Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   06-08-11 15:52

Mitku-
Както казват колегите serjy i clipse,не заблуждавай хората че Никон била марка за стари ръчнофокусни обективи.Няма марка в света на която да могат да се сложат повече видове стари ръчнофокусни обективи не само на К-байонет и М42 а и всякакви други.
Аз имам Минолта обектив преправен за 15лв от Слав Който съм закачил на Пентакса и си имам и безкрайност и мерене и потвърждение на фокуса и стабилизация,забележи ,с Никон стабилизация със стари обективи знаеш ли кога ще имаш.

Пентакс са измислили стандарта М42...Моля те недей заблуждава хората...

Оптичния елемент и енай идиотската работа,няма начин да не прецака качеството


Аман от такива дето ги говорят наисзуст нещата,и колегите ти го казаха...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 16:36

valkoskr, проблем с фокусирането няма .... имало е на моделите от преди 3-4-5 години и от тогава е останала приказката ....
И аз ще ти го кажа, за над 35 години снимане съм сменил няколко системи и голяма разлика в снимките ми няма.
Дали от 100 снимки на фокус ще са ти 97 или 95 е без голямо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   06-08-11 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   06-08-11 17:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 17:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   06-08-11 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 17:20

Е то това е нета, всички сме красиви, яки, с много пари, ферарита и ламборджинита ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   06-08-11 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 17:24

Умрех от смях..... човека ти дал всички данни и ти казваш "ще си направя труда да те намеря"

смяй, смях, смях ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 17:26

И аз не пропускам сбирка в Стара Загора, снощи пак пийнахме бира, заповядай да се запознаем и да се посмеем заедно .....

Предполагам на твоите години съм ръсил същите неща .... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 17:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   06-08-11 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 17:35

Естествено че ми е забавно, от висотата на годините ми, доста неща изглеждат така ....

Еми 2 сайта ти е дал човека, там пише контакти и има телефон и скайп.... ти искаш домашен адрес, егн, номер на л.к. и т.н. ...


смех голям "ще те намеря" ....

Ем от къде да знам, кажи де какъв си, ние не се крием кат мишоци....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-08-11 17:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: valkoskr   
Дата:   06-08-11 17:50

[shtrak] Молбичка:по конкретни + или – на съответната система,ако е възможно и окомплектовка с обективи,тотал на системата2000лв.Начална инвестиция:този http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200405010005.html и този http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000231.html

А що се отнася за хората,които си мерят "ПИШКИТЕ" във всяка тема, можеби ще пусна тема: ДА си ГИ премерим

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 17:52

Е кой с какво те е обидил точно.... спорим за апарати и системи и теб като не ти хареса нещо и се обиждаш.... Нищо обидно не видях поне аз, някоя изтървана дума като пенсия или мишок ....

Ай наздраве и не се коси .... сигурен съм че ни си лош човек ....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Suggs   
Дата:   06-08-11 17:57

valkoskr написа:

> [shtrak] Молбичка:по конкретни + или – на съответната
> система,ако е възможно и окомплектовка с обективи,тотал на
> системата2000лв.Начална инвестиция:този
> http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200405010005.html и
> този http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000231.html
>
> А що се отнася за хората,които си мерят "ПИШКИТЕ" във всяка
> тема, можеби ще пусна тема: ДА си ГИ премерим

Nikon-а. За остатъка от парите спокойно можеш да си вземеш 50/1.8D или 35/1.8G , или с малко късмет - и двата, от Базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   06-08-11 18:10

Найден-Стоянов написа:

> ... Моля те недей заблуждава хората...
>
> Оптичния елемент и енай идиотската работа,няма начин да не
> прецака качеството
>
>
> Аман от такива дето ги говорят наисзуст нещата,и колегите ти го
> казаха...[smilie23]

Аз обаче съм дал и снимка за демонстрация на качеството и за каква точно техника става дума, а не сипя празни лафове наизуст. Та наистина - аман от говорене наизуст. А и аз лично нямам грижи да снимам със стари обективи без мерене (ако ми беше толкоз зор за мерене - щях да ъпгрейдна с Д7000 доста по-скоро), а гледам, че и други хора нямат проблеми... а на който му е трудно да работи ръчно - проблемът си е негов. Честно казано - мерене почти ми е все тая дали има, за стабилизация пък съвсем не ми дреме, а освен туй има достатъчно прекрасни Никон-ски и нови и стари ръчни обективи и всъщност М42 го ползвам само ей тъй "за чешене на крастата"... единствено по-бавното ръчно фокусиране понякога (нормално) ми прави проблем при бързи сцени. Но туй си е ясно - с ръчен фокус няма как да не е по-бавно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mbs   
Дата:   06-08-11 18:27

Коментирам само от гледна точка на пентаксианец (не познавам Никон и не ме интересува), но това е доста добро предложение на Фотосинтезис за К-r (сравни тук ). Даже 18-55 е WR версията, която обикновено върви с К-7 и К-5. А три години гаранция за всяко тяло и обектив са си три години гаранция. Не е зле никак.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 18:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: valkoskr   
Дата:   06-08-11 18:45


Автор: mbs
Дата: 06-08-11 18:27

Коментирам само от гледна точка на пентаксианец (не познавам Никон и не ме интересува), но това е доста добро предложение на Фотосинтезис за К-r (сравни тук ). Даже 18-55 е WR версията, която обикновено върви с К-7 и К-5. А три години гаранция за всяко тяло и обектив са си три години гаранция. Не е зле никак.[smilie24]

Е щом си пентаксианец,да те питам за тези евтини ръчнофокусни обективи, заслужават ли си и от къде се купуват,и ако не те зтруднявам някакви снимки с такива стъкла.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »