Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: rx   
Дата:   01-03-14 01:21

captainme то в това е проблема - няма за какво да го съдят. Ако имаше - да са го осъдили отдавна. За мен фотографията му е гнусна, но отново - убеден съм, че всяка мацка, застанала пред "обектива му"(във всеки смисъл) е напълно наясно в какво се забърква! Никой не може да ме убеди в някакви фантасмагории, че, видиш ли, туй нещо не било онуй нещо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: CaracolStudio   
Дата:   01-03-14 01:28

Mен ТЕри ме кефи много ,но надали ако не е бил тати е щал да стане толкова известен .Харесват ми и снимките му които наистина се движат по ръба.Харесва ми как снима докато другите влагат големи пари в оборудване ,дайте на Тери една бяла стена апарат и светкавица да си пуца на воля и после хоп във Вог :) .А отностно сексуалните забежки и посегателства и намеци това го има навсякъде при снимачите .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: rx   
Дата:   01-03-14 02:16

CaracolStudio дай за пример няколко снимки, които те кефят. Аз каквото съм виждал негово, все ми е действало едно отблъскващо, превзето и с известна доза гнус.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-03-14 05:30


http://images.askmen.com/2011_top_49/galleries/33-terry-richardson-1317304282.jpg



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: falcon   
Дата:   01-03-14 06:56

На различни езици тръгна темата и се смесват два отделни случая, поне са такива по нашите закони.

Първият случай е просто да предложиш на модел да го снимаш или той сам изяви желание за това и няма никакви други уговорки а само процес на снимане и снимките са направени без някакви сексуални намеци. Ако след снимките му се поиска на фотографа си е просто предложение, което моделът може да откаже или не и ако въпроси приключи при съобразяване с нейното решение всичко е нормално.Тогава не може да се говори за злоупотреба с положение и сексуален тормоз.

Вторият случай е когато след уговорката за снимките се постави условие да има секс за да се случат или уговорката за снимките е съпроводена с уговорка за някакво промотиране на модела и снимките се правят без намеци за секс но за промотирането се поиска секс. В този случай вече има форма на сексуален тормоз, която се поражда от възникналата зависимост на модела с оглед параметрите на направената уговорка и подчиняването и в последствие на условие за секс.

Така, че ако една мома просто си мисли, че като и направят снимки и ще я бутат напред, но това си стои в нейните тънки планове в съзнанието, а не е договорено изрично и след снимки фотографа просто поиска секс защото има една хубава жена пред себе си, а не защото това е условие за снмиките или да свърши нещо за нея в бъдеще, и тя се съгласи поради надеждите си да се случи нещото за нея в бъдеще, това не е сексуален тормоз, нито неморално поведение от страна на фотографа...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-14 08:11

My rule is that I’d never ask anyone to do anything I wouldn’t do myself…that’s how it’s got to go this far. At first, I’d just want to do a few nude shots, so I’d take off my clothes, too. I’d even give the camera to the model and get her to shoot me for a while. It’s about creating a vibe, getting people relaxed and excited. When that happens, you can do anything.

-Terry Richardson


Аз не видях нещо кой знае какво в снимиките му т.е. свързано с етични граници. Има намек за секс.Гголям процент рекламни фотографии и дори рисунки са такива още от зората на 20-ти век. Секса продава.

Иначе видно играе разни игри с моделите, за да ги предразположи и не виждам как инак ще докара снимките си. Не зная къде човек може да сложи границата. Това че са се пипали с модела дали е разграничаващия фактор.

Аз споделям едно изказване на Зак Ариас, че за да се пази професионалния тон всякакъв физически контакт се изключва. Ако трябва да си оправи косата, казваш да си я оправи. Още повече аз снимам само любителски по някое портретче, та сигурно няма значение.

Неминуемо като има млади красиви дами непрестанно около теб и наблягаш на сексуалността им, ще има и някакви случки. В Бъшгария в доста професии дори не свързани с еротика, реклама и т.н. има подобни неща. Дали е хубаво, правилно......журналисти, сервитьори, бармани, офис помошници.....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: asahi   
Дата:   01-03-14 09:46

Някой си прави реклама с тази статия, Я Тери, я моделките.
А че моделките се чукат с колегите в бизнеса не е новина. Все някой трябва да ги чука - по-добре да е от сектора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: ejel   
Дата:   01-03-14 09:58

Язък, разкри дълбоката конспирация[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: captainme   
Дата:   01-03-14 11:13

Най-якото е, че през годините Тери е бил или върл враг на феминисткото движение или негов флагман. Идеята му е проста, да провокира, а пък все ще се намерят идеолози ,които да открият безбройни пластове в иначе плоските му изображения.

И този период в историята ще приключи и пак ще "плакнем окото" на нещо повече от "светкавица бял фон и чифт цици".

Докато Лена Дърам не се появи снимана от Тери все още имам надежди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-03-14 16:38

falcon, те, нюансите на едно действие се разграничават по преценка на съда, когато се стигне до там. И е по-добре да не се стига.

Когато става дума за професионализъм, не искам и да си представя какво би станало с един медицински доктор в Америка, ако влезе в някой от сценариите, които си описал, и после има оплакване.

Публикациите, като тази от Джезбел, които излязаха по вестниците за Тери, хич не ми приличат на реклама. Повече спадат към категорията "не си вади татуирания, там, дето си вадиш хляба"


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-14 17:17

То гинеколозите, не трябва да излизат от затворите, та те "посягат" на всичките си пациенти. Безобразие!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: falcon   
Дата:   01-03-14 17:42

sunnyshot, лекарите са друга работа, там има хипократова клетва и договори със здравните заведения, които определят много точно какво трябва да е поведението на доктора. Ама ако гинеколога преглеждайки последната пациентка и се изкефи и след работа я настигне и предложи да пийнат нещо и после и други неща и те се случат, какво правим тогава, и докторите душа носят[cool]

Имах една позната от младини, която беше споделила, че първият и път бил с гинеколога и, и била много доволна щото бил опитен пък и готин, та тя затова така го ..изманипулирала[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-03-14 17:43


То гинеколозите, не трябва да излизат от затворите, та те "посягат" на всичките си пациенти. Безобразие!


Зависи дали наистина "посягат".

mmjm, вярвам, не оправдаваш фотограф, който се натиска на моделите си. [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-03-14 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-14 17:47

Притеснен съм за жена ми, която е акушерка. В края на краищата, кой откъдето може, оттам си вади хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-14 18:33

С подхода си въпросният фотограф е жалък, но не е престъпник - нито е ползвал насилие, нито е подписвал договори за корица на Vogue срещу секс (та да бъде съден после, че не е изпълнил своето задължение по договора). Нещастник е и толкова, смешен за едни, гнусен за други - според възпитанието и ценностите на читателя.

Но НЕ БИВА да се описват "жертвите" му като невинни ангели. Те са били поставени пред избор и са избрали каквото са избрали!

@Sunnyshot писа:

> "...И наистина е абсурдно да обвиняваш млади момичета, които са възпитани, добри и доста послушни в една такава ситуация.
> А "зад голямата вода" повечето момичета са точно такива, добри и възпитани в религиозна ценностна система..."

Те са имали някаква заветна цел за слава и богатство, и са били готови да я преследват ДОРИ на такава цена, имайки избор. "Добрите и възпитани" момичета НИКОГА няма да приемат тази цена, за никоя стока или услуга. Те (наистина добрите) при наличие на избор отхвърлят офертата и си отиват, дори се отказват от "мечтата" ако ще е на такава цена.

Тези, които са приели "сделката" не мога да ги виждам като безгрешни ангели. Повечето едва ли биха се оплакали от фотографа, ако се беше случило невероятното му обещание и бяха преуспели в кариерата като супер-модели. Ценностите им са явно същите като неговите и гласовитото им недоволство е заради неизпълнената сделка, а не за моралните аспекти около нея.



Публикацията е редактирана (01-03-14 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-03-14 19:21

nyamago, ти прочете ли статията? Тери имал куража да "изненадва невинно" младите и начинаещи модели, но никога не би го направил с утвърдени момичета като Кейт Мос. По тази причина, квалифицират поведението му като нападателно-хишничестко.

Част от разказите са на момичета, които всъщност са отказали, просто са си тръгнали. И май не става дума за "договори", никой не е толкова глупав [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-14 19:37

Ти прочете ли поста ми? Опитай отново!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: bOzo   
Дата:   01-03-14 19:57

Пищят дрислите, щото човека е известен - Тери искаше да ме плесне, ама аз нали съм бъдеща дЗвезда и отказах... А на човеко може да му трябва фелацио за да потръгне работата дето се вика...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: captainme   
Дата:   01-03-14 20:53

Тук май повечето си мислят, че момичетата се раждат хищни мръсници, които са способни на какво ли не (но най-вече да си продадат тялото) за едната слава. Много често става въпрос за момичета на крехка възраст. Нима всички тук сте били винаги "зрели" и не сте попадали в капана на някой по-хитър от вас? Малките почват с цигарите/наркотиците/алкохола почти винаги заради някой друг, "по-отракан" от тях и почти винаги за да демонстрират "зрялост", демек, че правят неща които и възрастните правят. Младите хора са И идолопоклоници. Дайте им някоя рок /филмова/лайстайл звезда и са готови да копират поведението и само защото в техните очи това е човек, който е успял. А успеха в младите им глави се дължи и на тъпотии като наркотици и промискуитетен секс. Колко му е на някой папардак да се възползва от това? Може и да не го осъдят Тери, но като си помисля...колкото повече се даде гласност на методите му на работа, толкова по-осъзнат може да стане избора на моделите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-03-14 21:19

bOzo, да бе да! Все едно Лейбовиц (примерно) да ти каже: " Оближи ми катерицата, за да получа артистично вдъхновение да те щракна за корицата на Rоулинг Соунс". Това, когато ти си на 18, а тя - на 45. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: falcon   
Дата:   01-03-14 22:36

Тя възрастта няма значение а хигиената, ама щом погребахте хората над 45г карай....[smilie18]

Та за невинните момичета. Сори ако прозвучи сексистки, но още като заиграха хормоните в ранна възраст си спомням, че момичетата бяха доста напред с матряла и много изкусно използваха факта че са момичета, и това беше в онова консервативно време, когато не може да се говори за някакъв упадък на ценностите.
Та както посочих нагоре нека не бързат да се издават присъди, затова че някой мъж имал някакви желания, защото мъжете са елементарни там като работи едната глава другата не работи и обратното, виж при жените са едни сложни мислени схеми ум да ти зайде...ами нали Ева даде ябълката на Адам, не беше обратното[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: paolo_n1   
Дата:   01-03-14 23:21

Браво Тери ти си ми кумир [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: marrio31   
Дата:   01-03-14 23:49

Ами лоша реклама няма:) не че на него му трябва де..много провокативен фотограф,за тези които не са виждали снимките му за sisley,може да ги разгледат,аз не изключвам и вариянта някои от моделките да се опитват да го шантажират и изнудват.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-03-14 03:50

captainme, много точно казано [smilie24]

captainme написа:

> Тук май повечето си мислят, че
> момичетата се раждат хищни
> мръсници, които са способни на
> какво ли не (но най-вече да си
> продадат тялото) за едната слава.
> Много често става въпрос за
> момичета на крехка възраст. Нима
> всички тук сте били винаги "зрели"
> и не сте попадали в капана на някой
> по-хитър от вас? Малките почват с
> цигарите/наркотиците/алкохола
> почти винаги заради някой друг,
> "по-отракан" от тях и почти винаги
> за да демонстрират "зрялост",
> демек, че правят неща които и
> възрастните правят. Младите хора
> са И идолопоклоници. Дайте им
> някоя рок /филмова/лайстайл звезда
> и са готови да копират поведението
> и само защото в техните очи това е
> човек, който е успял. А успеха в
> младите им глави се дължи и на
> тъпотии като наркотици и
> промискуитетен секс. Колко му е на
> някой папардак да се възползва от
> това? Може и да не го осъдят Тери,
> но като си помисля...колкото повече
> се даде гласност на методите му на
> работа, толкова по-осъзнат може да
> стане избора на моделите му.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографите, моделите и нормите на поведение
Автор: rx   
Дата:   02-03-14 03:59

Каква неосъзнатост какво възползване? Непълнолетни ли са?! Ако са непълнолетни чии го дирят пред "обектива" му голи и в "изнасилени" пози?
Ако са пълнолетни, айде по-сериозно - на 18 ако една жена не знае кога я сърби и кога я боли и в кой случай краката се отварят, кога да знае - на 50 ли? Аз пак питам авторката на темата да си помисли дали би си отворила краката пред някой каквато и да е "обещаната" награда за това, па дори и обещание от устата на Тери. Съмнявам се...
И понеже в моя речник има само една дума за жена, която си отваря краката срещу финансови облаги, моля някой да ме просвети за алтернативен термин с оправдаващо значение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »