Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 10:24

gorbi, кога ще показваш примери с A7? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 10:32

gorbi, аз битки не водя.

Краят на предното ти включване бе чудесен:

" ... На kirilius - да му е честит и със здраве да си го ползва... [beer]"

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-13 10:42

SoftImage: Не знам - писах на дядо Коледа - нещо не е оптимистично настроен... :) Може за Гергьовден да се наредят благоприятно звездите [smilie5]

Иван_А - хайде, хайде скромност - боец на невидимия фронт... Ако прелистиш целия форум най-много сигурно ти си писал за м4/3 плюсчета [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   12-11-13 10:43

че те малко плюсчета ли са [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 10:47

и аз се постреснах от първите снимки, ама последващите редакции са по-добри. Само че ми се струва, че файловете не се поддават добре на по-сериозна обработка. Същото ми беше впечатлението от роу файловете на ем5. Май ще се откажа от мераците за м43.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 10:55

itilien, ще ти пратя когато мога примери. Не знам какви са ти очакванията но при кроп системите в момента големи разлики няма. Сравнявал съм в RAW доста кроп камери и видими различия не се забелязват. При ФФ по се забелязва разлика, но там проблемите са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 10:58

gorbi, писал съм и пиша плюсчета, защото това е МОЙ избор.

Често съм се обосновавал, не съм ръсел негативни мнения по другите производители - защото те са ИЗБОР НА ДРУГИ, които имат глава на раменете си.

Уважавам ЧУЖДИЯ избор.


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 11:03

Горби пак се включи да ръси недоразумения!
Явно при него нещата са загубени, както при някои други на хапчета, макар че си мислих, че при него има някаква надежда.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

След последните тестове, които правихме на мрак и на широко плавно се изнесе от сцената и сега видя тук 5 кадъра, и пак започна стремглаво да натиска
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иван му го е казал най-добре... няма, какво да добавя повече
[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-13 11:05

Вие сериозно ли се кефите на тези кадри??? На исо 400 има шум колкото Фуджито ми на 1600. Лелята дето чете книжка [smilie23] ... нито пък някакъв детайл. Не видях кисело грозде, а хора с капаци на очите. За 4000+ ще ме извинявате.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-13 11:09

каран4о: не знам какво видя положително в оная тема за тебе, освен че играчката ти не може да снима на тъмно. Като гледам - не може и на светло...

(Моля ти се kirilius, блокирай ме в тая тема, че каран4о иначе ще му изпържа мозъка пак, вече има тикове като ме прочете, а пък е добро момче и не ми се иска, по-силно е от мене.. [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 11:11

Извинен си - снимай си с Фуджито.

[beer]

/... по-добре ли Ви става, като лепнете някой етикет?[smilie10] /


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-13 11:15

Добре де, Иван_А, кажи ми, с ръка на сърцето, харесват ли ти тези примери?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 11:18

Горби, радвам ти се бе...
... тикове [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Побърка се и ти... гледай да не стигнеш до хапчета.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 11:19

vanquished, с това Fuji няма как да видиш какъв ти е реалния шум(изключение е само с X-A1 май беше). Fuji с тези X-TRANS сензори прилагат нещо като медианен филтър и тушират цветният шум, но и омазват микро детайлите. Както нямат АА филтър(сензорите) така нямат и детайл. Тестовете на DPReview ясно го показват. Платовете, линиите по банкнотата(от цветни стават сиви при Fuji в RAW и JPG). Някои детайли пък са измислени(няма такива) - накратко в стремежа си да крият шума(да се изкарават по-добри от ФФ) имат проблеми с микродетайла и цветопредаването му).
vanquished, примерите са прешарпени(изглеждат с много шум - поне 2 ФСтопа повече), но това не ги прави лоши. Ако се изостря по-малко и се слага праг (последния параметър под Sharp-a - 30-50) няма безсмислено да се изопачава шума, а само преходите ще се подчертават. [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-11-13 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 11:24

vanquished,

Да, харесват ми.
Направих си труда, свалих RAW файловете, конвертирах - има това, което ми трябва.

Шум изобщо не ме плаши.

За тези, които нищо не намират - има Sony/Fuji/...

И все пак, какво Ви става?
Удоволствие ли изпитвате да лепнете етикет, меко казано? [smilie10]



Публикацията е редактирана (12-11-13 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 11:27

Абе не мога да разбера друго...

... излезе нещо свързано с Олимпус и хората се лепят да плюят, като мухи на мед...
[smilie11] [smilie11] [smilie11]
... няма друга фирма, която толкова много да ви бърка в очите...

Какво толкова ви тормози м4/3 и Олимпус, та само си търсите причина, за да плюете [smilie11]

Има толкова други фирми и прекрасни камери... снимайте си с тях и се радвайте на живота!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-13 11:29

SoftImage, всичко идва от липсата на читав конвертор. С Aperture и Iridient Developer всичко е 6+ , но са за МАК.

Иване, какви етикети? На мен М5 ми харесва. Но тук говорим за безумна цена за М1 и примери които не впечатляват(всъщност тези на високо исо са по-добри от тези на ниско) .

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 11:30

SoftImage - последно снимах с един некс 7 и да ти кажа, доста съм доволен от нивата на обработка, които понася. Държи много на вдигане на запушени сенки без да излизат странни цветове, каквото явление наблюдавах преди в роу файлове на ем5.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 11:34

vanquished: "... а хора с капаци на очите. "

Дали аз харесвам твоя избор или не - колко ще ти повлияе?

Точно толкова, колкото дали X/Y/Z харесва моя избор ще повлияе на мен.

За цената - много индивидуално е.



Публикацията е редактирана (12-11-13 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-13 11:35

каран4о: какво общо има плюенето? Ти видя ли горните снимки или пишеш наизуст ? Хората (и аз включително, и аз съм хора) коментират представените от kirilius jpg и raw. За мен качеството е далеч от добро. Даже до некса е далеч. Не знам на тяло или обектив се дължи или на липсата на добър конвертор...



Публикацията е редактирана (23-12-22 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 11:44

Бях първият, който видя снимките... да, обработката е много, шарпът е много, зърното е в повече (от обработката). При добра обработка кадрите са добри, особено тези на исо 4000-5000, както вече писах. Всеки си има индивидуален поглед над снимките. Аз също работя с по-малко зърно. Иван пък добавя допълнително. Зърното не е проблем. Детайл има, дригите плюсове сме ги коментирали.
Свали си роу-а на високо исо и като го обработиш ще видиш, че нещата са съвсем прилични.
Определено Олимпус се развиват в качеството на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 11:49

За обработка на RAW за Е-М1 ползвайте LR 5.3(последния) предния не беше оптимизиран и биеше на червено.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 12:00

Ето го кадъра на исо 3200, прекаран през фотонинджата. Не съм правил кой знае какво. Просто не съм засилвал детайла и шарпа. Ако човек си поиграе, може да изкара още от този кадър без проблем.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/PB110793_v2.JPEG


Това е кадър на 3200 исо и на най-отворена бленда заснет от матрица 3,6 пъти по-малка от вашите любими.
Еми на мен ми харесва резултата!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BAT   
Дата:   12-11-13 12:04

То е ясно, че можете да прекарате през нинджата и да подтиснете шума, както и аберациите, но същото нещо можете да направите и с кадър от Никон Д700, Никон Д610, Сони А7 и резултатът ще е по-добър, Интересно е да се види в суров вариант как са нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BAT   
Дата:   12-11-13 12:05

А се питам ако матрицата е 3.6 пъти по-малка от нашите любими, защо цената е същата?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »