Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vladimir666   
Дата:   24-03-12 00:53

В рамките на няколко минути си изтри снимките и смени профилната снимка със среден пръст.

Дали е жив?



Публикацията е редактирана (24-03-12 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chipsy   
Дата:   24-03-12 08:43

Аз да повдигна един въпрос към компаниите, отдаващи техника под наем - тя не е ли застрахована? Не би трябвало да е такъв проблем и да си го изкарват на бъдещите наематели, щото някой ги запалил. Не е първи, нито последен път някой да заема нещо и да забравя да го върне. Затуй си има застраховки, но според воя, който Павилион и Синтезис нададоха, явно някой е спестил някой лев от застраховки [smilie8]
А за цигането - то е ясно[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 12:04

Циганите казват - "българска работа". Мислете си каквото искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: n1x0n   
Дата:   24-03-12 12:43

Затуй си има застраховки, но според воя, който Павилион и Синтезис нададоха, явно някой е спестил някой лев от застраховки

А искаш ли ти да пробваш да застраховаш фототехника, която постоянно е в движение, в ръцете на различни хора, пък после да ни кажеш тук как е минало?

Защото теоретиците сте много, ама никой не спомена, че подобно нещо се случва далеч не за първи път, а цените за наем, нито в Павилиона, нито в Синтезиса са скочили.

При нивото на законността и опазването на общественият ред в тази държава - който каквото и да дава под наем тук, по подразбиране си е сложил главата в торбата и единственото на което може да разчита ЕВЕНТУАЛНО е - в дългосрочен план сметката да излезне "на плюс".

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ararat   
Дата:   24-03-12 18:55

Увеличение на разходите за Фотосинтезис и Фотопавилион след тази случка със сигурност ще има - било то заради вдигане на застрахователната премия или заради повишената стойност на риска, който самите те си калкулират.

Не мисля че техниката е застрахована, защото не вярвам да има застраховател, който да застрахова техника, давана под наем без обезпечение. А дори и да е, нали знаете коя е основната дейност за застрахователните компании - да търсят причини за да не изплатят обезщетението :)

Но дори и застрахована, нали не мислите че застрахователя няма да вдигне премията след тази случка?!?

С две думи: Да, това, което е направил господин Станивоев ще се отрази както на фирмите, даващи техника под наем, така и на нас. На който не му харесва - отива, купува обективи и тела и започва да ги дава под наем, пък ние - на принципа "С малки суми но редовно".

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   24-03-12 19:36

А приказката за лудия и зелника....

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 19:38

Ако се отрази и на двата магазина в посока повишаване на цените ще бъде много кофти, не за друго, а защото просто ще си проличи, че конкурентостта е убита и има договорка, един вид картел между тях. То и без това много хора се съмняват в това.
За това трябва да ревете, не за друго[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chukov   
Дата:   24-03-12 20:13

Това пък за картела е малко не на място според мен

И двете фирми продават стока от вносител с търговска отстъпка

Каква разлика искате да има в цените?
Визирам конкретно тела и обективи



Публикацията е редактирана (24-03-12 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 20:17

Може и така да е. Но ако утре си повишат цените заради тази кражба, няма ли да е странно?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: sauron69   
Дата:   24-03-12 20:35

То пък като че в Adorama и BH цените на Канон и Никон,не са едни и същи.
Пълно е с дървени философи тук [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   24-03-12 20:36

Разбира се, че ще е странно. "Га ядоха кюфтетата не реваха, нали?". В крайна сметка да са си направили застраховка. Аз съм убеден, че имат такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: neuromancer   
Дата:   24-03-12 20:49

Доколкото знам, в Бг частни лица не могат да застраховат фототехника за периода, когато е извън дома. Т.е. застраховка има само за кражба с взлом, каквато в случая няма. Може да има специални условия за техника под наем, но се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ararat   
Дата:   24-03-12 20:59

Е ако беше взел само от едното място само те щяха да си вдигнат цените, но той за по сигурно е взел и от двете места (ако имаше трето, сигурно и от него щеше да вземе). Не виждам картел, още повече че всеки, който реши, може да започне да дава техника под наем.

От друга страна, ако бяха пострадали само Павилиона например, конкуренцията щеше да ги принуди да не вдигат цените, щото Синтезиса ще са с по-ниски. Сега, за наше общо съжаление, пострадали са всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: samara   
Дата:   24-03-12 21:07

... какво сте ги зажалили толкова веригите, напоследък купувам на цени 1/3-та от техните, тенденция!!! [smilie23] [smilie8] ... да се оправят, не се наядоха [smilie25] ... дори полиса ги бие, факт!!! [smilie24] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   24-03-12 21:20

от къде купуваш???
сподели....може и на лични![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-12 21:23

Всеки бизнес си има рискове. При даването на техника под наем риска е този. Това е калкулирано в размера на наема и едва ли ще събори фирмата. Ако се отрази по някакъв начин на цените и достъпността на услугата ще е много лош атестат за двете вериги и мениджмънта им (както и тази тема, всъщност).
Техниката, която е открадната не е нова, работила е и е заработвала. Не е драма, което не оневинява извършителя (ако действително има злонамерени действия). Изчезват къде къде по-големи и скъпи неща - например километри вагони, тирове, коли....

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 21:46

sauron69
на мен ли викаш дървен философ, ъм?[smilie11]
Гледай да дадеш правилния отговор, момче !!!


Иначе, да- и B&H i Adorama имаха преди сходство с цените, но напоследък виждам, че се различават цените на една и съща стока в двете вериги.

Пазарувал съм и от синтезис и от павилиона и съм срещнал добър сервиз. Но все пак има странно еднакви цени дори и за дребни и евтини неща

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-12 21:55

Проблема не е, че цените в B&H и Adorama са сходни. Проблема е, че и в B&H и Adorama е доста по-евтино отколкото в нашите две вериги.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:04

а, като си представиш, че има и по-евтини от тях- Best Buy, Fry's

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:21

Сега! Всичко е много добре ! Човека не е върнал техниката! Очевидно обаче вие го направихте на нищо в мрежата.Нямате право на това ! Мисля ,че може да ви съди за това.За не върнатата техника си има законни механизми които имате право да употребите. Обаче за нанесените морални щети вие отговаряте . Има показана снимка, има публикувано име ....не знам ,аз ако съм като нищо ще заведа дело!


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:22

което ще загубиш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-03-12 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:26

тук има спор! начина за разрешаване не е в интернет пространството а че името му е опетнено е факт ! не знам дали ще го загубя!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:27

написа:

> Сега! Всичко е много добре ! Човека
> не е върнал техниката!
> _____________
>
> У наше село му викат кражба !
> [smilie23]
>

исках да кажа че случая е ясен!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:33

120% ще го загубиш. Ама не ми се обяснява сега защо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »