Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 15:19

peter_m написа:

> нали точно редовен клиент ги
> прецака. А сега те прецакват
> хората, които не са взимали
> техника ...
> и ако някой може да ме убеди че
> няма картел между двата магазина ...

Е, ако е тъй и започнат да правят изключения за редовни клиенти - значи пак ще изгорят. Но... проблемът си е техен. [smilie5]

А, че си има картел между двете фирми е пределно очевадно и в туй и аз съм убеден... няма смисъл някой да ме убеждава в каквото и да било - то туй се вижда и от самолет. Иначе просто няма никакъв ш*б*н начин всички цени да са им еднакви до стотинка за всичко и винаги да се променят едновременно. [smilie3]

Например има друга фирма (в друг бранш), от която купувах няколко неща в последно време, от които купувах защото въпреки че цените им изглеждат високи, всъщност се оказаха доста добре пресметнати (явно добре следят цените из нета). Гледам си дадената стока в Англия (Амазон, ебей и т.н.), смятам си я, разходи за доставка и т.н. и ми излиза с няколко лв. разлика. Е как да не си ги взема от локалния нагъзин. [smilie24]

А не като ТОВА, което ми излезе ~100лв. и ТОВА, което излиза ~200lw. Е, как да не си го купя от ебей, като локалният нагъзин си слага цената двойно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 15:36

ararat
Не мога да се съглася.Отказ без обяснения важи за договори, какъвто е и покупко-продажбата.Не съм за тази практика,не съм и мислил да наема техника(просто ми стига отговорността, която нося за себе си, че да се нагърбвам и за чужда собственост).Просто не е логично това , което искат да направят.Наемането, като услуга, в техния случай е по-скоро пестене от рекламата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-12 15:49

Това е голяма глупост със 100% депозит ,ако искам да си наема ФФ тяло и един -два обектива , трябва да оставя депозит 10 бона . Не е ли смисъла в наемането да си вземеш нещо ,което не можеш да купиш ? Като се взима кола под наем все едно да се оставят 25-30 хилки , пък лимузините за абитуриентските да не си и мечтаем .

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vasilmitev   
Дата:   26-04-12 16:14

Ако решат че трябва да се депозира 100%-та от стойността ще си загубят поне 50-60% от клиентите - наистина в случая си струва повече да си купя обектива, да го ползвам 6 дни, след което на 7-мия ден да го върна без обяснения - така даже ще излезе безплатно! Поне в чужбина съм се възползвал от тази възможност -> ако и тук стане така - добре дошло за всички!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   26-04-12 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: georgivelev   
Дата:   26-04-12 17:01

А, значи съм щастливец, че си наех Д700 за уикенд през зимата - от последните ще съм бил. Не съм изумен, че намериха пробив в системата им със "запис на заповед" - това беше безумие.

ВасилМитев - а какво правим, ако стоката я няма в наличност? Исках да си купя Д700 от базара, исках първо да го пипна и да поснимам за да направя информиран избор. По магазините нямаха, Никон не произвеждаха. Наех, видях, харесах, купих си от базара, всичко точно. От Синтезиса ми се обадиха да ме информират, че имат налични Д700 буквално 2 дни преди заминаването ми в Англия. Еми сооооори. Но пък взеха от мен 40лв за наема все пак, като утешение че не им купих скъпия апарат.

vanquished - това, което казваш, е доста голяма измишльотина, автомобилът е много по-лесно да бъде проследен, отколкото обективите. Готиното при колите е, че има каско, така че дори и да я жулнеш, не е страшно. А ако жулнеш обектива - мам си джейс.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 18:30

Кой ще е този "глупак", който ще разполага със 100% от цената на стоката като нова и ще плаща за наем на стара [smilie18]

Тези фирми съвсем за балъци ви минават [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladod   
Дата:   26-04-12 18:46

За мен е добре, да не дават под наем техника!
Който иска да се прави на велик фотограф, да бъде така добър да се оборудва и после да се пъха на пазара!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vasilmitev   
Дата:   26-04-12 18:52

vladod
Не си прав - за да се оборудва човек, нормално е преди това да тества дадения обектив - какъв по-лесен начин от наемане и щракане на воля - иначе рискуваш да купиш нещо което не ти трябва и се чудиш как да го продадеш после.
Лично аз често наемам техника и силно се надявам че това ще може да продължи без допълнителни усложнения....


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-04-12 18:56

То щото с една торба скъпа техника се става велик фотограф. [smilie5]

vladod, ако те е страх, че наемателите на техника ще ти изядат хляба, не е добре работата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: dave   
Дата:   26-04-12 20:59

"Кой ще е този "глупак", който ще разполага със 100% от цената на стоката като нова и ще плаща за наем на стара

Тези фирми съвсем за балъци ви минават"

Малии колку си прост. Извинявай, но сърце не ми дава да изтрия предното изречение, въпреки, че имам желание.

Всяка техника ли за която имам пари трябва мигом да отърча да си я купя? Всеки с що годе прилична заплата може да има няколко карти, които да овътри временно с по 10 хилки, така дори не ти се налага да имаш парите.

А и да споделя, напълно разбирам търговец, който спира да дава под наем техника на паршивия, умрял в кожата си, български пазар след злорадите коментари на някои тъпанари в тази и подобни теми. Та те така.

Наздраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 21:42

dave, не ти пожелавам да имаш разправии след такъв наем с залог...Още повече да стигнеш до там че, да си търсиш ти правата... [beer]

Но, ти явно се мислиш за много умен и сигурно ще се оправиш с тях без проблем.[shtrak]
Що ли не вземат и банките, да ви взимат наем за това че им ползвате трезорите с вашите пари [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-04-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Myth   
Дата:   26-04-12 22:01

Автор: vladod
Дата: 26-04-12 18:46

За мен е добре, да не дават под наем техника!
Който иска да се прави на велик фотограф, да бъде така добър да се оборудва и после да се пъха на пазара!!! [shtrak]


Изключително тъпа логика, ама те хората създадоха една асоциацийка, може да се пробваш там...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   26-04-12 22:03

написа:

> dave, не ти пожелавам да имаш
> разправии след такъв наем с
> залог...Още повече да стигнеш до
> там че, да си търсиш ти правата...
> [beer]
>
> Но, ти явно се мислиш за много умен
> и сигурно ще се оправиш с тях без
> проблем.[shtrak]
> Що ли не вземат и банките, да ви
> взимат наем за това че им ползвате
> трезорите с вашите пари [smilie18]
>

>
> Публикацията е редактирана (26-04-12
> 21:49)

Ама и аз не мога да се сдържа да ти кажа че верно си много прост[smilie8]

Що кат си толкоз отворен не теглиш едно кредитче и не завъртиш един бизнес с фототехника под наем?Да те видим тогаз като си толкоз отворен колко пари ще вземаш като гаранция при законите в България[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Myth   
Дата:   26-04-12 22:14

Иначе по темата ми да много кофти това, макар че до сега не съм ползвал техника под наем, не се знае кога може да се наложи обаче, от друга страна самите магазини сами определят политиката си и нямате право да им се сърдите при това, освен това нашия пазар не е европейския или американския или японския, че фотомагазините да могат да си позволят да прежалят да губят от завлечена техника на стойности от по 10 бона.
Но има и друго куца им рекламата на нашите фотомагазини, всеки решил да си купи сапунер отива в големите вериги, повечето нормални хора които искат да си купят сапунер дори не са и чували за Фотопавилион или синтезиса, да не говорим, че синтезиса нямат магазин в Пловдив, е разбираемо е да не могат да си покрият щетите от завлечена техника.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   26-04-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   26-04-12 22:54

Не съм съгласен пък аз с горното.От думите ти излиза че едва ли не като имам мноого пари да вземе та да не ми пука за некви си 10 бона.Ами нали един ще повлече крак и за останалите.Закони трябва за цялата работа и това е.А дотогава или без тази услуга/като абсолютно никой няма право да се сърди на собствениците.Бизнесът си е техен и имат право да действа както преценят за добре/или 100% процента авансово.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   26-04-12 23:28

Стига с тия закони!
Има си достатъчно закони в България, а по-старите, които уреждат въпросната материя,са си доста добри.
Проблемът е и от двете страни - търговец и клиент.
Търговецът иска да печели по 200-300%, което е неестествено, а клиентът иска да изменти по някакъв начин.
Та, те така, клиентите не са виновни, че един от търговците е изгърмял с техника за 10К, освен това, той отдавна си я е избил.
От друга страна, и търговците не са виновни, че сме скапано племе.
Реално, техниката под наем ставаше с резервация, както са казали доста хора по-горе, т.е. парите са и избити, защото има интерес. При това положение, както търговеца, така и всеки застраховател, би трябвало да поемат риска от случайно погиване (включително обсебване) при заплащане на адекватна премия. Премията се калкулира в наема и всички са доволни. Но у нас не става така, защото трябва само да се влачи, недопустимо е да има загуби по дейността.
За да бъдат възпитани клиентите, първо трябва да се възпита търговеца, който е силния субект във всяка една сделка.
Постъпката на олигопола в областта на фототехниката е крайно недостойна, да не кажа нещо по-силно.

П.П. Какво му е лошото на записа на заповед като обезпечително средство, че горе се спомена нещо такова? А да не забравяме, че има и банкови гаранции. Начини има, стига да има желание, но май няма такова, че не падат кофи с пари.



Публикацията е редактирана (26-04-12 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tisho86   
Дата:   26-04-12 23:37

Мен лично ме е много яд от този факт, че когато ми се наложи или пък съм решил да тествам даден обектив, както бях решил да направя това лято, няма вече да имам тази възможност! До този момент ми се е случвало един единствен път и бях много доволен от отношението и разбирането. Честно казано съм потресен, че отново българщината ни е фактора за това да не се предлага повече тази услуга!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-12 00:10

Застраховката която се плащаше не покрива ли загубата [smilie21] [smilie8] не чух до сега защо никой не спомена застраховката...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladod   
Дата:   27-04-12 00:35

Толкова ли нямате приятели, които да ви дадат да пробвате желаната техника, преди да я купите??? Жалко !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: emo1   
Дата:   27-04-12 00:36

Миро, просто не е имало застраховка, ако имаше щеше да оскъпи услугата. На тези цени за наем не се сещам за застрахователна фирма да застрахова фототехника.
Жалко, мислех да наема новия Никор 85/1.8G за да го тествам дали си заслужава покупката му.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 00:38

Тъй ли? Ми рент а кар как си ги застраховат без проблем? Че и не само ами застрахователите сами се избиват да им се натискат. Айде не говорете глупости !

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: emo1   
Дата:   27-04-12 00:38

Имаме си приятели, със сапунерки!
Има голяма разлика между обкновенно автокаско и автокаско за наемане на автомобил!



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »