Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: gbdesign   
Дата:   04-09-13 23:52

И аз я имах тази дилема... и си взех D600... на Nikon. Хем според повечето ревюта ги бие и двата, хем струва по-малко и от по-евтиния 6D.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: localhost   
Дата:   05-09-13 03:55

И аз доста се чудех за 5д3 ама накрая отидох в магазина, поогледах кое какво, пипнах едно две тела и си взех 1dx. Дето се вика кефа цена няма [smilie5]. Така че се отбий до някой магазин и разгледай. Ако нямаш обективи може и друга система да ти хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:14

"localhost" ти си егаси кел*ша - пипнал си 1-2 неща и ти е харесало...
"pawel.stefanov" пита за 6Д, а ти в къщата на обесения говориш за бесило.. е и аз не съм прав точно с поговорката, но е ясно накъде бия.

Мое мнение - "pawel.stefanov" купи си 6Д и обективи.

P.S Като гледам колегите с 5 Mark III, Марк Антоний, Калигула - какъв творчески Тупик, Бездарие... и следствие на това Спамене - то Другото дето е слабо 1100Д или 3100 Никон...

Ми снимайте си с 1dx бедните фантазии... - други апарати няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: localhost   
Дата:   05-09-13 04:32

piknik: странно преценяваш хората без да ги познаваш. Не говори добре за възпитанието ти и културата. Аз просто имах набор от обективи и исках да си взема тяло Canon. Затова и гледах 1-2 неща само. И не обяснявам на другите колко са смотани и бездарни да не могат да изкарат едни 10 бона за тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:36

Извинявам се ако съм те обидил. Не съм искал... просто така прозвуча от твоя пост "1dx".

Това знаеш много добре, че стряска даже Никонци и Хаселбладци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:53



П.С Темата е 6Д 5 марк 3.
6д е 3300 лева - 5д е 5300 лв. За 2 бона стъкло - страхотно! Ходи направи разлика в снимките с китов обектив.

Пак ще пусна линка отново: той всичките с Хаселблад и Мамия ги е снимал, забравих Лайка и Карл Цайс. Това е шега разбира се[smilie5]

Ето какво се прави с прост апарат и китак:
http://www.robertmekis.com/?kateg=photos&subkateg=landscape&obsah=photo201n1

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: chukov   
Дата:   05-09-13 09:11

В интерес на истината по-добре за тия 2 бона разлика да се инвестира в сериозен обектив макар и на старо

не казвам какъв, защото не знам какво ще се снима, но си струва да се купи 6д + обектив

По-горе просто цитирах разлика между двете тела, доколкото е стоял въпросът каква е тя. Но разумната постъпка е 6Д в случая

Все пак не говорим за тежка експлоатация в професионална работа или поне така мисля, че стоят нещата в конкретния случай

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   05-09-13 09:17

Ш-ш-ш-ш-т! В този форум споменаването на това име (Роберт Мекис) се преследва с цялата строгост на закона[smilie5]. Той понеже бил магьосник в ползването на Фотосопата та неговите снимки не се броели - ха-ха-ха![smilie10] [smilie5] [smilie10] [smilie5]!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: burningice   
Дата:   05-09-13 09:29

ЗАУ-то може да компенсира разликите в автофокусната система между 6Д и 5Дмк3 (дано последния да не е с АФ на 5Дмк2, защото ще е с АФ от 2005г.)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: SLX   
Дата:   05-09-13 10:18

Още веднъж да се изкажа, въпреки, че изобщо не се смятам за фотограф. Последното не ми пречи да съм имал Марк 2 преди 6d-то. И от висотата на аматьорското си незнание мога да твърдя, че автофокусната система на 6д е по-добра от тази на марк 2, което не е особено трудно, май [smile] И за 98% от всички нужди, които имам е 100% достатъчна. 6д фокусира много, ама много добре в кофти светлинни условия до -3 EV от маркетинговата информация, което съм изпитал на практика и потвърждавам. Разликата от 2 бона с марк 3 може и да си струва, но не и за непрофесионална употреба. Бих искал да видя поне една снимка на пишещите в темата на скорос 1/8000, просто ми е любопитно. Също мисля, че 6д е таргетиран точно към такива ентусиасти аматьори като мен, на които не са им нужни допълнителни доказателства, че Марк 3 сам по себе си не произвежда шедьовъри [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-13 10:23

6д ще си иде ама хубавия обектив не :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   05-09-13 11:45

Благодаря на всички за отговорите. Главно снимам Портретна и Ландскейп фотография. Не мисля да се занимавам с това като професия. Мислех за 6Д + 70-200 2.8 2-та версия + 17-40. А за 5Д си мислех 70-200 ф4 ако успеят да стигат [smilie5] . Знам, че стъклото е по - важно, но 5Д-то с автофокусната система е извънземно! В много ситуации кроснатите точки са много важни.
Ще цитирам колега, които реши да ми пише на лично и да ми даде много добър съвет. " 6д има 9 точки от които 1 кросната, а марк 3 има 61 от които 41 кроснати и 5 двойно кроснати! Ако снимаш на отворени бленди, както аз, задължително ти трябват и други точки освен централната. "

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 11:51

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8
Това ти е оптималния вариант за портрети и пейзажи на Канон. Каквото и да вземеш друго като обективи - рано или късно ще стигнеш до това.

Реално, ако не си вадиш парите с това - безогледална система на цената на 5дм3 ще бъде с прекрасни обективи и тяло с прецизен контрастен фокус с едно докосване. Ако ти е о=интересно - на л.с. мога да ти покажа примери за портрети и пейзажи...

За протокола - аз съм с 6Д (в базара е [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   05-09-13 13:12

при слънчево време и бленда 1.2/ 1.4 на исо100 със сигурност трябва скорост над 1/4000 доста често
само казвам
[smilie5]

написа:

> Още веднъж да се изкажа, въпреки,
> че изобщо не се смятам за фотограф.
> Последното не ми пречи да съм имал
> Марк 2 преди 6d-то. И от висотата на
> аматьорското си незнание мога да
> твърдя, че автофокусната система
> на 6д е по-добра от тази на марк 2,
> което не е особено трудно, май [smile]
> И за 98% от всички нужди, които имам
> е 100% достатъчна. 6д фокусира много,
> ама много добре в кофти светлинни
> условия до -3 EV от маркетинговата
> информация, което съм изпитал на
> практика и потвърждавам.
> Разликата от 2 бона с марк 3 може и
> да си струва, но не и за
> непрофесионална употреба. Бих
> искал да видя поне една снимка на
> пишещите в темата на скорос 1/8000,
> просто ми е любопитно. Също мисля,
> че 6д е таргетиран точно към такива
> ентусиасти аматьори като мен, на
> които не са им нужни допълнителни
> доказателства, че Марк 3 сам по
> себе си не произвежда шедьовъри
> [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 13:23

При ярко слънчево време портрет не се снима, прекалено е остро осветлението, освен някоя баба с бръчки, но там може спокойно да се позатвори блендата [smile] А освен това 6Д има исо 50... [smile] Не е фактор тая скорост. За сериозните фотографи освен това има и НД филтри, може и над модела да има дифузьор и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   05-09-13 13:36

Несъмнено 5Дмк3 е класа над 6Д, но съм убеден, че за пейзажи, за любител "несъвършенствата" на АФ система на 6Д са несъществени... за любител дори и напреднал. В крайна сметка снимки ставаха и със старите 300Д и Д50....

Ако парите ти не са проблем - грабвай 5дмк3

но ако помислиш рационално - мисля 6Д+ качествен обектив си заслужава повече от 5Дмк3 без обектив.... в крайна сметка тялото е "консуматив" след 4-5 години ще го смениш....[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Rand   
Дата:   05-09-13 13:37

Автор: gorbi
Дата: 05-09-13 11:51

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8


Хубав комплект. Още по-прекрасна цена - 13086.00 бг левчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: M_D   
Дата:   05-09-13 13:42

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8
Това ти е оптималния вариант за портрети и пейзажи на Канон.


Аз всички пейзажи, дето съм снимал през живота си, съм ги снимал между 35мм и 80мм.
Само казвам. [shtrak]

Между другото, за пейзажи и портрети не ти трябват АФ точки. Нито кроснати, нито никакви. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-13 13:44

Тря му една точка Б [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 13:44

ами добавяме тогава и 24-70/2.8 за универсалност... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   05-09-13 14:07

Точно за портрети под различни ъгли кроснатите точки са много важни [smile]



написа:

> Между другото, за пейзажи и
> портрети не ти трябват АФ точки.
> Нито кроснати, нито никакви. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tuizzl   
Дата:   05-09-13 14:55

За портрети и пейзажи.
6D + 24-70/2.8 + 85mm/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tzl   
Дата:   05-09-13 15:21

Без да започвам да коментирам несъстоятелността на съветите за "портретни" и "пейзажни обективи", бих казал, че тялото се избира според 2 основни критерия и те са:

1) Натовареност, с която ще се ползва - честота, атмосферни условия и т.н. Тук играят ролята на материалите и сплавите, вложени в направата му. Теглото е също от значение и ако се избира със затворени очи има голяма вероятност по-тежкият да се окаже по-добрият.

2) Функционални особености. Тук не говоря за брой функции изобщо, а за брой функции, които един фотограф би ползвал. Това, че имало "хубави функции", няма никакво значение ако те реално никога няма да влязат в употреба.

Ако човек не знае какво да купи, значи не е готов за подобна техника и препоръчвам или да не купува нищо, или да вземе по-евтино, за да не се мине с много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   22-11-14 17:17

Здравейте! Искам да побутна тази тема, вместо да пускам нова. Накратко естествено и аз се колебая между марк 3 и 6Д. Снимам основно деца (движещи се обекти

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: k7   
Дата:   22-11-14 19:54

Без да съм се ровил много си се насочих след 5DMark2 към 5DMark3. Взех го преди 10ина дена. Нямах много време да го разцъкам, но засега впепатленията ми са повече от добри. Бая пари е (донесоха ми го от Дубай за 4325 лева, чисто нов) и мисля, че никога няма да съжалявам :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »