Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: pmartinov   
Дата:   17-11-14 20:36

jivkojj

Моторизирания зум минолта го измисли и доста хора клъвнаха .

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-11-14 20:42

Аз намирам донякъде смисъл при снимане на видео, особено ако имаш и дистанционно. За фото на мен лично ми е неудобно, отделно, че да зумваш след като камерата е запалила напълно, насъбира още повече време до 1ва снимка. Никон 1 са го направили по-хитро - въртиш обвктива, през това време камерата пали.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-14 21:19

Живко да май за видео ги правят тия работи с моторизирания зум. Отделно дето 16-50....къде да му сложиш пръстените и механиката.

Сега и като старите никори ги правят зумовете с три гривни зарад видеото - бленда, зум и фокус. Виж новия 28-135 за фул фрейм....



Публикацията е редактирана (17-11-14 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-11-14 21:49

В такъв случай обаче след като са казали А трябва да кажат и Б:да направят скорости на лостчето за зум-а, както е при видеокамерите. На по-скъпите 18-105 или 18-200 има ли промяна на скоростта на зум в зависимост колко силно натискаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-14 21:56

Май само 18-200 има подобна екстра "Stepped variable speed zoom capability is also included. "

http://www.sony.net/Products/di/en-us/products/lenses/lineup/detail/selp18200.html

Нв ми е правило впечатление до сега. 16-50 май няма подобна екстра - върти там колкото може с бутоните. С пръстена може би да става и бавно ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: pmartinov   
Дата:   17-11-14 22:00

Тя има смисъл само за големите като диапазон зумове .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-11-14 01:14

16-50 също има такава функция.С пръстена- бърз зуум,с копчето отстрани-бавен и плавен аф.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   01-04-15 10:38

Sony са направили упътване, как работи и как да се използват възможностите за фокус на А6000:

4D Focus Camera Settings Guide

В предвид лаконичното упътване, доста добра идея.

[beer]



Публикацията е редактирана (01-04-15 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: mitakabs   
Дата:   01-04-15 11:20

Бърз е АФ-са наистина, нищо общо с нексовете..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   01-04-15 11:43

Проблема е, че няма много кропски обективи да се възползват от тая бързина. А с новите ФФ стъкла, едно че са много скъпи и 2-ро, че пак се връщаш до голямата ДСЛР-ска чанта.

Сони като, че ли отсвириха кропските безогледалки и се напъват с ФФ.
Жалко. Като гледам А7ii със сложен обектив, ами той кажи речи почти догонва Д750 по размер и тегло, само дето последния ще го отвее по скорост на фокусиране, време за включване, батерия, оперативност и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   16-06-15 11:55

Сони актуализира фирмуера на А6000 до версия 2.0, с което добавят поддръжка на XAVC S (NTSC: 60p/30p/24p PAL: 50p/25p)

Допълнително са ускорили стартирането на камерата [smilie24]


http://esupport.sony.com/US/p/swu-download.pl?mdl=ILCE6000&upd_id=10403&os_group_id=23



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: nyamago   
Дата:   16-06-15 13:00

^ Така ги харесвам - с чести софтуерни обновления, макар не революционни. Ако нещо може да се добави или подобри - хората веднага да го ползват, а не да чакат година и повече (стария маниер на Сони), през което време излизат 24 нови хардуерни версии и апаратът е безнадеждно остарял...

Не снимам видео и затова 2.0 не ме грее (нито ми се е сторил бавен стартът), но приветствам редовните нови версийки [smilie24]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-06-15 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   16-06-15 13:15

Ще го тествам тея дни, но ме съмнява да се забележи голяма разлика във видеото.

Относно ускоряването на стартирането, вярно по-бързо се показва картината, но май времето за 1-ва снимка е същото, поне надписите по екрана се появяват за същото време:

http://www.youtube.com/watch?v=AVSwqRNvCFE



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-06-15 22:49

Ти може и нищо да не забележиш! [smilie5]
То какво ли разбираш от видео, та да схванеш разликата между 28 Mbit/s и 50 Mbit/s - при това с нов, по-добър алгоритъм за компресия. Друго си е да пишеш врели-некипели по форумите!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   16-06-15 23:15

Къш сони-зомбитата от темата ми. Дето като чуят Марката и забравят на кой свят са. Имате си форум, хвалете в екстаз там. Аз гласувам с парите си и съм длъжен да изисквам нещо срещу тях. [smilie23] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-06-15 00:53

"Къш" ще викаш на кокошките си!
Като не "вдяваш" какво си получил безплатно със софтуерен ъпдейт, няма как да "гласуваш с парите си". Не си доволен - продавай. Веднага ще се намери някой "балък" да го купи! Пък ти продължавай да си дуднеш за Сони зомбитата!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 01:02

Добре, че не всички споделят телешкия ти възторг. От мърморене по форумите се печелят тея ъпдейти, а не от биене на чело в земята. Или ти плащат да агитираш? Не вярвам да го правиш безвъзмездно? Или?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-15 03:08

Полека! [smilie22]
[beer] [beer] [beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: stef7   
Дата:   17-06-15 08:45

-> От мърморене по форумите се печелят тея ъпдейти
Много се съмнявам че е така. Ъпдейта дойде, защото А7000 се забави доста [smile]

Чувам Фуджи и Самсунг имат политика да пускат често ъпдейти. Досега Сони като правило предпочитат да пускат ъпдейта на софтуера с този на хардуера, т.е. с нови камери.[smile] Така че този е по-скоро изключение.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 10:25

Защо да се забавил А7000?! А6000 е обявен преди по-малко от 18 месеца, а на пазара фактически е от миналия март. Също така кроп серията явно вече не е приоритет на Сони. Погледни кога за последен път са изкарали обектив за кроп-фактор. За сметка на това чертаят явни планове за ФЕ.

Пазара се свива - хората си накупиха масово апарати и сега евентуално ако искат да сменят с нещо по-добро - ще купят. Евентуално. Аз познавам много хора, които имат апарати, доволни са и докато не се скапе, няма да го сменят. Не че не искат, просто не усещат нуждата от множеството екстри, които така или иначе не разбират.

Точно Сони го разбраха веднъж това с Вайо лаптопите, сега го разбират и със Експерия смартфоните. Чудесни продукти, но просто пазара им се насити и сега насочват усилия в нови ниши, които да осигурят печалба.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-06-15 11:28

Маркетолог до маркетолога, майно льо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 13:13

Няма маркетинг тука. Сони натискат там където могат да печелят. Едно време бяха уолкмени, тринитрони, вайота. Сега са смартфони и фотапарати, като смартфоните и те полека-лека вече оттичат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-15 13:17

^ Забравяш Плейстейшъна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 13:25

За плейстейшън не знам. Аз съм от вражеския лагер на XBOX [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-06-15 14:30

Смисленото обяснение за ъпдейтите е съвсем различно. Самсунг и Фуджи нарочно пускат "недоклатени" модели, за да могат феновете да пищят в екстаз колко много ъпдейти са получили "безплатно". Истината е, че (особено при Фуджи) те предварително са си ги платили!
Сони, които държат около 60% от безогледалния пазар, пускат нови тела по-рядко и почти не пускат ъпдейти, защото още с излизането си новият хардуер е с "изстискани" възможности почти до максимум. Затова се наложи ъпдейтът на а6000 да включва изцяло нова операционна система - въвеждането на XAVC беше невъзможно със стария софтуер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »