Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 23:03

И аз чакам. Дано ни изненадат за нова година. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 23:05

SoftImage - това дето си го пуснал е за 43, а не за м43

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 23:10

Пратих ти него понеже твърдиш че качеството на изображебието ти е на 1-во място. mzd 9-18 е много компактен и удобен но отстъпва на по големия си брат по другите показатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 23:29

Важно ми е качеството, но не е пък прекалено важно, затова питам дали микро версията си струва парите. Щото то ако ще окачвам големи топузи на малко тяло, накрая ще си загуби смисъла цялото упражнение. Защото М1 със сигурност няма да си купя, по-скоро бих взел или панасоник г5 или епл-5, пък това второто с малката си площ за закрепване на плочката едва ли ще крепи тежки обективи стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 23:42

От двата апарата според мен епл-5 е по-добре. Г5 е със Panasonic сензор и е с доста изразен АА филтър. За цветопредаването няма да говоря. За м43 9-18, serjy мисля може да сподели мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 23:48

епл5 отстъпва по ергономия. Много миниатюрни са му контролите и не знам дали може да се борави с ръкавици с него. Иначе е вярно, че сензора na g5 е малко по-зле.



Публикацията е редактирана (20-12-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   20-12-13 00:00

Огледай се за Е-М5 2-ра ръка, ако искаш повече контроли за управление!
Епл-5 го пробвах с ръкавици. Не че е много удобно, но успявам да го управлявам. Пускането ми е най-сложно.[smile]
С ръкавици, Е-М1 ми харесва повече! [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-12-13 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: rorus   
Дата:   20-12-13 07:59

Иване, не се мъчи с тия мъници - Nikon 5xxx е твоята камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   20-12-13 11:26

никон докато не се научат как се прави лайв-вю няма да им обърна внимание. По-некадърно лайв вю от тяхното няма никъде. А и телата им не ми харесва как ми стоят в ръката. Бутал съм и 5100 и 7000 - не ми харесва нито усещането на пластмасата им, нито самата хватка. Ако е дслр, би бил канон 60д, че там си има всичко, даже и меджик лантерн. Само че не ща да мъкна кила техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   20-12-13 11:40

http://www.dpreview.com/lensreviews/olympus_m_9-18_4-5p6_o20/


Тук е тествано с Е-П1(има доста изразен АА филтър):

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1321/cat/15


м43 9-18 е правен с идея да има добър баланс с тела от сорта на Е-ПЛ5

http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_m_zuiko_digital_ed_9_18mm_f_4_56_review/




Публикацията е редактирана (20-12-13 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-12-13 12:44


Sony Alpha A7r vs Olympus OMD EM1

" Sony Alpha A7r vs Olympus OMD EM1

The Olympus OMD EM1 is one of the most rounded and capable high-end mirrorless cameras to date, so is a natural camera to compare against the Alpha A7r. At first you may assume the Alpha A7r has all the trump cards with its considerably larger sensor, but there's a great deal in the EM1's favour that's important to weigh up. As even though you might think you want a full-frame sensor, you may end up better-served by one that's much smaller.

Both cameras actually share a surprising amount in common. They both have weather-sealed bodies that are roughly similar in size, electronic viewfinders with approximately the same image size and detail, they both have 3in tilting screens, built-in Wifi, focus peaking, eye-detection, 1/8000 fastest shutter speeds, and lots of controls and customisation. Neither has a built-in flash.

Starting with the A7r, its major advantage is the big sensor, four times the surface area and with more than double the total pixels. It'll come as no surprise to learn the A7r will deliver considerably more detailed images and lower noise too at high sensitivities. The full-frame sensor on the A7r also means there's no coverage or depth-of-field reduction to factor in, so an f2.8 lens will actually deliver the same potential blurring effect as f1.4 on Micro Four Thirds. In addition the A7r's focus peaking works during video, it has a panorama mode, 1080p video at 60p / 50p and 24 / 25p, a headphone jack, adjustable audio levels, there's NFC to aid the initial Wifi negotiation with compatible handsets, and the chance to extend its capabilities via downloadable apps.

In its favour, the OMD EM1 has very effective built-in stabilisation which works with any lens you attach, a touch-screen which lets you tap to reposition the AF area or pull-focus during video, deeper bracketing, considerably faster single AF, embedded phase detect AF points for superior continuous AF, faster continuous shooting at up to 10fps (albeit reducing to 6.5fps with AF), a neat Live Time mode which reveals the image building up over a long exposure and built-in timelapse facilities. Arguably its trump card though is access to the broadest and most mature native lens catalogue of any mirrorless system which includes many small and high quality primes.

For me the combination of quicker handling, built-in stabilisation and plenty of native lenses makes the EM1 a better all-round camera for most people, and while the sensor is lower resolution and four times smaller, the detail may be enough for most purposes and the size allows high quality small lenses to be made which are sharp into the corners. The EM1 is also considerably cheaper, indeed almost half the price of the A7r and if you were to buy the A7r with the Zeiss 35mm f2.8, you could instead equip yourself with the EM1 and three or four great lenses.

There's a lot to weigh-up, but if you don't need that big full-frame sensor, there's still very compelling reasons to go for a smaller format. "

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   20-12-13 15:49

Получих преди малко подаръците от Olympus - 43-> m43 преходник и вертикален грип. По Спиди идва пратката. Леко са неграмотни. От Спиди не са в състояние да прочетат името ми написано с латински букви. По луда случайност го получих. Твърдяха че нямало име.[smilie11]

ПП
Браво на Olympus - хубав коледен подарък!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (20-12-13 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: rorus   
Дата:   20-12-13 16:42

Ха, стават чудеса?

Явно Коледата идва!

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-12-13 18:01

Аз си купих моя олимпус от фотосинтезис и не можах да разбера дали попадам сред получателите на подаръци [smilie2]

Аз си купих грипа отделно и му се радвам много. Без него апаратът ми дребнее и кутрето ми стърчи понякога отдолу. С грипа е кеф.

Между другото, имах притеснения относно обявения живот на батерията от 350 кадъра. Наскоро поснимах по-интензивно и ползвах само визьора като преглеждах тук-таме снимки. Изкарах 500 кадъра с една батерия. Това е по-добре. С грипчето, ако издържа 1000 кадъра, ще е ... допустимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   20-12-13 18:29

>>Аз си купих моя олимпус от фотосинтезис и не можах да разбера дали попадам сред получателите на подаръци
Попълваше се един електронен документ за регистрация и след това се праща копие от фактурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   20-12-13 19:03

абе от олимпус.бг са супер [smilie24] харесах си една пен чантичка дето тук я няма никъде и затова взех, че им писах... днес чантичката пристигна и съм много доволен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-12-13 20:25

олимпус.бг - [smilie24]

Една от причините да съм с Оли.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   20-12-13 20:33

ходих преди малко до синтезиса да разгледам епл5 и ем5. Много миниатюрни контроли, които ще са мъка за боравене с ръкавици. Даже на епл5 ми се сториха по-удобни и приятни от на ем5. Само че капака на батерията е близо до винта за статива, а при студено време аз постоянно махам и слагам батерията, защото като не снимам я държа по джобове. Общо взето и двата апарата ме отказаха. Панасоника Г5 ми се видя много по-удобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-12-13 20:35

За Панасоника Г5 - [beer]

"Believe it or not, there is something in us that emotionally ties us to our cameras and camera gear. If there is no connection to a camera for me then it is useless and a waste of money." - Steve Huff [smilie24]

http://www.stevehuffphoto.com/2013/12/20/the-nikon-df-camera-review-by-steve-huff/



Публикацията е редактирана (20-12-13 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-12-13 02:21

Мога да се похваля, че сега снимах едно парти в условия, идентични на сватба (или поне на по-скъпа такава) - отвъд дансинга съм снимал примерно на ф1.8, исо 2500, 1/125" - 1/200" - сравнително тъмно, а на дансинга беше по-светло - около 800 исо на ф1.4 и 1/250" - главно с ефектно цветно осветление.

Изненадах се колко добре се справи олимпусът в тези условия. Да, имаше брак и търсене на фокус напред-назад понякога, но имах и голям процент успешни кадри. Бракът с олимпуса за момента ми е повече отколкото с Nikon D3s-а. Може би страничното ефектно осветление даваше по-висок контраст и помагаше на автофокуса, но да призная - с кеф снимах с олимпуса докато никона ми висеше на другия ремък. Направо ми стана тъжно като започна да ми умира и втората батерия и щеше да трябва да снимам с никона. Двете ми батерии издържаха 1200 кадъра и във втората все още има живот вероятно за 50-100.

С никона фокуса е осезаемо по-бърз из тъмните части на ресторанта, докато на дансинга разликата беше много по-малка. В тъмното олито хънтеше тук-таме с 12-40, но по-често уцелваше веднага.

Пробвах и 45цата на 1.8, която я смятах за отчайващо бавна на тъмно. В конкретните условия ми беше приятно да снимам с нея. Целеше фокус добре и сравнително бързо - подобно на мудничкия ми Nikkor 85mm f1.4G.

С Panasonic 25mm f1.4 снимането е супер. В тъмното е най-бърз от всичките ми обективи. Много остър, доста бърз. Доволен съм.

Попуках малко и със Samyang 7.5mm f3.5 fisheye. Там няма какво да коментирам толкова - уцелих си фокус по начало и си снимах на ф3.5 - много остър, много контрастен. Кеф.

Пробвах и следящия фокус с цел да видя дали фазовия автофокус ще подпомогне снимането. Разочароващ е за мен за снимане примерно на хора, които танцуват на място или се движат напред-назад. Апаратът много се точи, чуди, гласи и след 10 секунди чакане и натискане на спусъка благоволи да направи снимка. Вероятно за снимане на обекти, които се движат в една посока с постоянна скорост следящият фокус ще свърши работа, но в ресторант не бих снимал с него. Намирам го за неизползваем.

Когато купувах фотоапарата бях скептичен за практичността на електронния визьор. Сега се усещам, че в 99% от времето го ползвам и ми е много приятен. Не ми натоварва окото, вижда се добре. Да, малко лагва спрямо дисплея (което не разбирам защо се случва), но вече съм му свикнал на минималното забавяне спрямо реалното действие. Въпреки дребните си забележки към него, го харесвам.

Весело е сега, когато вече съм свикнал като направя снимка, веднага да я виждам във визьора. Когато снимам с dSLR-а понякога се чувствам разочарован, че трябва да си сваля апарата от окото и да гледам на дисплея кадъра. От друга страна това превю във визьора понякога ме дразни, защото се случва да се се загледам в превюто като си мисля, че обекта ми все още е в кадър, а като изчезне снимката от визьора виждам, че човекът е изчезнал и почвам да го търся. Та - плюсове и минуси. Повече е +

С две думи - силно обнадежден съм за използваемостта на Olympus E-M1 за сватбена и парти фотография. Да, не е толкова добър, колкото про тяло Canon/Nikon, но с повече опит и свикване е добре работещ инструмент.

Кефът да снимам с 1-1.5кг по-леко тяло с обектив беше безкраен. Чувствах се отлично и имах мерак да снимам още и още.



Публикацията е редактирана (21-12-13 02:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   21-12-13 07:29

Ако някой с Е-М1 не е свалил PDF-a от първия постинг:

Setting up the OM-D EM-1


Полезно е.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: cvetanvas   
Дата:   21-12-13 10:57

Здравейте,

Според вас, fl 300r струва ли си да я купувам,или да търся алтернативи.Апарата се ползва за любителски неща(снимам си децата предимно)
Някъде из темата,Ivan_A беше подхванал идеята да описваме за полезни настройки/техники свързани с апарата.
Ако някои сподели нещо полезно което е открил,ще се радвам да драсне някой ред в темата на по неразбиращите[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   21-12-13 11:09

BotsRevenge, C-AF е ефективен на добра светлина. В условията, които си го тествал не се учудвам, че резултатите са лоши. Получавам отлични резултати при снимане например на люлеещо се дете срещу мен, но при добра светлина! Ето едно обяснение на проблематиката от един образ пишещ книги за Oly:
http://oly-e.de/forum/e.e-system/137253.htm#0

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-13 11:15

@BotsRevenge изключи си автоматичното превю. Нали има бутон за преглед на снимките, ползвай него,ко гато искаш. Поне на мен с А7 това с preview не ми е удобно, когато правя серия снимки, обърква ме. Това дето си писал по горе е сходно с моето усещане и затуй го пиша.



Публикацията е редактирана (21-12-13 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-12-13 14:18

@hotsnail: Мхм, вариант е, да. Аз в един момент търсех от къде се изключваше и не го намерих. Иначе удобното е, че ако правя серия от снимки и държа на полуспусък или поне го припомпвам, превюто не се показва, та мога да не му позволя да се покаже и да си следя обекта. Та вероятно ще си го запазя включено. Удобно ми е. Прсто е въпрос на свикване.

Особено ужасно е като свикна на посоката на зуума на олито и после вдигна никона, който зуумва в обратната посока. Яко се обърквам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »