Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: _koko_   
Дата:   10-08-11 23:59

luboar написа:

> конкретно по темата: Д90 или К-ер.
> отговорът е, К5 [beer]



[smilie24] [smilie24] [smilie24]

От два месеца снимам с тая машина. Голем кеф. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   11-08-11 00:28

От две години снимам с другата машинка... още по-голям кеф. [smilie25]

П.П. Тез теми никога не са имали смислено развитие. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   11-08-11 02:24

Nikon винаги е бил по-недодялан и недоизпипан [smilie7], но пък Пентакс не е за всеки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 08:29

Така, така...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Chestuer   
Дата:   11-08-11 09:13

@_koko_ колегата е посочил някакъв ориентировъчен бюджет

@SmartKoko сега разбирам защо всичките титоръли дето съм гледал, всичките фотожурналисти и прочие профита ми стоят някакси недодялани ... явно щото ползват никон и канон

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   11-08-11 09:21

Nikon винаги е бил по-недодялан и недоизпипан

-------

мда, ето я темата: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1356256&t=1356256&offset=all

Тази е от тази седмица. Ако се разровиш назад, за 2-3 години можеш да понасъбереш към стотина теми, все такива. Или за умрял апарат. Error колко беше там. Едни саги за Гърция се разправяха...

На канонци пък, с 5д, все им се отлепваха огледалата. На кропките пък им гърмяха затворите...

От 4 години и половина в този форум, не помня да съм видял тема за механичен проблем на Пентакс. Ако е имало, да са били 1-2 най-много.



Публикацията е редактирана (11-08-11 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 09:33

Недоизпипаните Никон vs. изпипаните Пентакс [smilie18]

jorro_z, за кое стотина теми, за теми озаглавени "Проблем с Никон /произволен модел/" дето след 5 поста се оказва, че темата вече е за преименуване на "Аз съм мързелив и тъп и техниката ми пречи винаги, вместо да седна да прочета ръководството" [smilie18] Да, за седмица и нещо минаха 2-3 такива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: CyberGene   
Дата:   11-08-11 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: rusinov   
Дата:   11-08-11 10:01

Наистина такива теми са обречени.....което и да вземеш няма да съжаляваш, така че действай смело! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   11-08-11 10:16

Голем смех тука бре .... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   11-08-11 10:27

jorro_z, за кое стотина теми, за теми озаглавени "Проблем с Никон /произволен модел/"

За отлепени гуми, ето за кое.

jorro_z, във форума има хиляди хора с Никон и 4-5 човека с Пентакс.

Ами, честно казано не знам колко точно хиляди човека са с никон, но във ПентаксФенКлуба, регистрираните членове са 891. Мисля че имаше 1 девойче (13-14 годишна) със сапунерка пентакс, 2-3 човека с други марки (канон и Никон). Останалите са със ДСЛР, или с филмови тела Пентакс. И ако предположим (с някаква доза вероятност) че Фото-форум е по-голям сайт с повече потребители от ПФК, ги интерполирам тия 891 човека до реални 1500-2000 човека с Пентакс.
Което далеч не е 4-5. [cool]

Аз между впрочем, не искам да правя статистика. Нито съм компетентен, нито имам реални и доказуеми данни. Обаче, като излезат 10, 15 или повече теми, за един и същи проблем с дадена марка, то вече не се касае за единична дефектна бройка, а за фабричен проблем.
Също както проблемните матрици на пентакс К-5, преди време. Имаше проблем, да. Обаче от фирмата реагираха адекватно, и смениха всички дефектни тела. И то без значение, кога е купено тялото. Гледаше се само серийния номер. Дори и в момента, ако случайно някой има такова тяло с петна на сензора - да се обади, ще му го сменят на минутата без въпроси.
А за гумите на Никон четем от години, и то не на един конкретен модел, а на всички. И вероятно ще има още да четем.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 10:30

Аз между другото се чудя, защо не са го коригирали това, явно държат така да си залепват гумите, може би има нещо общо със сервизната поддръжка както писаха горе, знам ли... В крайна сметка е консуматив и на човек могат да му се случат десетки по-лоши неща с техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Chestuer   
Дата:   11-08-11 10:33

jorro_z, всъщност тая въпросна гума какво влияние оказва на качеството на снимката, че нещо не мога да си го обясна?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   11-08-11 10:39

Естествено че никаква, на никоня само натискаш копчето и бълва шидьоври, при него ЗАУ няма никакво значение, затова се харчи толкоз ....

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   11-08-11 10:40

То в тез теми, освен с почти всяко следващо мнение да става все по-голяма талибанщината - друго няма как да стане. Но поне няколкото фена на Пентакс си намериха поле за изява. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: CyberGene   
Дата:   11-08-11 10:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   11-08-11 10:52

Мда... иначе и аз по принцип харесвам и уважавам техниката на Пентакс (все пак и аз съм минал през Пентакс по някое време през годините). [smilie3]
Но цялата тема може да се обобщи с това, което някой писа по-напред:

-------
iordanov написа:

> Купуваш система.
> Бях с Пентакс. Скъпо удоволствие. И дефицит.
> Сега съм с Никон. Кеф. Изобилие.
-------

[smilie24]

Имат хубави предложения Пентакс, но си трябва "критична маса". Трябва човек да има откъде да купува, на кой да продава, от кой да вземе за малко или да наеме. А с Никон и Канон разликата е над 10-пъти в потребителите. Т.е. не че Пентакс са зле като предложения - съвсем прилични и хубави са си, но просто с "големите" животът е по-лесен. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   11-08-11 11:00

Съйбъре, в голяма степен си прав. Възможно е наистина хората с Пентакс да са по-малко, както казах - аз интерполирам броя, което си е чисто предположение все пак...

А относно слагането на ръката на сърцето и признаването... ето какво мога да кажа по това:

Аз съм от Стара Загора. Тук всеки месец правим сбирки. От редовно присъстващите на тези сбирки, по памет:
С никон: 9 човека (от тях един от Казанлък).
Един беше със Сигма, в момента е един от 9-те с Никон.
С Канон: 6 човека.
Със Сони: 1 бивш (понастоящем с Никон) и 1 настоящ (Сони Некс).
С Пентакс: 10 човека (един от Казанлък).

Пак повтарям, това са от по-редовно идващите на сбирките тук. Мога да ти ги изброя и поименно, но мисля че няма смисъл...

Какво е положението по другите градове... честно, не знам. Предполагам, подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   11-08-11 11:09

Направо се чудя как тук е претъпкано с хора, на които техниката и обективите са им малко и им ограничават възможностите..... то наистина преливат всички от шедьоври /като мене[smilie3] /.....

Сега сериозно, познавам няколко колеги с Никони ФФ /не някакви никончета/ не са писали в темата, няма и да пишат. НИКОГА не са коментирали или се хвалили кой с какво снима, те много добре знаят, че огромния % от снимката е ЗАУ, а остналото техниката....
За други е обратно.....

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   11-08-11 11:13

Прав е Сайбъра за това че масата потребители са ползватели на "големите" (в големи кавички) марки ....но на по голямата част от тях врътката на тялото им стой на зеленото квадратче ....а на пентакс не знам някой да го ползва това ....

другия момент е че в магазините нямат нищо налично на пентакс ...ама нищо ...мноо ясно че ще се продават "големите" ....

тъй че тия неща са доста субективни и не могат да се правят изводи от тях .....

а по горе някой писа че бил минал през годините през пентакс [smilie18]

бе и аз минах през годините през митсубиши ..голем дарак ..87-ма година ...сега карам хонда 2000 г ...кеф отвсякаде ...ма ади да не се излагам щото митсубиши новите им модели са каде каде ...тъи че колека като поснимаш с новите тела на пентакс ..пак си помисли за никоня д90-то ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: CyberGene   
Дата:   11-08-11 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tziko   
Дата:   11-08-11 11:22

Аз пък познавам 10 човека с Никон, 5-ма с Канон, 2-ма с Пентакс и нито един със Сони.

Сони сигурно са фалирали вече[smilie11]

Баси темата стана[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 11:23

Аз със Сони познавам 2-ма, недей така [smilie18] И с Пентакс толкова май...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   11-08-11 11:26

аааа Сони е голема сила ...много ги уважавам ..телата им са хубави ..и оли ги харесвам ...никон са ми фаворити заедно с пентакс ...ма пентакса ми е насърце ....пък и кво ви пука с ккаво снимате бре ...важното е там да има затвор който да щрака и матрица да вади това което ЗАУ-то си е забъркало само [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: apollo   
Дата:   11-08-11 11:28

Е сега какво ще правим, ще броим или ще снимаме [smilie18]

Миналата седмица в Пирин не броих но определено Канонци и Никонци бяха най-много... имаше мома с Оли и юнак с Пентакс.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »