Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   23-10-14 09:12

Аз твърдо си оставам със 7Д-то. Да изсипя 4 бона само за една подобрена АФ-система е пълно безумие. Тя и в 7Д-то е много добра. Снимам предимно улична фотография с движещи се обекти и имам много малко изпуснати кадри. Покупката на 7Д2 би била оправдана само, ако снимах спорт и се прехранвах с това. Иначе 7Д + фантастичният Magic Lantern винаги ще ми дават много повече, при най-разнообразни фото и видео задачи.

Pd,

Напоследък изгледах много снимки на диви животни и особено на пернати, снимани както с кропфакторка, така и с пълноформатен апарат. При този тип фотография, от ключово значение е да се разработва максимално добре финият детайл на голямо разстояние от апарата, например детайлът в перата на птиците. Точно с тази задача пълноформатният апарат се справя далеч по-добре от кропфакторката, особено когато в реални условия, светлината е далеч от перфектната и често се налага да се работи и на по-високо ИСО. Затова, точно поради тези реални условия на снимане, макар и да не съм специалист по диви животни, лично аз бих предпочел 5Д3 пред 7Д2, особено предвид минималната разлика в цената. Що се отнася до обективите и кроп фактора, всеки дълъг обектив с 1,4х телеконвертор на 5Д3 ще ти даде по-добра разработка на финия детайл в далечен план, отколкото 7Д2 със същия обектив без конвертора. Навремето правих такива тестове със 7Д и 5Д3 и резултатите определено бяха в полза на 5Д3. За съжаление, вече не ги пазя тези кадри.

Лично мнение, с което не ангажирам никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: kefalcho   
Дата:   23-10-14 10:28

Едно плебейско изказване от мен, но мисля от скромния си опит, че е много важно скороста и автофокоса особенно при заснемането на птици, да добавя и ниския шум на огледалото. Това, ако един ден се съчетае с пълен формат и компактно тяло ще е супер.
Ида ,след толкова коментирания МL можеш ли да кажеш, кога ще има и за 70D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: lorddemonic   
Дата:   23-10-14 11:20

Тези които са се нагледали на 7дм2 ще чакат кешбек :D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   23-10-14 14:09

"кога ще има и за 70D"

Няма да е скоро. Просто няма достатъчно собственици на 70Д и разработката на МЛ за този модел не си струва. Още повече, че 70Д имал някакви специфични особености, различни от тези за другите модели и разработката се очертавала да бъде много трудоемка. От това, което съм чел, оставам с впечатленито, че поради тази причина, разработчиците не проявяват интерес към този модел. В резултат на това, доста хора си продадоха 70Д-тата и се върнаха на класическото 7Д. Други пък се отказаха да поръчват 7Д2, защото и за него скоро няма да има МЛ.

Който иска да научи повече подробности за МЛ на 70Д, може да чете тук:

http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=8419.0



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: kefalcho   
Дата:   23-10-14 14:57

Предполагам, че проблемът е в дуал пиксел технологията при фокусиране във видео режим и заради това трябва да разработят изцяло на ново всичко[smilie11]

Извинявам се за отклонението[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-14 14:35

Вече има добре познатата сценка от Dpreview.

Не е точно същия сензор от 70D, но и не е някакво голямо подобрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-14 17:09

Малко по-добър е от 70д. Горе долу с колкото 70д е по-добър от 7д.
Но разликата е само в шума и то цветния. Детайла е еквивалентен.
Малко по-използваеми 1600 и 3200 исо просто.

Но с постобработка за мен са едни и същи сензорите на 70д у 7д2.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   30-10-14 00:36

Добре, че са дали и RAW файлове за сравнение. До ИСО 12800 разликата между 7Д2 и класическото 7Д е толкова минимална, че е практически неосезаема. От това, което виждам, 70Д не е по-добър от 7Д, а е видимо по-зле! Шумът на 70Д е по-груб и контрастен, особено цветният и по-силно се набива на очи.

Моето заключение е, че сензорът на 7Д2 е практически идентичен откъм шум и детайл с този на 5-годишния 7Д, което попарва и всякакви надежди, че динамиката на 7Д2 ще е по-добра. Сериозното видимо подобрение в качеството на картината идва само от пълноформатните тела. На високо ИСО (1600-12800), 1DX, 5D3 и 6D дават много по-изчистена и детайлна картина от тази на 7Д2 и това се вижда съвсем ясно от сравненията на съответните RAW файлове.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: pmartinov   
Дата:   06-11-14 20:20

Canon EOS 7D Mk II review: Low ISO performance lags behind rivals


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: NNT   
Дата:   06-11-14 20:31

7D Mark II Rapid Review & LIVE Q&A


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-14 23:17

нhttp://www.youtube.com/watch?v=FTuBr0W0Zhw#t=1527
Ето, че ДХО марк си мерят нещо си...харесва ми как го казват меренето им- академично.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: kukumichin   
Дата:   11-11-14 19:11

Ето нещо, което ми хареса: youtube


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-14 20:56

По-добър автофокус няма да има в кроп през следващите 3-4 години от никоя комания. Така ,че смело да се купува ,който е решил. Аз ще го взема до година.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   11-11-14 21:07

Според резултатите от линка на NNT по-горе, АФ системата на 7Д2 не е по-добра от тази на 5ДМк3. Там са тествали в реални условия, също и при малко светлина на високо ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: pmartinov   
Дата:   11-11-14 21:11

Никоя фирма няма да подяде пазара на фул-фрейм камери с кроп камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-14 21:30

IDA 5d3 няма ITR.

Мисля ,че другото е излишно.
Канон не си подяжда пазара на ФФ камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: muzicantini   
Дата:   11-11-14 21:38

Тони Нортръп не е особен критерий. Видях му слайда Disappointents, сравнява ябълки и круши.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-14 21:49

Тони прави добри неща за начинаещи. Но в стремежда си да бъде компетентен по всичко често го кара да говори само на теория и да разчита на логиката си. Което е окей...просто пропуска важни детайли. Но тези ,които ги знаят не слушат Тони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: NNT   
Дата:   11-11-14 21:54

Това също е интересно:
Canon 7D Mark II vs 7D - Review and Sample Images


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: IDA   
Дата:   11-11-14 22:35

Момчета,

Единственото, което има значение е, как АФ-системата се представя в реални условия на снимане, особено при малко светлина. Нортръп показва, че 7Д2 и 5Д3 се представят еднакво добре, т.е. броят добре фокусирани кадри в режим на следящ фокус при двата модела е почти еднакъв. Специално за 5Д3 мога да потвърдя резултата и от личен опит, затова мисля, че данните, които Нортръп е показал са коректни. Кадрите от следната моя фотопрезентация:

http://vimeo.com/104432025


са снимани с 5Д3 на ISO 6400 до 25600, на F2 и скорост 1/100 до 1/250 с., в режим на следящ фокус и по странична АФ-точка. Както виждате, дори и в такава тъмница, 5Д3 следи движещи се хора безупречно. Ако и 7Д2 се справя също толкова добре в такива условия, значи поздравления за Канон.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-14 22:45

7д2 трябва да е по-добър за уайлд и следенето на обекти. 5d3 няма ITR ,а 7д2 и 1дх имат. Което е много важно при снимането на диви животни. При някой ситуажи 7д2 и 5д3 може да се равни като например конвенционален тест за следящ автофокус. Но нека да изчакаме една година за да се изкажат фотографи с опит в заснемането на диви животни.

За сега има едно две изказвания от светила в заснемането на диви животни ,че 7д2 се справя като 1дх дори според някой автори по-добре (което е пресилено) но се чуват само суперлативи.

Чрез iTR това тяло следи контраст и цвят с голяма точност ,което само допълва автофокусния модул и неговите алгоритми.

В света на фотографията такова нещо има само 1dx и 7д2.
Подобни схеми имат и Никон и Канон но в момента най-сложната и високотехнологична интрпретация е на Канон. [beer]

Дори д4с и д810 нямат такова нещо и нито д400 ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: mitkomitashki   
Дата:   01-12-14 23:07

[beer] [beer]

http://www.clarkvision.com/reviews/evaluation-canon-7dii/

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-14 05:54

Тия тесове ми се виждат доста понадутички... Няма да е за първи път да пуснат (не)волно грешна информация. Не го приемам аз това да прави по-малко шум от 6D :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: chefo1979   
Дата:   02-12-14 09:53

Не видях да е пуснато:
The-digital-picture

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii specifications
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-14 11:13

Много сериозна фото-камера! [smilie24]
На мен ми напомня на ъпгрейднат 5D Mk III, но във формат APS-C

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »