Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: insofia.net   
Дата:   06-12-13 01:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: IDA   
Дата:   06-12-13 13:05

"За съжаление за да купя А7, продадох Д700 ... "

Hotsnail,

Направил си голям сакатлък, продавайки Д700. Това е апарат с уникална визия сред никоните. Такъв вече никога няма да бъде направен. Като се поизчанчиш година две с твоето А7 и налееш още една торба пари в обективи за него, без особен прогрес в качеството и въздействието на фотографиите ти, бързо ще му се наситиш, ще го засилиш в базара за малко пари и ще съжалиш, че не си си запазил Д700. Погледни, какво стана с нексовете. Само преди година, тук се вихреше невероятна еуфория за тях, а сега базарът е пълен с нексове. Даже и SONY май ги спряха от производство. А Д700, ако въобще го намериш, държи цена, дори и на 200 хиляди кадъра.

"Смислено ли ти изглежда?"

Имам известни притеснения относно този Такумар. Все пак това е обектив на 30-40, а може би и повече години и не се знае, в какво състояние е. Ти го вземи, тествай го обстойно и ако е рязка бройка и най-вече позволява прецизно ръчно фокусиране в определена точка (не е клеясал, върти се плавно и меко), вероятно ще стане за теста. Можеш да пуснеш и тук малко кадри от А7 с Такумара. Ще ми е интересно.

"Имаш ли м42 преходник за Канона?"

Имам разбира се, но класическото ми 5Д няма Life View и ще трябва да фокусираме на око, което си е малко ... тука има, тука нЕма фокус. Преходникът има и чип за потвърждаване на фокуса, но не е ясно, дали няма да има преден или заден фокус с Такумара. А ти сам разбираш, че за да е показателен тестът, и двата кадъра трябва да са перфектно фокусирани, при това в една и съща точка.

Когато си готов, се обади на лични. Ще измислим нещо по празниците.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: djfroggy   
Дата:   06-12-13 13:16

Аз много се надявам на Контакс Г Цайс 90/2,8 да се сработи добре с автофокусния адаптер. Така ще имам бюджетен, но не лош портретник.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: insofia.net   
Дата:   06-12-13 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: testosteron   
Дата:   06-12-13 14:29

@djfroggy
A7 и Contax G90
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1255248/16

(7-ми пост)



Публикацията е редактирана (06-12-13 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   06-12-13 14:38

135 3.5 най-острия такумар е първия дето е на 46мм резба за филтър и е по-мек от гдр сонар 135 3.5 и юпитер 37А. Но на 24мп ФФ няма да се усети разлика между трите можеби, на 36мп ФФ вече ще проличи. Като ще е 135ца тези трите дето изброих са перфектни за парите си. От по-светлите бих препоръчал тамрон 135 2.5.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-12-13 14:39

IDA,
Много те моля да не коментираш скромната ми личност! Аз коментирам твоите знания и постове, а не наднорменото ти тегло и възрастта ти!
Да започнем от нещо простичко:
"Така че, функционалната неграмотност, както и епитети като "Що за дебилщина?" не ти правят чест!"
- В изречението "Що за дебилщина?" няма нито един епитет! А си се захванал да говориш за неграмотност, пък била тя и функционална!
От многобройните ти мнения в тази и други теми става ясно, че ти не само не харсваш безогледалните технологии, но и тотално ги отричаш. Според теб те са "регрес". Именно затова въпросът ти за канонските обективи е съмнително дебилен, а още по-съмнителна е мотивацията, скрита зад него! Защо, аджеба, се интересуваш от технология, която смяташ и без друго за регресивна? Защо приканваш някой да прави безумни тестове, само и само да задоволи нездравото ти "любопитство"?
Вече в няколко теми се опитваш да пробуташ "снимката с храстчето" и бълнуваш разни метафизични нейни своиства. Егати извънземното храстче, щом "изглежда много пластично и обемно, сякаш е 3-мерно"! Ако почетеш още малко за оптиката, вероятно ще откриеш, че въпросните "пластичност" и "обемност" нямат нищо общо с качествата на сензора!

"Направил си голям сакатлък, продавайки Д700. Това е апарат с уникална визия сред никоните."
- Ето ти бизнес идея: купуваш всички налични D700 и ги продаваш след година-две с огромна печалба!
Не щеш? [smilie11] Що така?
Ама иначе е лесно да се дават глупави мнения на чужд гръб! Че и пророк се извъди:
"Като се поизчанчиш година две с твоето А7 и налееш още една торба пари в обективи за него, без особен прогрес в качеството и въздействието на фотографиите ти, бързо ще му се наситиш, ще го засилиш в базара за малко пари и ще съжалиш, че не си си запазил Д700."
- Да ти имам ясновидското самочувствие!

"Погледни, какво стана с нексовете. Само преди година, тук се вихреше невероятна еуфория за тях, а сега базарът е пълен с нексове. Даже и SONY май ги спряха от производство."
- Тц, не позна! Просто вече не се казват "NEX".
А базарът е пълен с канони и никони. Сигурно всичките са боклуци?
Да ти имам аргументите! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-13 14:43

Ми, храст като храст, кво би трябвало да покаже- не знам[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: RHCP   
Дата:   06-12-13 14:48

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A7-versus-Sony-A7R___916_917

дали на дхомарк трябва да им се вярва?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: itilien   
Дата:   06-12-13 15:23

логично е в базара да е пълно с нексове. Но не щото не стават за нищо, а защото станаха популярни и масови. По същата причина е пълно и с канони и никони.

А храста е символ на самовнушението :) Интересно е обаче, че учен се обосновава по подобен метафизичен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: tllw   
Дата:   06-12-13 16:04

Някакво закодирано магическо послание ли има в снимката на въпросния храст? Защото аз виждам някаква прешарпена мацаница и нищо друго [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   06-12-13 16:13

Hot, А7 има ли пийкинг във визьора?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-13 16:15

Има (нищо, че не съм Hot [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: IDA   
Дата:   06-12-13 18:05

"Защото аз виждам някаква прешарпена мацаница и нищо друго"

"Интересно е обаче, че учен се обосновава по подобен метафизичен начин."



Itilien, tllv,

Като ви чета постовете, защо ли се сещам за следния случай? Съвсем неотдавна станах неволен свидетел на един разговор между момче и момиче в центъра на София. Момичето разлистваше някакъв албум с репродукции на известни ренесансови художници, а момчето коментираше:

"Къв е са тоа Ван Гог? Кво толко му се възхищавате? НарисувАл некви си там омацани слънчогледи и вече се мисли за гоуема работа. ОтрезАл си бил ухото. Ами да си беше отрезАл и още нещо. Мен кво ми дреме? Бахти и художника ..."

Единственото, което мога да кажа в случая е да цитирам един голям български писател, който е казал:

"Пази Боже сляпо да прогледа".


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: tllw   
Дата:   06-12-13 18:13

Ще може ли да ми "преведете" горния пост? Освен някакво доста дразнещо и непредизвикано отношение към непознати, лично аз долавям липса на аргументация и логика.

Та какво реално искате да кажете, с тази надменна купчина думи по-горе?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: IDA   
Дата:   06-12-13 18:22

"Та какво реално искате да кажете, с тази надменна купчина думи по-горе?"

tllv, специално за Вас го казвам още веднъж:

Пази, Боже, сляпо да прогледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-13 18:33

@tllw : Човекът ти казва, че той е като Ван Гог ("известен ренесансов художник", според разказа [smilie5]) а вие с колегата (новопрогледнали слепци) нищо не разбирате от Голямо Изкуство. Този ви диалог ме отказа да питам как се дефинира уникалната "визия" на снимка и как се мери "пластичност" - и аз щях да бъда ударен с някой ренесанс да си знам гьола...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-13 18:35

nyamago [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-13 18:45

Вместо такива глупави въпроси, аз ще попитам (всички) за нещо по-земно и просто:

Нека въпросната снимка да има безспорни предимства по някакъв набор от обективни критерии. Какъв е конкретният принос на огледалото за формирането на този (по-добър) образ върху сензора и в крайния файл?

(Само питам [smilie8])



Публикацията е редактирана (06-12-13 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: tllw   
Дата:   06-12-13 18:56

IDA, IDA...

Този ренесансов човек Ван Гог е починал 1890. А между Вас и него има толкова общо, колкото между Юпитер и сиренето.

Един добронамерен съвет: технологичните знания ви куцат, но пък започвайте да снимате. Защото докато говорите глупости тук, хората правят по-добри (от вашите) снимки не със NEX, а с iPhone.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: tllw   
Дата:   06-12-13 18:59

"Ефектът на Дънинг-Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното. Тази склонност е приписвана на метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си.[1]
Действителната компетентност, от своя страна, може да отслаби самочувствието, тъй като компетентните индивиди могат погрешно да допускат, че другите хора са носители на еквивалентно на тяхното разбиране или познание. Както заключават Дейвид Дънинг и Джъстин Крюгер, „погрешната оценка на некомпетентните произтича от грешка относно самия себе си, докато погрешната оценка на високо компетентните произтича от грешка относно другите“.[2]"

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: djfroggy   
Дата:   06-12-13 19:12

Току що гледам едно ревю на 55/1,8

ревю

Ма що така няма детаил? Аз ли ослепявам, или некадърници снимат? Или обектив от 2 бона дето бил почти като Отус толкова си може???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   06-12-13 19:25

Просто поредният некадърен тест [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: djfroggy   
Дата:   06-12-13 19:33

Дано е така, щото иначе кропското Нексово Сони 35/1,8 на 2,5 пъти по-ниска цена може доста повече!



Публикацията е редактирана (06-12-13 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-13 20:01

Бях забравил, че е петък! [smilie18]

> "..Ма що така няма детаил? Аз ли ослепявам, или некадърници снимат? Или обектив от 2 бона дето бил почти като Отус толкова си може???"

> "...Просто поредният некадърен тест..."


> "...щото иначе кропското Сони 35/1,8 на 2,5 пъти по-ниска цена може доста повече!.."


Надявам се, че се шегувате! Иначе тестът, макар и не лабораторно издържан, е прилично показателен. Да, толкова може един добър Зонар - и то не е никак малко!

Не знам кой и къде го е сравнявал с Оптуса, който е Дистагон и 4 пъти по-скъп. Сериозно ли очакваш да са сравними по качество?

За сведение, Зонар е 80-годишна оптическа схема същата като Юпитер 8 за Зоркий. С повече изчисления, нови рецепти стъкло, по-големи диаметри и нови покрития, по-прецизна механика и монтаж - подобряван е малко по малко през годините, но вече е изстискано всичко и "толкова си може".

Дистагон, от друга страна е много по-сложна оптическа схема, разработвана за Хаселблад (!) 30 години по-късно, във върховите години на новия ("западния") Цайс. Несравнима класа обективи, само идиот може да е написал някъде, че 55/1.8 бил като Оптуса. Което не му пречи все пак да е един великолепен обектив в класа си.

Също толкова смешно е сравнението с кропчето 35/1.8, което "можело доста повече". Колко пповече може? Толкова ли ? (Слез по-долу в страницата и виж "Sharpness").

Не са сериозни такива сравнения и мислене като цяло. Обективите не случайно биват с различни цени. Синьото квадратче и вълшебната думичка "Цайс" може да вдигнат цената при равно качество с 10-20%, но НЕ в пъти. Разликите в пъти са за разлика в качеството. Иначе и на мен (много) ми се иска нещо равностойно на Оптуса за цена на кропчето 35. Нещо като Ферари на цена на Фиеста...

Весел петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »