Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: georgi969   
Дата:   27-04-12 22:38

200

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 22:54

Подкрепям и последния пост на топлия олюф [smilie24]
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Това с картите е много приемливо, а това с кражбите си е чистата реалност в нашата развиваща се добре, както казват политиците, държава... пък и не само в нея [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hebros   
Дата:   27-04-12 23:03

Хм, така като се замисля, ако бях професионалист, инвестирал в скъпа лична техника, щях да съм доволен от спирането на тая услуга[smilie5] До сега всеки можеше да вземе за 100лв комплект, за който аз щях да съм се бръкнал с 10 000 и да свърши същата услуга, каквато и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   27-04-12 23:14

To ако само техниката прави снимки ...май трябва ЗАУ, то и това се наема ама никой няма да протестира ако си наемеш ЗАУ

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 23:38

Ще чакам :)

Разучи го и утре щракни три, четири кадъра на различни иса, а после същите ги цъкни с канона, така че да са еднакви, за да ги разгледаме, като динамика и шум. Много ще ми е интересно и продължавам да си мисля, че разликата няма да е много голяма.

Лека нощ!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tzl   
Дата:   28-04-12 05:42

Това с "профото услугите" хич не е вярно, че се правели с Hasselblad. Разгледай колко от професионалните фотографии са снимани с Hasselblad като процент. Ще видиш, че огромен процент са снимани с full frame камери, малък процент с Hasselblad или ДРУГИ средноформатни камери. PhaseOne е доста използвана средноформатна камера, между другото.

Когато наемаш Hasselblad (примерно), обикновено техниката идва с ЧОВЕК и това прави нещата по-сигурни за търговците.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zritel   
Дата:   28-04-12 09:05

Простете, но тук няма много поле за дискусии.
1. Разбира се, че са прави да спрат предлагането, ако не им е изгодно или има риск. Допускам обаче, че когато са определяли цената, са работили с вероятности и този риск е бил калкулиран в наема.
2. Ако има търсене, друг ще влезе на този пазар.
3. Нямам нищо против да ми блокират по картата сума, равна на пълна стойност на техниката минус малък процент овехтяване (Защото досега се подписваше запис на заповед за пълната стойност на техника, която е отдавана под наем многократно и винаги съм имала едно наум, че може би получавам нещо, което има скрит дефект. Тоест рискът беше и за двете страни.).
4. Този, който е причинил това, трябва да бъде издирен и принуден да върне откраднотото. Не е може да е чак толкова безполезна правоохранителната ни система. Името - на позорното табло.
По-скоро риск за мен са скритите дефекти, които не могат да се установят при връщането на техниката. Ето с това не знам как се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ne   
Дата:   28-04-12 09:16

Нали сега Сони център почва да дава техника под наем.
Как според вас могат да се предпазят от такива кражби?
И какви условия за даване под наем са приемливи и кои не са, според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-12 10:02

Идеална възможност да пробвате и на Sony... Услугата вече е влезнала в сила! [cool] [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hebros   
Дата:   28-04-12 12:13

Че задапаратното е важно, така е.
Ама я пробвайте с най-хубавото задапаратно портретна сесия с Canon 400D и китак, а после с фул фрейм марк някой си + 85/1.2 или 135/2. Да видим ще има ли разлика във визията[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   28-04-12 15:36

Hebros от нексовия китак. (подобен е на канонския 18-55/3.5-6.3) такива портрети съм виждал че ми е ставало тъжно. А с 50/1.8 няма какво да коментираме.

Смимките са 90% визия и майсторлък, техниката само помага, пък и понякога няма как със слаба техника да се класираш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »