Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tziko   
Дата:   09-08-11 12:54

В една тема, някой беше писал: Автофокусният лесно става на ръчнофокусен, но обратното няма как да стане.[smilie18]
Даже при повечето никори няма нужда превключваш нищо, просто хващаш ринга и моташ фокуса както искаш.

И тва: "Ако снимката не е на фокус,отговорността е изцяло твоя,затова има хора които снимат с ръчен фокус и все повече на филм - готови са да понесат отговорността за снимките си най-вече пред себе си" - много ме развесели[cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-08-11 13:00

Човека постнал темата иска съвет момчета,успокойте топката.За автора на темата-аз съм любител и наскоро бях като теб,но се чудех между канон и пентакс.В крайна сметка се спрях на пентакса базов модел,поради две причини - правят най-малките ДСЛари и са срвнително евтини,а качеството е много повече от това ,което ми трябва(не печатам на А1 и А2 формат и не претендирам да съм про).Едно приятелче си взе никон наскоро и той също е много доволен.И двете са с добри и бързи фокуси.Успех и да качиш някой друг фотос.

П.С.Ето нещо с най-евтиния ДСЛР на пентакс и обектив купен от ибей за 50 долара.

https://lh6.googleusercontent.com/-qesL7vDHD1s/Tj79rfSSUOI/AAAAAAAAFmg/Di4gNxYAHDg/s640/_IGP6577.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: nikola_penkov   
Дата:   09-08-11 13:08

Повечето хора ,които имаме Пентакс К-х ,снимаме на ръчен фокус ми се струва,интересно как ли продължаваме,толкова трудно е...И непрофесионално...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   09-08-11 13:24

Някой май не чете какво съм написал или тактично насочва темата към стойността на едни 10%.

Човек ако не можеш да осмислиш какво съм ти написал поне това да беше прочел РЪЧНИЯ ФОКУС Е НАЙ-МАЛКИЯ ПРОБЛЕМ на ръчнофокусните обективи, принципно никой не спори, че автофокуса си е удобство. Относно кадрите с моторите, които написа, че са късмет, това изобщо не е така, не случайно ти написах ПОЗАИНТЕРЕСУВАЙ се за начините за снимане на подобни сцени.

Ама много малко от нас могат да си го позволят и се надяват ръчнофокусните да им заместят напълно скъпите нови автофокусни стъкла.

Хм, сега нещо не мога да те разбера, говрим си за евтини ръчнофокусни стъкла, за скъпи цайсове и евтни спрямо тях автофокусни или... щото ако имам е пари да си позволим скъпите автофокусни, то ще можем да си позовлим и скъпите ръчнофокусни.

А колкото то коментара ти по сника на joro_z
ти сериозно ли си мислиш, че китовите или зумове от типа 50-200 70-300 не мажат по краищата или са перфектни оптически, камо ли по цялата дължина.

Ръчнофокусните сложени на дигитално тяло може да си имат доста косури, но ръчния фокус не е един от тях.
А по отношение на цената.... мииииии какво да кажа, могат да се преглътнат някои косури.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   09-08-11 13:28

По темата, D90 е по-доброто тяло от тези двете, нищо че съм с Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: detlene   
Дата:   09-08-11 14:01

Господа ползватели на Пентакс, Пентакс правят чудесни камери и щом се чувствате добре с тях това е повече от прекрасно. Не е нужно да се влиза в излишни драми.
Просто когато човек чете тази тема излиза, че снимащите с Пентакс са дълбоко депресирани и унили хора, заети главно с това да измият срама от лицето си за това, че снимат с Пентакс. Познавам хора, които снимат с Пентакс и знам, че това не е така. Та по-весело. Камерите с само инструменти. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-08-11 14:07

detlene

"снимащите с Пентакс са дълбоко депресирани и унили хора"



[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: detlene   
Дата:   09-08-11 14:10

ludiakolio, ако си направите труда да прочетете това, което съм написал по-внимателно ще разберете, че казвам точно обратното на това, което цитирате извън контекста. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-08-11 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: nikola_penkov   
Дата:   09-08-11 14:19

Myth [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   09-08-11 15:19

detlene [smilie24]

Ето, точно това се опитвам да кажа от самото начало! Няколко души тук ще обърнат света едва ли не, за да доказват, че има някакъв начин да се снима качествено и с Пентакс ... И говорят как били поставени в положението на аутсайдери заради марката, която използват ... Тези хора тук създават много грешно впечатление. Всички пентаксаджии, които аз познавам не само че се чувстват отлично с техниката си, но също така ни най-малко не им пука, че някакви си псевдо-капацитети в кой да е интернет форум пишат глупости като "единствено Никон си заслужава" или "единствено Канон си заслужава" ... На такива глупави писания просто не следва да се обръща никакво внимание, още по-малко пък човек да се вманячва и да започва във всяка тема да доказва предимствата на Пентакс. На кого го доказва? На форумните кибици, които повече пишат отколкото снимат? На хората, които си купуват фотокамера по същия начин като вратовръзка и мислят как ще изглеждат с нея? На хората, комплексирани в реалния живот и компенсиращи по форумите?
Само че пак да кажа, че в тази тема май няма нито един от гореизброените, поне аз не засякох нито едно такова ненормално изказване, оплюващо Пентакс. Така че по-добре колегите да се успокоят и изобщо да не се занимават със спорове, които според мен са под нивото им. Пък и тук спорят с някакви хипотетични и несъществуващи "оплюватели" на Пентакс [smile]
Само няма как обаче да се съглася с тезата, че едва ли не всички трябва да снимаме с ръчнофокусни обективи.Бъдете реалисти просто. Това че на някой това му доставя удоволствие и има прекрасни резултати не означава, че това е задължително за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: snoopoff   
Дата:   09-08-11 15:25

Аз какво съм разбрал до момента - купи си който ти харесва повече, мнението на другите е без значение... Има фенове и на двете марки, мнения безброй, няма смисъл да се пита [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: snoopoff   
Дата:   09-08-11 15:27

К-р не е ли доста по-нов модел от Д90 ???

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   09-08-11 15:33

с цели 2 години, и вече е с 3 години гаранция...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-11 16:10

понеже имам възможност да "пипна" и двете камери едновременно за разлика от повечето "спорещи"

та... Д90 е несрванимо по-удобен и по-бързо достъпен като работа...

по-скъп е по-стар модел е, но е изпитан боец и продължава да се купува (пряко наблюдение)

пентакса отива по-скоро в класа на д5100

както винаги съм казвал... отиваш в магазина и хващаш и двата в ръка който ти е по-удобен него вземаш щом н става въпрос за про качества

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   09-08-11 20:41

Аз не мисля, че трябва да има две мнения м/у тези двете тела, както казах и не само аз, D90 е по-доброто тяло дори не е нужно да го е пипал човек [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 20:52

споровете започнаха заради 4-тия пост в темата ....
а имено:
""""Никона е по-читав.
К-р има проблеми с фокусирането на жълта светлина и дефектираща врътка,така че забрави за Пентакса."""

така или иначе се изчерпа темата... а на автора - успех в избора и хубави снимки пожелавам [beer]



Публикацията е редактирана (09-08-11 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: B.S.   
Дата:   09-08-11 20:53

Имам К-р и К-5. Имал съм Д 90.

К-р е едно превъзходно тяло, подходящо за "стрийт", "природа" и качествени снимки за албума "лично ползване". Проблеми с фокуса - няма. С врътката - съвсем! С кит обектива се "държи" чудесно. На ИСО до 3200 - също (с ЛТД. обективи).

Но, повтарям НО, ако искаш в бъдеще да вадиш някоя пара с К-р, забрави!

Д 90, макар и по-стар модел е (както каза Джъмбо) изпитан боец. Много здрав хардуер. Става за бачкане. Не коментирам никонските обективи, което си е хубаво, то си е хубаво!

Ето моята аналогия - К-р е една "чувствена кобилка", Д 90 - "работлив катър":)

Всичко на този свят е емоционален избор!



Публикацията е редактирана (09-08-11 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   09-08-11 21:04

siluet23 аз не мога да разбера, що му се връзвате на pefoto или там както беше...

B.S. К-р едва ли ще го предаде, но си прав ако ще се вадят пари по-добре е Д90 не само заради по-високия си клас и по-добрата ергонимия, но и поради възможността да управляваш по-добре светките. Не че и Пентакс като система няма да се справи но...
Освен това от Д90 може да минеш към по-висок клас тяло по-безпроблемно ще си имаш вече събраните обективи и.... Пентак все още нямат ФФ.
Аз снимам с Пентакс но в случая не мога да си изкривя душата.... вероятно следващото ми тяло пак ще е Пентакс но ще е защото не мога да си позволя ВИСОКИЯ клас НИКОН и смяната на светкавиваца и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: B.S.   
Дата:   09-08-11 21:19

Mith, моето мнение е на човек, който не "пресмята" финансовата част на фотографията:)

Ако нямах диоптрите на носа си, щях да се забавлявам с М9 и т.н:)... моята Пентакс - система + ЛТД, е моят "емоционален" компромис... и все пак си мисля, че на автора на темата Д90 някак си по ще му "пристане"...:)

...Deep Purple го каза - всичко е светлина, а когато я няма ... 42:)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 21:29

Myth B.S. [smilie24] [smilie24]

Абсолютно съм съгласен и с двама ви .. мислим по един и съши начин ..[beer]

а на пефото не му се връзвах отначало но той е на всяка тема за пентакс похлупак ..и ръси бисер след бисер ..плюе та плюе ..без основания и без да е докосвал съответната техника .. та затова му казвам в прав текст как стоят нещата ....а и за да не заблуждава хората които тепърва ще купуват нещо ...

имал проблеми с фокуса к-р ..и с врътката [smilie18] [smilie18] [smilie18]

проблеми има някой друг май ....

аз ако бях на автора вече да съм купил д90-то и да съм навъртял 500 кадъра :) ..[beer]



Публикацията е редактирана (09-08-11 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 21:35

Ако искаш уникално красиви кадри - Пентакс!

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 21:49

странно ми е,че цели 120 поста някой изобщо сравнява Никон с Пентакс [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: B.S.   
Дата:   09-08-11 21:53

tvk75, това е "работната хипотеза" на темата:)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 21:53

загуба на време,си мисля :) но все пак,,,,,,,,

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 21:55

що ти е странно :) я да видим

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »