Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: ranopile   
Дата:   22-11-14 23:24

Ако е за кеф и имаш парите си вземи 5D Mk III. Намирайки се в подобна на твоята ситуация избрах 1DX и изобщо не съжалявам. Като обективи от зумовете бих ти препоръчал новия 16-35/4L IS, а също и 24-70/2.8L II и 70-200/2.8L IS II. С тези три обектива покриваш диапазона от 16 до 200 със съвсем прилично качество. А за случайте когато ти трябва нещо по светло и леко 14/2.8L II, 24/1.4L II, 50/1.2L, 85/1.2L II и 135/2L са чуседни обективи.



Публикацията е редактирана (22-11-14 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: realnoncho   
Дата:   22-11-14 23:38

Като гледам обективите с които снима в момента последния питал са доста далеч от изброените от ranopile [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 00:10

5DIII ще му усетиш предимството ако снимаш спорт, или репортажни събития, които изискват следящ фокус на странични точки при лоша светлина. Като ползвател на 6Д, това откривам като недостатък единствено. За портрети, пейзажи и всичко останало 6Д-то ще ти свърши много добра работа и ще останат пари за стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: viktorio009   
Дата:   23-11-14 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: fireflash   
Дата:   23-11-14 01:34

И пак се почна меренето на пишки... човека ви пита нещо конкретно!
Според мен майстора си е майстор и с най-тъпото тяло. Пипал съм mark III определено ергономията е сходна с mark II и 7D. Относно точките ако работиш само с централна, тия 62 останали ще им бършеш пепeляка само ;) Другия кофти момент е че нямаш бутони в ляво за бърз достъп на 6D, всичко се случва с дясна ръка само...

И аз съм пред същата дилема колега и въпреки минусите, мисля да взема 6D с 24-105 :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Chipsy   
Дата:   23-11-14 05:52

написа:

> Веднъж усвоено фокусирането със
> централната точка с последващо
> прекадриране, става
> най-разпространения начин за
> снимане. Не е случаен факта, че
> някои от средноформатните системи
> имат само една централна точка за
> фокусиране. Те просто не са
> предназначени за снимане на екшън.
>
> [smilie24]


Глупости, това може и да става за пейзажи на ф8 и нагоре, обаче за бързо репортажно снимане на отворени бленди ще имаш точен фокус на куково лято с това прекадриране и централна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 11:54

Здравейте отново! Незнайно защо снощи от телефона 2 пъти не ми публикува ЦЯЛОТО съобщение... Та сега наново! [smilie11] В голяма чунденка съм и аз между 6Ди 5Д марк 3. Снимам основно деца, тоест не статични портрети, и тук там възрастни. Понякога и пейзажчета, но основно за децата. Основно ми е хоби, но започнах да имам доста интерес да снимам други хора, та се надявами някой лев да изкарвам. На този етап се съмнявам обаче да стане толкова много, че да експлоатирам камерата нон стоп, но да видим. В момента съм с Канон 650Д и 50мм 1,4 и 85мм 1,8. Китака (18-135мм) ползвам много рядко. Та сега като сменя тялото поне ще си имам хубави портретни обективи и на първо време няма да мисля поне за това. НО задължително трябва да взема някакъв хубав светъл зуум, примерно 24-70мм 2,8 за разни събития и пейзажчета. 70-200 2,8 прави страхотни портрети, но е огромен и тежък и много бих се замислила при положениче, че имам 2 портретни (по-натам мисля да заменя 85мм с 135мм Ф2) да взимам и него и то за толкова пари... А ако е и в комбинация с тежкия марк 3... няма да мога да го нося.

ТА приемам съвети на какво да заложа. Оправдани ли да допълнителните 2000лв за моя тип снимки - деца и евентуално някое друго събитие?



Публикацията е редактирана (23-11-14 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 12:07

Chipsy, напълно съм съгласна с теб, особено за моя случай. Абсурд с тичащи и постоиянно мърдащи деца и бебета да прекадрирам постоянно...

Muzikantini, като те чета май съм за марк 3? Иначе какъв е смисълът да сменям 650Д с 9 точки с 6Д с две точки повече. Не разбнирам много но страничките точки на 6Д, макар и да е ФФ, не са ли еднакво светловислни с тези на кроп от моя клас? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 12:40

За тичащи деца ще ти трябват много точки с всичките им екстри. За по-статични неща 6д е много добро и разликата спрямо 650д е огромна. Аз снимах с 600д и 6д и разликата e night and day въпреки че уж точките са същите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 12:44

На 6Д Средната цепи мрака -3ev но страничните дори не са cross-type, ще имаш случаи когато все едно ги няма, когато се купуват такива работи е добре човек да пробва за да прецени ще му върши ли работа( в зависимост от това какво и как снима).За сравнение на 650Д всички мисля са cross-type, но чувствителността в тъмното е доста по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 12:52

Проблемът с линейните точки е, че не са dummy proof, тоест не може да ги сложиш където и да е и да очакваш, че ще фокусират, имат си своите ограничения, които ако се познават, няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 12:58

Точно това имах предвид, а проблеми понякога ще има, защото се налага да фокусираш не където искаш, а където може или със средна и прекадрираш, както казах в зависи от това какво и как снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 13:13

Само човек който не е снимал деца може да предлага да се прекадрира централната точка.

Човек трябва да си гледа само композицията и моментите а не да се прави на факир .

Това 6Д го забрави за динамично снимане.

За пейзажи и кеф става.

Дали си струва 2000лв повече?

Всичко си струва когато го ползваш и си вадиш хляба,когато е за кеф може и с телефона .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 13:43

Децата няма фокусна система дето да е абсолютно удовлетворяваща за тях ;), там трябва макс бърз фокус с макс много точки бърз тракинг, добра чувствителност на тъмно и никога не стига ;).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 13:53

Техниката не е всесилна !

Към децата внимателния подход който ангажира вниманието им е ключа към хубавите кадри.

За всяка задача си трябва тактика.

Ползването на главата единствено за равновесие не помага...



Публикацията е редактирана (23-11-14 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 13:54

pmartinov, боже колко си прав! Аз направо се чудя за какво прекадриране пишете, когато става дума за деца. :) Ако снимам възрастен, който е наясно, че му правя портрет и е ок да стои неподвижен - ок. Но за бебета и деца... Там трябва да си факиресто бърз с кадрирането, настройките )щот снимам на М), фокуса, щракането! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:00

Снимане с М на динамика е мазохизъм...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:15

Така е. Причинявам си го. [smilie5] Понеже обичам да снимам на отворени бленди, но с децата и скоростта е адски важно, се наляга да имам аз пълен контрол... Тегаво е, но... засега не съм успяла да намеря по-работещ вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Тед   
Дата:   23-11-14 14:18





Публикацията е редактирана (23-11-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:19

С кропката може би това е единственото решение,но фул-фрейма има още по-малка граница на рязкост и подобен подход няма как да сработи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:24

Тед при положение,че ти даваше уроци по фотография на Калин Руйчев теб само в захлас мога да те следя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:28

хихи нещо се отклонихте от темата май. [smile] Та какво да взема в крайна сметка? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:33

Тед е малко напрегнат,както обикновенно ,трябва да му намеря една хубава пловдивчанка да го укроти:)

Всичко зависи от плановете ти.

Ако искаш сериозно да се занимаш с фотография няма как да нагазиш в блатото само до колене,ще трябва да се прежалиш.

Цялата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:44

Да и аз все с такова усеща съм. Не се доубеждавам само защото не е точно да смятам "да си вадя хлява с това", а по-скоро да припечелвам допълнително встрани от основната ми професия, но с идеята, че МОЖЕ АКО стана много добра и достатъчно търсена, да ми стане и основно... Та се чудя дали да минаването през 6Д с ясното съзнание, че не е най-доброто, за което мечтая вече месеци само защото "още не съм готова за него", ма евентуално не съм готова, или директно да си нагазя отсега в дълбокото, пък да става каквото ще?! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:59

Компромисните действия водят до копромисни решения.

Колко повече неща прави човек толкова по-зле стават.

Моя съвет към теб е прави само едно нещо,но го прави по възможно най-добрия начин.

Разпиляването на ума го прави слаб.

Ако искаш да постигнеш нещо забележимо върви с всички сили само в една посока,без да гледаш встрани,всяко отклонение те прави по-слаба.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »