Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: opepi   
Дата:   30-06-13 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: McNicko   
Дата:   30-06-13 16:11

Какво значи по-отговорна работа?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: bpn   
Дата:   30-06-13 16:16

Така като гледам какво представлява споменатото Fuji, канона е доста по-добра машина.
Особено ако се снима в RAW съм сигурен, че канона може да извади супер резултати.
Проблема е, че и той е доста стар и съответно, според това, което чета, е доста бавен, особено при запис на файл.

Иначе ако досега сте ползвали фуджито за същата "отговорна" работа, то не би трябвало канона с нещо да е по-зле за нея. [smile]

Дали Pro 1 си заслужава като покупка ще зависи най-вече от цената, но аз лично не съм го виждал за под 200 лева...[smilie8]

П.П Моят съвет е да се насочите към нещо по-ново с поне Digic II - нещо от G или S серията, ако държите да е фиксирана оптиката.[smile]



Публикацията е редактирана (30-06-13 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-06-13 16:25

Преди три-четири дена се наложи да поснимам с един служебен Канон Про1 - ами бавничък си е - и при фокусиране, и особено при запис на файл. Съвременните hi-end сапунерки са доста по-бързи от него. Но пък картинката никак не е зле (особено при базово ИСО).

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: sirkhann   
Дата:   30-06-13 17:33

Ей сега ще дойде Canon и ще ви каже колко награди е спечелил с дъртия Pro-1 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 17:36

Преди 6-7 години снимах едно лято с Canon Pro 1 - беще си доста куца машина още тогава. Някои неща, които ми направиха впечателние:
- Висок шум още на ISO 200, a ISO 400 (максималното) е почти неизползваемо.
- Вариото е стъпково, с елетронен контрол. Обективът винетира сериозно на отворена бленда.
- Бавен автофокус.
- Батерията пада дразнещо бързо - не помня точната цифра.
- Белият баланс на изкуствено осветление е неточен и не може да се коригира.
- Много бавно записва на картата.
Иначе апаратчето е с доста добра ергономия, а обективът е учудващо светлосилен и в дългия си край.
В сравнение с Fujifilm 3800 е сериозен ъпгрейд, но в наше време можете да се обзаведете с доста по-добра техника за приблизително същите пари.
Успех! [beer]



Публикацията е редактирана (30-06-13 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: fotocolor   
Дата:   30-06-13 18:22

Става,наистина бе добро апаратче.Най големият му недистатък сега вече по-бавният автофокус.За времето си бе наистина нещо върховно.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: iasen2   
Дата:   30-06-13 19:15

някаква нова мода е във форума да се пита за сапунерки :) Така и не каза каква е сериозната работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: asahi   
Дата:   30-06-13 19:43

Имам Про 1. Става за сериозна работа, но се работи по-трудно. Ползвам го за туризъм. За мен не е проблем да снимам отговорни неща с него, но за теб може да е. Всичко опира до опит. За ей такива работи няма грешка:


https://photo-forum.net/static/forum/2013-06/ovfg5355.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/165/s_1311012347_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chukov   
Дата:   30-06-13 19:59

Очаквам Генчо Петков (canon) да се включи :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Canon   
Дата:   30-06-13 22:50

Ще глобяваме Чуков за провокационни постове.

Аз съм много доволен от Про 1.
Става и за сериозна работа, ето кроп от рекламна 8МП снимка, от 2005г.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-06/axde5995.JPG


http://propho.net/downloads/1/_MG_2948A.jpg





И досега, само с него може дистанционно (от лаптоп) да се командва зумването на Л обектива. Разработка преди десетина години!

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 22:54

Много неща ставаха за "сериозна работа" през 2005 г., но не стават и за крив чеп в 2013 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Canon   
Дата:   30-06-13 23:27

Ми като гледам "нещата" за 99% от изискванията за листовките стават и сега.
Да не говорим, че с ФФ и кропка - горната снимка ще има бая проблеми с недостигащ ДОФ, щото от 2005г досега, физичните закони не са се променили, а то това не с става с голо отричане и мирни протести.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Canon   
Дата:   30-06-13 23:35

Изобщо, тече огромно промиване на мозъци в посока на консуматорското общество.
Колко новите продукти са супер дупер, а старите не стават за крив чеп.
И бунака вади едни нови големи торби пари и плаща, а цената на новата снимкова продукция спада, спада, спада ....

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 23:41

Това се нарича прогрес! Ти проблем ли имаш с него? Стой си в началото на 1989 г. тогава!

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Canon   
Дата:   30-06-13 23:53

Аха - прогреса е съществена част от физичните закони. Как не съм разбрал, че стария ДОФ от 1989г вече не е валиден, свален е като Деян Пеевски, от мирно протестиращия интелектуалец chrisnoch.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: asahi   
Дата:   01-07-13 00:06

Chrisnoch, снимките от твоя профил се правят с лекота от Про 1, както и 99% от снимките в галериите. Който може си го може, Който не може си търси оправдания - в техниката, в светлината, в атмосферното налягане, защо не и старото правителство.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-07-13 00:16

Не е лоша про1-цата но наистина е бавна. Навремето предпочитах панасоник алтернативата му FZ30 и все още него бих предпочел.
А някой от по-новите FZ18 примерно или FZ38 направо и канона и дядо си FZ30 ще засрами. За до 200-300лв тези стари модели турбосапунери предлагат много все още. За такива пари и ДСЛР може да се вземе, но ... обективите нужни за достигане на функционалността на сапунерата ще оскъпят начинанието. Още по-добрия вариант за до 300лв е сони некс 3, но отново проблем с обективи(освен ако нямаме бърза работа и стари ръчнофокусни чупелдаци са налични и ще свършат работа).

Относно DOF-a не мисля, че и с DSLR нямаше да се получи същия кадър с по-добро качество(относно примера на Canon). Все пак дифракцията не е еднакво тежка болест по всички обективи... Конкретния пример и със 4мп ДСЛР ще се получи, ако не и по-добре. Не е съвсем добре представящ възможностите на Про1-то, мекичък е със следи от чистене на шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-13 00:18

Canon,
Кой ти говори за DOF и за физични закони??? [smilie23]

asahi,
Вярно, ама трябва ли да карам Лада от 1971 г. като мога да карам Хонда от 2010г.?

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: aldygreen   
Дата:   01-07-13 00:56

chrisnoch написа:

> Вярно, ама трябва ли да карам Лада
> от 1971 г. като мога да карам Хонда от
> 2010г.?

Ще караш Хонда, като не ти стигат паричките да си купиш свестен немски автомобил. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: Canon   
Дата:   01-07-13 01:00

Simbon4o
Разликата между теорията и практиката е в числата, можеш само да си го сметнеш. Аз отдавна съм го направил.
Конкретно, equiv. 120 mm и F/4.0. Колко да е дифракцията казваш?

А за проблема бавен, смяната на фърмуера го подобри драстично. Бони също писа тогава по въпроса, ама кой да помни.
Та кой всъщност знае с кой конкретно фърмуер е снимал. Май само аз, за моите.


Мазане от шумоподтискане е стар (вграден) проблем при Никон, а при Цанончето е достатъчно контролируемо, съобразно крайния продукт. Да, и конкретната снимка не е от CRW (row) а от директен JPG. Звънка на офсетов печат, за тази конкретно, размера и е около 15 см.


Canon,
Кой ти говори за DOF и за физични закони???
Елементарните познания по фотография естествено, поне ги прочети. Явно не правиш разлика между сватбарска снимка с плитък ДОФ и продуктова снимка с дълбок ДОФ.
И въобще тезата ти да си купуваме нещо прогресивно като мотокултиватор с дистанционно управление за 20 000 лева, вместо проста селска чапа, отпреди 50 години, за да окопаем 1 квадратен метър цветя, яко издиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: simbon4o   
Дата:   01-07-13 07:49

:D ихихи, искаш да кажеш, че 120мм еквивалент няма обекив за ДСЛР, който да направи остра снимка на 16 бленда да кажем? Аз бих казал, че е пълно със стари стъкла от лентово време(нарочно за тях споменавам понеже повечето от днешните ги оптимизират яко за отворени бленди и на затворено дори след 5.6 почват да клякат), които биха се справили прилично и със сигурност по-добре от това, което си показал при подобни снимки. Дори бих стигнал по-далеч - примера който си дал мога да го направя и по-добре дори със някой от по-камеристите телефони и изобщо не показва възможностите на камерата.

Фърма забързва, да забързва да забързва, колко да забързва :).

Да допълня за еквивалентите :), ако си снимал на 4.0 бленда то еквивалента на по-голяма матрица ще трябва да е доста по-затворена бленда за постигане на същия ДОФ имах предвид, затова заговорих за дифракция.

Относно качество на картинката:
eто всеки може да си сравни с каквото си иска дори с айфон :)

НЕ казвам отново, че е лоша Про1-цата, но според мен има и по-добри решения от към способности.

И по темата - всичко е по-добре от това старо фуджи. Но все пак зависи за каква работа става дума...

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: imitev   
Дата:   01-07-13 08:45


E - то си пише = За по-сериозна...

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: chukov   
Дата:   01-07-13 10:05

simboncho

Тук вече леко грешиш
120 мм на бленда 16 има много по-плитък DOF от този на малката матрица на PRO1-то

Отговори на това съобщение
 Re: Става ли за по-сериозна работа Canon Pro 1?
Автор: qpalzm   
Дата:   01-07-13 10:10

Вземи се едно sony rx1.Това е една страхотна камера.За 500лв можеш да си намериш като нов!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »