Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Неповторимите портрети
Автор: MarinY   
Дата:   18-09-11 20:11

Мара, за мен "юношеството" не е зора, [smilie3] а осъзната амбиция и самоувереност. Освен това, смисълът (и вариантите) са в целия параграф.

... Преобладаващата част от примерите, показани в темата, са снимки от детството и юношеството на фотографията. Портретуваните, малко или повече, имат някакви физически или психически аномалии, известни личности са, или са исторически типажи, които не можем да срещнем в настоящето.
...

[beer]

П.П. Ха-ха. С тези примери ме подкрепяш чудесно!



Публикацията е редактирана (18-09-11 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: тьма   
Дата:   18-09-11 20:13

Някои портрети, най-паче показаните от автора на темата, са скандални. Все си мисля, че скандализирането на зрителя е един от начините да скриеш творческото си безсилие.


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: мара   
Дата:   18-09-11 20:14

ааа, верно, прав си донякъде. понякога толкова бързам да напиша, че не прочитам[smilie18]
ама не бих казала, че е и юношество...щото тва предполага сега да сме в няква зрелост на фотографията, а па не ми се струва да е така...не съм мислила много по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: MarinY   
Дата:   18-09-11 20:19

Е па, зрелост е! Фотографията се размножава, като в неконтролируема, африканска страна. [smilie3]

А колко ще продължи това?
... до 2012, или ...3012?

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: alsash   
Дата:   18-09-11 20:42


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/wlnj7123.JPG


http://www.eurochicago.com/wp-content/uploads/2011/08/Todor_Zhivkov_01.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 21:31

За да не се правят погрешни изводи след последните изказвания


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/gexo3980.JPG


http://studioq.com/storage/blog/Jesse-Half-PlateWeb.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1293794823592



"Неповторимите портрети" Защо? Защото малко хора имат ... да го наречем обобщено гъз, да пресъздадат горното по този начин. Да не забравите да погледнете и от към художествената страна [smilie3]
Детства, юношества..., а в зрялата възраст какво.. почти никаквата фото-графия криеща се зад жакли текстурки и цифрово насилени образи. Защо..? Всъщност не навсякъде е така. Разгледайте този блог .

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: abc.xyz   
Дата:   18-09-11 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: мара   
Дата:   18-09-11 21:42

глей ся, какин, теб си те влече твойта си кочинка. тва е ясно. и е похвално. "мойта истина - най-истинската" [smilie5]
инак насилието може да бъде всякакво. ич да не говорим, че мое да е со сила, ама со кеф [smilie5]
човек мое да обича крем брюле, но също така баклава, мусака и имам баялдъ

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 22:07

За някои носители на фотографски образ текстурката е артефакт, за друг умение. Но напоследък.... [smilie18]


Защо върху цифров образ, заснет с камера, чийто производител е инвестирал милиони в години научни изселдвания и разработки, за да предложи качество се лепва най обикновенна немарливост от процес който е съвсем ехее..? Подражава ли му се, какво... прах, драскотинки, петна и всякакви алогични неща... да е по интересно ли.. аре... Самоцелни неща... не ми говорете за самоцелни неща

след имам баялдъ, много върви крем брюле, ама кой така яде [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: мара   
Дата:   18-09-11 22:17

ти как ядеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 22:25

Как, може с апетит, защото ми е вкусно или защото съм много гладен, може и да ми се гади, като го дъвча и преглъщам... зависи какво ям.


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: мара   
Дата:   18-09-11 22:50

баси...аз никога не ям неща, дето да ми се гади от тях. дет викаше баба ми: "не знаете вие кво е глад"

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: kefalcho   
Дата:   18-09-11 23:16

ба незнаем[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: MarinY   
Дата:   19-09-11 00:25

Прехласването пред една технология и поставянето и на пиедестал, че е Единствената, Истинската, тази, която сама носи Резултата, е просто самозаблуждение, че авторът е оригинален.

Вярно е, че един на десет хиляди фотографа все още си маже стъкла и прави по един кадър на ден, което статистически го прави уникален.

Но това гарантира ли резултата? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: next_time   
Дата:   19-09-11 00:58

Ако се знаеше кое гарантира резултата със сигурност броя на незабравимите портрети щеше са е доста по-голям.
А за хората правещи по един портрет на ден сърху саморъчно мазано стъкло ... ами минимумм са доста по-прецизни в подготовката и изпълнението ... което не е без значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   19-09-11 01:19

Како Маре, не ядеш щот не си била в родната казарма затуй [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   19-09-11 01:21

Една технология, само една ли [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-09-11 01:32

чий е портрета на Тато?

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: violator   
Дата:   19-09-11 01:34

ийй верно бе... чий е [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: abc.xyz   
Дата:   19-09-11 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: abc.xyz   
Дата:   19-09-11 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: abc.xyz   
Дата:   19-09-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: мара   
Дата:   19-09-11 11:08

[smilie18] [smilie24]
добре, че си ти да пуснеш неква фотографска тема[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: abc.xyz   
Дата:   19-09-11 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неповторимите портрети
Автор: stoychev   
Дата:   19-09-11 15:21

не е лъжа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »