Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   02-11-16 20:45

Не знам и не разберам достатъчно, ма все си мисля, че за да постигнат някакво осезаемо подобрение в продажбите, биваше цените да ги свалят, след като не качват качеството на картинката.
Е те това тяло M1_II заедно с грипа HLD-9 + BLH-1(втора батерия) = стартова цена максимум $1500 !!!
Пък цената на PEN-F да смъкнат на $800, а на E-M5_II = $700

300/4 PRO ~ $1600 /€1500
7-14/2.8; 25/1.2; 12-100/4, ~ $800 /€750
12-40/2.8 ~ $650 /€600
8/1.8 ~ $500 /€450
[smilie24] Това трябваше да са цените!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Vanquished   
Дата:   02-11-16 20:58

Трябваше, ама не са...Набримчиха всички нови камери до небесата - Сони А6500 - 3400, Фуджитата Про2 и Т2 по 3300-3500. Добре, че заплатите у нас са високи и не ни бърка много това, че са по 3-4 хилки камерите.

ПП - Одеве съм гледал а7 R за 3200, a7 II е 3500. Ама пак 4/3-АПС-Ц-ФулФрейм на една цена е някак нередно.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-16 22:20

Vanquished ма той A7m2 e старичък вече. А6300 вади горе долу сходни картинки като качество, че и по-хубави понякога. Снимах едно събитие наскоро и от А6300 кадрите просто са с по-хубави цветове на слаба гадна светлина.

Не че нещо ама Фуджито и Олимпуса предполагам ще са на подобно ниво като А6300 със своите уникални предимства и недостатъци. Та цена сходна с А7 м2 си е напълно в реда ан нещата за Х-Т2 и М1 мк2. Виж а6500 ми се струва малко скъп предвид, че тялото не е от същия клас като ергономия - иначе като фотографски и ифлмови възможности е на ниво...



Публикацията е редактирана (02-11-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Vanquished   
Дата:   02-11-16 22:30

Направо древен е а7 II, на цяла година и половина модел. И не мога да повярвам, че най-накрая казваш някоя кропка да е по-добра от фул-фрейм :D Kакво стана с "мизерни дребни сензори" и подобни описания? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-16 22:38

Зависи от контекста. Човек си преценя инструмента според нуждите.

Факт е, че има ситуации когато кропка или м43 ще извади конкурентен резултат. Обаче има ситуации когато м43 и дори апс-ц не стигат.

Знаеш, че аз си държа кропка и фул фрейм. ю


Ако ще снимам портрети м43 ще ми е последния вариант преди сапунерка или телефон и не зависи какъв е апарата и колко е хубав. Ако ще си щракаш общи планове без да те е грижа за 3д излъчване, размацан фон, обем и други щуротии м43 не елошо. Много напреднаха със сензорите. Едно време Е-ПМ1 или там първия им сапунер без визьор беше некъф ужас некъф ад с едни прешарпени снимки.....ама сега не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   03-11-16 10:21

Ето и малко сравнения за шум: цък

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-16 10:49

Браво, страхотно ревю!
Сега остава да излезе поддръжката за различните конвертиращи софтуери, и да се допълни с резултатите от *.ORF
По всичко видяно, си правя извода за около и малко над 1ЕV подобрение по отношение на шума. Това, в комбинация с новото минимално ISO64, би позволило, при ярко слънце да се опазят по-добре светлите зони в кадъра, т.е. и леко подобрение в Динамичния обхват. Може би около 1/2Ev
Резилтатите са точно такива каквито бяха обявени и каквито се очакваха. Нищо повече. Силата на M1 II е в други аспекти. Не толкоз на подобрената картина спрямо останалите m4/3 тела.

Представям си щом това тяло се продава от $2000 /€2000 що ще стане с Panasonic LUMIX DMC-GH5 , поне $2200-2400 цена [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: realnoncho   
Дата:   03-11-16 11:06

Да, силата трябва да е в скоростта и издържливостта. От Олимпус България казаха, че ще се постараят за официалното му представяне тук да има нещо динамично за снимане [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   03-11-16 11:20

Като рагледах кадрите от imaging-resource.com в Raw - пак се недоекспонира, но времената си съответстват с времето за експониране на съответното ISO. ISO 64 излиза добре експонирано както биха очаквали от DXO, но в този случай малко може да се спаси от изгорелите области. Всеки производител си знае най-добре сензора, така че цифрите кото пишат за недоекспониране(DXO) не трябва да се вземет толкова буквално.



Публикацията е редактирана (03-11-16 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-16 12:09

SoftImage : "Всеки производител си знае най-добре сензора, така че цифрите които пишат за недоекспониране(DXO) не трябва да се вземат толкова буквално."

И аз така ги усещам нещата... Преднината на FUJI-X не е чааак толкоз голяма, колкото им се вярва на някои. Що се отнася до снимане на бавно-движещи се или неподвижни обекти от ръка, OLY нямат стигане. Само с изтезание на ISO стойностите не става да се навакса...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-16 12:14

Истинска конкуренция може да се усети най-вече от страна на SONY a6500, ако се опретнат да изкарат няколко свестни обектива за кропската си система

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-16 17:31

„Всяко чудо за три дни” дет са вика!
Днес е втори ден от официалното обявяване.
Утре, за последно я някой се сети за тоз модел....
А след някоя друга седмица при официално представяне у нас, някои ще се сетят, че таз машинка съществува. Ще идат на място, ще побарат с мазни пръсти, ще поцъкат със език, па ше рекат: „то много хубаво, ма кисело туй гроздйе. Дъ гойде друг! Пък и стас калпава сапунерска визия, за нищо ни стаа!”
И те така.
Тихомълком някои ще го поръчат и дори ще снимат с него, без да се хвалят, за са не ги подиграят и/ или завидят. Но сигурно е едно - у нас този модел, няма са с е радва на заслужен успех, те затива и японците, такива като нас дори не ни знаятна картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: марвес   
Дата:   03-11-16 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   05-11-16 08:55

Чудеса стабилизатора: 15 секунд с рук на Olympus E-M1 Mark II

[smilie24]

(... ако вече е споделено - sorry!)


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   05-11-16 11:32

Стабилизацията е супер. Фокусната система вероятно са я изпипали доста. Сензорчето обаче...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 05:03

Сензорчето обаче... за светла оптика си плаче!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 18:29

E-M1 II ЯКО МАЖЕ в шумопотискането

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: hartt   
Дата:   06-11-16 22:37

Кропа от възглавничката ли те впечатли? Като се разходиш по картинката се вижда,че всеки модел си маже по различен начин в различните секции.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 23:39

Да, така е, но при E-M1 II е най-зле положението.
Интересно ще ми е да видя същите снимки, но при изключено от менюто на апарата шумопотискане, изостряне и контрсат на минимум.
Както и резултатите от RAW, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   06-11-16 23:54

Важен е РОУ резултата, джепега няма особено значение, освен това всеки, който е снимал с Оли, знае, че може да се настрои шум/острота. Аз при Оли винаги съм слагал шумоподтискането на минимум и шарпнеса на минимум, защото иначе става боза - шумоподтискаме и отгоре шарпваме.. За сега заявките за бързината са много големи, мисля скоро да пробвам. Чакам с интерес и Пана GH5....

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   07-11-16 10:16

Разгледах кадрите от imaging-resource.com в Raw. Rawterapee ги отвяря без проблем. Аз невиждам подобрение спрямо е-м1 и pen-f.[smilie2]
Мисля подобрението e навсякъде с изключение на сензора - той само е забързан.

>>E-M1 II ЯКО МАЖЕ в шумопотискането
По-интересното е, че Е-М1 по-добре стои при исо < 3200 - в JPG.



Публикацията е редактирана (08-11-16 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   07-11-16 10:25

Което е жалко...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   07-11-16 10:26

м-м-м-да...
Нямам прества дали с настройки това може да се промени, Ако може - ок, ако не ....

Лошото е, че и GH5 ще има подобен сензор. Нещо м43 не успява да се добере до най-съвременните технологии при сензорите. Умишлено ли е???



Публикацията е редактирана (07-11-16 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   08-11-16 21:19

Хм, някой си е поиграл...

Цък

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   08-11-16 21:39

vth41, това е сравнение в JPG, а Oly със стандартните си настройки много маже. Трябва да се сложат на -2 всички параметри и нащата си идват на място(поне при камерите до сега). Това не е интересен тест. Искам да видя сравнение в RAW.



Публикацията е редактирана (08-11-16 21:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »