Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:54

ми моя ми излезе точно 335лв + 32лв за много готино калъвче[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 13:58

Ако купуваш на място - да. Ама видях че доставката ти излиза между 10 и 12 лв. И аз си взех от тия евтините калъфи, но не ми харесва начина на закрепване. Тия ластичета дето го държат са хлабава история. Мисля да си внеса тоя със светлинката, че така си независим, не му търсиш батерия. То е и с ЛЕД подсветка, няма да харчи кой знае колко.



Публикацията е редактирана (26-01-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 14:14

да прав си за тези долните подложки при мен са кожички, държат стабилно но неудобното че закриват 2 бутона шифт и бек май [smilie5]

дай линк да видя този с подсветката че и аз имам нужда от подсветка [smilie24]

гледах в дийл екстрима имаше преди някакви но сега не ми е оставало време да търся

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 14:18

http://www.reader.bg/online-shop/buy-ebook-accessories.html

Последния е с подсветка, ама и 160 лв. не са малко за калъф. То по принцип тия не са евтини.



Публикацията е редактирана (26-01-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   27-01-11 11:35

И аз да се похваля! Поръчах си миналата седмица Kindle 3 + калъфче + LED Reading Light и ми излезе точно 399,00 лв. (335 + 32 + 23 + транспорт до Чепеларе 7,05 + 1,95 наложения платеж).

kodko от къде ги извади тези 10 - 12 лв. за доставка?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 11:50

как се справят с Word-формата четците ви, че май имаме доста книги в него?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   27-01-11 12:00

Не всички купуват най-евтиния модел. Поръчай си ДХ който е 845 лв. и само таксата наложен платеж ще ти е над 4.00 лв. Сложи и доставката 7-8 лв. (8.50 ако искаш за 1 ден)... Ето от там ги извадих. (или по-скоро ги събрах) [smile]

Честно казано за мен не е много коректно да ме цакат и с половин процент наложен платеж! Да не говорим, че Спиди са най-евтините куриери и цените им за доставка (за фирми с договор) варират между 3.50 и 5.50 лв. за пратки до 1 кг. Т.е. тия или нямат договор със Спиди (което би било странно!) или цакат с още 2-3 лв. при доставката клиентите си.



Публикацията е редактирана (27-01-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nsirakov   
Дата:   27-01-11 12:41

чета и все не разбирам няколко неща...
съжалявам ако се повтарям

- киндъл-а ( и другите четци) позволяват ли да вкараш в паметта на четеца файлове (уърд, пдф фб2 и прочие) или може само да си ги (поръчваш) онлайн..

- освен да си купуваш книги, този 3Г може ли да се ползва за браузване в интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   27-01-11 13:01

Абе kodko, на всички ни стана ясно, че си рекламираш магазина (reader.bg), ама поне го прави интелигентно![smilie3] От къде извади тия цени за фирми с договор? Или принципа е "една жена казала на друга жена" ...
И би ли ми казал как могат те да те "цакат с още 2-3 лв.", като куриерската услуга се заплаща директно на куриерската фирма ?!?!

С плюене по конкуренцията едва ли ще постигнеш много, все пак насреща имаш ителигентни (четящи) хора.

Аз съм много доволна от покупката си и вече си поръчах още един Kindle за брат ми, че в къщи настъпи война, кой кога да го ползва [smilie18]

P.S. Абе темата не беше ли "Моля за съвет за електронна книга...", а не реклама на он-лайн магазини ??? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   27-01-11 13:04

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_formats

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_formats

<< И би ли ми казал как могат те да те "цакат с още 2-3 лв.", като куриерската услуга се заплаща директно на куриерската фирма ?!?! >>

Много просто - имаш договор с куриера за доставка на 4 лв. - клиента си плаща стоката + 7-8 лв. доставка. Куриера ти превежда цялата сума по наложения платеж и ти пуска ф-ра за 4-те лв. - разликата остава при теб. Близо е до ума. А ако си мислиш че съм тръгнал да рекламирам нечий сайт много се лъжеш... просто видях първия линк към единия магазин и реших да кача и останалите които знам.



Публикацията е редактирана (27-01-11 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-01-11 16:07

nsirakov
Четците имат вътрешна памет, а повечето имат и слот за допълнителна карта памет, които са достъпни за връзка чрез компютър. Връзваш четеца към компютър с USB кабел, компютърът го възприема като външно запаметяващо устройство. Организираш си файлова структура в паметта на четеца - папки, подпапки и т.н. от компютъра и копираш всякакви видове текстови файлове, които са поддържани, от компютъра в четеца в съответната папка. А освен това повечето четци имат и функция mp3 player и функция за разглеждане на снимки (естествено в чернобяло) и естествено имат стереобукса и слушалки в комплекта. Така че можеш да си качваш всякакви книги, а ако са във неподдържан формат, дърпаш си безплатната програмка calibre и си конвертираш в какъвто формат си искаш. За функцията връзка с Интернет чрез WiFi или 3G не знам - моят четец няма такива възможности, но това въобще не е болка за умиране[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-01-11 16:57

написа:

> И аз да се похваля! Поръчах си миналата седмица
> Kindle
> 3 +
> калъфче
> +
> LED
> Reading Light и ми излезе точно 399,00 лв. (335 + 32 + 23
> + транспорт до Чепеларе 7,05 + 1,95 наложения платеж).


Честито със здраве да си го ползвате [smilie24]

Наистина борбата е кой ще го докопа пръв до него, трябва си поне още един [smilie24]


Сподели мнение за подсветката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 16:58

тук един колега рече, че ползва 3G на Киндъл3, но забелязал, че целият трафик минава през прокси на Амазон. някой наблюдавал ли е как е с WiFi-а, че не Киндъла му не е тук в момента да го тестваме?


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-01-11 16:59

Аз си мислех за тази по скоро

от колко светодиода е?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   27-01-11 19:14

а някои има ли опит с рефлоу на ПДф документи от вид с две колни текст и снимки и прекодиране в някакъв друг формат...? в който да се вижда на екрана като една колона текст, а не да се ползва зоом и местене на сектор от страницата нагоре надолу и наляво и надясно....
става дума за текстове за по голяма страница....глдани на екран 7 инча да речем..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 19:25

въпроси към boni и mihajlov2: престижиото може ли да се върти и да се гледа и хоризонтално? има ли автоматично ресайзване на съдържанието до новото положение? опитвали ли сте WAV и FLAC файлове на аудио-плейъра? това за FLAC-а специално мен много ме радва и ме привлича като функция, въпреки че дизайна на устройството е малко кофти в сравнение с конкуренцията..


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-01-11 21:28

За krist:
Престижиото може спокойно да се върти в хоризонтално положение. При това има датчик на положение и автоматично завърта текста от "портрет" в "landscape" в правилната посока - накъдето и да завъртиш устройството - и наляво и надясно. Да, текстът автоматично се ресайзва да запълни добре екрана при хоризонтално положение (поне при четене на книги, конвертирани в fb2 - с други формати не съм пробвал).
Относно FLAC-овете - още не съм пробвал изобщо плейъра и дори не съм разопаковал слушалките. В момента силно ме мързи да се занимавам с преточване на флакове от хард на устройството, но обещавам, че утре-другиден ще си поиграя...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   27-01-11 21:37

6" не е ли малка за четене? На мен тия повече на електронни тефтери ми изглеждат отколкото на книги и се оглеждах за нещо поне 8".

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-11 21:48

gpi72 5-6" са баш достатъчно за книжка. Има си увеличаване на текста. При сонито 5", което е доста старо и дървено сравнено с новите модели, имам 3 или 4 размера на текста. Дори и най-дребния е лесно четим.

8-10" са вече големки за носене. Иначе има Киндъл 9.7"...ама няма смисъл. Така или иначе четеца форматира книгите за да ги покаже - не е като да гледаш ПДФ.

За ПДФ мобилно у-во писахме вече иПад е нужен. Сони четците имат вграден софтуер за преформатиране т.е. не ти трябва вънмшна рпограма да ти коригира ПДФ-а....за ПДФ с малко картинки работи брилянтно сонито. Ако картинките са повече и са шарени не е много готино - показва ги картинките ама са черно бели и дитерирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 23:33

mihajlov2, благодаря! Аз като попрочетох, реших, че тъй като е за жената, май по-добре да жертвам FLAC-а в името на поддръжка на DOC, че ще се ползват бая книги от spiralata.net, и на по-добрия дизайн на iRiver EB02 (един приятел всеки път като го питам за лаптоп за жена, вика: "първо да дойде да го види, после ще говорим за параметри и пари"[smile]). Моля, спрете ме, преди да съм направил глупостта да купя iRiver-a, ако е кофти![smilie5]

П.П. все още ми е интересен обаче FLAC-съпортът, че може по-натам, да се оборудвам аз с едно таквоз престижно.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   28-01-11 08:33

iRiver-a имат сериозна руска поддръжка, което винаги е добър атестат. Добре, че са руснаците, иначе кирилица щяхме да четем някой друг път, как се обръщат нещата а? Убеден ли си че имаш нужда от клавиатура на това устройство? Според мен само ненужно се уголемява цялото нещо, без реално приложение. Относно поддръжката на док, не се лъжи. Да четците поддържат плеяда формати, но истински използваемите са два-три, обикновено е формата вътрешен за фирмата + fb2/epub/mobi. Това са истински формати за електронни книги, структурирани и форматирани по начин лесен за възпроизвеждане от устройствата. doc формата не е от тези формати, устройството е по-тромаво, липсват приятни екстри, понякога и форматирането може да се дъни. Аз конвертирам всичко към нейтив формат и бухам в библиотеката на Калибре-то.
По въпроса за FLAC - недей да таиш големи надежди. Четците деянят много с една батерия, не защото са кой знае какви батериите, а защото са много икономични. Възпроизвеждането на музика, хич не се връзва в тази концепция. Усещам разлика само от факта, че ползвам външна карта, хаби повече ток отколкото, ако четеш от вградената памет (е много по-гъвкаво и удобно е, и си заслужава).
И един съвет, въпреки че изглежда като книга е много по-крехко. Ползвайте задължително калъф, внимавайте като го пъхате по раници и чанти, не държат много на натиск, а смяната на екран е равносилна на ново устройство.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   28-01-11 10:01

Мерси PeterPAN!

Лампичката е много добра, доста равномерно осветява екрана, а и с това гъвкаво рамо, може да си я нагласиш точно както ти е удобно. Когато си избирах лампичката най-много ми хареса щипката, отваря се широко и може да се захваща както към калъфа, така и към самия четец (не за екрана разбира се [smilie3] ).
Но да си кажа честно до сега съм я ползвала само един път за проба, предпочитам да си чета на нощтната лампа като до сега си четях хартиените книжки [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   28-01-11 21:12

Най-добре като цена/технически данни ми изглежда iriver Cover Story
http://shop.myebook.bg/index.php/cPath/22

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: swan_   
Дата:   28-01-11 22:41

Не съм чел коментарите по-горе, но наскоро си купих киндъл и мога да кажа, че е невероятен!!!
Сега и с тази цена просто няма какво да се чуи човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-01-11 05:52

Сторито изглежда мног добре и с по бърз процесор е, май дисплея му е по добен на този на къндъла, аз го отписах зарди това че не поддържа PRC.

Според мен, друг немаловажен критерий е да може книгите да се сортират по папки най добре, не е лошо да има и възможност за търсене по тагове!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »