Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: dave   
Дата:   28-09-12 02:17

Да взема да се изкажа и аз по темата. Естествено не съм пипал нито едно от обсъжданите тела.

Тук трябва модератор. МОДЕРАТОР. МОДЕРАТОООООР. С който Пумата май би си имал значими ядове [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: agrodemon   
Дата:   28-09-12 12:17

Автор: Siluet23
Дата: 27-09-12 00:58

ти или се шегуваш или наистина не осмисляш това което пишеш

стабилизацията при пентакс можеш да си я изключиш и да я включиш
както и мотора да го ползваш или не


Това е така, ако се гледа само техническата страна на въпроса.

Автор: dimidumi
Дата: 27-09-12 01:04

agrodemon , нещо не си наясно със системите DSLR, особено в ниският и среден клас на производителите,вземи да почетеш и да се образоваш малко и тогава пиши в този форум


Вярно, аз не съм специалист цифрова фотография, а и нямам такива претенции. Нито пък се стремя да впечатля форума със знания в тази област.
Въпроса, кото повдигам е по-скоро от комерсиален, откокото от системен или технически аспект.

Автор: anjsan
Дата: 27-09-12 09:36

Това за мотора и стабилизацията на Пентакс К-5 са пълни глупости .


Именно такова позициониране по мое мнение е слабост при Пентакс и Олимпус, а донякъде и при Сони.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...


Мисля че това е в сила само за техническите въпроси.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!


Това е по-скоро елитарен подход ,т.е. само за специалисти. Масовите потребители е по-вероятно да предпочетат по-утвърдените марки.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...


Това не пречи на Никон да продава тези тела доста по-добре от Пентакс, Олимпус и Сони взети заедно.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...


Не ми се вярва така да спечелят потребителите. Това е стратегия насочена по-скоро към специалистите, а не към масовия пазар.



Публикацията е редактирана (28-09-12 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   28-09-12 12:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: emoXide   
Дата:   28-09-12 12:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само глупости чета в тази тема, ама е забавно. [cool]

p.s.
Интелектуалното ниво в този форум е на срамно ниско ниво, породено не толкова от липса на интелект, колкото предизвикано от комплекси, всеки да се изяви и да обясни на неразбиращите.... не е правилен подхода.

Вземайте пример от asahi, Canon и didesignbg , рядко казват нещо, но е на място.



Публикацията е редактирана (28-09-12 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   28-09-12 15:20

Глупости се пишат от някои хора , които казват някакви твърдения без да дадат истински доказателства за тях. Накрая се казва "аз леко ви бъзиках" .....
Хората които притежават посочените в първото мнение фотоапарати , снимали с тях и познаващи ги добре се изказаха доста компетентно . Споменаха се съвсем честно недостатъците и предимствата на двете камери според собствените си заключения . Това е полезно както за бъдещите купувачи , така и за притежателите им . Всичко е субективно разбира се и няма как да бъде друго яче .
Останалите неща са само слухове носещи се из форумите .
Инак интелектуалното ниво си е такова , каквото е навсякъде из нашата татковина.



Публикацията е редактирана (28-09-12 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: чепат   
Дата:   28-09-12 18:43

Ползвам К5 от доста време. Досега не съм имал проблем. Интересното при мен е, че при включен режим AF Fine Ajastment се започва с едни отклонения... никак не мога да го настроя. като го изключих и драмите отминаха [smilie18] Фокуса е точен и сигурен, снощи опитах на жълта светлина от две лампички - общо 80W, с 50/1.4 на ф1.4 - всичко е наред. С никон не съм снимал, не мога да направя сравнение. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: mbs   
Дата:   29-09-12 10:05

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...


[smilie24]

Вече са известни и цените на двете 5-ци:

K-5II тяло - 1699 лв. (очаква се около 20 октомври)
K-5IIs тяло - 2049 лв. (очаква се около 20 октомври)

източник


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kalinari   
Дата:   03-10-12 16:37

Ее, бива ли да махнеш 1-2 стъкълца от едната камера и да я пуснеш за повече пари[smilie5]

Сериозно- с този ъпгрейд на фокуса, тази камера става много изкушаваща, дано и в реалните тестове се докаже подобрение[smilie7] [smilie24]

За мен най-интересна е без АА филтъра, тук са качили малко семпли от двете, за съжаление няма директно сравнение:

http://www.pentax.jp/japan/products/k-5-2/ex/


[beer]

Според вас, възможно ли е чрез фърмуеър да се добави 50/60 кадъра в ХД и фокус пийкинг?

Малко е странно, че в топмодела им това липсва[smilie8]



Публикацията е редактирана (03-10-12 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   03-10-12 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »