен почти изцяло
> въз основа на компоненти и готови
> модули от вече съществуващи
> канонски тела, т. е. разходите за
> развойна дейност са сведени почти
> до нула. Предвид високото
> качество и възможности, апаратът
> ще се продава добре, дори и на тази
> висока цена. Следователно, имаме
> всички основания да считаме, че
> Канон ще реализират огромни
> печалби с този модел.
>

Не съм съгласен, че е сглобен от готови модули и компоненти. Например системата за автофокус, въпреки че на пръв поглед изглежда една и съща (65 срещу 61 фокусни точки), реално е коренно различна. Старата система има 41 кръстосани точки от общо 61, новата е с всичките 65 кръстосани. И тук, ако някой каже, "Е, какво толкова, сложили още няколко кръстосани точки", нека се замисли как точно става това. Разработването на кръстосани сензори и то толкова близо по края на кадъра хич не е лесна задача. Питайте никон, те там винаги са им само по средата [smilie18], дори на D4s. В автофокусните зони по края на кадъра пристига много по - малко светлина, а и фазовата разлика е много по - малка, така че трябва да са изключително чувствителни и с добра резолюция, за да работят както трябва. Дори само това по себе си е инжинерно постижение.

Дуал пиксел фокуса е значително подобрен с възможност за настройка на тракинга и чувствителността. Това показва накъде отиват от Canon. От тук нататък възможностите за развитие са огромни. За хората които снимат малки видео продукции, може да се каже, че са им спестени нуждите за фокус пулъри, а с новите стабилизирани широкоъгълни и нормални обективи и от стабилизатори и всякакви подобни аксесоари.

Дори увеличението с два кадъра на серийни снимки не е толкова лесно колкото се опитват да го изкарат някои тук. Механизма с огледалото трябва да се преработи, също и затвора. Досега от канон са нямали затвор и огледало за малък кроп сензор, които да поддръжат такава скорост на работа, така че това е наново разработено също. Иначе ако просто се пусне сегашния затвор и огледало да щракат по - бързо, много скоро ще започнат да се оплакват доста хора, защо снимките им са размазани от вибрациите на механиката, а това е последното нещо което искат от Canon.

Освен фокуса и затвора всичко друго е подобрено и то чувствително спрямо първото 7D. Дори с риск да преувелича, ще кажа, че реално 7D Mark II е по - сериозен ъпгрейд от предшественика си, колкото първото 7D от 50D.




>
> Не съм и особено впечатлен от
> видеото, което за мен си остава
> твърде меко, както е и при
> предишните модели. И дума не може
> да става за сравнение с качеството
> и детайла на RAW видеото, което тези
> по-стари модели постигат с Magic Lantern.
>
> За хора претенциозни към
> качеството на картината, мисля, че
> 6Д за същите, а може би вече и за
> по-малко пари, ще е значително
> по-добрият избор. За снимащите
> спорт, птици и репортаж при малко
> светлина, определено 5Д3. 7Д2 ще
> иска светлина и то много! Ама то,
> при много светлина и баба знае.
>
> Като се има предвид, че за 6Д и 5Д3
> има и стабилни версии на Magic Lantern,
> май везните недвусмислено
> накланят към тези две тела.
>

Ами когато пуснат magic lantern за 7D Mark II? Представи си тогава какви са възможностите. Може да се постига Dual ISO с по - малка загуба на резолюцията например или пък мощността на двата процесора DIGIC 6 да позволи заснемането на повече от Full HD резолюция видео (например 4K), или пък просто да се улесни записа на повече от 10-20 секунди видео в RAW формат. Това няма ли да ти хареса? Хубаво е да се самоубеждаваме че старото (което имаме), е супер и нямаме нужда от нови играчки, но това не означава, че те не са много по - добри.

Лично според мен, това тяло ще е хит и ще се продава много. Дори да не е хит у нас, с малките ни заплати, ще бъде в чужбина.

Професионалистите искат здраво, надеждно тяло, с което да си вършат работата и на което да могат да разчитат. Това че на 200% няма да изглежда толкова чист файлът, колкото от фулфрейм е от по - малко значение, от колкото ако кадърът не е на фокус. Убеден съм, че в новия апарат, протата ще получат точно това.

А и последните канонски сензори са доста близо до конкуренцията вече (като изключим динамичния обхват на 100 исо). Всичко над 800 исо, е много близко като качество при APS сензорите, а при ниско исо вече нямат бандинг, та така. Предстоят интересни времена.



Публикацията е редактирана (18-09-14 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Nedelcho1   
Дата:   18-09-14 15:44

Pd
Дата: 17-09-14 22:18 написа:

>
> Аз все си мисля ,че тоя дуал фокус
> ще го пипнат и за фотография и ще
> има някаква файда от него. Тайно се
> надявам на фърм който ще отключи
> 40-те мегапиксела да работят по
> отделно. Може би в следващите
> поколения. Не би трябвало да има
> проблем ако 1 пиксел е с
> 2-фотодиода, единият с голям
> капацитет ,а другия с малък (както
> мисля ,че е в момента) да се изкара
> картинка като ФУДЖИ C5 про или 20мп
> но с огромен динамичен обхват.
>
> Все си го мисля това. Но зависи как
> се чете сигнала хардуерно...


Това няма как да се случи. Няма как да изкараш 40МП от този сензор, тъй като и двата "субпиксела" за под една микролеща и под един цветен филтър. Това ще е кошмар за демозайкване и резултатите ще са по - зле и от на Fuji X-Trans сензора. Плюс това ще имаш по - голяма резолюция само в едната посока. Това ще доведе до назъбване на фините детайли в снимките. Няма да е красива гледка. Това си е разработено да се използва само за фокус и това е. Евентуално може да се направи нещо с Dual ISO-то и да има по - малка загуба на резолюция от колкото досега.

Fuji S5 е на друг принцип. Там пикселите са си отделни, с отделни микролещи. Идеята им е била добра за времето си, но отново нещо не е домислено. Всичко е било с лек компромис в резолюцията. На мен подобно нещо не ми трябва, благодаря!



Публикацията е редактирана (18-09-14 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Nedelcho1   
Дата:   18-09-14 15:56

allyx
Дата: 18-09-14 00:43 написа:


> единствения вариант е нещо около
> Фовеон технологията, но там може
> би има проблем с патенти, а и все
> пак това са години рисърч...


Foveon технологията поне засега, е в задънена улица за мен. Тъжно ми е да го кажа, тъй като три години съм снимал с SD14, но е така. Единственото предимство на Foveon, е резолюцията при добра светлина. Всяка друга х-ка на сензора е на светлинни години от най - добрите в момента. Например той има значително по - силен термален шум, което ограничава нощните експонации (дори при исо 100, шумът е доста силен). Не случайно времето за най - дългата експонация е две минути. Забележи това не е просто най - дългата експонация която може да се зададе от фотоапарата, а по принцип (дори и с дистанционно). Динамичният обхват е значително по - малък от съвременните сензори и т.н. Отделно конвертирането на RAW файловете е кошмар. Тъй като всеки слой не е само чувствителен към червено, синьо или зелено, а пропуска по малко от всички, трябва да се правят доста сложни сметки за да се постигне точен цвят и алгоритмите често се бъркат. Преди с моята сигма, ми се е случвало да направя 5 кадъра в рамките на 1-2 минути, на едно и също място с едни и същи настройки и т.н., и да имам коренно различен резултат като цвят, заради който после трябва да си играя значително за да уеднаквя файловете (и често без пълен успех).

От Canon никога няма да пуснат фотоапарат със сензор, който може да ги компрометира. Про-тата имат нужда от надежден апарат, който дава консистентни резултати винаги.



Публикацията е редактирана (18-09-14 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: allyx   
Дата:   18-09-14 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   18-09-14 16:42

"Ами когато пуснат magic lantern за 7D Mark II?"

Това няма да се случи скоро, за съжаление. Ще стане най-рано след 2 години и то само, ако има достатъчно много собственици, които да натискат разработчиците на ML. За 70Д така и не пуснаха работеща версия, тъй като твърде малко са собствениците на този модел и не си струва огромният ресурс, който влагат като време.

Доколкото разбирам от доста постове във форума на МЛ, приоритетът им е 5Дмк3 и класическото 7Д, тъй като тези два модела имат най-много собственици.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: allyx   
Дата:   18-09-14 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-14 16:55

70д интересно какво ще измислят/

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: allyx   
Дата:   18-09-14 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-14 17:57

Баш ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: localhost   
Дата:   18-09-14 17:57

alyx: за 70Д няма как да помогне ML с автофокусните точки. При 7Д2 има още един Digig 6 който е само за АФ системата. Едно към едно като 1dx-a, само малко скопено тук там.
А не забравяйте как Canon пускат с нови firmware-и допълнителни екстри - сигурно има нещо скрито [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-14 22:54

Автор: localhost
Дата: 18-09-14 17:57

"При 7Д2 има още един Digig 6 който е само за АФ системата. Едно към едно като 1dx-a"

Simply fatal error.

д7 и 7д2 имат 2-процесора. 1дх има 2+1 за АФ система или общо 3.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-09-14 10:28

7д и 7д2 3200 исо

Ето ви го новия сензор. В джипег прилича на 1-стоп разлика. Добро начало.

www.imaging-resource.com +

/news/2014/09/18/canon-7d-mark-ii-first-shots-let-the-image-quality-comparisons-begin

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: duranhaskovo   
Дата:   22-09-14 12:12

Кой обектив от серията L би бил подходящ за това тяло,гледам 24-70Ф4 и 24-105 са доста сходни като цени но по разумно бих постъпил ако си взема втора ръка.Дали през новогодишните празници би имало леки отстъпки от обявената цена 1800$ при положение че ще бъде пуснат на пазара месец два преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   22-09-14 14:02

Казах и по-нагоре в темата - тия обективи, но с 6D.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-09-14 19:52

Принципно 24-70/4 е супер за това тяло за ежедневен обектив. Особено ако имаш и широк под 24мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   27-09-14 13:53

Току що намерих едно интересно интервю от Фотокина с представител на Канон, относно видеото на 7Д2:

Canon interview at Photokina 2014 – 7D Mark II – Magic Lantern – and moire

Там има и информация за сензора на 7Д2. Както предполагах, промените са само козметични спрямо този на 70Д, а видеото е със същото качество. Ето:

Въпрос: Is it the same sensor as the 70D?

Отговор: It’s not exactly the same, same technology but a little refined.

Критиките относно качеството на видеото на 7Д2 спрямо конкуренцията са жестоки, да не кажа унищожителни. Много разочароващо е, че използват същия 5-годишен метод на изпускане на редове при изчитането на сензора, вместо да изчетат целия сензор и да умалят изображението до 1920х1080, както е при конкуренцията. Това води до моаре, което е недопустимо. При класическото 7Д, Magic Lantern решава проблема с моарето почти на 100%, но за 7Д2 няма скоро да има ML. Това означава, че за още доста години напред, канонци ще трябва да се задоволят с видео с посредствено качество при иначе страхотното 7Д2 или, ако искат качество, да се бръкнат с 12'000 $ за професионалната 1DC.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-09-14 16:47

Нека базара по нова година се напълни с 7д първа версия ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vency59   
Дата:   28-09-14 17:00

Да охладя малко страстите.Писах в началото-цената в България-няма да ни хареса.Защо ли? За Канон и Никон-на час по лъжичка и на ден по трошичка!Един купува,друг продава,а истината някъде остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-09-14 07:46

Кой купува от България вече? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: muzicantini   
Дата:   29-09-14 08:01

А от къде да купуваме (с гаранция)?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-09-14 08:09

Цяла европа :) Canon България са ми взимали принтери купувани от Гърция за ремонт ... Знам , че не взимат от щатите купувана стока, но евро гаранцията си важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-14 11:12

Аз определено съм пас за сега. Може би ще си зема тялото 2015-та чак. За момента не виждам реален смисъл за ъпдейт от 70д. Обективите са далеч по-важен фактор от фактическите разлики м/у 70д и 7дмк2 ,които практически се свеждат само до по-добрия автофокус и скорост.

Нещо ,което определено не си заслужава незабавната инвестиция и двойната цена 7д мк2. Особено след като сензора е само няколко % по-добър...във всичко ,което прави. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-14 11:21

+1, без частта за 2015 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-14 11:26

Другата коледа с промоцийка..хаха[smilie18]

Почвам да причислявам към тези "инвестирали в Канон". Вече не ми се сменят системи. [beer] Пък и скоро ще заформя прекрасна системка вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   29-09-14 15:24

Разумно решение Pd, поздравления!

Я раздуй за "прекрасната системка", че ми стана интересно. Гледам, продаваш един от най-невероятните канонски обективи - 200/2,8. Няма ли да нарушиш системката без него? [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »