Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: stefan_fx   
Дата:   13-06-11 18:15

Ползвам една 35л на The North Face. Направена да стои удобно и стабилно на гърба с дни и часове(правих с нея трекове в Хималаите). С вентилиран гръб, здрава материя и върви с водонепропускливо покривало. Можеш да прикачаш към нея палатки, шалтета, спални чували... Пасва ми идеално и когато съм с байка по нашите планини. Разбира се апарата задължително в 'кобур' преди това и най-отгоре в раницата. Поне така пазя моето D7000.
Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: autosvet   
Дата:   13-06-11 21:19

Именно за този вариант говоря [smile] .

Опита е важно нещо.
Ето я и моята 35 литровка


http://www.lowealpine.com/_files/image.php/prod_color_1266334167.jpg?resize(x800)



Гърба е с уникално добра конструкция точно да не запарва.


http://www.backpackgeartest.org/reviews/Packs/Internal%20and%20External%20Framed%20Backpacks/Lowe%20

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: sen_shui   
Дата:   13-06-11 21:35

http://www.youtube.com/watch?v=8PEpvQj9VC0


Смених сигурно 3-4 раници докато уцеля тази. Но за целите които си описал няма по-добър вариант [smile] , има и дъждобран. Струва около стотина лв. [beer]



Публикацията е редактирана (13-06-11 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: lakosta   
Дата:   13-06-11 21:50

sen_shui .....тази дето си показал,ако струва стотина лева ще си взема - 5 - 6 ...само кажи от къде?? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: autosvet   
Дата:   13-06-11 22:07

Не се бъзика имаше ги на промоция скоро и бяха на подобна цена. Но това Лоупро ще запарва доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 22:17

Тва ше е май: Deuter Trans Alpine,само литрите не съм избрал[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: tarzan   
Дата:   13-06-11 23:08

Дойтер са прекрасни раници, но си мисля че трансалпине не е раница за ежедневно ползване. Веднага си признавам че не съм я ползвал, но ми се струва малко по-тежка и както името подсказва за по-тежки преходи. Съшо ми се струва че 35л са множко. От 10 години опит с колело по ЕУ и БГ улици/пътища ми се струва че 28-30-32л са оптимално. Последните години ползвам Moorhead Explorer 32 и сега 28 и съм много доволен. Търсих наскоро по мрежата, но не намерих да се продават. Навремето бяха 30-35 евро в Карщадт. Имат мрежичка и метална рамка, която се сваля при пране и са доста леки. Имат си и дъждобран. Преди това ползвах Салева дето не можеше да се сваля металната рамка и е голям гърч с прането. Отделно имаше мъхнати презрамки, които много изпотяват. По отношение на презрамките Дойтер са много удобни. Жена ми има 45+10 туристическа, Гига 30л за лаптоп и малката има джуниър. За съжаление обаче от вариантите им за колело не мога да си избера: или са малки(20л) или доста масивни като ТрансАлпине.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   13-06-11 23:19

Ако ще си купуваш Deuter Trans Alpine можеш да провериш на 3 юли, магазин Стената ще правят "гаражна разпродажба" , може да има и добри оферти за раниците , все пак цената им не е малка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: vuc   
Дата:   14-06-11 04:45

Погледни и Dakine Sequence. http://www.dakine.com/sport-packs/photo/sequence/

Тук има видео ревю. Аз карам колело вече четири години с такава, но по-стария модел. Разлики с новата почти няма. Мисля, че блока за фотоапарат са го направили малко по-тънък, което може да е проблем ако имаш грип на камерата. При мен D300 с грипа влиза точно. Един приятел имаше проблем с 5D + 70/200 f2.8, всъщност апарата с обектива влиза, но трябва да махнеш една от преградите и за друг обектив или светкавица почти не остава място. Е, извън подплатения блок има достатъчно място да разхвърляш разни допълнителни неща. За мен най-готиното е, че можеш да отделиш блока с апарата от раницата и да си ползваш двете отделно. Успех с избора!
[beer]



Публикацията е редактирана (14-06-11 04:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: pabadjiev   
Дата:   24-10-14 13:18

Защо се мъчите с раница и колело?... Вземете си един безогледален апарат и два обектива или една сапунерка от типа RX 100 и ще правите снимки с отлично техническо качество. А дали ще бъдат добри и смислени - зависи от ЗАУ, което за съжаление се намира рядко...

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-14 13:45

Lowepro Flipside Sport 20L AW

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   24-10-14 14:17

За багаж на колелото се ползват багажник и дисаги. Фотоапаратът - в малка чантичка отпред на кормилото. Иначе нито карането ти ще е каране, нито снимането - снимане, за багажа да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: klyomba   
Дата:   24-10-14 14:50

Той автора на темата сигурно вече е износил избраната раница, така че съветите ви са добре дошли [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »