Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 13:24

Никак... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   16-09-14 13:29

1Д4 отдавна не се продава като ново тяло, беше изтеглено и разпродадено около появата на 1DX.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 13:33

1д4 беше грешен ход...къс му беше живота и не много успешен. Страхотна камера но слаб сензор за цената си сравнение с ФФ еквивалентите тогава...д3с, д700.
Още с излизането на 5д3 му създадаха конкуренция ,а след 1дх всичко беше ясно. [smilie7]

Сега 7д2 отива още малко нагоре и всичко си идва на мястото.

Канон знаят ,че могат да продават 1дх и 7д2 без това да вреди на пазара на нито една от двете камери.

Немога да кажа същото за Никон с д610,д740,д810,дф и д4с.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   16-09-14 14:40


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bqzx4593.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kmnh2332.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xdhu0245.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/aodd9042.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jkqn9716.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oxde2052.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-09/ezbp7025.JPG


http://mattgranger.com/images/7d2-ISO6400.jpg



Изглежда доста добре за 6400 ISO...



Публикацията е редактирана (16-09-14 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 14:57

Много е малко кадрото..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Nedelcho1   
Дата:   16-09-14 15:43

написа:

> това, за което говориш е
> максимално нативно исо :)
> самото нативно исо са всички
> стъпки, където изображението се
> постига хардуерно. Примерно при
> канон исо 100 и 200 са нативни, но 125
> реално е преекспонирано 100, а 160 е
> недоекспонирано 200. Също, при
> повечето съвременни камери, които
> имат исо 50, то всъщност не е
> нативно а е недоекспонирано исо 100.
> Не трябва да се забравя и, че "исо"
> при цифровите апарати е една
> съвсем относителна величина,
> която се свежда до определени
> стъпки аналогово усилване на
> сигнала от всеки фоточувствителен
> елемент така, че в с цифров вид да
> представи определена стойност,
> съответстваща на точния цвят
> дефиниран в съответното цветово
> пространство. Няма никакъв
> проблем вместо ISO да пише усилване
> 1(базово усилване), усилване 2, 4, 8, 16,
> но така понеже технологиите са
> различни, при еднакви усилвания на
> сигнала при два апарата, ще
> получваме два "цвята" :) В тоя
> смисъл исо-то е като паразитна
> мерна единица за удобство.
>

>
> Публикацията е редактирана (15-09-14
> 19:06)


Не че искам да съм дребнав, ама в това обяснение за исото има някои неточности.

Първо "нейтив" чувствителността (исото) на един сензор е едно единствено, т.е. базовото му исо (обикновено 100 или 200). Това исо се определя в голяма степен от капацитета на фотодиода да събира фотони, т.е. FWC (Full well capacity).

Второ RAW файлът няма цветово пространство, а само стойности DN (Data Number).

Трето 125 ISO, поне при канон, се получава като се недоекспонира ISO 100 с една трета стоп и след това се издърпа изображението при зареждане в конвертора, а ISO 160 се получава като се преекспонира ISO 200 с 1/3 стоп и отново се коригира в последствие.

ISO 50, не е "недоекспонирано", а преекспонирано ISO 100 и затова има около един стоп по - малко информация в светлите тонове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: chefo1979   
Дата:   16-09-14 15:45

Ей тука един младеж е постнал кадри с пълна резолюция:
линк

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Nedelcho1   
Дата:   16-09-14 15:51

Иначе фотоапаратът (7D Mark II) изглежда превъзходно. Всичко което може да има в един фотоапарат, с изключение на full frame сензор (но тогава щеше да се обезсмисли 1Dx). Перфектният фотоапарат за wildlife и спорт.

Аз снимам предимно пейзажи и макро и за мен не е най - оптималният вариант, но завиждам на хората които ще го използват на максимума му.



Публикацията е редактирана (16-09-14 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: allyx   
Дата:   16-09-14 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   16-09-14 16:39

Жалко за 1Д4. Значи ли това, че Канон никога повече няма да произвеждат APS-H апарати? Мен ме кефеше този формат, защото перфектно обрязваше мазните ъгли на пълноформатните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 17:11

Телеобективите нямат мазни ъгли. [smilie7]
APS-H е минало. И подобни твърдения са глупави.

Това е кроп нищо не изрязва. Земи си д800 и си кропи ъглите... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: io_bs   
Дата:   16-09-14 17:20

> Значи ли това, че Канон никога повече няма да произвеждат APS-H апарати?

Според мен още с излизането на 1Dx стана ясно, че APS-H е мъртъв формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 17:22

Оюе е жив според мен. Зимаш 5д3 кропиш х1.3 и ето ти 16мп APS-H

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: duranhaskovo   
Дата:   16-09-14 19:08

Какъв обектив би прилягал за това тяло като качество и ползване за общи цели,снимки в семейна обстановка някъде сред природа и т.н.Ако има и стабилизация още по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 19:29

Мисля ,че за семейни снимки с това тяло Сигма 18-35 1.8 е окей.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: muzicantini   
Дата:   16-09-14 19:46

Е за стабилизация - 18-135 IS е най-универсален. Другото - тамрон 17-50 VC.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-14 19:56

24-70 2.8 II също не е лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   16-09-14 21:10

Да си вземеш 7D II за общи снимки [smilie8]

По-добре 6д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   17-09-14 00:26

Според мен, Канон направиха истински удар със 7Д2. Това е апарат разработен почти изцяло въз основа на компоненти и готови модули от вече съществуващи канонски тела, т. е. разходите за развойна дейност са сведени почти до нула. Предвид високото качество и възможности, апаратът ще се продава добре, дори и на тази висока цена. Следователно, имаме всички основания да считаме, че Канон ще реализират огромни печалби с този модел.

Погледнах снимките от линка на младежа по-горе. За съжаление, не мога да кажа, че съм впечатлен от високото ИСО. Снимката с нощния пейзаж на ИСО 6400 за мен е неизползваема, а тази с катерицата на ИСО 3200 ..., ами птичарите да кажат, но за мен е зле. Силно се надявам, че тези кадри са снимани в JPEG и очакваме да видим RAW, който, надявам се, ще е значително по-добър. Като гледам кадрите обаче, оставам с впечатлението, че сензорът е същият, както на 70Д, може би с леки козметични изменения.

Не съм и особено впечатлен от видеото, което за мен си остава твърде меко, както е и при предишните модели. И дума не може да става за сравнение с качеството и детайла на RAW видеото, което тези по-стари модели постигат с Magic Lantern.

За хора претенциозни към качеството на картината, мисля, че 6Д за същите, а може би вече и за по-малко пари, ще е значително по-добрият избор. За снимащите спорт, птици и репортаж при малко светлина, определено 5Д3. 7Д2 ще иска светлина и то много! Ама то, при много светлина и баба знае.

Като се има предвид, че за 6Д и 5Д3 има и стабилни версии на Magic Lantern, май везните недвусмислено накланят към тези две тела.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: mlubomirov   
Дата:   17-09-14 07:06

Липсва ми само въртящия дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-14 22:18

Реално ако трябва да сме чесни със себе си му липсва само сензор.
По-добре щеше да е да оставят дуал фокуса за "друг модел" или да стимулират продажбите и на 70д. А тук да бяха сложили конвенционален нов сензор. Но пак казвам.Никой никога няма да произведе "още един" сензор за кроп камера. Просто е скъпо.

Верно този уж е нов. Нов дизайн...ще видим. Ако със същия динамичен обхват означава само лека подобрена светлочувствителност. Или ала 5д2->5д3 но в по-малка степен.
Същото на базово исо и малко по-добре на 800-1600...

Аз все си мисля ,че тоя дуал фокус ще го пипнат и за фотография и ще има някаква файда от него. Тайно се надявам на фърм който ще отключи 40-те мегапиксела да работят по отделно. Може би в следващите поколения. Не би трябвало да има проблем ако 1 пиксел е с 2-фотодиода, единият с голям капацитет ,а другия с малък (както мисля ,че е в момента) да се изкара картинка като ФУДЖИ C5 про или 20мп но с огромен динамичен обхват.

Все си го мисля това. Но зависи как се чете сигнала хардуерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: allyx   
Дата:   18-09-14 00:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   18-09-14 11:06

Аликс,

Абсолютно си прав, като казваш, че се касае за фундаментални физически ограничения. Тези гъстопикселни кропнати матрици имат един изключително сериозен проблем, който се проявява много силно при практическо снимане. Ще дам за пример снимнето на птици, но проблемът се появява много често, в повече от 50% от случаите, също и при спорт и репортажна фотография, когато много често се случва, задният план да е по-силно осветен от самия обект. Т.е. става въпрос за снимки при неконтролируеми от фотографа контражурни светлинни условия. Ако се снима например птица в полет, небето в заден план винаги е по-светло от птицата, дори и когато е бяла. С други думи, съотношението сигнал/шум върху птицата е винаги значитевлно по-ниско, отколкото в зания план. В този случай, дори и да се снима на най-ниското ИСО 100, при най-малкия опит да се изсветлят тъмните участъци (птицата), за да се разработи финия детайл в перушината, и шумът при кропнатия сензор веднага избива. Това води не само до омазване на финия детайл, но и до необратима промяна в цветовете. Проблемът естествено го има и при пълноформатните сензори, но поради по-високата динамика и по-доброто съотношение сигнал/шум, се проявява доста по-късно и при значително по-контрастни сцени. С други думи, ако същата летяща птица е заснета в контражур с 5Д3, вероятността кадърът да е спасяем е много по-голяма, отколкото, ако е снимана със 70Д. Преди време бях правил сравнителни тестове с контражурни кадри с 5Д3 и 7Д и доколкото си спомням, разликата на ниско исо беше около 2 стъпки в полза на 5Д3. Когато снимам нощна улична фотография на движещи се обекти, при 7Д още на ИСО 3200 кадърът вече е неизползваем, а с 5Д3 повечето ми кадри на ИСО 25600 са напълно използваеми.

Какво е решението при снимане в такива неконтролируеми контражурни условия? Вариантите са няколко и естествено предполагат снимане в RAW на пълна резолюция:

1) Точково (spot) мерене. За съжаление не е панацея, защото в повечето случаи гадно прегаря задният план и кадърът изглежда грозно и неестествено.

2) Експониране максимално надясно. Много често спасява положението. Ако се ползва Magic Lantern (МЛ), този процес се нарича ETTR и е автоматизиран и изключително прецизен, тъй като не позволява прегаряне, но не е подходящ за бързо движещи се обекти. В режим на Life View можеш плавно да си увеличиш експонацията, докато започнат да мигат първите прегарящи точки, след което да върнеш с 1/3 стъпка назад. Работи фантастично и е идеално за пейзажи и статична фотография.

3) Използване на техниката Dual ISO (част от МЛ), която добавя до 3 стъпки динамика и е подходяща за бързо движещи се обекти. При ИСО комбинации до 100/800 резултатите са фантастични, противно на общоприетото твърдение, че се получава моаре и се намалява резолюцията в най-тъмните и светли участъци, което теоретично е така. Най-новите алгоритми за обработка обаче, са вече толкова подобрени, че тези проблеми са практически почти напълно елиминирани и е невъзможно да се види осезаема разлика с нормално заснет кадър, дори и при 100% увеличение. Това лично го проверих неотдавна, при това с пейзажни кадри с много дребен детайл. Разликите в шумоподтискането в тъмните участъци обаче, са драстични в полза на Dual ISO. Освен това кадрите изглеждат съвсем естествено, а не като изнасилени HDR-и. МЛ позволява и комбинация от Dual ISO и ETTR за изключително прецизно експониране, без опасност от прегаряне на най-светлите участъци. Недостатък на Dual ISO е, че се добавят още 7-8 секунди към обработката на всеки кадър, поради конвертирането в DNG формат. От там нататък си се обработва като всеки нормален RAW файл и държи на яка обработка в ACR.

4) Избор на 5Д3 пред 7Д2. Причините ги изтъкнах по-горе. Добавям само, че 5Д3 също фокусира на бленда 8, което ще позволява използването на почти всички досегашни телеобективи с 1,4х телеконвертор. Така ще се постига почти същото увеличение, както при 7Д2 (без телеконвертора, който така или иначе едва ли ще дава задоволителен резултат при тая гъста матрица). Най-важното обаче е, че за 5Д3 има много усъвършенствана и стабилна версия на МЛ, което позволява ползването на всички допълнителни функции от т. 2) и 3) по-горе. За качеството на RAW видеото при 5Д3 пък въобще да не говорим. При положение, че 7Д2 вероятно ще струва близо 4000,- лв., като го пуснат по магазините, а 5Д3 може да се намери за 4500,- лв. чисто ново в базара, човек трябва да е луд, че да предпочете кропфакторката.

Това е моето мнение, Pd. Продиктувано е изцяло от разум, много тестове и личен практически опит с множество кропфакторки и пълноформатни тела. Изборът обаче, си е изцяло твой.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: muzicantini   
Дата:   18-09-14 11:42

Само да отбележа, че 7д2 също фокусира на бленда 8.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   18-09-14 12:36

"Добавям само, че 5Д3 също фокусира на бленда 8."

Музикантини,

Това "СЪЩО" касае именно 7Д2.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »