Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   13-09-13 15:12

Просто не се усещате как повтаряте като папагали това което сте прочели и чули без да мислите. Едни викат - по-добър, с повече кирии и т.н. Силата на 64 битовите процесори [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Ами обяснете ми къде точно е тая сила при телефоните, че нещо не я схващам. А и все още няма написани приложения за 64 битови процесори. Ама нали на презентацията казаха - значи е така.
Отделно колко бил по-мощен??? За човек като мен който ползва iPhone по 3-4 часа на ден - винаги се замислям дали ще ми стигне батерията. Засега добре се справя един 4S с по-стара iOS и даже и неща да го пипам. За мощност си има сървърно или game компютри. Ако може някой да даде пример за мощност в телефона и колко му е подобрила работата ще съм благодарен [smilie5]

Android - ами същите .... като iPhone-a. Дори и да са били назад в началото в последните години дръпнаха. И какво от това??? Освен ползата от конкуренцията да движи нещата напред. Замислете се колко приложения ползвате реално на телефона - навигация, телефон, съобщения и поща. Всичко друго е през таблети, компютри и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   13-09-13 15:21

С премиерата на iPhone 5s на дневен ред отново излезе темата за идентифициране чрез биометрични данни, и по-точно чрез пръстови отпечатъци. Новият смартфон на Apple разполага със сензор за такива, който е вграден в основния бутон на телефона. Тази функция може и да се изключи, но ако е активирана, потребителите могат с докосване да отключват телефоните си и да оторизират покупки в iTunes.

За да тушира опасенията, че тази информация може да се озове в неподходящи ръце, Apple обяви, че тя се съхранява в специална защитена зона в процесора A7, не се изпраща до сървърите на компанията и не е достъпна за други приложения.

Всичко това звучи добре, но е важно да се обърне внимание на нещо друго, пише BoingBoing - биометричните данни да са особено подходящи за идентификация, тъй като веднъж компрометирани, те не могат да бъдат променени, както това може да стане с една парола например. За разлика от паролата обаче, човек оставя пръстови отпечатъци навсякъде и те могат лесно да бъдат събрани.

Преди време в знак на протест срещу плановете на германския министър Волфганг Шойбле за въвеждане на лични карти с биометрични данни, хакери от Chaos Computer Club свалиха отпечатъците му от чаша и ги разпространиха на плака в 10 000 тираж в списание.

Точно в това е проблемът - биометричните данни на всеки от нас (ретина, отпечатъци, ДНК, геометрия на ръката, походка и т.н.) са уникални, но могат лесно да бъдат копирани от чуждо лице без знанието или разрешението ни. Ако това стане, след това няма как да сменим отпечатъците си, характеристиките на ретината или пък нашето ДНК.

//като цяло за мен това е напълно безполезна "екстра"// източник мобилбългария



Публикацията е редактирана (13-09-13 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 15:32

имам доста колеги айфонаджии но всички са супер странни когато искаш да ти покажат нещо на ай устройствата. единсвеното което с удоволстие демонстрират е да мърдат иконките наляво- надясно. гледам колегата опитва се да си качи музика на мп3 айфона му я трие ,вика му ела си я дръпни оригинална в айтунес или там не знам къде. отказа се да слуша музика...пробвам да му пусна снимка през скайп, през уатсъп, не става, доста програми засичам дето при иос са платени а при андроид не. та за това питам, те тука ги ползвате и им разбирате, кое им е тооолкова много убавото?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   13-09-13 15:36

написа:

> ...
> Силата на 64 битовите процесори
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Ами обяснете ми
> къде точно е тая сила при
> телефоните, че нещо не я схващам. А
> и все още няма написани приложения
> за 64 битови процесори. Ама нали на
> презентацията казаха - значи е
> така.
> ...

Както казах, същото беше и когато излязоха 64 битови процесори за компютъри, същото беше и когато излязоха 32 битови процесори. И тогава имаше хора, които трудно виждаха напред в не-далечното бъдеще. Да, в момента няма 64 битови апликейшъни (освен стандартните), но много скоро ще има. Сигурен съм, че в момента производителите на игри са доста радостни от новият 64 битов процесор и това ще се види много скоро когато за iPhone излязат игри с недостижима от другите платформи графика и геймплей. И въпреки, че това вероятно не топли особено много професионалните фотографи, то ще обърна внимание, че по-голямата производителна мощ позволяза да се направят по-добри графични редактори за телефоните. Друг е въпроса, че е възможно таргет групата на Apple да не е точно професионалните фотографи в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 15:40

Е, щом колегата не може да работи с телефона си и не може да си качи музиката значи че телефона не го може и туйто...ние дето го правим без кракове и хитрини нещо лъжем сигурно или живеем в паралена вселена [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 15:42

Сержи , то съшото и тук - питат хората ,защо новия ДЛСР не прави хубави снимки и що е то бленда и бял баланс. И повечето им казвате прочети си упътването и ЗАУ-то е виновно. Та така и с айфоня.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 15:52

http://prikachi.com/images/447/6558447t.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 15:52


http://prikachi.com/images/447/6558447t.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 16:01

добре де ква е тая тайна каква е тая сложна схема дето трябва да си четеж книжката и инструкциите за да си заредиш музика за слушане? мене с андроида как ме прецакаха нема никаква книжка с инструкции [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 16:07

Ми няма тайна, качваш в тюнса и синкваш, но за някои хора си трябва и книжка за да си вържат и обувките. Затова те трябва да си купуват андроид да им е "лесно" [smile]
Сега сериозно, сигурно ще се върна в андроид лагера, никакво развитие в епъл след Джобс, а Андорид-а много го пипнаха напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   13-09-13 16:11

след няколко години windows телефоните ще са много добри според мен :) единствения андроид които бих си взел е http://www.youtube.com/watch?v=L1U-grcDve0

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: chefo1979   
Дата:   13-09-13 16:39

iPhone си е чудесна машина, но най-много в нея ми харесват премиум материалите, които се ползват, както и превъзходният дисплей. Прекрасно усещане и удоволствие е да използваш устройство, изработено от стомана и стъкло.
Встрани от това, няма кой знае какво забележително - прословутото "мазно" движение на операционната си е налице и при конкуренцията и то не от вчера. Стабилността - не коментирам, нямам лош опит с никоя марка и с никоя операционна, изключае Уин Мобайл 6.5 преди много време.

Също така някои колеги като почнат с това кисело грозде - ще рече човек че iPhone струва хиляди левове - повечето от нас в този форум пръскаме доста по-сериозни суми за обективи и тела, айде бъдете по-сериозни и стига се въртели тая плоча.

Мен лично много сериозно ме интересуват възможностите на камерата в един мобилен апарат и тука и новия и стария iPhone издишат като китове сравнени с PureView телефоните на Nokia. Аз лично нямам грам притеснения да ползвам "смотаният" Симбиан, щом върви ръка за ръка с чудесен компактен апарат под формата на вградената в телефона камера.
Моят любим телефон е Nokia N8 - и той е метал и стъкло и Симбиана си върви много приятно, ползвам си нет и поща на него и толкова - смятам че на пазара има още куп телефони които удовлетворяват скромните ми нужди. След време ще ъпгрейдвам до 808 втора ръка или до Лумия 1020 - операционните системи са ми напълно достатъчни. От АйФон бих си взел 4/4с - чудесен и много удобен, както и най-красивият АйФон според мен. Дизайнът на 5-цата определено ми седи странен.
Лично за мен също така 4.5" и нагоре са ми големи за телефон и малки за таблет - ни рак, ни риба, но всеки си има предпочитания.

Също така познавам хора, които са доволни от Епълските телефони и се кълнат в тях, както и хора които са имали такъв и не искат повече да се занимават с тях - разни хора, разни идеали!

Поздрави и не се излагайте, като демонстрирате телефона си като някакъв показател за социален статус!

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pisan60   
Дата:   13-09-13 17:21

Доколкото виждам това е тема за iPhone 5s/5c, а не iOS vs Android или Apple vs The World.
На който му харесват продуктите на Apple, си ги ползва, на който не му харесват - никой не го задължава да купува. Смешни са коментари от типа: "ма то няма нищо ново в него - същия като стария е!" А вие какво очаквате? Да не би пък от S2 do S4 нещо ново и революционно да сте видяли (с изключение на все по-голям дисплей)? Същото е и при фотографската техника - със всеки следващ модел добавят по нещо малко допълнително или се прави обединение от други два апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   13-09-13 17:22

написа:

> изработено от стомана

чак пък стомана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-13 17:41

Поликарбонат е този 5ц, което нищо ново не е. За метала- як е, но трябва кальф винаги. Като цяло освен телефоните и калъфите са много важни уж. Като аксесоари има стотици за тази марка телефони.
Най-което ме притеснява е, че точно пък премиума на материалите не е толкова свръх, както и при другите телефони. Да вземат да си оправят батериите, трябва вече да има технологии и за това- 5дни без зареждане. При каквито и да е условия на ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 17:48

Аам , има сигурно, ама няма да е 550$ "евтиния" телефон . Може и мусака да го научат да прави [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: imitev   
Дата:   13-09-13 18:14

Да бе - 10 дни без зареждане :-)

С малък ядрен реактор...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   13-09-13 18:29

@serjy музика се качва елементарно и не трябва джейлбрейк. Правиш си плейлист(за по-удобно) в iTunes, drag and drop песните вътре даваш да ги sync-не и воала имаш free песни колкото искаш и колкото паметта ти позволява де :d

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: TheOne   
Дата:   13-09-13 19:07

@serjy - що се отнася за изпращане по скайпа и уатсъп...всичко се праща безпроблемно...явно твоите колеги са си взели айфона само за гъзария и не разбират ...е има и хора, които ползват целият арсенал от услуги в айфона [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   13-09-13 23:42

Автор: nevmi
Дата: 12-09-13 19:54

Незнам за какви цени оворите но аз съм в щатите и новият iphone 5S е 199$ s 2 годишен договор към АТ&Т. След месец съпругата ми трябва да подпише нов договор защото този ни изтича този месец и може би ще си вземем Iphone5S.
-------------------------------------------------

Toз пък не ви казва, че ще плаща по 50$ месечна такса на AT за период от две години...

Батериите - питайте айфонистите колко карат и колко ръчкат.
Познатите с Айфони и клавиатурката буквално се мъчат на вайбъра или скайпа. Малък дисплей и не могат да уцелят бутоните / женски ръце...смятайте някои кебапчета/....

Галакси Нот 3 - плейва HD близо 13 часа.... с 3200 mah батерия.

http://hi-tech.imgsmail.ru/hitech_img/source/e1/11/703ea8590ca22cb654aaf8b83417.jpg


т.е. с 4 часа повече от Ноте 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   13-09-13 23:49

Батерията кара около 11 часа Usage т.е ако 9 сутринта хвана телефона и не го оставя нито за секунда ще изкара до 8 вечерта, а това е невъзможно. Това е предимно на 2g и WiFi де и без игри. На 3G и с игри пада към 8 часа, 13 часа HD видео да плейва абсурд. (Това по собствени впечатления, не данните дадени от производителя)

Клавиатурата имам десетки познати с iPhone-и и никои не се е оплакал, като дадеш телефона настрани си става доста едра. По-скоро е въпрос на свикване с времето почваш да пишеш супер бързо.



Публикацията е редактирана (13-09-13 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 11:18


Автор: localhost
Дата: 13-09-13 15:12



Android - ами същите .... като iPhone-a. Дори и да са били назад в началото в последните години дръпнаха. И какво от това??? Освен ползата от конкуренцията да движи нещата напред. Замислете се колко приложения ползвате реално на телефона - навигация, телефон, съобщения и поща. Всичко друго е през таблети, компютри и т.н.




Приложения използвам непрекъснато, според случая:
Фотоапарат и видеокамера с GPS координати, калкулатор, планировчик, галерии със снимки, видео и музика, телефон, интернет, два вида GPS навигация, пълно дистанционно управлениe на ДСЛР, като Canon 5D mk2 - безжично и през USB (жично), отдалечен Remote Desktop през WIFI или Internet, дигитално подписваем (през дисплея) Model release, светломер за паднала и отразена светлина, документен офис пакет, преводач, скенер на QR code... и редица други, но по-епизодично.

S3 - с Андроид.

Да мъкна цял таблет за отдалечено лайвю или светломер, не благодаря.

Сега, на фотоваканцията ме питаха - има ли за айфони някои от тях. Ами не знам за всички, но някои от тях просто нямат еквивалентен апп.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   15-09-13 11:32

написа:

> имам доста колеги айфонаджии но
> всички са супер странни когато
> искаш да ти покажат нещо на ай
> устройствата. единсвеното което с
> удоволстие демонстрират е да
> мърдат иконките наляво- надясно.
> гледам колегата опитва се да си
> качи музика на мп3 айфона му я трие
> ,вика му ела си я дръпни оригинална
> в айтунес или там не знам къде.
> отказа се да слуша музика...пробвам
> да му пусна снимка през скайп, през
> уатсъп, не става, доста програми
> засичам дето при иос са платени а
> при андроид не. та за това питам, те
> тука ги ползвате и им разбирате,
> кое им е тооолкова много убавото?

Хубавото е че не забива.Нали сме все големи тарикати и търсим безплатното[smilie3]
Смешно ми звучи някой като даде 1000+лв и като ревне после че трябвало да даде 1$ за някакво приложение[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: CaracolStudio   
Дата:   15-09-13 11:35

Генчо как подписваш Model Release на тела .Питам съвсем сериозно защото смятам да го правя това на Ай пада ,има доста APP Release Form ама са само на Английски .

Относно тия които се оплакват от големината на дисплея на Iphone ,че е малък явно не четат това е Iphone повтарям PHONE .Изключително ми е смешно като видя някой да говори по Galacy Note закрива му цялото лице ,че ако говориш на плажа по дълго ще ти изгори само едната страна:)
Пробвайте да сложите някое Note в дънки и да ви е удобно .Според мен дисплея си е ОК ако го направят по голям ще е грешка.Има си iPad и I pad mini за който иска големи дисплеи .

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   15-09-13 13:55

Дата: 15-09-13 11:32

написа:

> имам доста колеги айфонаджии но
> всички са супер странни когато
> искаш да ти покажат нещо на ай
> устройствата. единсвеното което с
> удоволстие демонстрират е да
> мърдат иконките наляво- надясно.
> гледам колегата опитва се да си
> качи музика на мп3 айфона му я трие
> ,вика му ела си я дръпни оригинална
> в айтунес или там не знам къде.
> отказа се да слуша музика...пробвам
> да му пусна снимка през скайп, през
> уатсъп, не става, доста програми
> засичам дето при иос са платени а
> при андроид не. та за това питам, те
> тука ги ползвате и им разбирате,
> кое им е тооолкова много убавото?





aз си качвам мр3 без проблем пращат ми снимки получавам снимки всичко си е наред ,мисля че само могат да говорят хора които са имали айфон а не какво са чули от някой познат .
всичките ми познати се оплакват от андроида и нито един с айфон
това си е избор като канон и никон на който му харесва повече дадена марка тази си купува

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »