Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   27-09-12 09:36

Това за мотора и стабилизацията на Пентакс К-5 са пълни глупости .
Камерата си има доста мощен мотор и дори стари обективи с по-труден и бавен ход не ги усеща въобще . На моменти имам усещането че ще се разглоби един обектив , в който преобладавт пластмасите . Може да се изключва и тогава става ръчно фокусирането (както при другите апарати с такова задвижване ) . Автофокуса е бърз и точен и няма проблеми дори при ниска осветеност . Чета отзиви за някакви проблеми при осветление с нагреваема жичка , но аз засега не съм установил такова нещо с моя фотоапарат К-5 . Ще видим ...
Стабилизацията си работи добре при всички режими и фокусни разтояния и е по-добра от старите тела Пентакс ... някакъв магнитен принцип беше описан в ръководството , специално разработен и подобрен за това тяло . Най-вече съдя по резултатите - при подходяща експонация няма неясен образ дори с телеобектив .
Апарата по нищо не отстъпва на други марки в своя клас - това не е мое заключение (макар да го подкрепям ), а на спецовете из ревютата . Все пак К-5 е модел отпреди няколко години и не е правилно да го сравнявате с последните модели апрати .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 10:55

Pefoto01 сега разбирам защо отношшението на другите към теб е такова .

Или имаш паркинсон илли никога не си ползвал стабилизацията на к-7 или к-5 който компенсират с около 4 стопа

за над 70 мм това са празни думи хвърлени в пространството проочетени от много хора подвеждащи и абсолютно неаргументирани

к-5 с 300/4 снима на скорости 1/80 дори 1/60 от ръка

д7000 с 300/4 не го може това именно заради стабилизацията която до 300 мм работи перфектно

ето ти едно предимство на система аналогична на друга система с аналогични обективи на едни и същи цени

а разликата между сони и пентакс в стабилизацията как я установи ..я да видим .....знаеш ли принципа на работа и на двете стабилизации или едва сега ще се почувстваш засегнат и ще прочетеш в интернет [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 11:02

Пентакс к-5 /2 го вадят по простата причина че спряха к-5 и с този ход с к5 /2 и к5/2s ще направят дубъл на продажбите [smilie7]

а ако бяха оставили к-5 щеше да си залезе и толкоз
този ход е доста умен подобрено тяло с нов автофокус и ако наистина фокусира до -3EV
(провери д3с и д4 до колко фокусират) това ще е най добрата кропка евър ... с най добрия фокус на тъмно на пук на ревящите като теб...... и на всичкото отгоре на перфектна цена

тъй че Пефото осъзнай се [beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...
Но хубавото е че пазара бързо ще ги накаже и може и да се усетят о време...
Пефи, нищо лично към теб, но когато виждам как на всяка тема свързана с Пентакс пускаш плочата и почваш да сереш с глупостите си не се сдържам..
Ако си толкова отворен пусни един кадър с Никоня а Светльо ще ти пусне със скапания Пентакс и още по скапаната Сигма /която ти също толкова много "харесваш"/ ... Пък нека хората сами да преценят кое и как...
Ти си един от постоянните учители в този форум, които само нареждат и учат останалите... Още няколко има такива, като теб дето ги четем ежедневно...
Човек обаче като ви види профилите и шедьоврите и може само да се хване за главата...
Аз на твое място бих се записал на един курс по фотография определено ще ти е от полза!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: jorro_z   
Дата:   27-09-12 14:31

Автор: pefoto01
Дата: 27-09-12 10:49

Ако нямаше никакви кусури К-5,защо изкараха К-5 мк2.....[smilie3]


------------------

Пефото, моля ти се бе, човек, спри се. Наистина ли вярваш, че к-5 ІІ го вадят, само защото к-5 не става? Сериозно ли го мислиш това?

Дай тогава обяснение, щом Никон д300 е перфектен, що направиха д300с? Викаш, щом са изкарали д300с, значи д300 има непростими кусури, и не става?
Пример с модификациите на затвора на Лейка (иначе в същото тяло) да давам ли?

Абсолютно същата логика е. И тя е следната:

Към настоящия момент, тялото к-5 е идеално (също както беше д300). На следващия етап не се появиха по-добри апарати от конкуренцията (в момента все още няма 70д, нито д400; навремето беше подобно положението при д300).

Следователно няма голяма полза да се пуска ново, значително развито НОВО тяло, с нови възможности, изобщо пълен ъпгрейд.

Това е просто да се бориш сам със самия себе си, щото няма с кой друг...

Пентакс можеха да оставят още 1 година к-5 без промяна и нямаше да има почти никакво значение... както няма значение, че д300с се произвежда вече колко години без промяна, а преди него д300, на практика същото тяло, но без видео. Просто тялото е достатъчно добро към момента.

Е, вместо това Пентакс решиха да пуснат "новото" к-5 ІІ, като само му подобрят най-слабия компонент, автофокуса. Който впрочем никак, ама никак не е слаб, просто хората мрънкат за това.

И това не е, за да могат настоящите собственици на к-5 да си ги сменят с новия к-5 ІІ - НЕ! Това е, за да се привлекат нови клиенти, които досега не са имали к-5, в частност евентуално заради автофокуса.

Като втора индиректна причина - това е полеви тест на новия АФ модул, който после ще влезе в НОВИЯ модел. К-3 примерно. Когато му дойде времето. А времето му не е сега.

Това е.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: emoXide   
Дата:   27-09-12 14:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: eddcho   
Дата:   27-09-12 15:18

pumabg написа:

> Ако си толкова отворен пусни един
> кадър с Никоня а Светльо ще ти
> пусне със скапания Пентакс и още
> по скапаната Сигма /която ти също
> толкова много "харесваш"/ ... Пък
> нека хората сами да преценят кое и
> как...
> Ти си един от постоянните учители
> в този форум, които само нареждат и
> учат останалите... Още няколко има
> такива, като теб дето ги четем
> ежедневно...
> Човек обаче като ви види профилите
> и шедьоврите и може само да се
> хване за главата...
> Аз на твое място бих се записал на
> един курс по фотография
> определено ще ти е от полза!
> [beer]


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 15:23

Оф.
Хората мрънкат Жоро, щот е кофти фокуса. Иначе щеха да си траят. С ФА50/1.4 на едно представяне имах точно 2 кадъра от сигурно 30 нащракани. Смесена слаба светлина.
Същия обектив на светло с К-5 цепи косъма. Бех настроил К-5 към него, както и всички останали обективи рабира се.
Към настоящият момент нямам обектив, който да не ми дава отклонения ФФ в комбинацията с К-5 на по-слабо осветление. И това е второ тяло (от няколко изпробвани баш за тоя проблем). В един сервиз тествахме наколко К-5 и нямаше 1 бройка дето с ФА50/1.4 да цепи косъма на по-слабо осветление с нажежаема жичка.
С новия фърм. нещата малко се пооправиха, но не до край.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-12 15:27

pumabg то в момента никоя фирма няма нова хай-енд кропка.Освен Сони...[smilie18].

Хубав аф в д300с ама то много старо тело вече.
При канон е същото 7д спасява работата ,а и той си е на 3г вече.

Според мен около нова година и 2013 ще се вадят кропки-те.
д7000,д300с новите и 60д,7д новичките. [smilie3]

Междувременно ние ще си снимаме нали така? [beer]

Пентакс каквото и да направят няма да ме впечетлят с нищо.
к-5 е хубаво тяло и к-30 е гот. Ама до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   27-09-12 15:35

Пентакс каквото и да направят няма да ме впечетлят с нищо.
к-5 е хубаво тяло и к-30 е гот. Ама до там.



Е какво значи "до там" нали за тела сси говорим, а и обективите им в крайна сметка са си на ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 15:36

ами аз с 50/1.4 нямам пропуск на каквато и да е жичка ..не знам ..първото нещо след като сложих първия фърм след излизането на к-5 беше да го тествам именно на тая прословута жълта крушка ..ми пукнах го от кадри ..серии следящ и единичен фокус ..ми перфектно работи ..на черното бяло не мога да кажа ...
след това сложих ръчнофокусен на 1.7 50мм за да видя каде ще потвърждава ..ми потвърждава си кадето трябва ..и на отворено и на затворено ..и друга к-5-ца пробвах и там си беше наред ...

д7000 също супер се справя на същите условия

де да знам ..може и аз нещо да не правя както трябва [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 15:50

Siluet23,
има разлика межу осветлението. Слабо жълто дава поблем, смесено слабо също. Силно жълто, пенбено и т.н. не дават.
Също не мога да кажа на бялото-черно.
И защото не са мои парите дето ще ги харчи човека, смятам, че редно да се каже всичко и тоя да си реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   27-09-12 15:57

Абе изглежда всичко е до фотоапарат и обектив, с една сигма 70-300 апо, имах невероятен фронт фокус на к-р, а с моята нямах никакъв, освен в следящ режим, но той без тва си е шит. Наистина и аз не съм имал проблемите с жълтата светлина или слабо осветено място, но като гледам колко хора се оплакват, изглежда, че има все пак проблем на някои тела. Според мен ако се даде на човек, който не е пипал, нито едно от телата разлика няма да намери. Важно е ЗАУ-то [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:08

Зенон Ето аз как тествах ..

слагам една нощна лампа с жълта крушка зад гърба ми в стая 20 квадрата без друго осветление и слагам 5-6 предмета на различно място и разстояние например книги под ъгъл легнали и прави от мен и ги мятам на следящ и на статичен фокусирам по различни места от тях и после гледам ...после си казвам добре книгата голяма може да се подведа ...слагам 5 чаши с молив стърчащ в всяка чаша и мятам върховете на моливите ..пак същата процедура ...

та така ако кажа че няма брак ще те излъжа но с д7000 имах също толкова а с 7Д нещата бяха доооста далеч

кажи ми как да тествам за да хвана проблема който описвате ..допускам че има условия в който би се появил но не знам какви
[beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 16:23

Siluet23,
две миньонки в абажури насочени към тавана (без пряка светлина) на разтояние около 1.50см от двете страни на чарт, батерии, обективи, кутии кибрит и каквото се сетиш, наредени по диагонал. Чарта беше на статив (доста добър между впрочем, с мехурче и т.н глезотии). Апарата също на статив с дист. упр. Снима се от 50см и 1м. @1.4 Много очевидно си личеше при по-плитък доф.
Дори обектива му сложих сенник, ФА50/1.4 има нужда от сеник на широкото (заради контраста).
Абе цялата постановка осветена по различен начин даваше различни резултати. Даже на едно тяло имаше ФФ от около 40см. баси. Писа се до германия тогава... както и да е.
Не знам с какви сериини номера са ти телата, но тия бяха 40.........

P.S. Дори с тамрон 90/2.8 дето е по-тъмен пак имаше грижи.
Сега да го видя тоя САФОКС10, ако е читав ъпгрейдвам, ако не - разпродавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-12 16:33

Siluet23 там и стъклото е важно. Инак 7д на тъмно си е зле но зависи адски много от обектива. Примерно с 35 1.4 кове невероятно.чак се учудих...викам ,а и с Канон можело.
Но там си е от стъклото.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:42

мда подобни условия за апарата ....

а това с препродукшън фърмуера или с ъпдейт ...моето тяло е 40....
а другото не го знам ...

през лайв вю същите ли са симптомите на бленда 1.8 работи ли коректно

когато снимаш едно и също нещо префокусира ли или дава еднакъв ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:45

Pd 7д-то беше с 24-70 и намираше бързо фокус но неточно ..със сигурност зависи и от обектива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 17:21

През ЛВ нема грижи, но хънти (хънтеше) доста все пак.
Фърмуера беше 1.12, с 1.13 не съм правил тестова отново, но субективно е малко по-добре. Вероятно е пипнат алгоритъма, защото в условия когато преди заковаваше на грешен фокус, сега леко хънти и тогава кове.
Естествено, че се префокусира, праиме тестове все пак :)
Стигнахме до там, че софтуерно ги връщахме телата до фул ресет и започвахме с фърмуер 1.03. Обаче безуспешно всичко.
Номерата бяха 40... и нагоре. Една бройка с 39.... даде сравнително добри резултати, но пак имаше лек ФФ.
За обикновения юзър може и да е без значение, ако не разпъва.
Освен това и меренето е леко наляво в повечето случаи, предполагам за да избегнат неголямата динамика в светлото.

P.S. Преди година и нещо имах едно К-Х, което никога не ми създаваше проблеми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 17:28

аз съм с 1.03 и от тогава не съм ъпдейтвал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   27-09-12 21:20

Работата е там, че има хора които се развиват и такива, които стоят на едно място.. Ти за съжаление си от вторите!
Вместо да ми правиш психологически портрети без да ме познаваш дори, ти предлагам да си прочетеш още един път какво ти написах по горе... В него няма грам омраза! Напротив по скоро ти ненавиждаш фирма /която дори не е одушевен предмет/, която с нищо не е виновна, че ти просто не можеш да снимаш...
Пак ти казвам пробвай с курсове, понякога помагат!
Ако искаш нещо да ми казваш още дай на лични, че не е нужно за пореден път цял един форум да чете глупости нямащи нищо общо с темата... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: p.l.   
Дата:   27-09-12 23:24

той човека дето пита, сигурно се обърка и вече забрави кво е питал ...
то бива бива ама ...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »