Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: marves   
Дата:   31-07-14 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   31-07-14 10:37

ДА, зле е този обектив, казвам го от опит, не съм доволен. Не гледам тестове, цифри и т.н. изказвам лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: marves   
Дата:   31-07-14 11:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: _dim   
Дата:   31-07-14 11:30

Щом няма да се ползва само от теб Oly OM-D E-M5 (или E-PL5) + Panasonic Leica 25mm F1.4 като за начало. И началото и продължението е свързано с много средства и тегави диалози с по-красивите ни половинки.
Разбирам и приятелката ми като и дам X-E1 в ръцете. Няма кеф за всички, има rx100 и ето още средства.

ПП. Аз съм за "настаро". Втора безогледална система си събирам от базара, ще се изненадаш колко коректни продавачи има. marves [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: RepoMan   
Дата:   31-07-14 13:35

Значи, ще конкретизирам малко, нека сведем нещата до по-малко на брой, конкретни модели.

Обективи няма да ползвам безмоторни, освен ако не са достъпни ръчнофокусни на безогледалка, само за кеф и с търпение!

за DSLR:
1) Nikon D5200/D5300;
2) Canon EOS60D (настаро)/EOS 700D

за безогледални:
1) SONY a6000 kit / NEX-6 + 50/1.8 (настаро)
2) OLYMPUS PEN E-P5, това искам да е тялото, (евентуално настаро)
(OM-D E-M5 е много малък и неудобен за мен, ходих да го видя. Дори Е-М10 е по-удобен, ама пак е малък.)
3) Samsung NX30 kit или NX300 (настаро) + 2 обектива от базара...
4) FUJIFILM X-Pro1/ X-E1 (настаро) + 18-55 (настаро)
X-M1 - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: tonyf   
Дата:   31-07-14 13:59


Настаронаново, каквото и да вземеш от всичко изброено от теб, няма да има абсолютно никакво значение за качеството на бъдещите ти снимки за не малко време напред. Много по-важно е ергономията, функционалността, интерфейсът, размерът и теглото да ти пасват, а това е нещо съвсем индивидуално и никой не може да го предвиди вместо теб... т.е. имаш отговор на въпросите си още във втория пост на темата.

[smile]


П.П: ...на старо... Сори, не се сдържах. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-07-14 14:11

На базата на личен опит:
1. DSLR с бърз лайфвю - изобщо не съм очарован от лайфвюто на Никон D7100. За мене свястно лайфвю имат СЛТ камерите на Сони благодарение на технологията с полупрозрачното найлонче... Имам преки впечатления и не малък опит със Сони А77. От известно време го сравнявам директно с D7100.
2. За ДСЛР препоръчвам да се избягват китови тъмни зумове, а директно да се комплектова с нещо от рода на Тамрон 17-50 2.8 поне.
3. За безогледалки - предпочитам да е с визьор...

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   31-07-14 14:36

Nex6 плочка с 20/2.8 и 50/1.8 или Фуджи X-E1 и 18-55 или Олимпус с примерно 17мм палачинка от Панасоник...
ЗА рефлексните- Д7000 с 18-105 като начало, 5200/5300 ще трябва или със 17-50 Тамрон с мотор или твърд 35мм и нещо скъпо.
Канон- 700Д с например 17-50 Тамрон, има и 100Д, по-компактно и удобно тяло и е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: tonyf   
Дата:   31-07-14 14:59

RepoMan написа:

>А при режим liveview, има ли DSLR, който снима пъргаво или
>всички са много бавни? Понеже няма да се ползва само от мен, а
>не може да накараш всеки да се кьорчи във визьор...

> Опита ми е базиран на апарати от
> марките Никон и Канон, не чак
> толкова нови модели. Аз за това и
> по-нагоре питах, как са в режима
> лайфвю, среден клас телата, ама
> безрезултатно. "Пей ми Пенке ле,
> кой ли ми те слуша..."
>


----------

Ако ти се струва тромаво щракването на дслр-а в режим 'лайф вю', винаги можеш да поставиш спусъка в режим на серийно заснемане и да щракаш в 'лайф вю' със скорост 5, 6 или 10 кадъра в секунда, или колкото там поддържа тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 15:13

За Фуджи - ти трябват кинти за оективи.Скъпички са.
Олимпус, бягай много на далеч от тая марка.(от личен опит)
Сони(не компактен)...Гледал ли си през електронен визьор?


Оли съм имал...Голяма греда. Едвам го продадох.
Сони: не обичам електронни визьори.
Фуджи: Мислех да си взема, но готините обективи са доста скъпи.

И в крайна сметка марките са 2. Nikon & Canon. (това за простолюдията)

И още нещо. Имаш събрани кинти. Напъни се още малко и си вземи нещо истинско и създадено за работа. Мога да кажа за Никон.
D700, D7000, D7100, D610. Всичко друго е компромис със теб самия.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: marves   
Дата:   31-07-14 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: ecobo   
Дата:   31-07-14 15:26

Преди няколко дни си купих от Синтезиса Д5300 с китак 2-ра версия, за туризъм, да не мъкна големите кютуци.
Няма ви казвам колко положително бях изненадан от възможностите на тази машинка. Детайла не отстъпва на този на Д3х-а, а китака е просто невероятен, нищо общо с китаците на Канон, които съм имал.
На всичко отгоре, това малко бижу снима и доста прилично видео.

Д5300 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: iliyanb   
Дата:   31-07-14 15:27

Да допълним списъка на prisonbreak:

D4S задължително да се огледа, както и D810.

Никакви компромиси не правете дами и господа, ако искате да сте доволни от крайния резултат...



Публикацията е редактирана (31-07-14 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 15:58

Автор: iliyanb
Тук гледам да се впиша до някаква степен в сумата на колегата.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: RepoMan   
Дата:   31-07-14 16:21

Д5300 Никончето, позлва матрицата на Д7100, доколкото знам, а е дори с по-нов процесор, като софтуерно е окълцан, за да не прескочи батко си. Има си хардуерно-електронния потенциал за това.
Неслучайно питах за това моделче, понеже съм си играл в магазина преди време с Д5200 и доста ми допадна като лекота, ергономия и т.н.; имат АФ-системата на Д7000 [smilie24]

kvakioh, казваш Д7000 може с тъмен зум 18-105, но ако е 5200/5300 задължително със светлосилен зум ? Това заради гъстите матрици ли мислиш така ?

Канон 100Д знам, снима по-приятно от 700Д, ама малко ми се струва играчковиден, а визьора му е микроскопична шпионка.

Не съм фен на оптичните визьори, малки и тъмни са... още повече, по време на снимка, задължително ти се скрива обекта, както и по лайфвю, да не говорим, че май хубави и големи такива, имат само D700/Д800/Д3/Д4 и Канон Д1Х

А относно ФФ, категорично - НЕ!
Има само един ФФ модел, който бих си купил и това е алфа7, на СОНИ, за ползване с твърдите 35мм , 55мм и с евентуални бъдещи компактни обективчета.

ecobo, мерси, мнението ти ми беше от полза...

Стеснява се кръга ми от избор...

Никон Д5300 + 18-55 II;

Сони а77 + 16-50/2,8 настаро;

Самсунг НХ30 - това животно трябва да го видя, гледам на размери и технически спецификации е близък до Д5300 [smilie8]
Въртящ екран, FullHD/60p, Wi-Fi, 375g

ама никой нищо не каза за Сони а6000 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: RepoMan   
Дата:   31-07-14 16:27

относно светлосилен зум, аз бих го оправдал само в случая на СЛТ моделите СОНИ, които губят светлина от полупрозрачното огледало. В магазин съм пробвал а58 и не го харесах, много е пластмасов, кофти ел, визьор и екран, но определено беше много пъргав като деиствие, а77 предполагам е нещо хубаво.
Както казах и преди, няма да снимам на тъмно и по слаба светлина в помещения.
За нощни снимки и пейзажи - статив и ниско ИСО.
А и за къде ми е все отворена бленда, аз не ща кадри на по ф/2.8
От опита си съдя, че ф5.0-8.0 е преобладаващия диапазон бленди, които ползвам, понякога и до 4.0 слизам.
Ако ми се снима нещо по-портретно ф/2.8 е крайно посредствено на кропка, освен ако не е на 150-200мм, има си 50/1,8 или 80/1,8 за такива цели



Публикацията е редактирана (31-07-14 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-14 16:34

Погледни моята тема малко по-назад е. Там са обсъждани безогледалките. Аз си взех Fuji X-M1. А за теб кой е правилния апарат ще разбереш, като си отговориш на въпроса какво ще се снима с него и къде ще се ходи и отделно колко време за обработка ще отделяш за кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: RepoMan   
Дата:   31-07-14 16:35

tonyf П.П: ...на старо... Сори, не се сдържах. [smilie5]

Извинявам се, прав си за забележката, но всеки път да пиша толкоз много паузи, между тези 2 думи... ама ме хвана [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: RepoMan   
Дата:   31-07-14 16:38

Скай-фен, аз съм го писал още в първия пост.

За начало китов зум, приличен и ако има пари един нормален 50мм; по-натам ще видим...

Отивам в магазина да побарам апарати, задължително Д5300 и НХ30, Самсунгера; снимки в РАВ ще искам от Емоксида и от Екобо


jivkojj ще го тормозя да дава и той РАВ от а6000, а апарата ще го пипам в магазина. Чел съм му темата, мисля, че ще преглътна неща за които той негодува.

ФУДЖИ, ех ФУДЖИ, слаТките измамници, до преди малко четох за хитрините им с високото ИСО, а и доколкото съм чел технически обяснения за принципа на техния завишен ДР и там е една тлъста измама... [smilie23]
Добре, че имат превъзходни Фуджинони, та да ги отсрамят.



Публикацията е редактирана (31-07-14 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 16:46

Пич. като си изчел толкова много, що се чудиш още.?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: iliyanb   
Дата:   31-07-14 16:51

Repoman,

В момента безогледалната ми система не е Фуджи, така че не възхвалявам нищо, но:

Само който не е пипал фуджи, може да се изкаже така за фуджи. Фактът е: аз като любител, сменил няколко камери, не всички разбира се, мога да кажа, че фуджи дават най-приятната картинка от всички. Лично мнение, с което не задължавам никой друг. Ако снимаш в роу хитринките за DR /които всъщност не са хитринки, а похвати използвани от всички производители/, са без никакво значение. За високото исо въобще няма да коментираме. Никой не знае кой производител къде, как и в какво точно лъже. Важна е снимката, която е излязла от камерата, без значение на какво исо е - или е добра или лоша. Всичко друго е "гъдел" как много знаем и как видиш ли този или онзи производител нас няма да ни прекара, защото ние сме тарикати. Истината отдавна е казана и от мен и от други в темата - всички съвременни камери дават високо качество за обикновения любител. Професионалистите избират камерите си по други критерии.


ПС: Няма нужда да тормозиш никой за каквото и да било - роу от всички изброени камери има бол в интернет.

Успех!



Публикацията е редактирана (31-07-14 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: Sentel   
Дата:   31-07-14 16:51

D5300 НЕ използва матрицата на D7100, която е Тошиба, а нов сензор на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   31-07-14 16:52

Kато давам примери, гледам основно финансово как са, това че съм казал 18-105 и за друг 17-50, не значи че не може да се изкомбинират нещата. Никога не съм гледал цифри, чак толкова ревюта, матрици, мегапиксели и цифромании за болни циклофреници, които го набиват тук. Това, че не се изказвам много технически или цифрово, някои си четат дебилно и зубърски нещата и си диплят в паницата не ги прави по-големи от другите.
ДА се спра де, че не трябва така да се говори, просто не заслужават.
100Д е доста добър апарат, единствено не ми харесва, че с някои телеобективи не е много балансиран, но с грип се получават нещата. Бих го предпочел пред 700Д.
А6000 Сонито, ново, готино, матрица, само батериите да се гледат, каквото и да кажат феновете, там е слабото място, трябват поне 2 още след тази, която идва с апарата. Според мен може да се намерят бройки плочка Некс-6, така ще се спести. 20/2.8 и 50/1.8 си е добрата комбинация за начало.
За 5300 и 18-55 II, бива, но да се помисли за следващите неща, защото си е задължително. Надграждането ми е сложно там.
Този А77 и 16-50/2.8, добра комбинация, пробвал съм за кратко А58, изненадващо добри (който още учудващо не са навряли в темата). Не знам как са надгражданията там.
Самсунг...Емоxide вече го е казал що казал, макар и доста разтегливо. Там виждам само 2-3 обектива, които са топ, но и с върхова цена. Силно екзотично ми е.
Като за край- каквото и да се вземе в днешно времеза 1000-2000лв-бива, няма какво толкова да се вглеждаме. За екстрите нещата са според кой на каквото му трябва. Преди 3-4 години никой не е ползвал Wi-Fi, чупещи екрани, тъч екрани да се маже, електронен визьор и глезотии. Сега явно са мегазадължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: Emoxide   
Дата:   31-07-14 16:55

RepoMan, съвета ми е да отидеш наистина както си рекъл в магазина, да ги подхванеш в ръце своите избранници, да ги усетиш, дали те обичат, логични ли са ти като копчалъци, да щракнеш на една своя карта няколко кадъра в RAW, да ги усетишкак как са като пъргавина, да им погледнеш през "шпионките" както казваш.
Накрая се прибираш у дома гледаш си кадрите, конвертираш и ако се налага искаш примери от мен и от други съфорумци. Пробваш нашите RAW кадри, и като преспиш няколко дни, с идеята какво ти е най-удобно, ще го избистриш кой ти е по сърце. Както разбрах, ти поставяш ударението на тялото, а щом се търси китов стандартен зум, тези неща горните са си приоритетни при избора.

Аз поне така направих, като вземах моя NX30. Ходих в магазина на Фотопавилион в Бургас. Даже си извиках специално един OM-D E-M10 от София. Исках и SONY a6000 да го пробвам, ама ми го дръпнаха из под носа единствената бройка в тази верига беше във Варна и някой я взе, докато я запазвахме онлайн.
Аз пробвах NX30, пробвах и Nikon D5300, пробвах и "сапунерата" М-10; Samsung беше моето магаренце! Още от първи досег до приятния му грип се разбрахме. Абе то и жена като я погалиш и после я шляпнеш по дупето и се разбира, дали ще го бъде или не [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ , (+/-) за I-ви личен фотоапарат със заменими обективи
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-07-14 17:01

Цитат:

В магазин съм пробвал а58 и не го харесах, много е пластмасов, кофти ел, визьор и екран, но определено беше много пъргав като деиствие, а77 предполагам е нещо хубаво.

Да, наистина А77 е нещо хубаво, дори нещо много хубаво, особено комбиниран с китак като 16-50/2.8.[smile]
Но си е кютук и тежи доста, особено с по-едрички обективи.
Никон D7100 е също най-малкото толкова хубаво нещо, в някои отношения и по-хубаво.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »