Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-14 20:41

mugen написа:
> Байонета на a7/a7r да не е от кашкавал
> ? [smilie11]

Оправили са light leak-а прасетата.....ама да не се мотат а и на сервизите да пускат инструкции за другите 7-ци че се излагат с това през байонет аим да влиза светлинка....вярно малко е и е приемливо за повечето ситуации, вярно не всички имат такъв проблем въобще.....обаче пак си е резил.

А като са тръгнали да оправят...има и други неща....една минимална скорст няма да е никак излишна че с тая фискирана 1/60-та е тъпо с по-дълъг ръчен обектив, че и с АФ обектив пак не винаги е хубаво....Вярно имамем S режим и ръчно исо и т.н. и са много лесни за ползване ама ....може да се направи още малко....пък и един некомпресиран РОУ да сложат там да си ги сравнявам в Лайтрумеца....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: dimidumi   
Дата:   08-04-14 20:53

hotsnail написа:

> Оправили са light leak-а
> прасетата.....ама да не се мотат а и
> на сервизите да пускат инструкции
> за другите 7-ци че се излагат с това
> през байонет аим да влиза
> светлинка....вярно малко е и е
> приемливо за повечето ситуации,
> вярно не всички имат такъв проблем
> въобще.....обаче пак си е резил.
>
> А като са тръгнали да оправят...има
> и други неща....една минимална
> скорст няма да е никак излишна че с
> тая фискирана 1/60-та е тъпо с
> по-дълъг ръчен обектив, че и с АФ
> обектив пак не винаги е
> хубаво....Вярно имамем S режим и
> ръчно исо и т.н. и са много лесни за
> ползване ама ....може да се направи
> още малко....пък и един
> некомпресиран РОУ да сложат там да
> си ги сравнявам в Лайтрумеца....

Точно така hotsnail , правилно си отбелязал, ееех аз бих предпочел този сензор и тези параметри да бъдат сложени в тяло на А900, ама надали...Сега да питам между другото, някой снимал ли е 3-4 часа (600-700 кадъра) НОН-СТОП екшън и игри на детски рожден ден в детски център с много ЕКСТРИ :) с безогледален на Е маунт и колко % му е брака, на мен с А900 ми е около 10%...Идеята е новите А7 и А7с да се ползват предимно за видео, но ако трябва да се снима динамично и в серия, дали са приложими. [beer]



Публикацията е редактирана (08-04-14 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-14 22:02

dimidimi не знам не съм снимал толкова дълго. Със сигурност ще ти свърши батерията поне 1 път а по-вероятно 2 пъти.

За Аф с А7 (не А7с, щото Аф системите са доста различни) зависи от обективите. С ФЕ обективите се справя за повечето неща ако няма да гониш и плитък фокус и ако не е тъмна дискотека, докато си играят децата. Лошото спрямо А900 ще е че има лаг във визьора т.е. по друг начин се гони момента - то и при А900 имаш лаг на затвора и го компенсираш някак ...при А7 и визьора има лаг....затвора може би дори е по-бърз, като реакция. Имаш исо 3200 и 6400 които са доста прилични. Новия сигурно и нагоре...

Абе на кантар са според мен нещата и ако ти харес аи се справяш ще е ок, ама има и поне 50% шанс да се разочароваш доста.

ПП СЛТ адаптера за А обективи с АФ според мен на слаба светлина се справя по-зле от А700. С А900 няма много опит но мисля, че е сходно. На слънце е много добър и бърз, дори по-бърз от А700 и със сигурност поне при мен е по-точен.



Публикацията е редактирана (08-04-14 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-14 00:40

За загряването....до преди А7 НЕКС-овете прегряваха на видео дори с АПС-Ц сензори. Това чудо все пак е 4К и е с фул фрейм сензор.....ако успява да записва по 30 минути без прекъсване всеки път, мисля че е много добро достижение. А за това че 4К записа ще им прегрява чиповете е почти 90% вероятно...разбира се странно маркетингово решение не е изключено.

Странно ама във видео форумите хората май не са на мнение, че 8 бита или 10 бита или РОУ е водещия проблем....ама тука както често се случва по ги разбираме нещата.



Публикацията е редактирана (09-04-14 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: dimidumi   
Дата:   09-04-14 01:03

Мдааа, прегряват на видео, знам и с Никон Д7000 и Пентакс К5 съм снимал видео, същата работа...Мислех си за А99, ама пак голяма и тежка камера и тряя се скача с още 1к отгоре, няма универсално решение и това е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-04-14 02:18

kvakioh,
Не ти ли писна да пишеш глупост след глупост?!

localhost,
Дали някой се интересува какво ще си купиш и какво - не?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: localhost   
Дата:   09-04-14 05:11

Айде лудото ленче пак избухна с лафове. Отивам смирено в ъгъла да се срамувам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-04-14 12:31

Ами отивай - там ти е мястото! [smilie5]
А с "лудото Ленче" можеш да се обръщаш към жена си! [smilie23]



Публикацията е редактирана (09-04-14 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: ZENON   
Дата:   09-04-14 12:37

off/
Сигурно трябва да доживея до 200 години, че да видя този форум без некви дрязги. Или пък няма да има такъв понеже мангустите ще са повече от българите, а те знаем, че не пишат... та пак дрязги няма да има.
А уж всички ни обединява нещо... обединява ни... my ass[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-14 14:26

off/
според мен форума е хубаво нещо. В България хората просто не са свикнали да има демокрация и плурализъм. Всеки си мисли, че знае някаква истинска истина и не допуска, че има и други истини. С тази забавна формул "интернет форум" мисля, че сме на път да преодолеам това за следващите 10-тина години. А все пак това е кулутра която по нормалния свят е градена със поколения.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: stown   
Дата:   09-04-14 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: nyamago   
Дата:   09-04-14 15:10

Явлението е национална черта от преди Интернет форумите. Една песен от времето, когато кафенетата бяха 'форумите':

"Говори се за нещо
в сладкарница една... ...
...
Говори се за нещо
и че нищо не е то.
Друго, ужким нищо -
всъщност Нещото било."

Това бяха 70-те, но още век преди това, при Хаджи Генчо и Байо Либен, или в Ботевите емигрантски кръчми - е било същото. Такива сме си [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Emoxide   
Дата:   09-04-14 15:21

Киро, покажи някоя снимка от A7, смалена до 12Мpix, да се порадваме малко

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-14 20:11

емо, имаш ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-14 17:48

без коментар....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: ludiakolio   
Дата:   11-04-14 18:03

Тук има още едно клипче с различни стъкла,изглежда добре.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dEA_8A9TBGM

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: M_D   
Дата:   11-04-14 18:30

http://www.youtube.com/watch?v=MlxCSrdhyW8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: reincarnation   
Дата:   20-05-14 06:51

Sony Alpha a7S Compact Interchangeable Lens Digital Camera

Price: $2,498.00 & FREE Shipping

В Amazon.com

This item will be released on July 8, 2014.



Публикацията е редактирана (20-05-14 06:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-05-14 06:35

По повод:

Автор: hotsnail
Дата: 07-04-14 01:15

Накратко всички опити за видео в ДСЛР и м43 отиват в историята за известно време."

The Sony A7S on the other hand is the decapitated head of a chicken, that needs wiring into a $2000 recorder just to do what the GH4 does out of the box for $1699! If you accept that sensitivity and sensor size on the GH4 are not set in stone and that Speed Booster is rather miraculous accessory, you shouldn’t believe the ‘full frame’ hype too readily.

Авторът на ревюто разбира от видео повече от мен.
От hotsnail - едва ли. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: victory13   
Дата:   28-05-14 07:16

Ех Бате Иване... още със ставането настъпи мотиката [cool]
Сега кат станат "фиеновиете" ще видиш какво е "плурализъм на мненията" в нашенско [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: simbon4o   
Дата:   28-05-14 08:24

С други думи още преди време дето казах в алфа форума, че паната е по-добрия избор(цена възможности), освен за нужди от плитък ДОФ на всяка цена ше изляза прав :). Освен това, който снима видео много рядко гони този ефект плиткия доф така чеее... Сони винаги са се имали за нещо като цайс при оптиката, но за видео и затова си позволяват да цедят пъти повече пари от останалите за едно и също нещо.

Относно шума - това пак опира до ДОФ нуждите. На GH4 може с 2 стопа по-малко исо да се докара ДОФ-а на А7цата това ще поизравни силите ми се струва :).

И така, ако искаме А7с да снима видео по-сериозно цената отива на цената на много скъпа видеокамера(каквато вероятно ще пуснат така или иначе със същия сензор). И панасоника удря в земята много досегашни върхови машини при снимането на видео особено за цента си. Включително професионални видеокамери за хиляди долари с 1080 запис няма да могат да се опрат на качеството на паната, понеже като си го заснемеш 4К и го свалиш на 1080..., 96к/с слоумо, ... никога видеото с такова качество не е било толкова достъпно.

А7с - поредно сони, още чакаме да видим финалния продукт какво може :) и вероятно скоро ще видим поредната хиперскъпа видеокамера с матрицата му.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-14 08:32

ОК ОК 400000 < 25600

Добре момци хайде върнете се във 2-и клас

Отделно дето имам доста съмнения за 4к дали въобще могат да го извадят и едните и другите. Ама ще почакаме няколко години да видим. Както с хд видеото се оказва че на практика никой ДСЛР или м43 не може и 720п да напълни......500. До 600 реда вадят повечето. Това не го пише в еосхд

ПП а това дето си пейстанал дори не е от сравнение на двете камери а от спецификациите. Хайде поне ги скролвайте преди да пеиставате. С АХ100 само ика сравнение реално какво правят.....



Публикацията е редактирана (28-05-14 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-05-14 09:04

скролнах малко, поизбрах:
- " the GH4 is the most exciting camera I have ever shot with at EOSHD"
- "The GH4 also has a more direct and higher quality pipeline from the sensor to the micro-HDMI port than the upcoming Sony A7S".
- "It does 10bit 4:2:2 4K whereas the Sony compresses this to 8bit. The 4K internal codec of the GH4 is another huge selling point. The A7S lacks one entirely! The GH4′s is the best I have ever used on a consumer product. The high bitrate of 100Mbit/s allows space for the 4K image to breathe (unfortunately not the case on the Sony AX100 with XAVC-S 4K) and there’s no break-up or corruption issues".

" Ама ще почакаме няколко години да видим." - за след няколко години - може. [smilie24]

В момента:
" The Sony A7S on the other hand is the decapitated head of a chicken... " [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-14 09:21

Идване той сравнява само по спецификации хайде пак зачети.

Не в пипал А7s или поне това не е ревюто на А7s

Това за пилето ако отбираш от английски е че А7s иска външна записвачка. Това си го казаха още като обявиха апарата. Нищо ново

Предполагам ще тества а7s. Предполагам и Сони ще пуснат нещо като FS700 с тоя сензор по натам и възможност на запис в-ху катта ама на малко по-друга цена и размер.

За а7s си казаха че в тоя размер апарат не могат да вкарат компресията, щото прегрява камерата. Ако не те устройва купуваш друго. Паната може би не е лоша.



Публикацията е редактирана (28-05-14 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-05-14 09:31

Кириле, четох и зная, че сравнява по спецификации.

Но повод за включването ми бе това:

" Автор: hotsnail
Дата: 07-04-14 01:15

Накратко всички опити за видео в ДСЛР и м43 отиват в историята за известно време."


От опит ли го писа или само от спецификации?
На 07-04-2014 - разполагаше ли с тестова бройка или просто обикновеното първосигнално изцепване ?!

Да намираш нещо общо в подхода?

[smilie5]



Публикацията е редактирана (28-05-14 09:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »