Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Психология на фотографията .
Автор: petio0o   
Дата:   02-07-13 21:17

Здравейте . За първи път пускам тема , защото на повечето ми въпроси е отговорено по няколко пъти [smile] , но преди 2-а дена видях в сайта на "Photosyntesis", че е имало лекция на тема "Психология на фотографията" , която очевидно съм пропуснал . Ровичках в гугала обаче не открих нищо конкретно по темата. Молбата ми е който знае нещо по въпроса да праща линкове и евентуално заглавия на книги . Благодаря . [smile]

 Re: Психология на фотографията .
Автор: VladX   
Дата:   02-07-13 23:00

Здравей! Аз бях на лекцията. Беше интересно и лично за мен си заслужаваше.
Учудващо малко хора имаше. Бяхме 10-тина човека. За мен са малко. Пък може би и бройката да си е нормална.
Аз също търсих информация по темета в нета, но не намерих, понеже ми беше интересно и исках да изнамеря някакво четиво по темета.
Майка ми искаше да дойде понеже е психолог, но беше на работа и тя търси информация, но отново без успех. Има подобна информация, но не е това, което беше на лекцията!
Ако си от София, може да се видим на по бора и да си поговорим по темата. Ти искаш инфо, аз пък обичам да говоря като добавим и биРА си става цяла филосоФИЯ [smilie18] [cool]



Публикацията е редактирана (02-07-13 23:02)
 Re: Психология на фотографията .
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-13 23:04

за какво иде реч в тая психология?

Работа с модел? Успешни поведенчески модели за фотограф или какво точно?
 Re: Психология на фотографията .
Автор: petio0o   
Дата:   02-07-13 23:08

Приятелски завиждам , че си посетил лекцията [smile] . За съжаление не съм от София . Продължавам да търся информация , но без успех . [beer]

 Re: Психология на фотографията .
Автор: petio0o   
Дата:   02-07-13 23:11

В лекцията по психология на фотографията ще говорим относно това, как с използването на различни символи, цветове и знаци, можем да обогатим съдържанието на една фотография.

Основни теми:

- Възприятието- начина, по който мислим и усещаме една снимка

- Използването на символи и знаци във фотографията и силата на тяхното послание

- Съставяне на емоционално съчинение по снимка.

Целта на лекцията по психология на фотографията е да се научим да превеждаме посланията на образите. Това е нужно, за да можем да ги използваме по–пълноценно в процеса на създаването на самата фотографията.

Това го копирах от "Photosyntesis" !
 Re: Психология на фотографията .
Автор: VladX   
Дата:   02-07-13 23:18

Не, hotsnail! Ставаше въпрос за неосъзнато внушение на символите. Под символи имам предвид цветове, разни детайли, например като ръце, устни, ключ, котва и др. Тези неща не означава че трябва да са на фокус и да е акцентирано върху тях. Може да са на дефокус и да са затънтени някъде в катъра.
Тези символи са индивидуално възприемани спрямо личните ни преживявания.
И каквото определение дадеш за някаква снимка, това е отражение на сами я теб до някаква степен!
Това не мога да го изпиша само в един пост. Може да ви звучи не разбираемо и дори противоречиво, но темата е доста обширна и наистина не мога да го изпиша всичко това в момента....



Публикацията е редактирана (02-07-13 23:22)
 Re: Психология на фотографията .
Автор: petio0o   
Дата:   02-07-13 23:22

Много ми е интересно ! И все още не намирам информация . [smilie9]
 Re: Психология на фотографията .
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-07-13 23:31

Абсолютно ненужни лекции са това, подобни неща трябва да се знаят за обща култура от всички които се занимават с някакво творчество. Затова и не намирате нищо по темата в Интернет. Мен лично ме въртяха 4 учебни часа по това което може да се каже и обясни на един дъх.

Ако наистина се интересувате можете да го намерите при изобразително изкуство. Мислено е доста преди фотографията по тази тема

Успех [beer]



Публикацията е редактирана (02-07-13 23:35)
 Re: Психология на фотографията .
Автор: VladX   
Дата:   02-07-13 23:51

А нали се сещаш че не всички тук се занимават основно с фотография или каквото и да е било друго изкуство. Не всички тук ежедневието им минава в творене на изкуство!
Безсмислено за теб, но за хората които искат да научат нещо ново не е е безсмислено.
Аз цял живот се занимавам с изкуство и лекцията за мен си заслужаваше, беше интересна и в никакъв случай не беше безсмислена!
 Re: Психология на фотографията .
Автор: victory13   
Дата:   03-07-13 00:22

прегледайте книгите на майкъл фриимън примерно първите 3:

http://www.amazon.com/Michael-Freeman/e/B001H6O9XA


в книгите за композиция всички тези въпроси по-горе са разгледани малко или много... също и това, за възприятията:

http://www.amazon.com/Focus-On-Composing-Photos-Fundamentals/dp/024081505X


мисля могат да се намерят за сваляне...
но трябва да отбележа изключителния напредък напоследък на вносителите на фото-литература, примерно в книжарницата в мола на стамболийски [cool]

успех[beer]
 Re: Психология на фотографията .
Автор: violator   
Дата:   03-07-13 00:29

Аз цял живот се занимавам с учене и мога да ви кажа, че някои неща не се учат. [smilie5]

Съвсем сериозен съм.

 Re: Психология на фотографията .
Автор: jino   
Дата:   03-07-13 04:01

Интересно идоста подценено .
 Re: Психология на фотографията .
Автор: compur   
Дата:   03-07-13 07:33

[smilie24]
 Re: Психология на фотографията .
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-13 08:04

Подкрепям идеята да се четат книжки за живопис. Все пак там хиляди години са мислили за внушенията на цветовете и формите. Та мисля си, че е доста надълбоко разработена таз тематика. Фотографските книги от моя опит са плитки и основно дават рецепти за полуграмотни резултати. Опростяват уж правилата, а всъщност губят идеята.

Сигурно е била интересна лекцията

Инак потърси за символи в живописта. На английски ми излязоха тонове писания. Дори някой интерактивни дето разглеждат картини и помагат да видиш символите и да разбереш кое за какво е сложено.

Аз съм малко скептик защото много от тия внушения разчитат на културни наслагвания. Пък тези наслагвания се променят както географски така и във времето



Публикацията е редактирана (03-07-13 08:16)
 Re: Психология на фотографията .
Автор: gogzy   
Дата:   03-07-13 08:27

Въпроса е кандидат-фотографа да се научи как да ги използва. След това вече спокойно може да замени котвата с палка примерно [smilie5]
 Re: Психология на фотографията .
Автор: Malakar   
Дата:   03-07-13 10:00

Хотснейл, не бъди скептик. Идеята е да схванеш принципа на влияние на символите върху възприятията и да намериш символи, които най-добре да повлияят на аудиторията ти спрямо идеята, която целиш да предадеш.
 Re: Психология на фотографията .
Автор: тьма   
Дата:   03-07-13 11:21

hotsnail , ме е изпреварил - психологията на фотографията едва ли е кой знае колко по-различна от тази на живописта, а по тази тема има писано много[smile]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.