Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   26-03-12 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: scarecrow   
Дата:   26-03-12 06:33

metodiev_martin - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 12:05

metodiev_martin написа:

> Аз не мога да разбера, защо толкова
> трябва де са раздува тоя проблем???
> Взел нещо - не го върнал - проблемът
> си е единствено на фирмата,
> предоставила техниката. Дайте
> като са синтеза и павилиона, да
> събираме във форума пари да им
> покрием щетите. Какво го
> категоризирате въпросния
> Станивоев, като мърляч, келеш,
> лайнар и прочие. Вашите апарати и
> обективи ли е взел? Една и съща
> гледна точка на 50 човека. Не се
> знае какво ще ти поднесе живота -
> на един познат му откриха рядък
> вид рак, трябваха му 180 000лв за
> операция - родителите му
> ипотекираха всичко което имат,
> продадоха си коли, техника и
> прочие, само и само за да живее
> синът им. А си помислете за някаква
> подобна гадна история. НЕ ГО
> ОПРАВДАВАМ - НО, след като не ви
> засяга пряко (аз не виждам и
> косвено да е засегнат някой) защо
> ще трябва да го обръщате тука на
> прокуратура, следствие и съд?


Като не е откраднал нашата техника, да си траем, така ли? Абсолютно българска работа - като не те засяга пряко, трай си и си мълчи! Робска психика! [smilie23]

Освен това си противоречиш. Според теб, трябва да сме съпричастни само към болните от рак ли? Павилиона и Синтезиса - кучета ги яли, тах всеки може да си ги краде както иска, така ли? [smilie23]

И накрая: изобщо не е вярно, че засегнати от случая са само въпросните 2 фирми. Засегнати са всички онези добросъвестни ползватели на услугата, за които най-вероятно ще има нови, по-тежки условия за наемане на техника - по-висока цена, по-сложна процедура, по-големи гаранции...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: estate   
Дата:   26-03-12 12:32

Сега като сложат един депозит от поне 10% от реланта стойност на техниката и какво правим?
Станалото ,станало за добро или зло няма връщане назад ,само по-дълбоко ще влиза на накой......

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   26-03-12 12:35

абе аз на няколко пъти се обадих да кажа, че като не знаем за какво става въпрос точно, най-отговорно е да си траем. а ако разберем, и случаят се окаже такъв, винаги можем да викаме "разпни го". така че напълно се солидаризирам с мартин методиев.
изобщо не става дума за робска психика, а за желание да бъдем справедливи. аз лично предпочитам да изиграя ролята на глупака, но да не бъда несправедлива.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: scarecrow   
Дата:   26-03-12 12:36

Ти кво предлагаш, да се съберем с вили,лопати и факли и да тръгнем да го търсим ли? Или да направим една банкова сметка в която да възтановим стойноста на техниката която липсва, с идеята двата магазина да си запазят политиката за отдаване на техника под наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-12 12:41

ecobo, момко, нещо бъркаш измеренията. Добросъвестен гражданино, наясно ли си какви са условията за взимане на техника под наем в чужбина? Тука си плямпаме едни празни приказки, за нероден Петко, при положение, че никой не е казал за вдигане на цени, по големи гаранции и прочие, но ако го напишете още 100 пъти, защо пък да не го направят? Сами си палите чергата, като давате подобни идеи и се настройвате "робската психика".
[smilie7] [smilie7] [smilie7]
Но пък високото ниво на солидарност, може да разчувства собствениците на двата магазина и да изкара един списък със солидарни потребители, които ще взимат техника под наем за без пари:
5D Mark II + 85mm 1.2 и 24-70 [smilie18]
но да не повярваш, баш тая техника не може да се ползва [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 12:51

metodiev_martin, бащице, пределно съм наясно какви са условията за наемане на техника в чужбина, ако трябва да съм по-конкретен - във Франция.
Двете фирми даваха техника с никаква гаранция и това беше голямо улеснение за много добросъвестни хорица, които можеха да си позволят да си вземат нещо свястно на символична цена, но заради един келеш, който показа среден пръст на всички в този форум, това ще се промени. За това става въпрос. И едва ли някой се съмнява, че условията за наемане на техника ще се променят. Трябва да си много наивен да смяташ, че след подобна случка всичко ще си остане постарому.
За протокола: аз техника досега не съм наемал, но това не ми пречи да съм съпричастен с хората, които го правят, както и да съм съпричастен с пострадалите фирми. Щото днес у комшията, утре при тебе. Дано не ти се налага да разбереш по трудния начин какво е да те окрадат.



Публикацията е редактирана (26-03-12 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-03-12 13:09

Е как така даваха с никаква гаранция? Нали и тук някой се оплакваше от унизителните записи на заповеди, които се подписваха. Гаранцията е включена в цената. Просто продуктът е такъв, рискът е по-голям. Надявам се да няма промяна в условията след тази случка, която лично за мен все още е твърде неизяснена за да се прецени кой крив и кой прав, тъй като това би било посланието "Ние никога не можем да губим, губещите винаги ще са потребителите". Нещо, което не вярвам да допуснат. В края на краищата в търговията има и рискове, които търговеца си носи.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: n1x0n   
Дата:   26-03-12 13:14

унизителните записи на заповеди

Що не помрънкаш за унизителното ниво на беззаконие в държавата, което наложи появата на тези мерки? [smilie8]

тази случка, която лично за мен все още е твърде неизяснена

Да, тотална вселенска мистерия: някой награбва куп скъпа техника под наем и изчезва! Колко изненадващо и нечувано.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 13:14

Аз съм далеч от мисълта да бъда съдник на когото и да било, но след оня среден пръст вече имам едно наум [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: boink   
Дата:   26-03-12 13:19

неразбрах, хартиите за отдаване под наем О.К. ли са?
ако са NO PROBLEM,


ако не са:


http://chzmemeafterdark.files.wordpress.com/2012/03/naughty-memes-may-i-read-to-you.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-03-12 13:22

Аз не мрънкам, защото в края на краищата това е избор, пред който е изправен евентуален клиент. Аз такъв документ при подобни случаи не бих подписал никога и мисля, че вече съм се аргументирал защо. Не съм съгласен с определението "беззаконие в държавата", но това си е лично виждане, което не е задължително да се споделя от останалите. А мистерията наистина е вселенска, защото едва ли това е първият случай в който някой някога в България не си изпълнява договора. Има си съответен ред, по който ощетената страна може да си потърси правата тихо и кротко, както обикновено се прави. За да има подобна тема, значи нещо е извън обичайната практика... Не бих взел страна, без да чуя позицията и на Станивоев, което обаче едва ли ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Frida   
Дата:   26-03-12 14:01

Ако е кражба - това е много грозно ... жалко, че такъв талант е съчетан с такива съмнителни морални граници.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: matataupa   
Дата:   26-03-12 15:50

Съмнителни- друг път[smilie5]

Липсващи, ако някой знае къде са границите въоПще[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TheBossBG   
Дата:   26-03-12 17:38

В 21-ви век, когато почти всички имат кредитни карти ще подписвам записана заповед за нещо, което го взимам сутринта и го връщам на другата заран. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ. Всеки търговец, който има терминал може да ти блокира сума от сметката и или да я освободи след връщането, или да се изчака 14 дена и тя автоматично се освобождава от банката. Съответно в договора се записва как се процедира и толкова!!! Това, че някой не знае как да го направи си е негов проблем.

Лично аз не съм наемал фото-техника, но редовно съм наемал рент-а-кар из Европа. Един път ми чарджнаха 16 евро за паркиране във Флоренция. Пристигна 35-40 дена след като се бях прибрал. Когато звъннах да питам какви са тези пари ми предложиха да ми изпратят тикета. Кратко и ясно: сгазил си лука - плащаш си. По същия начин двата магазина могат да блокират част от сумата, ако им се върне повредена или счупена камера или обектив, или нещо друго. Искам да видя как със ЗЗ ще си удържат примерно 1/3 от сумата!


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chukov   
Дата:   26-03-12 17:47

Ей как не са се сетили да те питат Бос БГ
ако се бяха сетили - сега нямаше да се стигне до тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pluha   
Дата:   26-03-12 17:54

Е от кога кредитната карта стана задължителна [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TheBossBG   
Дата:   26-03-12 18:02

Плъх, опитай да наемеш кола някъде по света и задай същия въпрос!!! Правилата се опрделят от този, който дава под наем, не от този, който наема. Ама ние, българите все гледаме да минем по тънката лайсна(нали знаеш от какво най-ни е страх? Да не настинем и да не се минем). Но после, като се минем, ревем като карпатски мечки през размножителния сезон.

чуков, това не съм го измислил аз. Прави се по света от много години. Не е необходимо да откриваш топлата вода, нали? Или и ти обичаш да ти е трудно? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pluha   
Дата:   26-03-12 18:06

Тук все още е БГ и си има доста предимства[cool]

Не от тук започна измислената криза, а от онези с кредитните карти дето всичко им е лесно[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: boink   
Дата:   26-03-12 18:18

Автор: pluha
Дата: 26-03-12 18:06

Тук все още е БГ и си има доста предимства[cool]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


и по какво разбра, че тук "все още е БГ"?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


хайде, фотосинтезис, кажете дали документите с които сте дали на клиента техниката са редовни или не?


--------------
дъ бос, въвлечен си в корупционна схема най-вероятно. тикета го плащаш на общината или на полицията директно с банков превод от бг. документа идва на посочения от теб адрес, който, съответния орган с тикета изисква от рентакар компанията. те нямат право да ти плащат глобите. могат само да те чарджат за гориво, мивка и разни доказани повреди които ти си направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мускус   
Дата:   26-03-12 18:36

Тъй като вероятно наказателната отговорност, макар и задочно, на обсебелия техника, ще бъде ангажирана по чл. 206, ал. 3 от НК - Ако обсебването е в големи размери .......наказанието е лишаване от свобода от три до десет години, като съдът лишава виновния от права по чл. 37, ал. 1, точки 6 и 7 и може да постанови конфискация на част или на цялото му имущество.
То съдът ще издаде ЕЗА (европейска заповед за арест), която ще прати до Европол за изпълнение. Ако юнака е в Европа и се подвизава с имената си, ще бъде задържан и депортиран в милата ни родина. Което не е толкова лошо, щото, след като престои известно време сред пъстрите персонажи на килийния социум, ЛЮБЕЗНО ОТ ФОТОСИНТЕЗИС ИЛИ ФОТОПАВИЛИОН могат да му предоставят техника, щото да направи най-добрите си репортажни фотографии в мизансцен и суровина по-автентични от самата реалност. Министерство на правосъдието не би имало нищо против такъв проект, дори могат да го съфинансират наред с търговците - павилиона и синтезиса. Така че - всяко зло за добро. Да погледнем и в оптимистичните измерения на проблема.
Не е изключено, пак с волята на МП, боеца-фотограф, сред стените на ограниченото предвижване, да направи и кръжец на Фотолюбителя, така щото по пътя на арттерапията да превъзпитава и облагородява крехките фиданки попаднали в нездравата почва на своите отминали простъпки.
Някога Бати Арни е започнал своята кариера, като е популяризирал спорта и култа към тялото в затворите.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-03-12 18:41

[smilie5] Верно има и положителна страна - ще разбие рейтинг Б от всякъде като смени умиляващите пенсионери на омазан фон с въпросните килийни персонажи на всякакви текстури и райета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   26-03-12 19:24

Работата все повече отива към идеалното престъпление.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   26-03-12 19:35


Охо [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »